dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 65
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1285
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie Inspiracje kominkowe

    Nazwa:  _chats+cheminee.jpg
Wyświetleń: 6788
Rozmiar:  91,6 KB


    edit: 2 listopada 2017
    Portal „Świata kominków” zamieścił krótki artykuł na temat wkladów kominkowych tzw. „czystych”. Są tam listy ekologicznych piecyków i wkładów kominkowych oraz piecowych, czyli takich które posiadają stosowny certyfikat:
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...-piecykow.html
    http://www.kominki.org/kominek-jest-...b-piecyka.html

    Myślę, że taka wiedza przyda się wszystkim tym, którzy kominki albo piecyki mają lub zamierzają je mieć. Rok 2022 zbliża się wiekimi krokami


    Na początek kominek, który lata świetlne temu zachwycił mnie i tak utkwił w głowie, że wymogłam na projektantce mojego domu, by ceglany komin był clou naszego salonu.
    I jest . Tyle, że moje wyobrażenie o kominku przeszło od tamtego czasu potężną ewolucję. Skutkiem tego dom nadal nie posiada tego docelowego-wymarzonego kominka. Problemem jest także to, że większość oglądanych w necie kominków mniej lub bardziej działa na moją wyobraźnię i mogłabym je dopasować do naszego salonu. Niestety dom już mamy, a w nim salon mamy jeden i jeden komin. Innego nie będzie. Ciekawa jestem czym to się skończy

    Rzeczony kominek znajduje się w dworku konserwatora i projektanta wnętrz Jacka Czeczota-Gawraka w Gnojnej pod Mszczonowem. Warto poczytać o tym miejscu i zobaczyć więcej zdjęć. Pisał o nim Ładny Dom (2007) i Weranda (2012)

    Nazwa:  Spichlerz-Czeczota-w_Ladny-Dom.jpg
Wyświetleń: 7397
Rozmiar:  97,4 KB



    PRZYDATNE LINKI:


    Wybór techniki

    Pozar sadzy w kominie


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzie+wyczystka

    Jak rozpalić w kominku by nie dymić, a żywy ogień w domu stał się przyjemnością:
    http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/
    https://www.facebook.com/baturakominki/videos/vb.437342539795770/450199308510093/?type=2&theater&notif_t=notify_me_page
    [/video]

    Jak palić by nie wybuchło: http://blog.kominki-batura.pl/jak-palic-by-nie-wybuchlo/

    Jakie są możliwości zainstalowania piecyka / kozy pod kominem:

    http://www.poujoulat.co.uk/contenu/162/51/1/presentation/complete-chimney-solution-for-stoves-inserts-fireplaces-and-gas-fires.html

    Perełka kominkowa Fajny skarbczyk wiedzy dla decydujących się na samodzielne obudowanie wkładu kominkowego. Tylko 6 stron skondensowanego opisu wraz ze relacją zdjęciową
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?189482-Kominek-naro%C5%BCny-od-zera-do-10-ty%C5%9B-o


    Dla tych, którzy są zainteresowani niewielkim pieco-kominkiem utrzymującym ciepło do 12 godzin po wygaśnięciu ognia.

    https://wolfshoehe.de/speicheroefen/...nspeicheroefen
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 10-03-2019 o 13:15
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    ha! Nie wierzę własnym oczom <3
    Już jestem spokojna

    Kominek piękny ale czy taki właśnie miałby być Twój? Zapewne nie. A pokusisz się o wstawienie zdjęcia salonu, choćby jedynie tej przestrzeni na kominek przeznaczonej?

    Czy to jednak maja być ogólne inspiracje?

    Mój kominek jest nowoczesny. Jeszcze go nie obudowałam ale chcę aby miał ławeczkę z boku. Jak go projektowałam nie wiedziałam o takich prozaicznych sprawach jak to, że nie można trzymać drewna pod nim - widziałam jakaś inspiracje na pinterescie i myślalam, że tak wolno.
    Mogę wstawiać też swoje? bo nie wiem już czy to ogólny czy Twój Ale cieszę się bardzo, ze założyłaś
    Ostatnio edytowane przez andariel ; 19-07-2014 o 00:26

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wstawiaj ile chcesz

    A kto Ci powiedział, że pod kominkiem nie wolno składować drewna? Niby z jakiego powodu?

    Jak napisałam podejście do kominka mocno mi ewoluowało. Tym nie mniej komin po byku mam i wszystko muszę do niego przymierzać.

    Inspirowanie czas zacząć
    Nazwa:  jade-ambient-3.jpg
Wyświetleń: 7306
Rozmiar:  84,7 KB
    Nazwa:  FIREPLACE-JOTUL-Motiv_08_I400_Harmony__display_hr_117.jpg
Wyświetleń: 7337
Rozmiar:  91,9 KB
    Jotul

    Nazwa:  tadelakt1.jpg
Wyświetleń: 7246
Rozmiar:  39,3 KB
    Obudowa wkładu wykończona Tadelaktem

    Nazwa:  FIREPLACE-in-white-wall-01.jpg
Wyświetleń: 7258
Rozmiar:  59,0 KB
    MCZ Scenario

    Nazwa:  FIREPLACE-dwell-yellow.jpg
Wyświetleń: 7225
Rozmiar:  34,1 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 19-07-2014 o 19:50
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wstawiaj ile chcesz

    A kto Ci powiedział, że pod kominkiem nie wolno składować drewna? Niby z jakiego powodu?
    Tak powiedzieli mi panowie montujący kominek. Ale w sumie nie wiem dlaczego. Żeby się nei zapruszył ogień? Nie pamiętam... Jeśli można, to wrócę do koncepcji drewna po całości pod kominkiem i ławką...

    moje pierwsze dwie koncepcje
    1. drewno po całości, 2. drewno jedynie pod ławką.



    W sumie powinnam na drugą stronę otwierany wkład kupić, bo czyszczenie będzie koszmarem dla poduszek...
    Chyba, ze wszystko na czarno machnę...

    a moje inspiracje to głównie:

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Specjalnie dla Andariel, by rozwiać jej wątpliwości, nieco kominków, które miejsce składowania drewna mają pod wkładem

    Nazwa:  Bodard&Gonay-Catalogue GB 2010.jpg
Wyświetleń: 7190
Rozmiar:  23,0 KB
    Bodard & Gonay

    Nazwa:  Areias-do-Seixo-30.jpg
Wyświetleń: 7196
Rozmiar:  92,0 KB
    Nazwa:  CAMISMART.jpg
Wyświetleń: 7197
Rozmiar:  93,5 KB
    Nazwa:  concrete_firplace-12.jpg
Wyświetleń: 7191
Rozmiar:  95,8 KB
    Nazwa:  Connemara-Residence-09.jpg
Wyświetleń: 7159
Rozmiar:  83,9 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-07-2014 o 15:18
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  FIREPLACE-GODIN_CANTOU.jpg
Wyświetleń: 7174
Rozmiar:  96,7 KB
    GODIN Cantou

    Nazwa:  FIREPLACE-GODIN_TERNOISE_389153.jpg
Wyświetleń: 7147
Rozmiar:  93,3 KB
    GODIN Ternoise

    Nazwa:  Fireplace-kolekcja Muratora-111.jpg
Wyświetleń: 7121
Rozmiar:  87,6 KB
    KW LINE K1000/450 (Tapis) – wkład ma tylko 33 cm głębokości

    Nazwa:  FIREPLACE-Haus-B-Stuttgart-Rotenberg-innen-Foto-Antje-Quiram.jpg
Wyświetleń: 7093
Rozmiar:  34,1 KB
    Nazwa:  FIREPLACE-Sommelier-Home-08-4.jpg
Wyświetleń: 7099
Rozmiar:  92,9 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-07-2014 o 15:24
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  fireplaces-wood-burning-closed-hearths.jpg
Wyświetleń: 7075
Rozmiar:  67,7 KB
    Nazwa:  Home in the Suburbs by Alexandra Fedorova-03.jpg
Wyświetleń: 7083
Rozmiar:  88,6 KB
    Nazwa:  Myconian villa5.jpg
Wyświetleń: 6989
Rozmiar:  26,7 KB
    Nazwa:  minimalist-spanish-home.jpg
Wyświetleń: 6974
Rozmiar:  47,9 KB


    Polana w szufladzie
    Nazwa:  modular-log-gas-fireplace-with-glass-ceramics-1.jpg
Wyświetleń: 7095
Rozmiar:  74,3 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  SU-House-08.jpg
Wyświetleń: 6970
Rozmiar:  90,4 KB
    Nazwa:  Przeszklony-strop-nad-kominkiem.jpg
Wyświetleń: 6945
Rozmiar:  76,2 KB
    Nazwa:  PiKo_1.jpg
Wyświetleń: 6946
Rozmiar:  88,7 KB
    PiKo (Austroflamm)

    To byłoby tyle na razie jeśli chodzi o składowanie drewna pod paleniskiem

    Nazwa:  Ruegg_cubeo-01w.jpg
Wyświetleń: 6939
Rozmiar:  92,0 KB
    Ruegg Cubeo

    Nazwa:  house-thicket-26-800x535.jpg
Wyświetleń: 6924
Rozmiar:  83,8 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 19-07-2014 o 20:46
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Świetne pomysły, chociaż na zasadzie "osiołkowi w żłobie dano"

    Z drewnem to jest, że ponoc składowane pod samym wkładem ma spory wpływ na brudzenie się ścian. Nie wiem dlaczego, u mnie drewno jest z boku a i tak ściany i sufit uwalone totalnie!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Braza, gdybyś to powiedziała Piotrowi Baturze, to odpowiedziałby Ci, że nie umiesz palić w kominku
    Ja nie widzę związku pomiędzy miejscem składowania drewna, a kopceniem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11

    Domyślnie

    Pestko jak wspaniale że założyłaś ten wątek!!!

    kominki to najpiękniejsze "meble" w domu marzę już o swoim!!

    a co do:
    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    ... że nie można trzymać drewna pod nim ...
    ja tam się bardzo nie znam, ale u nas drewno będzie właśnie pod wkładem, mamy tam wyczystkę zrobioną i chcę drewnem ją zasłaniać
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    ja tam się bardzo nie znam, ale u nas drewno będzie właśnie pod wkładem, mamy tam wyczystkę zrobioną i chcę drewnem ją zasłaniać
    Też chciałam i właśnie dlatego, że się nie znam uwierzyłam panu, który się był powinien znać, bo się tym para a czyżby mnie w błąd wprowadził? I specjalnie to zrobił czy coś mu się pomerdało? Chyba tam do nich zadzwonię albo przejdę się osobiście zapytać

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    An, jaki masz wkład?
    Pytam, bo albo panu tak łatwiej i Ci kit wciska, albo wkład ma taką budowę, że np. postawiony tak nisko, żebyś miała ławeczkę nie zostawia miejsca pod sobą na wnękę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wszyscy maja rację...







    Drewno pod wkładem nie "uwali totalnie" ścian. Przyczyną takiego stanu jest albo wadliwa obsługa, wadliwy montaż, jedno i drugie, albo "coś w tym stylu". Brudzi głównie dym, który wpuszczamy do obudowy, choć wydaje nam się, że tak wcale nie jest. (Polecam: http://blog.kominki-batura.pl/?p=88) Często jest to brak odpowiedniego przeszkolenia. Taki instruktaż to czasem dwie godziny palenia z klientem, kilkakrotne późniejsze konsultacje w początkowym okresie użytkowania i nierzadko wizyta po czasie, by wyeliminować błędy. Supermarkety, internetowa sprzedaż, przypadkowi wykonawcy, last minut w podejrzanej, ciągle nie mającej czasu firmie - dzień dobry... Jasne, że nie zawsze źle być musi w wymienionych sytuacjach.

    Drewno pod wkładem, to zwykle drewutnia, która jednocześnie zastępuje dolne kratki nawiewne w obudowie kominka. Taki sposób jest producentem kurzu w obudowie. Kurz zbiera się łatwo pod wkładem, czasem są to nawet resztki popiołu, którego sprzątniecie utrudnia leżące w drewutni drewno. Każdorazowe grzebanie w tej drewutni wznieca kurz. Dodatkowym ryzykiem jest niebezpieczeństwo pożaru, jeśli wykonawca nie rozróżnia, który wkład kominkowy nadaje się do takich celów, a który nie. Wyczystka za drewnem, to też niezły kwiatek - szczególnie te metalowe, koniecznie z "atestem" .

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Witam kominkowców
    Bede sobie tu Pesteczko zaglądać,wklejaj,ja spróbuję znaleźć ładny kominekWg mnie wszystkie kominki są koromysłowate(może jeszcze nie weszłam na ten ładny)
    Myślę ,że czyste ściany przy wylotach są czyste zaraz po malowaniuWszystkie wyloty mam brudne i tyleDrewno przynoszę w koszyku-ja nie grzeję a tylko docieplam dom kominkiem.Wyleczyłam sie ze składowanie drewna po obudzeniu sie w moim domu zimą kilku szerszeni
    An-wejdź posiedzieć na ławie kominkowej u kogoś ,kto taką maJa uwazam,że jest to siedzisko niewygodne,nie wytrzymasz tam długo (jest twardo i zbyt gorąco).Kiedyś zrobiłam ławy-dziś bym już nie robiła,jakiś fotel wygodny zabierze mniej miejsca,postawisz go w wybranej odległości:0
    Generalnie:fajnie jest posiedzieć przy kominku

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ...Wyczystka za drewnem, to też niezły kwiatek - szczególnie te metalowe, koniecznie z "atestem" .
    a można jaśniej?
    - niepowinno się wyczystki zasłaniać? dlaczego?
    - to jakie dać drzwiczki jak nie metalowe?
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jest na forum wątek o technicznych aspektach komina, wyczystki...Jak tu zaczniemy o tym pisać zrobi się szambo...




    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzie+wyczystka

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki Piotrze za wizytę i jak zwykle cenne uwagi . Pozwolisz, że wklejone przez Ciebie linki umieszczę w pierwszym poście tego wątku?
    Myślę, że to będzie wygodne dla wszystkich, którzy tu zajrzą.

    Mam nadzieję, że nie będziesz jedynym zdunem zaglądającym tutaj.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Pestko,zabrzmiałam jak trollChcę tu popatrzeć na ładne kominki,bo wszystkie jakie widziałam W REALU są brzydke(zwłaszcza mój)

  20. #20

    Domyślnie

    A ja uważam, że wszystkie kominki są ładne -zwłaszcza dla swoich właścicieli no i w sumie fajnie, why not...

Strona 1 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony