dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 95
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1881
  1. #1101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jakiś spadek?

  2. #1102

    Domyślnie

    super zrobiona zbudowa wanny. mozesz napisac, albo masz jakies zdjecia jak zrobilesc to, ze nie jest do samej podlogi?

  3. #1103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Za lustro ile płaciłes i na co lepiłeś - też tak samo bede dziergał
    za dwa lustra szlifowane 275x92, 95x92 wraz z montażem zapłaciłem 720 zł. Gostek kleił na jakiś klej z tuby, dosłownie po kilka smarków na regips. Pytałem się czy to nie za mało, to powiedział że ten klej jest zajebisty i ręczy za to. Robi lustra itp od 25 lat wiec chyba wie co robi, z resztą miałem go z polecenia i podobno solidna firma. Takiego lustra ni hu hu nie przykleił bym sam, lekkie "pyk" i jest odprysk albo krecha

    Cytat Napisał silver200 Zobacz post
    super zrobiona zbudowa wanny. mozesz napisac, albo masz jakies zdjecia jak zrobilesc to, ze nie jest do samej podlogi?
    W sumie węcej zdjęc nie zrobiłem niż to co pokazywałem, najlepiej pokazuje to poniższe zdjęcie. Wszystko jest z bloczków o grubości 5cm, sprzedają takie w paczkach jak na zdjęciach, po 6 szt chyba. Na dół poszły dwa bloczki na płasko, oczywiście odpowiednio skrócone (bo jak pisałem pod samą wanne poszedł EPS 100 + piana) Trzeci bloczek też na płasko ale już z wysunięciem, tworząc "gzyms" i na niego już bloczki pionowo dodatkowo pomiedzy te bloczki a wanne dałem pianę . Trzeba pamiętać że ta zabudowa to tylko zabudowa i miejsce do przyklejenia płytek. Wanna opiera się na swoich nóżkach i EPS pod nią podklejonym,. Nie powiem, jak płytki doszły do wanny + silikon to same krawędze się już w ogóle nie uginają, a tak to pod oparciem lekko pracowały.



    Inną sprawą jest równość wanny, jej dłuższe krawędzie były bananami w każdym kierunku, też trzeba o tym pamiętać. Wanna to koło modo 180x80, kupiłem gdzieś na necie niedrogo.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #1104

    Domyślnie

    Bardzo fajne płytki w tej łazience masz. Te a'la drewno to też płytki?
    Co do uchwytów Blum sam mam w szafce 900mm i też wysuwają się jakieś 15 cm.

  5. #1105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Podłoga w pomieszczeniu technicznym i wiatrołapie
    Ponieważ już jestem mistrzem w kładzeniu gresu to nie używam zestawu dla orangutanów, więc muszę go odsprzedać na allegro. Nie ma co więcej pisać, więc pokażę:
    Mistrzu, duży masz zestaw dla orangutanów? Może bym łyknął ?

    Nie robiłeś dostępu spustu z wanny jakby coś się zapchało itp?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  6. #1106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrieNew Zobacz post
    Bardzo fajne płytki w tej łazience masz. Te a'la drewno to też płytki?
    Co do uchwytów Blum sam mam w szafce 900mm i też wysuwają się jakieś 15 cm.
    tak to płytki drewno podobne, mające kolor i strukture drewna. Aby być dokładnym to wysuwają się szuflady , a jak masz uchwyty no to chyba szuflady bez tipona?

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Mistrzu, duży masz zestaw dla orangutanów? Może bym łyknął ?

    Nie robiłeś dostępu spustu z wanny jakby coś się zapchało itp?
    Mam 9 paczek klipsów (900) i 2 paczki klinów (200), więcej i tak nie ułożysz jednego dnia, więc bez sensu było kupować więcej klinów, a je następnego dnia wyciągasz. Gratis mogę dorzucić to co mi zostało (klipsy), cena będzie atrakcyjna. Odezwij się na priv.
    A co do rewizji to nie widze potrzeby, co tam ma się zapchać? Dostęp do syfonu jest od góry. Jakby co to rozkręce i przepłukam pod ciśnieniem. Zawsze można zerwać silikony, naciąć piankę i przy odrobiny pomocy podnieść wannę do góry.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 17-10-2016 o 19:58
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja poprzednio robiłem rewizję. Dałem blachę ocynkowaną, na to silikonem przykleiłem płytki, a łączyła się z resztą obudowy jak wieszaki półek w sklepach, czyli na takie wsuwane wczepy. Całość zafugowałem i jakby co, to wystarczy fugę wyciąć. Ale to dużo roboty, no i nigdy z tego nie skorzystałem przez 6 lat mieszkania.
    I teraz chyba zrobię bez tej rewizji. Zastanawiam się tylko co to za bloczki na tą obudowę. Myślałem to zrobić zupełnie tak samo, tylko się bałem że ten bloczek położony na płasko pęknie. To jakieś specjalne, czy może jest tam jakieś zbrojenie?

  8. #1108

    Domyślnie

    ja zrobiłem rewizję bo mam baterię 3-otworową wychodzącą z półki....taka mała rewizja 30x40cm.. tyle że łazienka sąsiaduje z garderobą i dziura jest właśnie na tej ścianie...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #1109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bloczki żadne specjalne, pojechałem do hurtowni i powiedziałem ze chce BK 5cm, a on że ile paczek bo sa w paczkach, o takich:



    To normalny ytong, jedyne co to poszły kołki przez 3 bloczki co jakieś 50cm dla świętego spokoju. Tak jak pisałem tam żadnych specjalnych sił nie ma, nie można też zrobić tak że robi się zabudowę i wanne opier na niej wtedy wiadomo że będzie lipa. Wnęka po opłytkowaniu ma wymiar 10cm głębokości i 8cm wysokości, sorry że nie posprzątałem do zdjęcia

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Bloczki żadne specjalne, pojechałem do hurtowni i powiedziałem ze chce BK 5cm, a on że ile paczek bo sa w paczkach, o takich:



    To normalny ytong, jedyne co to poszły kołki przez 3 bloczki co jakieś 50cm dla świętego spokoju. Tak jak pisałem tam żadnych specjalnych sił nie ma, nie można też zrobić tak że robi się zabudowę i wanne opier na niej wtedy wiadomo że będzie lipa. Wnęka po opłytkowaniu ma wymiar 10cm głębokości i 8cm wysokości, sorry że nie posprzątałem do zdjęcia

    Termalica ma również takie bloczki...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #1111

    Domyślnie

    Super. dzięki za odpowiedź, już wiem co i jak Mógłbyś jeszcze zrobić zdjęcie jak wygląda połączenie wanny z płytkami i o ile "cofałeś" bloczki w stosunku do tego co wyszło na gotowo ? Tak dopytuje, bo chyba sam zrobie zabudowę wanny, a że będę robił pierwszy raz to nie chciałbym niczego zepsuć.

  12. #1112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver200 Zobacz post
    Super. dzięki za odpowiedź, już wiem co i jak Mógłbyś jeszcze zrobić zdjęcie jak wygląda połączenie wanny z płytkami i o ile "cofałeś" bloczki w stosunku do tego co wyszło na gotowo ? Tak dopytuje, bo chyba sam zrobie zabudowę wanny, a że będę robił pierwszy raz to nie chciałbym niczego zepsuć.
    Połączenie wanny z płytkami za równo od góry i od dołu to 2mm fuga wypełniona odpowiedniego koloru silikonem. Do tych wymiarów co podałem wcześniej musisz dodać conajmniej 1,5cm - moje płytki były dosć grube bo miały 11,5mm. UWAGA - od spodu płytek nie przyklejamy. Pamiętaj żeby wypuścić sobie kabelek do ledów pod wannne fajnie to wygląda jak się podświetli
    Rób sam, tutaj nie ma co zepsuć, BK to bardzo wdzięczny materiał.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blum Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Jasin k/Swarzędza
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    27
    Nowe wydanie bezpłatnego magazynu Blum "Kuchenne inspiracje" To ponad 70 stron na temat funkcjonalnej kuchni, nowoczesnych rozwiązań Blum oraz przykładów optymalnego wykorzystania przestrzeni. Zamów na www.blum.com/17VtNM

    Domyślnie

    [QUOTE=sebcioc55;7295250]


    Wszystkie szafki na dole to szuflady, oprócz zmywarki, zamrażarki i jednej szafki gdzie jest nerka. Baza jest system Legrabox Blum Tip-On Blumotion otwierane na klik i z miekkim domykiem. Szuflady działaja bardzo dobrze, chociaż trochę mnie nabrała reklama Bluma i małe szufladki testowe w hurtowniach - po prostu myślałemże mechanizm otwierania wypchnie całą szufladę na maxa. Niestety wypycha ją tylko na jakieś 15 cm - już po zamontowaniu najmocniejszego tipona, ale za to z szufladą zapakowaną na max. Już sie przyzwyczaiłem. Czy drugi raz wydałbym tyle kasy na szuflady? - nie wiem. Oprócz montażu szafek myster Janusz wstawił też sprzęt AGD, co prawda ja troche pomagałem w sumie inaczej bym tego nie pozwolił zrobić Mi pozostało podłączenie zasilania i wod-kan.

    Fajnie, że tak szczegółowo opisujesz działanie systemów Blum. Chciałam jednak wyjaśnić, że TIP-ON BLUMOTION (mechaniczne wspomaganie otwierania) do bezuchwytowych frontów, jest po to, by częściowo wypchnąć szufladę i ułatwić dostęp do jej zawartości. Nie jest to system, który wypchnie szufladę do samego końca. Poza tym jest wiele aspektów wpływających na działanie systemu takich jak: dobór jednostki, wymiary szuflady, waga, czy też wypoziomowanie mebla.
    Pozdrawiam
    Anna Nowak
    Doradca Blum Polska

  14. #1114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blum Polska Zobacz post
    .... by częściowo wypchnąć szufladę i ułatwić dostęp do jej zawartości. Nie jest to system, który wypchnie szufladę do samego końca. ......
    Ciesze się że poruszyła Pani ten temat, jednakże na niektórych ujęciach tego filmu reklamowego ewidentnie szuflady wysuwają się całe lub prawie całe. Jest to naginanie rzeczywistości. Dla ludzi którzy widzieli tylko malutkie szufladki w hurtowniach i tego typu filmu sadzą że te mechanizmy tak właśnie działają, szkoda tylko ze nigdzie na waszej stronie ani w dokumentacji nie umieściliście informacji ile te mechanizmy sa w stanie wypchnąć szufladę. U mnie dopiero po zastosowaniu najmocniejszych tiponów szuflady wysuwają się na akceptowalną długość. Wasz przedstawiciel też stwierdził że filmik jest przesadzony po tym jak go się o to zapytałem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Blum Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Jasin k/Swarzędza
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    27
    Nowe wydanie bezpłatnego magazynu Blum "Kuchenne inspiracje" To ponad 70 stron na temat funkcjonalnej kuchni, nowoczesnych rozwiązań Blum oraz przykładów optymalnego wykorzystania przestrzeni. Zamów na www.blum.com/17VtNM

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ciesze się że poruszyła Pani ten temat, jednakże na niektórych ujęciach tego filmu reklamowego ewidentnie szuflady wysuwają się całe lub prawie całe. Jest to naginanie rzeczywistości. Dla ludzi którzy widzieli tylko malutkie szufladki w hurtowniach i tego typu filmu sadzą że te mechanizmy tak właśnie działają, szkoda tylko ze nigdzie na waszej stronie ani w dokumentacji nie umieściliście informacji ile te mechanizmy sa w stanie wypchnąć szufladę. U mnie dopiero po zastosowaniu najmocniejszych tiponów szuflady wysuwają się na akceptowalną długość. Wasz przedstawiciel też stwierdził że filmik jest przesadzony po tym jak go się o to zapytałem.
    Tylko SERVO-DRIVE otwiera szufladę całkowicie – i tylko tam znajduje się ta informacja. Nie staramy się sugerować inaczej, ale Twoją uwagę weźmiemy na pewno pod uwagę przy produkcji kolejnych materiałów marketingowych.
    Pozdrawiam
    Anna Nowak
    Doradca Blum Polska

  16. #1116

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Połączenie wanny z płytkami za równo od góry i od dołu to 2mm fuga wypełniona odpowiedniego koloru silikonem. Do tych wymiarów co podałem wcześniej musisz dodać conajmniej 1,5cm - moje płytki były dosć grube bo miały 11,5mm. UWAGA - od spodu płytek nie przyklejamy. Pamiętaj żeby wypuścić sobie kabelek do ledów pod wannne fajnie to wygląda jak się podświetli
    Rób sam, tutaj nie ma co zepsuć, BK to bardzo wdzięczny materiał.
    Dzieki, za informacje. Rzeczywiście nie wygląda to źle

  17. #1117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sebcio 100 lat!!!

  18. #1118

    Domyślnie

    Zataił jakiś jubileusz?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #1119

    Domyślnie

    I udaje greka
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  20. #1120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Sebcio 100 lat!!!
    Dzięki

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Zataił jakiś jubileusz?
    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    I udaje greka
    Tak się złożyło że mam dzisiaj urodziny, niestety to już ostatnie z dwójką z przodu
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 56 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony