dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    @map78 dzięki wielkie za porpowiedź i linka
    powiem że nie ukrywam że to ciekawe rozwiązanie. a jakie jest roczne zużycie prądu takich KK w PLN-ach ?

    musze poszukać PCi o małych mocach może bym skusił się na wstawienie po jednym KK na poziom; 1 w salonie, 2 w sypialni
    pewnie do tego jakąś nie wielką PCi wystarczy tylko musiałbym to zestawić z kosztem całego założenia itd.
    choć to może być nie zbytnio mądre i tanie zestawienie mieszać 2 systemy.

    do gazowego musze wziąć projekt i koszty podłączenia w domu bo projektu na to nie ma a z tego co wyczytałem potrzebne to jest.

    zna może ktoś jakąś firmę robiącą kompleksowo gaz w domu ze Śląska okolice Katowic?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincetns Zobacz post
    @map78 dzięki wielkie za porpowiedź i linka
    powiem że nie ukrywam że to ciekawe rozwiązanie. a jakie jest roczne zużycie prądu takich KK w PLN-ach ?

    musze poszukać PCi o małych mocach może bym skusił się na wstawienie po jednym KK na poziom; 1 w salonie, 2 w sypialni
    pewnie do tego jakąś nie wielką PCi wystarczy tylko musiałbym to zestawić z kosztem całego założenia itd.
    choć to może być nie zbytnio mądre i tanie zestawienie mieszać 2 systemy.

    do gazowego musze wziąć projekt i koszty podłączenia w domu bo projektu na to nie ma a z tego co wyczytałem potrzebne to jest.

    zna może ktoś jakąś firmę robiącą kompleksowo gaz w domu ze Śląska okolice Katowic?
    Źle kombinujesz. Ja bym to wstawił jako jedyny system w domu. 4KK to koszt około 6,5tys. zł do tego pompa ciepła 5-7kW za ok 13-14tys. zł i zbiornik CWU i masz system, który zapewni Ci ogrzewanie zimą, chłodzenie latem i ciepłą wodę przez cały rok. 4KK przy zasilaniu +35st są wstanie oddać jakieś 4kW mocy to wg mnie będzie wystarczająco dla Twojego domku do temp ok -20st na zewnątrz, a przy większych mrozach po prostu zwiększysz zasilanie.
    Zużycie prądu będzie zależeć od zapotrzebowania Twojego domu na ciepło, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę strzelić, że będzie to mniej niż 1000zł rocznie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #23

    Domyślnie

    @map78 ok wstępne ceny urządzeń mam
    a jak z robocizną i kosztami materiałów do rozprowadzenia tego? jakieś koszt dodatkowe (projekty, zezwolenia itp.)?

    wiadomo że normalne CO to miedź co podnosi koszt montażu takiego układu a przy PCi-PW?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincetns Zobacz post
    @map78 ok wstępne ceny urządzeń mam
    a jak z robocizną i kosztami materiałów do rozprowadzenia tego? jakieś koszt dodatkowe (projekty, zezwolenia itp.)?

    wiadomo że normalne CO to miedź co podnosi koszt montażu takiego układu a przy PCi-PW?
    Może być miedź, może być PEX + PE - co tam chcesz, bo w instalacji niskotemperaturowej nie ma to znaczenia. Ceny instalacji będą zasadniczo takie same jak przy gazie, czy węglu - trzeba złożyć kotłownie i rozprowadzić instalację dwu-rurową do grzejników, czy klimakonwektorów.
    Pozwolenia, czy projekty nie są wymagane.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #25

    Domyślnie

    @map78 dzięki za podpowiedzi i rady
    na razie pozostawiam sprawę w ciągłym rozeznaniu

    zacząłem szukać jak ogarnąć Audytor OZC dla domu który już stoi ale chyba to nie dal mnie

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincetns Zobacz post
    @map78 dzięki za podpowiedzi i rady
    na razie pozostawiam sprawę w ciągłym rozeznaniu

    zacząłem szukać jak ogarnąć Audytor OZC dla domu który już stoi ale chyba to nie dal mnie
    Zleć to profesjonalistom. Koszt ok 300-400zł a będziesz miał pewność, że jest dobrze. Taki wydatek przy cenie systemu ogrzewania to pikuś.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincetns Zobacz post
    zacząłem szukać jak ogarnąć Audytor OZC dla domu który już stoi ale chyba to nie dal mnie
    To mały domek, chcesz go dobrze ocieplić, jeśli zadbasz również o otwory to zapotrzebowanie na ogrzewanie nie przekroczy 4kW - kocioł 18kW będzie mocno przewymiarowany. W Twoim przypadku wybrałbym kocioł gazowy i tanią klimatyzację (oczywiście z funkcją grzania), na co i cwu (2 os) powinno wystarczyć 10k kWh/rok.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 31-07-2014 o 12:09
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony