dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 95
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1881
  1. #381
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @aiki gdzieś pisał że jakaś niemoc nastała u samorobów, postów nie ma ale ja wierzę że każdy coś tam u siebie dziubie
    Ja wykorzystałem ostatnią dobra pogodę na wykończenie dachu, foty wrzucę wieczorem, jak się zmobilizuję to dokończę też działówki.
    Obecnie na szybko montuje alarm, bo w tą niedzielę, w biały dzień pomiędzy 12:00 a 14:30 ktoś się włamał do mojej szopy i ukradł wkrętarkę i piłę tarczową!! co za hu*!!!, ktoś ewidentnie wiedział po co przychodzi, było tam też wiele innych cennych rzeczy ale wziął tylko to. Wszystko co cenne już z budowy zabrane, teraz robię alarm, ze względów bezpieczeństwa nic tu o nim nie będę pisał.

    cdn..

    EDIT: przez tyle czasu żyłem w świadomości że ten kraj/ludzie się zmieniają, nawet powiedziałem jednemu koledze, "to jest Polska, tu się nie kradnie". Teraz wiem że byłem w wielkim błędzie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #382
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    25.02.2015 Okap + rynny

    Tak jak pisałem poniżej zdjęcia z przebiegu wykańczania okapu i rynien.
    Najpierw musiałem pościągać deski/łaty które trzymały folię, potem przystąpiłem do mocowania podkładek pod deskę. Ogólnie technika wykończenia okapu była podpatrzona w dokumentach koramica i w DB Sadysty - bo tylko tam widziałem taki sposób wykończenia.





    Następnie poszła deska na której będą mocowane haki nakrokwiowe i cała reszta



    Haki nakrokwiowe najpierw wyginałem na giętarce do prętów, niby lekko ale nie były wszystkie takie jak chciałem, więc olałem temat i przykrecałem je ze spadkiem i wyginałem ręcznie! a co mi tam stal 4mm



    Rynny to Galeco Stal 120 kolor grafit/antracyt





    Test rynien - woda leci tam gdzie powinna



    Kolej na blache okapową, cięta na miarę i kolor z palety RAL, nie pamietam już jaki ale taki chciałem.



    Do blachy przykleiłem membranę dwustronną taśmą butylową (będzie na kolejnych zdjęciach)





    Następnym etapem było zamocowanie kratki wentylacyjnej wraz z wróblówką i na to układałem już dachówkę



    Dachówki spinałem specjalnymi spinkami które łapią dwie dachówki ze sobą, na krańcach dawałem co każdą a w środku co 3.



    żaden ptasior się nie przeciśnie



    Efekt końcowy strona północna

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    okap + rynny cd..

    jak już miałem rusztowanie to przykręciłem jeszcze wcześniej pomalowaną suszoną deskę wiatrową/okapową czy jak ona się tam nazywa. Chciałem być fajny i ciąłem ją pod kątem 45* na łączeniach, co tylko przysporzyło mi więcej roboty.







    No i na szybko druga strona (południowa)









    no i widok całości + spusty z rynien







    Do 100% dachu pozostały mi jeszcze deski wiatrowe w zachodnim szczycie, rynny spustowe (to po elewacji) i instalacja odgromowa - dokończe jak będzie jakiś przestój technologiczny
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No to teraz już z górki. A nie - jeszcze ten piorunochron. Jak to się robi?

  5. #385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No to teraz już z górki. A nie - jeszcze ten piorunochron. Jak to się robi?
    normalnie, montujesz uchwyty, mocujesz drut i puszczasz go do ziemi (u mnie akurat do uziomu otokowego) na koniec robisz pomiary i jak OK to to wszystko. Ja oprócz własnych rozważań i studiowania norm - nawet odbyłem e-szkolenie w zakresie instalacji odgromowych - to mam jeszcze projekt instalacji, robiłem wg niego, chociaż jest bardzo standardowy
    Z tego co pamiętam to Ty masz blachę na dachu, więc taki piorunochron robi się chyba łatwiej i jest bardziej wskazany, ale trzeba by sprawdzić co normy na to - koszty wbrew wszystkiemu są niewysokie, najdroższy z tego drut no i ograniczniki przepięć w rozdzielni, ale dzisiaj i tak je wszyscy dają z czy bez odgromu, bo się boją o drogie telewizory
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ograniczniki już mam, więc chyba i ten piorunochron pasuje dorobić. Zawsze myślałem że w obecnym domu takowy mam, ale tych drutów po gąsiorach na dachu nie mam. Może to można jakoś "zintegrować" z pokryciem, bo mi wizualnie trochę przeszkadza.

  7. #387
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak Ci nie zależy na gwarancji to poczytaj o odgromie po blaszy i rynnach
    Kiedyś mi coś takiego się gdzieś rzuciło w oczy ale nie wiem czy tak się jeszcze robi.

  8. #388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , podziwiam i powodzenia życzę ...

  9. #389
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @JarekKRK45 dzieki

    Szybkie pytanie: przy dzialowkach gotowe nadproza z BK kleic na klej czy na zaprawe?

  10. #390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nadproża z BK na klej. Już kupiłeś? Jeśli nie, to kup takie:

    http://allegro.pl/nadproze-ceramiczn...109163061.html

    Ja to murowałem na klej i miałem 45 zł taniej na sztuce. Na górę przycięte bloczki i są oszczędności.

  11. #391
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Nie no już kupiłem i chyba dałem własnie około 45 zł/szt. ale te Twoje wymagają jeszcze jednej warstwy z cegieł nad sobą, wtedy mają odpowiednią wytrzymałość - tak mówi producent. Wiem że Ty robisz po swojemu, ale ja tam wolałem nie ryzykować, najwyżej wypiję kilka flaszek mniej - jakoś to przeżyje i może mi na zdrowie wyjdzie!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #392
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    normalnie, montujesz uchwyty, mocujesz drut i puszczasz go do ziemi (u mnie akurat do uziomu otokowego) na koniec robisz pomiary i jak OK to to wszystko. Ja oprócz własnych rozważań i studiowania norm - nawet odbyłem e-szkolenie w zakresie instalacji odgromowych - to mam jeszcze projekt instalacji, robiłem wg niego, chociaż jest bardzo standardowy
    Z tego co pamiętam to Ty masz blachę na dachu, więc taki piorunochron robi się chyba łatwiej i jest bardziej wskazany, ale trzeba by sprawdzić co normy na to - koszty wbrew wszystkiemu są niewysokie, najdroższy z tego drut no i ograniczniki przepięć w rozdzielni, ale dzisiaj i tak je wszyscy dają z czy bez odgromu, bo się boją o drogie telewizory
    Gdzie masz opisane jak robiłeś uziom przy płycie bo mnie zastanawia?

  13. #393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Otokowy to nie w płycie i podejrzewam, że wszystko przed nami.

  14. #394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    ale te Twoje wymagają jeszcze jednej warstwy z cegieł nad sobą, wtedy mają odpowiednią wytrzymałość - tak mówi producent
    Rozmawiałem z kierbudem i powiedział mi mniej więcej tyle, że u mnie nad nadprożem ściana będzie mniej ważyć niż te cegły na wzmocnienie i że z całą pewnością mogę to olać. Może z silką nie ma tak łatwo, ale ja jestem zbyt leniwy na silkę.

  15. #395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xXGruzinXx

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No nareszcie jakieś zdjęci u kogoś wszyscy pisza co robia, ale nikt nie wrzuca fotek...a ja to jak prawdziwy chłop ocenia wzrokowo heheheh
    Musze przyznac ze daszek zacny...pelen szacun

  16. #396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A bo co takiego ekscytującego w kabelkach. Tym bardziej jak nieskończone.

  17. #397
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Gdzie masz opisane jak robiłeś uziom przy płycie bo mnie zastanawia?
    Nie no bednarka już dawno temu zakopana, nawet już o niej zapomniałem ;P
    Widzę kurde że stare zdjęcia się usuwają z tinypic, chyba musze zmienic serwer. Oprócz bednarki miejscami nad nią są jeszcze rury od deszczówki. Uziom otokowy wykonałem wg normy PN-IEC: 61024-1:2001 na głębokości co najmniej 0,5m i odległości od budynku nie mniejszej niż 1m i 1,5m od wejscia.
    Poniżej jedno ze zdjęć:



    Bednarka to z tego co pamiętam 30mm x 4mm, coś takiego ja kupowałem lokalnie na metry. Do tego ocynkowane złącza i sru do ziemi dookoła i w jednym miejscu wejście przez płytę na powierzchnię, NIE ŁĄCZYŁEM ZE ZBROJENIEM PŁYTY. Jedynie co bym teraz zmienił to zabezpieczył miejsca gdzie ją przecinałem. Jak podłącze odgrom i zrobię pomiary to się podzielę wynikami.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #398
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W takiej glinie powinno być ok.

  19. #399
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    W takiej glinie powinno być ok.
    to nie glina, tylko:

    Grunty niespoiste: pokrywa piasków drobnych, miejscami z domieszką grubszych frakcji bądź wkładkami pyłów (Pd, Pd (Ps), Ps lln),barwy ciemno zółtoo i żółtej. Osad jest wilgotny/nawodniony, w stanie średnio zagęszczonym (Id= 0.42 0"4.


    ale i tak bedzię dobrze, to dużo metrów stali...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    jakby co to szpile pomogą.

Strona 20 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony