dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 95
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1881
  1. #1321
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Nic nowego?
    dzięki że podbiłeś dziennik bo chyba już mnie nawet na pierwszej stronie nie było
    A u mnie nie za dużo nowości, jakieś meble, dłubię sobie automatykę ale wszystko tak na spokojnie. Jak będzie coś wartego pokazania to na pewno pokażę A jest sporo rzeczy w poczekalni
    hmm co by tu jeszcze.... aha teraz PC uruchamiam co 2 dni żeby podgrzać podłogę bo słońce w głównej mierze wystarczy żeby było ciepło. PC do tej pory zużyła mi 1028kWh z czego 85% w taniej taryfie. Co daje 244,66 zł + 97,15 zł = 341,80 zł. To wszystko przekłada się na 17,698 GJ ciepła, które zostało wyprodukowane ze sprawnością 4,79. Ponieważ temp DZ się podnosi, obecnie 3,7*C więc sprawność rośnie. Ale w tym sezonie do 5 już nie dobije. Ja i tak jestem zadowolony bo do obliczeń brałem COP 3 Co by nie mówić jestem zadowolony. Niestety nie mam jeszcze grzania CWU ale liczę że wkrótce to się zmieni, bo grzałka 2kW zużyła już więcej prundu niż PC

    cdn....

    EDIT: ggdh nawiązując do Twojego wątku to ja za gaz zapłacił bym 3x więcej niż teraz, a koszty inwestycyjne zbliżone. Nie mówię już o CWU...
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 16-03-2017 o 09:02
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1322
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Sebcio polec jakiś program aby sobie zrobic wizualizacje elewacji. Pewnie to juz masz przerobione

  3. #1323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Hmm ja miałem wizualizacje z Archicada i Artlantisa, tak na szybko raczej tego nie ogarniesz no i trzeba kupić albo "załatwić". Szybciej i prościej będzie chyba to zrobić w sketchupie. Może nie będziesz miał super jakości ale będzie pogląd co i jak. No i jest za darmo.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #1324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wszystko lecę w SketchUpie. Renderów HiRes nie zrobisz, ale chociaż będziesz miał ogarnięte wizualnie proporcje. Mnie się przydało przy rezygnacji z lukarny i kombinacjach z wymiarem okien.

  5. #1325

    Domyślnie

    Witaj. Ciekawy dziennik. Udało się przeczytać cały w 1 noc.
    Pisałeś że wcześniej korzystałeś z pompy ciepła Meeting, jak się sprawowała? Masz ją jeszcze?

  6. #1326

    Domyślnie

    Cytat Napisał pet-pom Zobacz post
    Witaj. Ciekawy dziennik. Udało się przeczytać cały w 1 noc.
    Pisałeś że wcześniej korzystałeś z pompy ciepła Meeting, jak się sprawowała? Masz ją jeszcze?
    Chyba przysypiałeś podczas czytania. Inaczej nie zadawałbyś takich pytań
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #1327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał pet-pom Zobacz post
    Witaj. Ciekawy dziennik. Udało się przeczytać cały w 1 noc.
    Pisałeś że wcześniej korzystałeś z pompy ciepła Meeting, jak się sprawowała? Masz ją jeszcze?
    No co ty, mi zeszło jakiś tydzień ale melduję, że przeczytałem cały

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #1328

    Domyślnie

    Mi zeszło zdaje się 3 zarwane nocki i kawałki rano w łóżku nie wiem jak to można na raz przeczytać...

    PS.dziś miałem zasypywanie, oczywiście perypetii ciąg dalszych. Jestem brudny, smierdzę paliwem, olejem, piachem oraz zmęczonym człowiekiem prehistorycznym. Oczywiście robota nie skonczona a było nas 5 + koparkowy...
    Ide sie umyć i wypić piwo, albo nie. Ide wypic piwo a potem sie umyć po czym wypije jeszcze cztery

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #1329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Taa, wypijesz góra dwa i zaśniesz
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #1330

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Taa, wypijesz góra dwa i zaśniesz
    Prorok jakiś czy co? :d

  11. #1331
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał pet-pom Zobacz post
    Witaj. Ciekawy dziennik. Udało się przeczytać cały w 1 noc.
    Pisałeś że wcześniej korzystałeś z pompy ciepła Meeting, jak się sprawowała? Masz ją jeszcze?
    Witam,
    cieszę się ze jeszcze ktoś to czyta meetinga nie mam już w ogóle. Jeżeli nie masz innej opcji to za te pieniadze mozna brac licząc się z niedużą sprawnością i hałasem (trzeba go sobie dodatkowo porządnie wygłuszyć). Jeżeli mam być szczery to go nie polecam, lepiej wyczaruj więcej kasy i kup coś lepszego. Chyba w dzienniku u ggdh była ostatnio o tym mowa.

    BTW: sorry że tak późno odpisałem ale byłem na urlopie w Austrii, tak na snowboardzie latałem, że aż sobie żebra połamałem więc teraz mnie czeka 4 tyg absencji od robót wykończeniowo-budowlanych, a miałem TAAAKIE plany... i pogoda dobra, ehh...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #1332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A ja czapeczkę na weekend z gazety robię. Uczcie się młodziki umiarkowania. Austria, też mi coś. W domu wnuczki siostrzenicy Hitlera było zamieszkać.

  13. #1333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja niestety nie muszę się szlajac po Austriach aby mnie powaliło. Od dawna na budowie nie byłem a od 2 tygodni z domu nie wychodze chyba, że na kontrolę do lekarza czy jakieś tam inne prześwietlenie.
    Zdrówka Sebcio.

  14. #1334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Przemek nie wiem skąd takie złośliwości ale spoko. Aiki Tobie też życzę zdrowia, tak to jest że jak się pogoda robi to zaraz coś się dzieje i nie można nic zrobić. Ja ten czas planuję spożytkować na dokończenie elektryki i w końcu założenie wszystkich gniazdek, bo albo nie ma ich w ogóle albo każde z innej parafii. Wybór padł na osprzęt Ospel Sonata w kolorze czarnym. Są w miarę porządne i nie drogie. Oczywiście można poszaleć z jakimiś szklanymi ramkami ale to nie dla mnie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zwykła zazdrość. Może w tym roku też gdzieś wyjadę. Ostatnio byłem na wakacjach w podróży poślubnej. Kuruj się spokojnie.

  16. #1336

    Domyślnie

    no ludzie z fm widać często jeżdżą po świecie. Też bym chciał także ten, tego Przemek, pocieszę Cię, nie jesteś sam. Ja w podróż poślubną pojechałem z tą swoją ładniejszą połowką na 3 dni do zakopanego bez rezerwacji pokoju w ciemno a był to sierpień, druga połowa albo i jego końcówka. Po 40 km zatrzymała mnie pie*olona policja w takim wrednym miejscu typowo na łapankę. Nie żebym przeginał, tylko seiko wyprzedziłem bo jak to seiko ma słbe przyspieszenie nie tak jak moja zajebista 14letnia fabia hb 1.9tdi no i moje wczasy kosztowo wrosły o 100zł choć powinny o 300, grunt że statystyki były OK. W zakopcu miałem pokoik za 35zł/os więc standard był rownie wysoki no ale wróciliśmy już w trójkę a nie w dwójkę także nienarzekamy

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #1337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Chyba Karol niedługo będziemy Cię znać lepiej niż Twoja żona . My to co roku Chorwacja, tylko tam się nam podoba. Ale to nie to samo teraz z dziećmi.

    Ale żeby zachować pozory , że głównym tematem jest budownictwo, to Sebastian prosimy o zdjęcia postępów.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #1338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ospel sonata jest ok. Nie pstryka na caly dom (cichy) no i u mnie w kolorze białym. Część już jest zamontowana a część będzie jak już do przeprowadzki pójdzie.

  19. #1339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    ..... no ale wróciliśmy już w trójkę a nie w dwójkę także nienarzekamy l


    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ale żeby zachować pozory , że głównym tematem jest budownictwo, to Sebastian prosimy o zdjęcia postępów.
    postępów tak jak pisałem wcześniej brak. Dopiero co zima się skończyła, przez zime jedynie nad czym pracowałem to beerceps no i tak zleciało jedyne nowe zdjęcia jakie mam to prześwietlenie połamanych żeber

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Ospel sonata jest ok. Nie pstryka na caly dom (cichy) no i u mnie w kolorze białym. Część już jest zamontowana a część będzie jak już do przeprowadzki pójdzie.
    super Aiki, dzięki za opinię. Po wypłacie zamówię ten osprzęt bo na razie mam po jednej sztuce na testy, nazbiera się tego na parę ładnych stówek.
    A co do wyjeżdżania to co jakiś czas trzeba gdzieś pojechać daleko i odpocząć. Polecam każdemu. Czasami warto nawet przesunąć zakup lamp czy włączników o pare miesięcy aby to zrobić
    Tak jak mówiłem kiedys, mam pare niespodzianek ale wolałbym je pokazać jak będą na gotowo
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #1340
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ty nie czaruj tylko pisz co z pompą, o której pisałeś? Coś nowego wiadomo?

Strona 67 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony