dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie Palenie pelletem w kominku/kozie

    Hej. Czy da radę jakoś palić pelletem w kominku? Gdzieś na internecie znalazłem taki koszyk gdzie się sypie to cudo i się pali,ale brak jakich kol wiek opinii na ten temat . Próbował ktoś? W/g mnie był by to jakiś patent na przepalenie w kominku

  2. #2

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ten koszyk do niczego się nie nadaje ot zabawka .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Hej. Czy da radę jakoś palić pelletem w kominku? Gdzieś na internecie znalazłem taki koszyk gdzie się sypie to cudo i się pali,ale brak jakich kol wiek opinii na ten temat . Próbował ktoś? W/g mnie był by to jakiś patent na przepalenie w kominku
    A co za czyste w Gdyni macie powietrze?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Filmik widziałem ,ale jest to opinia jednego ,,kogoś" kto to ma. Co do czystego powietrza to nie chcę palić butelkami pet czy oponami i co najważniejsze nie jestem ,, eko - oszołomem". Tak myślę dać jakiemuś ślusarzowi i niech mi wyspawa takie cudo i sprawdzę to czy da radę palić

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale poza wydaną kasą na ślusarza co chcesz osiągnąć ? koszty 3 razy wyższe na tym ci zależy ? tona peletu to ok tysiąca trzeba wydać natomiast tona drewna to jakieś 300 zł więc nie wiem o czym ty do nas rozmawiasz jak powiedział klasyk . owszem palnik peletowy potrafi wyciągnąć trochę tego ciepła i lepiej spalić ale spalanie na wolnym ogniu to bez sensu i tyle , myślałem że ktoś ci to pierwszy napisze no cuż musiałem być ja .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Przetestowałem kilka lat temu...Potwierdzam opinię z pierwszej połowy filmu (dalej nie oglądałem...)

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    No cóż nie wszystko przeliczam na $ panie ,,kryzys". Dzięki Kominki Badura za podzielenie się opinią

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No wiem że nie wszystko przelicza się na $$$$$ ale w tym wypadku trzeba , paląc drewnem pewnie mniej zatrujesz okolice niż paląc peletem w którym mogą być kleje z płyt meblowych , no chyba że po bandzie i kupować pelet sztuka dla sztuki po 1200 też tak można kto komu broni .

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Wiem,że drewno to drewno.Z kozy korzystam już bardzo sporadycznie. Mam gazówkę,ale od czasu do czasu chcę zobaczyć ogień w palenisku,a na drewno brakuje mi weny.A znaleźć kogoś do przewiezienia i po układania graniczy z cudem...no chyba ,że stworzę komuś pełen etat ale to jak dla mnie nie opłacalne I czy to będzie 10zł za worek czy 25zł to mi nie przeszkadza,bo ten worek będę miał na miesiąc.. Koszyk zamówiony ,ślusarz ma uczni tak więc płacę przysłowiową ,,flaszkę" . Z testuję i dam znać co i jak .
    Ostatnio edytowane przez woan ; 25-03-2019 o 21:08

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Dla potomnych. Mam już koszyk i moje spostrzeżenia: jak zimą przyjdzie palić to zamarzniecie. Po drugie czas palenia max 2 godziny i później ,,tlenie" kolejne 2 godziny. Po trzecie dołożenie do niego to kupa dymu w kominku. Po czwarte maksymalna temperatura na piecu 100 stopni gdzie na drewnie 150 do 200. Ogólnie na jakieś tam przepalenie dla klimatu w takie dni gdzie piec gazowy nie chce się załączyć a w domu jakoś dziwnie to można. Jeżeli jako główne źródło ogrzewania to zdecydowanie nie polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony