dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 95
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1881
  1. #1261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    U mnie popękały narożniki domu - wszystkie trzy, oprócz tego gdzie mam podcień i wejście, ale tam jest tak jakby dwa wieńce, więc może dlatego. Coś jakby najwyższa warstwa bloczków tworzących ściany zewnętrzne się uniosła razem ze stropem i od rogu, po około 1-1,5 metra w każdą stronę poszły rysy. Nie powiem, bo zesrany byłem, ale kierbud przyjechał i powiedział że to nic takiego. Zaszpachlowałem finiszem, wyszlifowałem, pomalowałęm i nie ma śladu. Nie pchał bym się więc w jakieś flizeliny, bo to pomoże jak umarłemu kadzidło.

  2. #1262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    U mnie popękały narożniki domu - wszystkie trzy, oprócz tego gdzie mam podcień i wejście, ale tam jest tak jakby dwa wieńce, więc może dlatego. Coś jakby najwyższa warstwa bloczków tworzących ściany zewnętrzne się uniosła razem ze stropem i od rogu, po około 1-1,5 metra w każdą stronę poszły rysy. Nie powiem, bo zesrany byłem, ale kierbud przyjechał i powiedział że to nic takiego. Zaszpachlowałem finiszem, wyszlifowałem, pomalowałęm i nie ma śladu. Nie pchał bym się więc w jakieś flizeliny, bo to pomoże jak umarłemu kadzidło.
    Wiesz czemu tak? To od wiatru i braku rdzeni żelbetowych wiążących fundament z wieńcem. Ja też je usunałem i na dodatek mam bardziej prostokątny dom i w środku żadnej "rozprórki" . Ale walić to wszystko, pare rysek jeszcze nikogo nie zabiło

    EDIT: pomyślałem też o takiej płycie na całą ścianę, chyba by ładnie wyglądało
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #1263

    Domyślnie

    u mnie tez pękało i żyje
    jak mawiają starzy murarze, Panie zawsze gdzieś coś pęknie, dom sie musi " ułożyć"
    ....też byłem posrany
    oddychaj
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  4. #1264
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    W ramach relaksu i na pochybel pękającym ścianom obejrzyjcie sobie to. Nieźle to sobie gościu wszystko wykombinował

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1265

    Domyślnie

    Seba czemu użyłeś sztywnych rur między ręku a czernią i wyrzutnią? Są jakieś konkretne przeciwskazania dla spiro flexów, których byłoby mi wygodniej uzyc?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #1266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Seba czemu użyłeś sztywnych rur między ręku a czernią i wyrzutnią? Są jakieś konkretne przeciwskazania dla spiro flexów, których byłoby mi wygodniej uzyc?
    tak się podobno robi, słyszałem już kiedyś dlaczego ale nie przytoczę tego teraz. Na pewno lepiej dla ewentualnych skroplin. Wiem ze zasada jest taka że sztywnymi jak najbliżej do reku a potem samo połączenie z reku giętkimi. No i sztywne rury się łatwiej izoluje,
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1267
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Sebcio jak miałes klejone lustro to jaka grubośc kleju wyszła ?
    Chodzi mi o to ze chce wkleic lustro w płytki i ten klej by musiał być gruby na jakies 6-8 mm, aby sie dobze zlicowało i nie wiem czy da rade i czy trzeba bedzie cos podtynkowac na grubośc.

  8. #1268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Klej po przyklejeniu lustra ma pewnie z 1-2mm. Klej był nakładany punktowo i na pewno się spłaszczył na maxa. Jak chcesz to kup mamuta i na takiej grubości będzie trzymał spokojnie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1269

    Domyślnie

    U mnie facet robił podkładki z jakiegoś pazdzieza pełno ich było. Coś jak jest w "plecach" szafy. Poszczególne podkładki sklejał silikonem bo on nie wysycha. Jak zlicował to potem dał kleju do luster. Potem to schło kilka dni i dopiero potem akrylem wkoło

  10. #1270

    Domyślnie

    ja również wrócę do tych spiro.... czy przez to że użyłeś sztywnych rur, czy nic Ci nie "dudni" ? wentylacja jest słyszalna?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #1271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    ja również wrócę do tych spiro.... czy przez to że użyłeś sztywnych rur, czy nic Ci nie "dudni" ? wentylacja jest słyszalna?
    Na pierwszym i drugim biegu kompletnie nic nie slychac. Oprocz rekuperatora, jak sie przy nim stoi to oczywiscie slychac. Jak zamkne drzwi to cisza. Jedynie na trzecim biegu slychac delikatnie szum powietrza z anemostatow jak sie pod nimi stoi (tylko te gdzie jest rura 2x75). Ale na 3 biegu slychac tez szum wlasnie chyba w spiro do rozdzielaczy, w sumie to nie jest szum, bardziej jak wibracje, wydsje mi sie ze gdzies rury dotykaja stelazu ale teraz juz nie pamietam. Jak bede kladl welne to obczaje.
    Tak czy inaczej drugi raz tez bym zrobil tak samo, gietkie rury sa po prostu za delikatne i wydaja sie malo trwale.

  12. #1272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    I o to chodzi. Wylotów i tak nie usłyszysz, więc lepiej zrobić takie, żeby można się było na nich potknąć i nie zepsuć.

  13. #1273
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    I o to chodzi. Wylotów i tak nie usłyszysz, więc lepiej zrobić takie, żeby można się było na nich potknąć i nie zepsuć.
    Ja najlepiej to bym zrobił tak jak anonim, anemostaty, a raczej kratki wentylacyjne w ścianach. Fakt że trzeba to jakoś zamaskować i przemyśleć żeby nie robić żadnej dodatkowej zabudowy, ale wydaje mi się że takie rozwiązanie jest the best. Powietrze nie dmucha Ci prosto w łeb tylko w bok, mam akurat teraz w pokoju gdzie śpię anemostat nad głową i średnio jest, fakt że jeszcze mam nieocieplone rury, ale i tak będzie wiało chłodniejszym niż jest w domu, więc muszę spać odwrotnie niż bym chciał. Ale wszystkiego się nie przewidzi, tak jak np tego że muszę przerabiać teraz pół oświetlenia w domu bo zmieniła się koncepcja dobrze że nie miałem wszędzie powierconych otworów, tak jak to niektórzy sugerowali. Może jak skończę to fote wrzucę
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #1274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A ja mam przekaźniki i obecnie przyciskiem w pomtechu obganiam 3 dziury, łącznie ze staczem. Taka scena poranna na adios. Przycisk w kiblu mi się zepsuł i muszę tam sufit pruć żeby się do puszki dostać. Życie.
    Ciekawe, ale mogę dwa kabelki przepiąć w rozdzielni i się funkcja przełączników zmienia, a to wszystko analogowo - czyli lepiej.
    Najgorsze, że mój sponsor od załatwiania roboty w Skandynawii robi sobie wakacje - 3 tygodnie i 3 dni netto u rodziny i znajomych w Australii. Kurwa, jak ja mu zazdroszczę!!! Melbern, Sydnej, jakieś Władysławowo nad Wielką Rafą Koralową, Adelajda, Ayers Rock, rugby i barkekju... Madafaker!

  15. #1275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czyżby źle Ci było w naszym pięknym, racjonalnym i klarownym politycznie kraju?

    BTW: ja większośc świateł włączam bezp. z "kotłowni" fakt że mam sterownik za miliony i kupe innych bajerów, ale jeszcze wszystkiego nie podłączyłem, no i najgorsze weź tu Panie wybierz włączniki... pierdylion na rynku, co jedne to droższe, masakra.

    BTW2: też bym sobie poleciał do Australii....
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ponoć 3600zl w dwie strony i wiza za darmo. Pasuje jeszcze z miesiąc wolnego i kilka tysięcy na życie.
    Albo można zrobić ogrodzenie...

  17. #1277

    Domyślnie

    Albo można zrobić ogrodzenie...
    Nooo, chcę bardzo i ja zrobić to zakichane ogrodzenie bo po raz klejeny dzieciarnia mi wlazła na ziemię Tym razem bez szkód poza rozwalonym śmieciami np po workach od cementu czy plastyfikatorach PO OKOLICY (nie na mojej działce a na drodze kilkanaście metrów dalej) ,
    Tylko jest jeden problem - ciągle mróz. Ziemia pewnie na 20centów jest zamarznięta. Jutro jadę działać, chociaż front zagrodzę na gotowo no a co do Sydney, to fajną kamerkę znalazłem: http://www.webcamsydney.com/ (szkoda, że o tej porze już dawno mają noc) Za to pogoda z Sydney by nam się przydała http://www.accuweather.com/pl/au/syd...forecast/22889 Zaledwie 25C więcej niż u mnie

  18. #1278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem tak dobrego samobudowania przez Ciebie jak Jesteś informatykiem zawodowo. Inspirujesz mnie !
    Sam mam SSO i też chce sam z żonką dużo robić przy wykończeniówce....setkę pewnie już Oszczędziłeś na robociźnie ..
    Czemu drenażową oczyszczalnie (65 % oczyszczenia) Wybrałeś a nie biologiczną (98% oczyszczenia wody)?
    Czemu taki reku a nie inny( z wymiennikiem krzyżowym który jest najpopularniejszy )?

  19. #1279

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Na pierwszym i drugim biegu kompletnie nic nie slychac. Oprocz rekuperatora, jak sie przy nim stoi to oczywiscie slychac. Jak zamkne drzwi to cisza. Jedynie na trzecim biegu slychac delikatnie szum powietrza z anemostatow jak sie pod nimi stoi (tylko te gdzie jest rura 2x75). Ale na 3 biegu slychac tez szum wlasnie chyba w spiro do rozdzielaczy, w sumie to nie jest szum, bardziej jak wibracje, wydsje mi sie ze gdzies rury dotykaja stelazu ale teraz juz nie pamietam. Jak bede kladl welne to obczaje.
    Tak czy inaczej drugi raz tez bym zrobil tak samo, gietkie rury sa po prostu za delikatne i wydaja sie malo trwale.
    a masz jakies tłumiki? podłączenie samego reku to już na elastycznym?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  20. #1280
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Nie mam zadnych tlumikow. Czerpnia, wyrzutnia i rozdzielacze jak najblizej reku poszly sztywnymi spiro a potem samo podlaczenie elastycznym.

Strona 64 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony