dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 237
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Gniazdko Szyszuni

    Witajcie Już dosyć długo czytam wasze dzienniki i postanowiłam również założyć własny wątek. Decyzję o budowie domku podjęliśmy w połowie listopada i to była decyzja podjęta w pół godziny. Mąż już wcześniej przebąkiwał o budowie ale ja twierdziłam że nie jest nam potrzebny nowy dom.
    Miejscowość w której się budujemy to maleńka nadwiślana wieś w której obecnie mieszkamy gdyż budujemy się na tej samej działce na której stoi mój domek rodzinny w którym zamieszkuje moja familia czyli: Ja, Małż, dwóch małych inwestorków: Oluś 5 lat i Adaś 14 miesięcy i moja mama.
    Po przeglądnięciu mnóstwa projektów wybór padł na Jesienną zadumę II jednak nie kupowaliśmy projektu a był rysowany przez naszą projektantkę bo wprowadziliśmy troszkę zmian. A mianowicie poprzez wysunięcie sypialni do przodu zyskaliśmy tak jakby podwójny dach na czym mi bardzo zależało i tym samym wejscie od boku. Decyzja ta była podyktowana "warunkami klimatycznymi".
    Tak wogóle nasz domek powstaje w miejscu w którym była stodoła i tym samym musieliśmy wszystkie prace rozpocząć od rozbiórki starego budynku. Jak się domyślacie ta część była bardzo pracochłonna a rozburzyć go mogliśmy dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę co w sumie trwało dość długo bo 7 miesięcy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07797.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	270827
    a tak wyglądała pozostałość ze stodoły po rozburzeniu. Dach jakby się tylko zsunął ze słupów i w całości osiadł na "mieliźnie"

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Załącznik 270835 tak wyglądały pierwsze prace - ściąganie wylewek z gospodarczego i ziemi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07808.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	270837Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07854.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	270838
    to już prace pod ławy fundamentowe

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Załącznik 270835
    tak wyglądały pierwsze prace - ściąganie wylewek z gospodarczego i ziemi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07808.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	270837Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07854.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	270838
    to już prace pod ławy fundamentowe

    Chyba najwyższa pora pokazać jak ma wyglądać nasz domek. To jest wizualizacja z projektu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizulaka.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	270839
    a teraz rzuty
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	270840
    wydaje nam się że jest to bardzo funkcjonalne rozmieszczenie ale okaże się wszystko jak będziemy mieszka. Już pojawiły się zmiany bo w projekcie miały być drzwi tarasowe 90 a zamieniliśmy na 150 z ruchomym słupkiem. Jak będziemy się wprowadzać to łatwiej będzie przez nie wnosi mebleAle kiedy to będzie Zapomnialam doda że nasze gniazdko ma mieć 136 m powierzchni użytkowej. Najpierw miało być tak do 120 ale przez wysunięcie sypialni powierzchnia uległa zwiększeniu.
    Ostatnio edytowane przez szyszszunia ; 20-07-2014 o 16:52

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie jako pierwsza
    Domek śliczny i tak sie przyglądam od strony tarasowej - i bardzo mi przypomina mój domek- podwójny spad dachu tak jak u mnie nad tarasem
    U mnie są drzwi tarasowe 240cm z słupkiem ruchomym...super...
    Czy ja dobrze widzę czy kuchnie masz zamkniętą na salon??
    Ostatnio edytowane przez mari180790 ; 21-07-2014 o 08:07

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pędzę przywitać mojego pierwszego gościacieszę się że do mnie zaglądnęłaś. W ogóle nasz domek podobny jest wizualnie bardzo do twojego z zewnątrz. W środku jest troszkę inny układ ale podobny. Moja kuchnia rzeczywiście jest prawie zamknięta na salon tylko jest większe wejście bo 150. Docelowo chciałam tam drzwi przesuwne ale nie wiem zy po prostu nie zostanie takie otwarte. Tak to sobie wymyśliłam żeby w kuchni można było jeszcze wstawić stolik i krzesełka. A co do drzwi tarasowych to u nas większych by się nie dało zrobić no może o 10 cm na upartego bo ściana ma 175 w tym miejscu tak że nie poszalejesz. Zapraszam częściej.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Teraz może wrócę do naszych początków. Mianowicie dokumenty o wydanie warunków zabudowy złożyłam do gminy dzień przed wigilią 2013 r. i nawet to szybko poszło (zważając na przerwę świąteczną) i około 20 stycznia mieliśmy wydane warunki zabudowy.
    Mój mąż od razu zaznaczył że papierologią to ja się będę musiała zajmować bo on nie znosi biegać po urzędach (ja z resztą też). Nie było tak źle jak mnie straszono. Później moje kroki skierowałam do gazowników i "prądników", "wodników" i "kanaliztorów" coby dostać zapewnienia o dostawie powyższych mediów.
    Dużym plusem jest to że w naszej gminie jest kanalizacja i nie trzeba się martwić co zrobić z całym tym dobrodziejstwem. Wszystko poszło bez większych utrudnień a w tym czasie cały czas trwały prace projektowe i to trwało najdłużej bo aż do końca kwietnia. Wiecznie na coś trzeba było czekać a to nitka od prądu a to od kanalizacji a to od konstruktora dachu i tak to trwało trwało i trwało. Ja już traciłam cierpliwość i poganiałam projektantkę ale suma sumarum udało się za koszt 3700 mamy projekt z wszystkimi podłączami (wydaje mi się że to bardzo atrakcyjna cena).
    Kolejny krok to Starostwo czego skutkiem było otrzymanie 9.06 2014 pozwolenie na budowę.
    Zaczęły się tzw krecie roboty (rycie w ziemi). Przyjechał nasz pan koparkowy i do północy zdzierał pozostałości po stodole i całą powierzchnię pod domek. Zapomniałam o geodecie ale on wytyczył nasze gniazdko przed koparkowym.
    cdn

  7. #7

    Domyślnie

    Witam szyszszunia
    Ja również zamierzam założyć własny wątek, ale dopiero jak będę miała całą papirologię za sobą na razie dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy...teraz czeka nas przepisanie działki. Będę do Ciebie zaglądała i kibicowała

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie w moich skromnych progach. Już nie mogę się doczekać waszego wątku. A skąd jesteś? czyzby moja ziomalka??A jaki projekt wybraliście??

  9. #9

    Domyślnie

    Jesteśmy okolic Garwolina Ja też nie mogę się doczekać aż w końcu coś się zacznie dziać...a nie takie czekanie wybraliśmy projekt M95 A Wy dokładnie skąd jesteście ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My dokładnie to Przykop maleńka miejscowość pomiędzy Baranowem Sandomierskim a Padwią NarodowąWidzę że budujecie Róże w ogrodzie. Dużo osób na forum widzę wybrało ten projekt i się nie dziwię. Ja jak przeglądałam projekty to jakoś na niego nie wpadłam a szkoda bo bardzo podobny do naszego ale sporo mniejszy.Strona wejściowa wygląda właściwie tak samo tylko my mamy drzwi na sąsiedniej ścianie.Wy też już niedługo ruszycie. A robiliście jakieś z miany w projekcie czy będziecie budować ściśle według projektu?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    c. d opowieści żeby dojść do dnia dzisiejszego.
    Naszego dzielnego operatora koparki już poznaliście więc pora pokazać efekty pracy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07855.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	271078
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07856.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	271079
    teraz pora na zbrojenie. Mój dzielny M pracował w pocie czoła z naszym pomocnikiem bo grucha już grzała opony żeby do nas dowieźć świeżutki beton
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07860.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	271081
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07861.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	271082
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07863.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	271083
    zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednym pomocniku (nie myślcie że to o mnie chodzi) nasze najmłodsze inwestorzątko też rwało się do pracy a raczej do tych dołków

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07857.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	271084
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07862.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	271085
    Tak się rwała dziecina do pracy a moje zadanie polegało głównie na gaszeniu tego zapału(strasznie ruchliwa bestia i tylko oczka mu się świecą na myśl o małej demolce)
    I doczekaliśmy się. Żeby mogli wjechać trzeba było zdemontować jedno skrzydło bramy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07864.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	271086
    żeby nie było że tylko jeden synuś brał udział w pracach budowlanych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07866.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	271087
    nasze dwie gruchy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07869.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	271089
    Te zielony łany w tle za budową to dalej nasze areały a mianowicie ziemniaczki, warzywka i sad.Na dzisiaj wystarczy tego stukania c.d.n
    Ostatnio edytowane przez szyszszunia ; 21-07-2014 o 22:51

  13. #13

    Domyślnie

    Ale masz słodkie dzieciaczki też mam dwuletniego urwisa, Budować będziemy odbicie lustrzane.Zmiany wprowadzimy niewielkie... chcemy na pewno zrobić wejście do kotłowni również z zewnątrz, nie wyobrażam sobie nosić opału przez pół korytarza podniesiemy tak jak Miari180790 ścianę kolankową aby w przyszłości móc zrobić poddasze użytkowe, w garderobie będzie miejsce na schody, ale to tez w przyszłości...na razie zostanie tam tylko miejsce na nie zmienimy kont nachylenia dachu, w sypialniach zamierzamy zostawić po jednym oknie, aby były bardziej ustawne. I to chyba tyle zmian

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witaj Marzenko dawno Cie u mnie nie było ale znalazłam Cie u Szyszszuni
    Zmiany macie takie jak ja z tym że ja mam okna wszystkie zostawione...ja stawiałam przede wszystkim na duże przeszklenia w domku
    Od poniedziałku zaczynamy malowac nasze kochane tynkizobaczymy jak kolorki wyjdą
    Trzymam kciuki za papierologie i szybkie dostanie pozwolenia na budowę! Koniecznie załóż dziennik budowy będe kibicować!

    Szyszszuniu pieknie u Ciebie pokaż całą działeczkę jak wygląda
    U nas fundament i całe zbrojenie robił mój tata i wujek mu pomagał
    U nas do fundamentu aż 4 gruszki były potrzebne coś około 38m3 było betonu. Fundament na ponad 1 metr był kopany. Niestety nie mam zdjęć bo mnie wtedy nie było na wsi tylko jeszcze w mieście mieszkałam.
    Słodziutkie masz dzieciaczki...aż ci pozytywnie zazdroszczę

  15. #15

    Domyślnie

    Jestem z Wami cały czas Mari prawie codziennie podglądam Twój dziennik i dziennik Aniqa i strasznie wam kibicuję i zazdroszczę że jesteście już na tym etapie powiedzcie mi jak to było u Was z przepisaniem działki ? długo to trwa ? bo dzwoniłam do naszego geodety i poinformowałam go że już mamy decyzję o warunkach zabudowy... powiedział że musi złożyć jakieś papiery w starostwie aby móc ją przepisać na nas... potem notariusz... nie wiem ile to mniej więcej czasu będzie trwało ? Co do pozwolenia na budowę to pani w gminie mi powiedziała że jeśli geodeta przepisze i zaznaczy na tych wszystkich mapkach tak samo jak przy składaniu wniosku o warunki zabudowy to już nie będziemy musieli czekać na pozwolenie na budowę. Więc mam nadzieje że w przeciągu miesiąca będzie można brać się za fundamenty

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    U nas był podział działki. I dość długo to trwało bo wujek nie miał wszystkich dokumentów i musieliśmy prawie że wszystko od początku załatwiać. Więc uzyskanie dokumentów od wujka,uzyskanie dokumentów od geodyty, podział działki trwało około2 lat....długo...
    Przepisanie u samego notariusza to krótko się odbywa. Właściciel działki musi złozyć u notariusza potrzebne dokumenty (akt własności, odpis księgi wieczystej, mapę podziału nieruchomości, wypisy z rejestrów gruntów itp.) te dokumenty udało nam sie zdobyć w ciągu 2 miesięcy niecałych... długo to trwało ponieważ jak wcześniej pisałam mieliśmy problemy z dokumentami u wujka bo były źle imiona wpisane w akcie notarialnym.
    Więc nie martw sie u Was szybko napewno pójdzie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mari dziękuję w imieniu moich chłopaczków. My też najpierw przepisywaliśmy działkę z mamy na mnie ale to bardzo szybko poszło. Jeśli dokumenty są w porządku to idzie raz dwa.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Otóż to
    Najważniejsze żeby wszystkie dokumenty sie zgadzały
    Szyszszuniu czekam na fotki!
    Co dalej planujecie robić??

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    witaj Szyszszunia
    gratuluję rozpoczęcia budowy,
    widzę, że prace ruszyły pełną parą
    a przy pomocy tylu małych rączek , tylko patrzeć jak będziecie się wprowadzać
    będę was odwiedzać , pozdrawiam i życzę powodzenia

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szyszszunia
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    okolice Mielca
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję wa m dziewczyny za wsparcie. U nas plan na ten rok to przykryć domek. A czy jeszcze się coś będzie w miedzy czasie działało to uzależnione głównie od finansów. Na razie czekam na wycenę dachu do naszego domku. Ściany już mamy gotowe. Dzisiaj murarz miał dokończyć komin i zaczą słupy z klinkieru ale niestety bardzo padało i mam nadzieję że jutro się uda. Po niedzieli ruszamy ze stropem.


    A teraz dalszy ciąg relacji. Skończyłam na tym jak wjechały gruchy na nasze podwóreczko. I zaczęło się szoł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07870.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	271540

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07871.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	271541
    chłopaki działają aż mioło
    a teraz uwaga uwaga nadciąga inwestorka!!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07874.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	271542
    Po wyschnięciu ławy transport bloczków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07876.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	271543
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07879.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	271545

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony