dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 95
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1881
  1. #1221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów i forumowiczki

    mam pewien problem, zastanawiam się gdzie umiejscowić poniższą przepustnicę:



    obecnie jest tak jak na zdjęciu i ciepłe powietrze dolatuje do samego końca i tam ze względu na różnicę temperatur skrapla się woda. Wiem że będę musiał zaizolować cały kanał wywiewny do samego końca. Tylko teraz pojawia się pytanie gdzie umieścić tą przepustnicę? Na dole w okapie mi się nie chce bo jest za cieżki i tylko sie naszarpie, a jak mi spadnie na indukcję to się mega wku*%^&* , Mogę to zrobić w izolacji stropu (będę tam miał ok 60 cm) albo na samym końcu izolacji w miejscu przejścia strony ciepłej w zimną. Gdzie to najlepiej zrobić, jakieś pomysły?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Żeby mieć łatwy dostęp pasuje dać na wierzchu, a żeby nie zgniło pasuje dobrze zaizolować.

    Swoją drogą dużo nieoczekiwanych problemów z tą wentylacją, nie? Mam sufit do malowania...

  3. #1223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów i forumowiczki

    mam pewien problem, zastanawiam się gdzie umiejscowić poniższą przepustnicę:
    Po roku użytkowania indukcji zrezygnowałbym z okapu, teraz przerabiam na na obieg zamknięty....., zakłóca reku i w ogóle nikt tego nie włącza.

  4. #1224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Po roku użytkowania indukcji zrezygnowałbym z okapu, teraz przerabiam na na obieg zamknięty....., zakłóca reku i w ogóle nikt tego nie włącza.
    mój okap ma taką opcję, montuje się specjalny adapter i wszystko wylatuje w bok, musiał bym go tylko obniżyć o 10cm żeby była widoczna kratka wywiewna. To jest ostateczność. Na razie będę wywiewał na zewnatrz, niestety okap to istny huragan (na max 550m^3) więc bez otwarcia okna na maksa nie puścisz. Ja używam na 1 biegu bo wystarcza, nie zauważyłem żeby aż tak zakłócał WM. Tak jak mówię zawsze mogę od tego uciec. Natomiast jest różnica jak się wchodzi do domu po gotwaniu z okapem a jak się wejdzie gdzie się nie włączało okapu. Z drugiej strony watpie aby filtry w okapie usuneły wszystkie "brudy" z gotowania, u mnie przy wyrzucie powietrza z okapu tuż przy sufiicie pewnie musiał bym co miesiąc malować.

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Żeby mieć łatwy dostęp pasuje dać na wierzchu, a żeby nie zgniło pasuje dobrze zaizolować.

    Swoją drogą dużo nieoczekiwanych problemów z tą wentylacją, nie? Mam sufit do malowania...
    No kurde, tam kapie, tu zimno wieje, a jeszcze kosztowało chyba dam w wełnie zeby miec wgląd. Zaizoluje i bedzie git. Zobaczymy.
    BTW: zauważyłem duuuużą różnicę w stracie ciepła gdy np jak jade do pracy to wyłączam wentylację niż jak zostawiam włączoną. Na razie jest to oczywiste bo po prostu z niej pizga, z niezaizolowanymi rurami nic dziwnego. Najbardziej mnie ciekawi jak to bedzie gdy wszystko ocieplę. Tylko kiedy to będzie.......
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 21-12-2016 o 23:38
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów i forumowiczki

    mam pewien problem, zastanawiam się gdzie umiejscowić poniższą przepustnicę:


    ...
    A powiedzcie mi od czego ta przepustnica? to jest wylot rury z okapu kuchennego?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #1226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    A powiedzcie mi od czego ta przepustnica? to jest wylot rury z okapu kuchennego?
    Tak

  7. #1227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    coś się jednak dzieje w tym dzienniku Ponieważ drenaż do kanalizacji deszczowej jest ukończony w 90% to mogłem w końcu do niego podłączyć "dach". Jeszcze jedno o drenażu, rurę zasypałem piachem płukanym i na to poszła jeszcze geoszmata żeby piach sie nie wymieszał z tym co nad nim.



    Aby połączyć spusty z rynien musiałem się jakoś zreduować z rury fi90 na fi 110, jeździłem szukałem nigdzie nie ma, na koniec pojechałem do hurtowni gdzie kupiłem rynny, no i tam mieli takie o to fajne osadniki galeco z takim sitkiem w srodku, droooogie jeden za 35zł, no ale w końcu mamy święta to se kupiłem kolor szary, bo był lepszy niż kolor kupy



    Zamontowałem tylko jeden komplet bo zrobiło się ciemno, wyglada to tak. Jestem zadowolony, wyszła profeska





    Ci bardziej spostrzegawczy zauważyli pewnie że coś tam mam przylepione od dołu. Jest to gres, który przyklejam już chyba z 3 miesiące i jeszcze wszystkiego nie przykleiłem co chciałem już kiedyś o nim pisałem ale nie pokazywałem. W każdym bądź razie już jest w większości. Wygląda to jeszcze tak, w rzeczywistości i jak świeci słonce to ładniej wygląda, bo tutaj tak ponuro.



    Jak juz sobie chodziłem wokół domu i robiłem zdjęcia to zrobiłem też zdjęcie mojej wyrzygowni. Definitywnie musze ją przenieść, bo jakby mi tak tynk orzygała to bym się wpienił.



    To by było na tyle. Życzę wszystkim czytającym, budującym i leniącym się wesołych Świąt Żebyście odpoczeli i nabrali siły do działania
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 22-12-2016 o 20:38
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #1228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Na cokół dałeś zwykłe płytki gresowe?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #1229

    Domyślnie

    Odnośnie wyrzygowni to mi zaczęło tez się sączyć, mam lekka smużke z tylu domu.
    Seba gdzie masz reku? Na poddaszu?

  10. #1230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Na cokół dałeś zwykłe płytki gresowe?
    Tak. Na styropian poszła siatka z klejem i na to przykleiłem płytki adesilexem P9. Płytki dokładnie takie tylko ze drugi gatunek i cena ok 30zł/m^2. Niestety teraz bym połozył najpierw płytki a potem dołożył opaskę przeciwwysadzinową. Bo tak to musiałem te wszystkie górne płytki docinać! To było prawie 50mb cięcia. Zużyłem 3 tarcze po 30zł dedry. No i ile czasu więcej. W ogóle teraz to bym zrobił pionową opaskę..
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #1231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Odnośnie wyrzygowni to mi zaczęło tez się sączyć, mam lekka smużke z tylu domu.
    Seba gdzie masz reku? Na poddaszu?
    Nie, reku mam w domu, w pom. tech. Ale rury na poddaszu mam niezaizolowane od góry, Jak je zaizoluje to spróbuję ten szczyt umyc jeszcze karcherem, może potem będzie lepiej, choć wątpię.

    EDIT: reku mam dokładnie 79cm za czerpnią, widać ją na zdjęciu, to ta niższa kratka.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #1232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To może se zrób te wyrzygownię tak:



    Myślisz czemu te kominy są tak odsunięte od ściany, he???

  13. #1233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    To może se zrób te wyrzygownię tak:



    Myślisz czemu te kominy są tak odsunięte od ściany, he???
    przeceż to są turbo kominy do gazu ;> jeszcze u angoli gdzie oni nie mają pojęcia co to jest WM Przemko, czyżbyś Ty już zaczął Święta?

    EDIT: a dobra teraz skumałem że proponujesz sam sposób odsunięcia rury od ściany. Niestety to by wygladało hu**** tak jak te kominy u lewostronnych Zrobię wyrzutnie w desce wiatrowej i będzie zajebiście.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 22-12-2016 o 21:41
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #1234

    Domyślnie

    Pom Tech masz ogrzewane? Ja mam na poddaszu nieogrzewanym i powiedzieli mi ze jak otule, ocieplę reku to problem zniknie ( ma być minimum 5st). Mam reku na poziomie wyrzutni i ponoć skropliny zamarzają w syfonie i się przelewa. Ocieple to na wiosnę i się sprawdzi za rok.

  15. #1235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Pom Tech masz ogrzewane? Ja mam na poddaszu nieogrzewanym i powiedzieli mi ze jak otule, ocieplę reku to problem zniknie ( ma być minimum 5st). Mam reku na poziomie wyrzutni i ponoć skropliny zamarzają w syfonie i się przelewa. Ocieple to na wiosnę i się sprawdzi za rok.
    No kurde a jak nie ogrzewane w domu ;>? Nawet jakby tam ani jednej rurki nie było to i tak było by ciepło. Mam tam PC, 300l ciepłej wody, rozdzielacz, sporo rur w podłodze, pralke, suszarke. To najcieplejsze pomieszczenie w domu Ja obwiniam za taki stan rzeczy nieocieplone rury nawiewne i wywiewne, stąd mi pizga z wentylacji i pewnie ta wyrzutnia tak rzyga, ale zastanawia mnie czemu tak na czarno ;> to chyba jakiś szatański pomiot
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1236
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
    Dobrze jest czytać dzienniki .Można ustrzec się wielu błędów. Teraz wiem ,że wyrzutnia na 100 % nie będzie w szczycie.
    Mam pytanie .Wyczytałem kiedyś ,że kupiłeś wkrętarkę ,jak Ci się sprawuje ,co to za firma.Zbliżam się do chwili ,że też będę musiał kupić.Pobieżnie jeszcze raz przeczytałem Twój dziennik ,ale nie mogłem tego opisu odszukać.
    Jeszcze jedna sprawa .Kończysz już budowę ,a kupowałeś wiele sprzętów, może chcesz się teraz części pozbyć ?
    Miłego dnia J.Korona.

  17. #1237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyka51 Zobacz post
    Witam
    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
    Dobrze jest czytać dzienniki .Można ustrzec się wielu błędów. Teraz wiem ,że wyrzutnia na 100 % nie będzie w szczycie.
    Mam pytanie .Wyczytałem kiedyś ,że kupiłeś wkrętarkę ,jak Ci się sprawuje ,co to za firma.Zbliżam się do chwili ,że też będę musiał kupić.Pobieżnie jeszcze raz przeczytałem Twój dziennik ,ale nie mogłem tego opisu odszukać.
    Jeszcze jedna sprawa .Kończysz już budowę ,a kupowałeś wiele sprzętów, może chcesz się teraz części pozbyć ?
    Miłego dnia J.Korona.
    wkrętarkę kupiłem czerwoneko meec'a z juli. Na prawdę moge polecić, trochę nią popracowałem i jest konkretna. Mam akumulatory 3Ah i długo trzymają.
    Co do sprzętów to kupowałem ale w sumie nie wiem czy czegoś bym się pozbył niwelator używam na bieżąco (teraz przerwa bo ZIMA) i jeszcze bedę go używał wielokrotnie na zewnątrz i przy garażu. Więc nie mam nic do sprzedania
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1238

    Domyślnie

    Jak sprawuje się reku w te mrozy? Jak zużycie prądu?

  19. #1239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jak sprawuje się reku w te mrozy? Jak zużycie prądu?
    Witam. Reku sprawuje się dobrze, wymiennik jeszcze mi nie zamarzł ani razu na razie było chyba max -11*C. Niestety wstyd sie przyznać ale wełny na górze jeszcze nie rozłożyłem i kanały od góry są odsłonięt w większosci, więc wieje z nich zimnem i odzysk jest mizerny. Obiecuję że to niedługo dokończę
    Co do zużycia prądu to standardowo I bieg - 17W, II bieg - 63W, III bieg 160W. Nie mam żadnych nagrzewnic więc jest tak jak latem. Reku nie chodzi u mnie cały czas, ponieważ po pierwsze za bardzo jeszcze mi wychładza dom i PC musi gonić za nim, a to bez sensu. Drugie to jak chodzi non stop to wysusza powietrze, nie mam jeszcze żadnego GWC (chociaż ggwc chyba zrealizuję na DZ od pompy). Więc u mnie chodzi w dzien jak jestem w domu, na noc wyłączam i rano wietrze. Tak jak pisałem u Wariata, pomimo wyłączonej centrali i tak coś tam dmucha, lekko bo lekko ale jest. W domu mam wilgotność 50-63%, reku szybko ją potrafi zaniżyc, niecałe dwa dni wiania bez przerwy i mogę zrobić poniżej 50 spokojnie. Więc na przyszłość do zrobienia sterowania za pomocą pomiaru wilgotności i dwutlenku węgla, chociaż nie wiem czy sama wilgotność tego nie załatwi, bo wilgotność jest od zycia i ludzi, więc jedno z drugim jest powiązane. Zrobię to bez problemu jak zepnę centrale z moją automatyką.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #1240

    Domyślnie

    Te biegi są na sztywno zdefiniowane? Czy można ustawić coś pomiędzy I a II ? Różnica w poborze prądu pomiędzy I biegiem a II jest dość spora...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 62 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony