dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 65
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1285
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Blanka z Kratki.pl - zgoda, ale cenę ma taką m.in. dlatego, że szyba jest otwierana na bok. Poza tym to jest wkład, którego front ma 67 x 57 cm, a więc jest jednym z mniejszych wkładów
    Te wkłady z Twoich inspiracji mają szyby podnoszone do góry, a to kosztuje. Kosztuje też wielkość i firma producenta.
    Chyba musisz zejść na ziemię

    A ten wkład z montażem za 8 tys. to jak się nazywa ????
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-09-2014 o 01:13
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Aldi, rozumiem, że przejrzałaś/eś nie tylko ten wątek.
    Jeśli chcesz pomocy, to pokaż większy, szerszy plan. Kominek w domu musi pasować, a z tego zdjęcia nie da się wymyślić do czego ma pasować
    Dobrze- prześledzę jeszcze dokładnie pozostałe wątki i jak nie znajdę nic, to wtedy opiszę dokładnie o co mi chodzi plus większy plan na zdjęciu.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldiS Zobacz post
    Dobrze- prześledzę jeszcze dokładnie pozostałe wątki i jak nie znajdę nic, to wtedy opiszę dokładnie o co mi chodzi plus większy plan na zdjęciu.
    A tu wcześniej nie ma nic, co by Ci odpowiadało? Niewiele na razie, ale popatrz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Blanka z Kratki.pl - zgoda, ale cenę ma taką m.in. dlatego, że szyba jest otwierana na bok. Poza tym to jest wkład, którego front ma 67 x 57 cm, a więc jest jednym z mniejszych wkładów
    Te wkłady z Twoich inspiracji mają szyby podnoszone do góry, a to kosztuje. Kosztuje też wielkość i firma producenta.
    Chyba musisz zejść na ziemię

    A ten wkład z montażem za 8 tys. to jak się nazywa ????
    Tego właśnie nie napisali , w miniaturce jest ten kominek , pewnie jak przyjdzie co do czego to się dowiadujesz ze to lipa

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Chyba wiem o co chodzi ...
    Wkład, który masz na myśli za te 8 tys. zł z "montażem", a to co pokazane jest na zdjęciu, to mniej więcej jak mielonka za dziesięć zł i polędwica za złotych trzydzieści ...
    Jest obecnie w dziale wątek z zapytaniem co jest wart ten wkład ...
    To można śmiało nazwać nieuczciwym marketngiem - pokazanie pięknych, katalogowych zdjęć z produktem całkiem innym niż sprzedawany.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Chyba wiem o co chodzi ...
    Wkład, który masz na myśli za te 8 tys. zł z "montażem", a to co pokazane jest na zdjęciu, to mniej więcej jak mielonka za dziesięć zł i polędwica za złotych trzydzieści ...
    Jest obecnie w dziale wątek z zapytaniem co jest wart ten wkład ...
    To można śmiało nazwać nieuczciwym marketngiem - pokazanie pięknych, katalogowych zdjęć z produktem całkiem innym niż sprzedawany.
    Pozdrawiam.
    Teraz już wiem że za 8tyś nie będę mieć tego kominka
    Ja tego nie nazwie nieuczciwym marketingiem - to jest OSZUSTWO !!!!

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Beata, masz od tego forum Zduni forumowi na pewno pomogą Ci znaleźć coś odpowiedniego. Też spróbuję poszukać.
    Napisz jakiej wielkości chcesz kominek, może przynajmniej jak dużą szybę chcesz (minimum i maksimum.) Czy ma grzać, czy tylko będziecie palić w nim dla widoku ognia? Jeśli ma grzać to jaką powierzchnię? Czy będzie rozprowadzenie ciepła? Jaki masz dom, czy szczelny, bo to zawęża pole?
    To na początek.

    Wiele osób na forum robi obudowy samodzielnie. Montaż musi zrobić fachowiec. Ale obudowę już nie koniecznie. Dobre materiały są powszechnie dostępne. Jeśli posłużysz się wiedzą z forum to nie będzie problemu. Dzięki temu obniżycie koszty nie da się ukryć. Więcej można zapłacić za wkład kominkowy. Chociaż zawsze lepiej, by całość od montażu po obudowę i pierwsze rozpalenie w kominku zrobił dobry fachowiec.

    Zawsze lepiej jest rozmawiać z dobrą firmą zduńską, niż ze sklepem, gdzie nie zawsze się znają, a czasem kit próbują wcisnąć.
    Tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...61#post6613961 zagląda kilku Zdunów z różnych stron Polski. Jeśli nie z nimi się dogadasz, to podpowiedzą Ci dobrą firmę z Twoich okolic.

    Byłam u Ciebie, ale nie doczytałam jeszcze wszystkiego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A macie może jakiś pomysł na mój kominek:
    Poszukiwania wkładu i inspiracji
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Beata, masz od tego forum Zduni forumowi na pewno pomogą Ci znaleźć coś odpowiedniego. Też spróbuję poszukać.
    Napisz jakiej wielkości chcesz kominek, może przynajmniej jak dużą szybę chcesz (minimum i maksimum.) Czy ma grzać, czy tylko będziecie palić w nim dla widoku ognia? Jeśli ma grzać to jaką powierzchnię? Czy będzie rozprowadzenie ciepła? Jaki masz dom, czy szczelny, bo to zawęża pole?
    To na początek.

    Wiele osób na forum robi obudowy samodzielnie. Montaż musi zrobić fachowiec. Ale obudowę już nie koniecznie. Dobre materiały są powszechnie dostępne. Jeśli posłużysz się wiedzą z forum to nie będzie problemu. Dzięki temu obniżycie koszty nie da się ukryć. Więcej można zapłacić za wkład kominkowy. Chociaż zawsze lepiej, by całość od montażu po obudowę i pierwsze rozpalenie w kominku zrobił dobry fachowiec.

    Zawsze lepiej jest rozmawiać z dobrą firmą zduńską, niż ze sklepem, gdzie nie zawsze się znają, a czasem kit próbują wcisnąć.
    Tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...61#post6613961 zagląda kilku Zdunów z różnych stron Polski. Jeśli nie z nimi się dogadasz, to podpowiedzą Ci dobrą firmę z Twoich okolic.

    Byłam u Ciebie, ale nie doczytałam jeszcze wszystkiego.
    Dzięki za zainteresowanie

    Mam komin wystający do wewnątrz salonu i tym samym nie chciałabym bardzo głębokiego wkładu, bo wyjdzie kolubryna na środek salonu. Co do wielkości to czym większy tym lepszy Nie będzie to kominek do palenia ciągłego, ale jak już będzie to chciałabym, żeby coś tam grzał ( parter 144m2) nie mam żadnego rozprowadzenia po domu, nie mam rekuperatora

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A obok komina możesz postawić?
    Bez rozprowadzenia i żeby grzał, to może w obudowie, która będzie kumulować ciepło? Poza tym powietrze z komory wokół wkładu będzie przez kratki ogrzewać pomieszczenie. No, i przez szybę grzeje.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 25-09-2014 o 22:52
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    A obok komina możesz postawić?
    Bez rozprowadzenia i żeby grzał, to może w obudowie, która będzie kumulować ciepło? Poza tym powietrze z komory wokół wkładu będzie przez kratki ogrzewać pomieszczenie. No, i przez szybę grzeje.
    Niestety nie mogę obok komin jest na środku i gdy ustawie kominek obok, wyjdzie niesymetrycznie )
    Licząc, że kominek "przodem "ogrzewał by salon i otwartą kuchnie to po drugiej stronie ściany, gdzie byłby kominek mam klatkę schodową i holl. Doprowadzanie tam ciepła z kominka dało by 75% powierzchni parteru w "zasięgu" kominka

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Beata, tu masz listę wkładów 3 szybowych. Zebrałam z tego akurat wyświetliło mi się na znanych mi stronach. Są alfabetycznie i na końcu dołożyłam kilka ze szprosami. Te są sporo tańsze. Przejrzyj, sprawdź ceny. Jak znajdziesz coś co Ci pasuje, to warto wtedy zapytać naszych forumowych Zdunów o opinię i poprosić o polecenie firmy w pobliżu Ciebie.

    Większość ma szyby podnoszone do góry:
    Austroflamm S3
    Bef Trend V 8 C
    Brunner seria Panorama
    Byrski Art C
    Byrski Art U
    Chazelles D 1000 EPI PN
    Edilkamin SIDE 3N
    Hajduk Volcano 3PLU
    Hajduk Volcano 3PL h
    Kratki Blanka BS
    Leda Sera
    MCZ Forma T50
    MCZ Forma T95
    Piazzetta MA 271
    Ruegg Pi
    Schmid Ekko
    Spartherm Arte
    Supra Supravision 255A
    Totem 3 Faces
    Turbo Fonte SD 3V

    Szyby ze szprosami:
    Arysto 10LP
    Hajduk Volcano 3PL
    JD METAL Eva SU
    Kobok CORNER O VIS-A-VIS
    Kratki Maja
    Kratki Zuzia
    Totem EPI
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najtańszy chyba jest Kratki Blanka BS ale wykonany ze zwykłej stali kotłowej, więc jego trwałość będzie pewnie słaba. Do tej listy ze szprosami można dorzucić jeszcze Jotul 520 FRL:
    Chyba mam podobny problem jak Beata, komin systemowy ma ~40cm, więc trzeba pomyśleć nad 'płytkim' wkładem.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tomek, a Ty też chcesz 3-szyby?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Blanka 910 zaczyna swój drugi sezon u moich przyjaciół. Świetnie grzeje salon. Ma betonową obudowę, więc pracuje na ogrzewanie powietrze wywiewane przez kratki i oczywiście szyba. Był problem z rusztem, ale po trzeciej awarii Kratki wymieniły im na inny i ten jest okey. Moi znajomi potężnie w tym kominku palą. Stąd ruszt nie wytrzymał.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak dodamy, że ruszt do spalania drewna potrzebny jest ja w moście dziura, irytacja trochę się wzmaga Tony żeliwa kupowanego w kółko tylko dlatego, że producenci wkładów kominkowych byli niedouczeni....

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piotrze, czyli wystarczy odpowiednio drewno ułożyć?
    Ale mnie się podobają te wynalazki do wstawienia w palenisko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tomek, a Ty też chcesz 3-szyby?
    Takie wstępnie były plany ale ceny trochę je zweryfikowały. Chyba, że znajdę w dobrej cenie. Teraz rozważam również szeroką panoramę ale musi być płytka, żeby kominek nie wszedł za mocno w dom.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Najtańszy chyba jest Kratki Blanka BS ale wykonany ze zwykłej stali kotłowej, więc jego trwałość będzie pewnie słaba. .
    Z jakiego materiału jest godny polecenia?
    Blanka ma 50cm głębokości, szyba boczna 18cm to bardzo mało coś za coś

    BYRSKI NAROŻNY ?
    ZUZIA BS narożny?
    OLIWIA gilotyna?
    AIR TERM KORNER ?
    może postawić na długość
    PAMA- DIABLO P 1000 X 510
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 28-09-2014 o 10:56

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piotrze, czyli wystarczy odpowiednio drewno ułożyć?
    Ale mnie się podobają te wynalazki do wstawienia w palenisko
    Czym innym jest ruszt w dnie paleniska, robiony (bez sensu) na wzór pieców węglowych, a czym innym ozdobny ruszt, np w kominku otwartym.
    Drewna nie trzeba szczególnie układać, skoro pali się od góry
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09714.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	282018  

Strona 11 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony