dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Zaraz, a czy tego kompresora o 2 w nocy to oni nie słyszą? Nie mieszkają tam? Przecież chyba ich też budzi?

    Ja mam pytanie z "innej beczki". Czy nie masz stresów i problemów niezwiązanych z domem, które Cię cisną i gniotą, nawet podświadomie, a dom i sąsiedzi to taki temat zastępczy?
    Mój sąsiad czasami też imprezę robi, ale że go lubię, to macham ręką. Za to jak mam w pracy urwanie głowy i stres duży, to od razu mniej go lubię. A potem sama przed sobą muszę przyznać, że to nie o imprezę wcale chodziło, ale o doła ogólnego???
    Witam... nie mam stresów niezwiązanych z domem, pracę mam trudną jednak fajną i uczciwie nagradzaną. Szef to fajny facet...w tej materii mi się bardzo udało , jednak po pracy chciałabym wrócić do domu i mieć to co w życiu najświętsze "święty spokój". Dziś kompresor włączył się o pierwszej w nocy, siedzę teraz zgęziała z potwornym bólem głowy bo oczywiście nie spałam do czwartej rano. Inni tego tak nie słyszą bo pomieszczenie które było jego pierwotną drewutnią jest centralnie skierowane na naszą sypialnię. Niech będzie że to ja jestem rąbnięta... bo już tak zaczynam myśleć. Na koniec opowiem pikantną historię z jednym z tych trzech wspaniałych przyjaciół. Nie chciałam już o tym pisać bo po co. Sprawa nie dotyczyła nie mnie tylko mojego męża który dodam nic z tym nie zrobił ...
    Wchodzi nowa ustawa śmieciowa...śmieci nie odbierają nam około 3 tygodnie. Ze śmietników wychodzą robale...wkurzam się ale cóż każdy cierpi. Któregoś pięknego dnia mój sąsiad woła mnie do płota i informuje że wezwał inspekcję sanitarną gdyż mamy przecież zagrożenie epidemiologiczne. Oczywiście podpisali się pod tym wszyscy sąsiedzi. Jakież było moje wielkie zdziwienie gdy po tygodniu przychodzi mi pismo z sanepidu że w dniu tym i tym MÓJ MĄŻ wezwał sanepid, że była KONTROLA że stwierdzono to i to i do wiadomości, wójta, celowego związku gmin, i mojego męża z tym że numer domu podany sąsiada. A że listonosz zaskokowy przyniósł zgodnie z nazwiskiem. Biorę te papiery dzwonię do sanepidu i pytam się o co chodzi gdyż ich nie wzywał mój mąż. Na to pani żebym sobie nie żartowała bo ona była rozmawiała z mężem i że podpisał się CZYTELNIE na owym protokole. Pytam czy inni sąsiedzi tez to zgłaszali, pani na to że nie....Poprosiłam by opisała mi jak wygląda mój dom i mój mąż oraz podała numer telefonu z jakiego się z nią kontaktuje. Nie muszę dodawać że opisała dom sąsiada i sąsiada...oraz podała numer telefonu który nie należy do mojego męża. Pewnie zrobili to bo nie mają odbioru domów, ale żeby podać się za kogoś i się czytelnie podpisać. Sprawa dotyczyła mojego męża ...nie bezpośrednio mnie a skoro jemu to nie przeszkadza...Tą historię opisuję jako smaczek...tylko ja się mogłam tak wybudować...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MagdalenaK ; 05-08-2014 o 08:39
    zamieszkacnawsi.blogspot.com

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    To co opisujesz to jest przestępstwo w wykonaniu sąsiada i podpada pod parę paragrafów.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    za każdym razem jak kompresor odpali, wstajesz i idziesz do dzwonka i dzwonisz aż nie wyjdzie, żeby mu powiedzieć, że zapomniał wyłączyć kompresor

  4. #44

    Domyślnie

    MagdalenaK, bardzo Ci współczuję Incydent z pismem przez Ciebie opisany jasno ukazuje, z jakimi ludźmi masz do czynienia. Nie obwiniaj siebie - każdy kulturalny człowiek miałby problem z takimi typami.
    Nie znoszę chamstwa i prostactwa, jak z tym walczyć?
    Ja jednak próbowałabym jeszcze rozmawiać. Spokojnie tłumaczyć, że nie czepiasz się złośliwie, tylko prosisz o zrozumienie i dobrą wolę. O dziwo czasami to pomaga, a cham reaguje zdziwieniem, spodziewając się zupełnie czegoś innego.
    Trzymaj się!
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 05-09-2014 o 17:51
    "dziwny jest ten świat..."

  5. #45

    Domyślnie

    Dlatego właśnie myslę, że trzeba wybudować się pod lasem albo na jakimś naprawdę cichym, prywatnym osiedlu. To, o czym piszesz jest przerażające. A ja myslałam, że sąsiedzi w bloku są uciążliwi. Sama mam dość swoich i chciałabym uciec od nich jak najdalej. Szczerze współczuję.
    Nigdy nie mów nigdy.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK Zobacz post
    Pewnie zrobili to bo nie mają odbioru domów, ale żeby podać się za kogoś i się czytelnie podpisać. Sprawa dotyczyła mojego męża ...nie bezpośrednio mnie a skoro jemu to nie przeszkadza...Tą historię opisuję jako smaczek...tylko ja się mogłam tak wybudować...
    Pozdrawiam
    Dlaczego nie zgłosiłaś popełnienia przestępstwa ? Dlaczego im zlegasz? Dlaczego nie reagujesz ? Dlaczego nie pójdziesz ich obudzić w środku nocy - i tak nie śpisz i tak. Siedzisz, boli Cię głowa, pozwalasz, żeby składali fałszywe oświadczenia i podrabiali podpis Twoje męża?
    Magda - jeśli myślisz, że to się "samo zrobi" to się mylisz. Każda sytuacja, w której nie reagujesz to okazanie słabości. Twój wybór, ale samo się nic nie zrobi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #47

    Domyślnie

    Może się obawia ogromnej eskalacji konfliktu? Niektórzy ludzie są nieprzewidywalni, a skoro tam są trzy takie rodziny, to penie jeszcze skutecznej zatrują jej życie. Obawiam się, że nawet policja nic tu nie pomoże. Tacy ludzie nie przestraszą się jej - niestety.











    ą
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 06-09-2014 o 18:16
    "dziwny jest ten świat..."

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    To zależy. Na pewno sie nikogo nie przestraszą jak wszyscy im schodzą z drogi. To jest chore.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    za każdym razem jak kompresor odpali, wstajesz i idziesz do dzwonka i dzwonisz aż nie wyjdzie, żeby mu powiedzieć, że zapomniał wyłączyć kompresor
    pomysł świetny
    ten bym pewnie zrealizowała. Można jeszcze wyjaśnić, że sąsiedzi pewnie nie słyszą, bo mają gdzie indziej okna, a ty tak z dbałości o nich... co noc...
    nauczą się a nie doczepią.

    Co dpo fałszowania podpisu, wysłałabym oficjalnie bardzo uprzejme pismo, że nie zawiadamialiście nikogo i, choć nie negujecie potrzeby takich działań, to bardzo prosicie o wyjaśnienie, kto podpisał się nazwiskiem męża. I dlaczego urzędnik nie wylegitymował danej osoby.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 09-09-2014 o 12:55

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Magda - coś się poprawiło ?
    Ktoś odkopał wątek, ciekawa jestem jak sprawa się potoczyła

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony