Witam,

jestem nowa na forum tak samo jak jestem nowa w świecie remontów Postanowiłam napisać bo kupiliśmy z mężem dom (jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności itd.) i tak bardzo jak cieszymy sie z tego domu tak zaczynamy być lekko przerażeni czekającymi nas remontami... Dom jest dość spory (jak na UK), ma 4 sypialnie (w tym jedna powstała po przekonwertowaniu integralnego garażu w pokój), dwie łazienki (jedna rodzinna i jedna dołączona do głównej sypialni na górze), salon, jadalnie, kuchnie i tzw. utility room (nie wiem jak to nazwać po polsku, generalnie jest tam bojler, pralka, blaty szafki, itd... nie nazwałabym tego jednak pralnią bo pokój jest względnie wąski - 1.60m i nie ma opcji żeby w nim suszyć pranie) Dom ma ok 30 lat i chyba nic w nim nie było robione przez ten czas w sensie dekoracyjnym, poza tym dach jest w porządku, okna też... Kuchnia jest do wymiany ale w późniejszym czasie bo że tak powiem "da się z nią żyć, ale d..y nie urywa".

Lista prac remontowych od razu po wprowadzeniu:
- malowanie wszystkich pokoi i łazienek (ściany bez płytek + sufity)
- zdzieranie tapety w salonie i jadalni + malowanie (względnie gładzie jeśli potrzebne)
- nowe dywany na schodach i całym piętrze

Lista prac na przyszły rok:
- zmiana materiału i poszerzenie podjazdu przed domem (kosztem kawałka przedniego ogródka)
- ogarniecie ogrodu, likwidacja drewnianej szopy i organizacja szopy i koszy z boku domu
- likwidacja ściany miedzy kuchnia a jadalnia
- nowe podłogi/panele na całym dole (kuchnia, jadalnia, salon, pokój garażowy, utility room)
- całkowity remont kuchni i utility room łącznie z nowymi sprzętami itd...

Nie mam jednak pomysłu od czego zacząć, co zrobić najpierw a z czym zaczekać, co można zrobić samemu a do czego lepiej wziąć fachowca... dodatkowo moja koncepcja remontu, kolorów itd zmienia się średnio raz dziennie...

Zaczynać będziemy od malowania, ale znowu nie wiem co kupić, co potrzeba, narzędzia, jakies podkładowe farby czy od razu kolory... w UK jest tendencja do brania fachowców do wszystkiego i kogo sie nie zapytam to sie stuka w głowę że chcemy sami malować i remontować... Także czekam na porady dotyczace malowania, na co zwracać uwagę co kupić czego nie kupowac itd. Będę ogromnie wdzięczna...

Jak się wprowadzimy i zaczniemy remont to bede aktualizować progres