dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 65
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1285
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  FIREPLACE-in_travertine_wall.jpg
Wyświetleń: 1351
Rozmiar:  62,5 KB

    Nazwa:  FIREPLACE-Kominki_Kozlowski-21.jpg
Wyświetleń: 1358
Rozmiar:  8,4 KB
    Kominki Kozlowski

    Nazwa:  FIREPLACE-MCZ-Rimini_Forma95DX:SX.jpg
Wyświetleń: 1368
Rozmiar:  77,0 KB
    Kiminek MCZ-Rimini z wkładem Forma 95 DX/SX

    Nazwa:  FIREPLACE-With Creative Wood Storage-07.jpg
Wyświetleń: 1364
Rozmiar:  83,8 KB

    Nazwa:  FIREPLACE-With Creative Wood Storage-04.jpg
Wyświetleń: 1354
Rozmiar:  85,3 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-07-2014 o 18:06
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piękny pomysł Duńczyków – pieco-kominek z drewnianą ławeczką
    Nazwa:  FIREPLACE-haarden-inspiratie-Stuv21-85_Decosud_cuisine.jpg
Wyświetleń: 1361
Rozmiar:  81,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Andariel, ja też się nie znam, ale tak to sobie wstępnie wymyśliłam Przecież obudowa jest zrobiona z materiałów izolujących, więc nie powinna się zbytnio nagrzewać. Sama nie wiem, pójdę zapytać na kominkowy
    Tomkowa, obudowa może być zimna, czyli izolująca komorę wokół wkładu tak, że ściana na zewnątrz ma temperaturę pokojową. całe ciepło wydostaje się przez kratki i kanały powietrzne jeśli kominek ma grzać inne pomieszczenia. Tzw. ciepła obudowa nagrzewa się i przekazuje ciepło do pomieszczenia, w którym jest kominek. Oprócz tego można przeslać ciepłe powietrze do innych pomieszczeń kanałami jak z kominka w zimnej obudowie.


    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    ławeczka myślę że nie będzie niewygodna - położy się poduchy i już pupka ma miękko...
    jedyne co to może być gorąco - ale na tym się jeszcze nie znam, bo nie mamy kominka narazie

    a tv z kominkiem na jednej ścianie też będę mieć, oddalone od siebie o metr gdzieś, mam nadzieję że w tym miejscu już nie będzie ta temperatura zbyt wysoka... na amerykańskich inspiracjach jest bardzo często tv nad kominkiem powieszony - to dopiero jest coś ja bym się tak bała jednak właśnie tych temperatur
    Będzie dobrze Karolina.

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    - Aga
    Tak, wiem, Jak panowie nam instalowali kominek Michał dokładnie wypytywał jak obudować. Wiemy, ze te magiczne płyty super drogie nie mogą dotykać wkładu. Michał je tak obuduje, że nic nie będzie go dotykać.

    u nas grzecznie stoi na nóżkach i może dlatego nie można tam nic kitrać... już nie wiem

    Załącznik 271193
    Aga
    Płyty wapnowo-krzemianowe są drogie, ale też mają poza izolacyjnością wiele zalet, których nie mają płyty KG i wełna. Jak chcesz to wyślę Ci linki do filmików pokazujących fachowy montaż z takich płyt.

    Te nóżki pod Zuzią to nie problem. Można każdą osobno obudować. Zrobić słupki, a półkę wysunąć ciut do przodu i będzie miejsce na drewno Bezpośrednio pod wkładem możesz trzymać zapas cienkich polan i „drzazgi” na rozpałkę. Będą cudownie wysuszone.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  5. #45

    Domyślnie

    Pesteczko, super, wielkie dzięki Obrazek, który najbliższy jest temu, jak wyobrażałam sobie tę ścianę u mnie to ten:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Blairgowrie-House-07.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	271293

    Tylko raczej część ściany z tv będzie grafitowa, aby sprzęt maksymalnie stapiał się ze ścianą.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Kominki Piazzetta
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-245
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mi osobiście nie podoba się układ kominek + TV. Obawiam się że oglądanie TV pod którym znajduje się kominek może być uciążliwe. Myślę że ogień rozpraszałby moją uwagę. Niestety jeśli metraż salonu nie jest pokaźny trzeba jakoś pogodzić te dwa elementy.

    Na podstawie obserwacji rynkowych trendów trzeba przyznać, że w ostatnim okresie dominuje popyt na wkłady z trzema lub dwoma przeszkleniami.
    Przynajmniej w mojej firmie. Przez ostatnie 2 lata największa liczba klientów szuka trzyszybówek, dużych panoram ponad 120cm szerokości itd.
    Jest tutaj jakieś uzasadnienie bo fajnie mieć widok na kominek z każdego miejsca w salonie

    Ostatnie tygodnie pokazały mi jednak, że coraz częściej klienci wracają do minimalizmu.

    A oto kilka zdjęć z ostatnich realizacji trzyszybówek
    Chciałbym poznać Waszą opinię na temat takich form
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9650.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	271335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10250.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	271336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5483.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	271337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140712_007.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	271338



    Aby nie zaśmiecać tego bardzo rzeczowego i wreszcie przydatnego dla forumowiczów wątku podaję informacje o które prosiła pestka
    Wkłady zastosowane w obudowach 1,2,4 to Piazzetta MA 272 SL
    Wkład ze zdjęcia nr 3 to Piazzetta MA 271 SL
    Wszystkie obudowy zimne.
    A dokładne info na temat obłożenia obiecuję udostępnić wkrótce
    Ostatnio edytowane przez Kominki Piazzetta ; 25-07-2014 o 21:53

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Pesteczko, super, wielkie dzięki Obrazek, który najbliższy jest temu, jak wyobrażałam sobie tę ścianę u mnie to ten:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Blairgowrie-House-07.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	271293

    Tylko raczej część ściany z tv będzie grafitowa, aby sprzęt maksymalnie stapiał się ze ścianą.
    Myślę, że to bdb decyzja z tą grafitową ścianą.
    W tej serii zdjęć jest też drugie zdjęcie tego samego kominka z pólkami ponad i obok TV. Specjalnie wstawiłam dla porównania jak zmienia się cała kompozycja. Zwróciłaś uwagę na nie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FIREPLACE-Blairgowrie-House-06.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	271360
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piazzetta Zobacz post
    Mi osobiście nie podoba się układ kominek + TV. Obawiam się że oglądanie TV pod którym znajduje się kominek może być uciążliwe. Myślę że ogień rozpraszałby moją uwagę. Niestety jeśli metraż salonu nie jest pokaźny trzeba jakoś pogodzić te dwa elementy.

    Na podstawie obserwacji rynkowych trendów trzeba przyznać, że w ostatnim okresie dominuje popyt na wkłady z trzema lub dwoma przeszkleniami.
    Przynajmniej w mojej firmie. Przez ostatnie 2 lata największa liczba klientów szuka trzyszybówek, dużych panoram ponad 120cm szerokości itd.
    Jest tutaj jakieś uzasadnienie bo fajnie mieć widok na kominek z każdego miejsca w salonie

    Ostatnie tygodnie pokazały mi jednak, że coraz częściej klienci wracają do minimalizmu.

    A oto kilka zdjęć z ostatnich realizacji trzyszybówek
    Chciałbym poznać Waszą opinię na temat takich form
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9650.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	271335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10250.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	271336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5483.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	271337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140712_007.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	271338
    Witaj Piazzetta.
    Ładne bryły kominków pokazałeś
    Mnie się bardzo podobają.
    W 2-gim i 3-cim dałabym zamiast standardowych kratek te typu luft albo tunel. Te, które są psują efekt.

    Czy mógłbyś na użytek forumowiczów napisać o nich coś więcej?
    Najlepiej opisz je od 1 do 4 – jaki wkład, jaki typ obudowy (ciepły, zimny) oraz czym obłożone lub otynkowane/pomalowane są obudowy?
    Ja ciekawa jestem też zdjęć z budowy kominka przy schodach. Kominek + schody w jednej kompozycji
    Jeśli chodzi o Twoją uwagę o wkładach jakie Twoi klienci preferują ostatnio, to odpowiedź jest prosta – CENA. Coraz więcej osób szuka wkładów w niższej cenie.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 23-07-2014 o 09:53
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Myślę, że to bdb decyzja z tą grafitową ścianą.
    W tej serii zdjęć jest też drugie zdjęcie tego samego kominka z pólkami ponad i obok TV. Specjalnie wstawiłam dla porównania jak zmienia się cała kompozycja. Zwróciłaś uwagę na nie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FIREPLACE-Blairgowrie-House-06.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	271360
    Zwróciłam! Obie właśnie biorę pod uwagę Gdzie są tu schowane telewizyjne niezbędniki typu dekoder itp.? U mnie wszystko zależy od tego ile miejsce zabierze mi kominek z obudową. Czaję się na wkład Nadia, ale to nie od wyboru wkładu podobno powinnam zacząć Ściana ma 325 cm

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dlaczego nie od wkładu? No chyba, że dlatego, że wkład musi mieć odpowiedni komin (wysokość i rozmiar przewodu dymowego). Innych przeciwwskazań raczej nie ma. Pewnie, że nie może być w stosunku do pomieszczenia za duży, ale tego o Nadii powiedzieć nie można.

    Niezbędniki stoją na dolnej półeczce, a głośników nie widzę. Być może to jest TV, ktory ma je wbudowane, a mieszkańcy nie mają zbytnich wymagań co do jakości dźwięku.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #51

    Domyślnie

    Pesteczko, zerknij tu

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Projekt kominka Oliwkiwawa
    Załącznik 271243
    Kominek jest już gotowy. Obłożono go płytami czarnego łupku.
    Gdzie można obejrzeć ten kominek?

    Po chwili.. już znalazłam
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 23-07-2014 o 14:52

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Miałem podobne inspiracje jak w tym wątku się pojawiają z tym drewnem do góry i telewizorem z boku.
    Ostatecznie wyszło jak na fotce.
    Wygrała raczej praktyczność nad wyglądem więc wnęka na drrewno do użytku a nie tylko dla wyglądu Telewizor miał być pierwotnie w ramce ale niezbyt by pasowało do tych nierównych cegieł. Może kiedys ramka się jeszcze pojawi, może nie :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9519.JPG
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	271468
    Telewizorowi się nic nie stanie jeśli obudowa nie jest ciepła, nie dmucha na niego powietrzem z kratek ani nie promieniuje na niego ciepło z szyby.
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 23-07-2014 o 22:15

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Orcio, komin potęga.
    Dałabym 2 razy grubsze te półki i jeszcze ze dwie nad tv. Ramkę sobie daruj.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    Miałem podobne inspiracje jak w tym wątku się pojawiają z tym drewnem do góry i telewizorem z boku.
    Ostatecznie wyszło jak na fotce.
    Wygrała raczej praktyczność nad wyglądem więc wnęka na drrewno do użytku a nie tylko dla wyglądu Telewizor miał być pierwotnie w ramce ale niezbyt by pasowało do tych nierównych cegieł. Może kiedys ramka się jeszcze pojawi, może nie :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9519.JPG
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	271468
    Telewizorowi się nic nie stanie jeśli obudowa nie jest ciepła, nie dmucha na niego powietrzem z kratek ani nie promieniuje na niego ciepło z szyby.
    Kupa fajnej cegły Orcio. Brawo!

    A mógł być beton barwiony na czerwono...Był pod ręką...

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na Pinterest:
    - kominki z całego świata
    - kominki rustykalne
    - Piece i kominki kaflowe

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na Pinterest:
    - kominki z całego świata
    - kominki rustykalne
    - Piece i kominki kaflowe
    Witam serdecznie.
    Wiele się dowiedziałam o kominkach z państwa strony. Uważam za bardzo ważne, żeby przyszli posiadacze kominków mieli wiedzę zanim zdecydują się na posiadanie kominka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Wiele się dowiedziałam o kominkach z państwa strony. Uważam za bardzo ważne, żeby przyszli posiadacze kominków mieli wiedzę zanim zdecydują się na posiadanie kominka.
    To tylko w naszym kraju obowiązuje taki dogmat. W krajach ościennych majster ma wiedzę (przed przystąpieniem do budowy kominka).

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piotrze, a nie masz czasem wrażenia, że inwestor coś Ci zleca, a potem okazuje się, że jest zdziwiony i niechętny ponoszonym kosztom?
    Myślę, że tkwi w nas niewłaściwe wyobrażenie o kominkach i możliwościach jakie posiadanie tego sprzętu daje.
    Jest też masę pseudo zdunów, powinnam powiedzieć partaczy, którym wydaje się, że mogą każdy kit wcisnąć zleceniodawcy. Powinniśmy umieć się zorientować, że coś jest nie tak. Niestety mało osób chce czytać i dowiadywać się.
    Mam przykład mojej córki. W ich małym 100m2 domku, który kupili razem z działką, był piec węglowy. Namówiłam ich na zmianę na kominek / kozę z płaszczem wodnym. Wybrali kozę Alicję z Kratek. Użyłam swoich możliwości i dostali potężną zniżkę, ale na tym moje uczestnictwo w procesie instalowania się skończyło. Chcieli sami dać sobie radę.
    Paleta z kozą przyjechała z Radomia i jacyś żyrardowscy fachowcy wykonali przeróbkę instalacji i pojechali. Pierwsze rozpalanie w kozie „dzieci” zrobiły samodzielnie. Koza grzeje i to świetnie, po 15 minutach od rozpalenia w całym domku robi się cieplutko. Tyle, że palenisko swoim wyglądem mnie przeraziło, gdy zjechałam podziwiać po 2 tygodniach. Zobaczyłam ścianki oblepione grubą warstwą lepkiego ohydztwa. Jak oznajmiły „dzieci” żyrardowski fachowiec powiedział, że zbyt szybko otworzyli zawór wodny podczas pierwszego rozpalania i kazał kupić jakiś specyfik, który wrzucony do ognia podobno przeczyszcza kominy. Nic to nie pomogło.
    Szlag mnie trafił
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 24-07-2014 o 15:00
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    I jedno i drugie. Przy czym braku wiedzy inwestorów, trudno się dziwić, jak to często pierwszy w życiu kominek czy kontakt z ogniem. Ludziska przez 100 lat byli na odwyku od palenia, znajdując wygodniejsze źródła ciepła, i myśląc że piec kaflowy to zło najokropniejsze. Aż tu nagle, bęc! Musi być ogien w domu, bo bez tego nie ma życia. No i trza wszystko od nowa ćwiczyć, bo ostatnia prababka która mogła nas czegoś nauczyć w kwestii ogniowej, zmarła pól wieku temu...

    Natomiast wyczynów majstrów, wolę dziś nie komentować, bo mam za dobry nastrój

Strona 3 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony