dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 65
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1285
  1. #1221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Z naciskiem na "jakoś"...
    No to oceniłeś naszych co się od niego uczyli
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #1222

    Domyślnie

    Myślę, że coś to "zamknięcia" rury doprowadzającej powietrze jest konieczne, bo przecież inaczej do domu będzie wpadało zimne powietrze nie wiem, czy po prostu zatyka się na końcy czerpnie i montuje jakiś zawór/przesłonę?

    Uściślając sam kominek - ma służyć wyłącznie do dogrzewania i "ocieplenia" atmofery w domu. Nie chciałbym, żeby była to ogromna inwestycja, bo wiem, że właśnie takie a nie inne będzie wykorzystanie - do pierwszego podgrzania powietrza, gdy na dworze jesienią zacznie się ochładzać. Sam kominek/piec nie musi być też jakiś ogromny, oczywiście zostanie dobrany po wykonaniu OZC dla domu.

    Stalowy czy żeliwny?
    Ostatnio edytowane przez Dzior ; 24-08-2016 o 07:20

  3. #1223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Do regulacji ilości powietrza można zainstalować elektonicznie sterowany szyber na rurze doprowadzającej. Tak?
    Można zainstalować przepustnicę (szyber) z silnikiem krokowym, który jest wersją przepustnicy manualnej, tyle że zamiast cięgła, wajchy - jest pilot na baterię...Przepustnica może również współpracować ze sterownikiem. Większość sterowników (lub ich programów) to idiotyczne gadgety, które działają na zasadzie przymykania dopływu powietrza jak się za mocno pali. To profanacja, ale tego oczekuje rynek (głównie ten idiotyczny ). Dobre sterowanie spalaniem, "wsłuchuje" się w naturę drewna i do niej dopasowuje parametry. To z rzadka stosowane sterowniki....

  4. #1224

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    LEHMO obudowany zbitą gliną.
    Załącznik 365350
    Trochę podobny do mojego. Ja mam beton ale jest też opcja gliny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7983.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	365457  

  5. #1225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Można zainstalować przepustnicę (szyber) z silnikiem krokowym, który jest wersją przepustnicy manualnej, tyle że zamiast cięgła, wajchy - jest pilot na baterię...Przepustnica może również współpracować ze sterownikiem. Większość sterowników (lub ich programów) to idiotyczne gadgety, które działają na zasadzie przymykania dopływu powietrza jak się za mocno pali. To profanacja, ale tego oczekuje rynek (głównie ten idiotyczny ). Dobre sterowanie spalaniem, "wsłuchuje" się w naturę drewna i do niej dopasowuje parametry. To z rzadka stosowane sterowniki....
    A możesz napisać jakie to sterowniki?

  6. #1226

    Domyślnie

    Naprawdę , to reklama na tym forum jest płatna.
    Tym bardziej w kilku wątkach na raz, ...
    Ostatnio edytowane przez wera2007 ; 24-08-2016 o 19:58

  7. #1227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Poprosiłam o usunięcie, tym bardziej, że u siebie pokazują podkradane zdjęcia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1228
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Rozwiń temat "podkradane zdjęcia" ...
    Darek B

  9. #1229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Są pokazane zdjęcia w takim kontekście, że dla kogoś, kto widzi je pierwszy raz wygląda, że to są ich projekty i wykonanie. Nie jest napisane, że to przykłady z obcych stron internetowych, ani nie są te zdjęcia podpisane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1230
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jako importer mam przygotowane fotki dla firm dilerskich .... każdy kto z nami współpracuje może je pokazywać na swoim www... Ostatnio rozsyłałem zestawy SOLID
    Darek B

  11. #1231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie o to chodzi.
    Pokazujesz zdjęcia konkretnych wkładów, które są u Ciebie do kupienia, w aranżacjach, tak? Dostałeś te zdjęcia do wykorzystania od producentów i masz podpisane, że to wkłady Romotop, Brunner... To jest w porządku.
    Ale tam jest taka sytuacja, że pisząc o promocji np. Kratek, pokazują m.in. zdjęcie obudowy kominka wg autorskiego projektu Antonio Lupi i nie ma ani słowa o tym, czyj to projekt, ani przez jaką firmę wykonany. Jest tam jeszcze kilka innych zdjęć na tej samej zasadzie. Nie sprawdzałam dokładnie dalej. Nie chce mi się.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1232
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Sheppart21
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-124
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niektóre pomysły z poprzedniej strony sa naprawdę bardzo ... nowoczesne. Według mnie najlepiej wygląda kominek na prostej ścianie tzn nie w kącie z obudową ceglaną bądź z jakiegoś innego materiału. Ten zielony jakoś kompletnie do mnie nie przemawia.
    Pozdrawiam

  13. #1233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sheppart, dziękuję za wyrażenie opinii
    Po to założyłam ten wątek, żeby forumowicze mogli łatwiej znaleźć inspirację kominkowe. Każdemu podoba się coś innego i dobrze, bo zanudzilibyśmy się patrząc na takie same domy i ichwnętrza. Stąd w wątku wstawiłam najróżniejsze pomysły i aranżacje.

    Zapraszam do wklejenia tu tego co podoba się Tobie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1234
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Inspiracje ...zapakowane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Transport mały.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	365904  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 31-08-2016 o 07:55
    Darek B

  15. #1235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super ten samochód A w środku co? To dostawa, czy jest ruchoma wystawa?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Super ten samochód A w środku co? To dostawa, czy jest ruchoma wystawa?
    A może nie płacił i mu wyjazd z garażu zablokowali...

  17. #1237
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Inspiracje ...zapakowane
    to fakt - byłem - widziałem - Darek jest napakowany towarem - chyba będzie musiał niedługo powiększyć swoje lokum bo się już nie mieści.
    ...

  18. #1238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    Trochę podobny do mojego. Ja mam beton ale jest też opcja gliny
    w załączniku porównanie na przykladzie tej konstrukcji Beton a glina
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1413409108_KSO.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	367464  

  19. #1239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kominek na Ukrainie baaa...ardzo industrialny

    Nazwa:  Industrial-Style-Home-Marta-Gourd-09-1-Kindesign.jpg
Wyświetleń: 417
Rozmiar:  89,3 KB

    Nazwa:  Industrial-Style-Home-Marta-Gourd-02-1-Kindesign.jpg
Wyświetleń: 417
Rozmiar:  93,0 KB

    Nazwa:  Industrial-Style-Home-Marta-Gourd-05-1-Kindesign.jpg
Wyświetleń: 416
Rozmiar:  92,9 KB

    Nazwa:  Industrial-Style-Home-Marta-Gourd-06-1-Kindesign.jpg
Wyświetleń: 417
Rozmiar:  92,2 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #1240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Wygląda mi to na grafikę komputerową. Ale to nie ma znaczenia. Na Ukrainie chyba się nie sprzeda - za mało bizantyjskie.

Strona 62 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony