dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 95
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1881
  1. #1381
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Kółeczko można dorobić a elementy trące się można wykonać z nierdzewki czy innego materiału, który nie koroduje. Trzeba też przewidzieć zapas na regulację "kieszonki" bo zapewne brama względem niej będzie zmieniała położenie z czasem.
    A co do sąsiada, dobry sąsiad to skarb, pomoże, przypilnuje i jest z kim piwko wypić.

    Marek

  2. #1382

    Domyślnie

    Sąsiad to następny, u którego można krowy wypasać. Piękny kawałek ziemii. Pozazdrościć....
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Sąsiad to następny, u którego można krowy wypasać. Piękny kawałek ziemii. Pozazdrościć....
    Też to zauważyłem. Mega wielka działka, sam nie mam małej bo 3047 a i Seba zdaje się ma podobną jak ja ale ta sąsiada wydaje się gigantyczna. Złudzenie? Bo jeśli nie to musi być rolnik bo jak inaczej po reformie kupić więcej niż 3tys mkw i się tam budować? AAa, już wiem jak, tak jak ja to zrobiłem, kupić dwie (lub więcej) działek o mniejszych wymiarach

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #1384
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    To działka 6000 metrów, kupiona dawno temu a krowy już tam się pasą, tylko że za płotem
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1385

    Domyślnie

    Tak sobie przeczytałem Twój dziennik po kawałku już chyba z 10 razy i pełen szacun. Fachowiec to mało powiedziane.
    Nie znalazłem jednak informacji o kozackich panelach w salonie. Co to za marka/model/grubość?
    No i jak Ci się udało pogodzić wysokości posadzki, bo w kuchni masz płytki chyba 8,5mm a w wiatrołapie 11.
    Też mam w kuchni płytki 8,5mm i chce to zgrać z panelem 8mm i 2mm podkładu i listwa ZET między to.
    Da radę tak cieńką warstwe kleju?
    Wrzuć też jeśli możesz zdj połączenia płytek batista marengo z tą podłogą.
    pozdrawiam

  6. #1386
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    O panelach chyba gdzieś było. O ile pamiętam to AC 5 i testy na ścieranie na posadzce miały.
    Chyba, że to u kogo innego.

  7. #1387

    Domyślnie

    Tutaj tutaj, ale to były panele do pokoju, kupione leroju 10mm AC5 za 50zl, test był ale o tych ładnych z salonu nie było.

    no co. Na bieżąco jestem.

  8. #1388
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawadzony Zobacz post
    Tak sobie przeczytałem Twój dziennik po kawałku już chyba z 10 razy i pełen szacun. Fachowiec to mało powiedziane.
    Nie znalazłem jednak informacji o kozackich panelach w salonie. Co to za marka/model/grubość?
    No i jak Ci się udało pogodzić wysokości posadzki, bo w kuchni masz płytki chyba 8,5mm a w wiatrołapie 11.
    Też mam w kuchni płytki 8,5mm i chce to zgrać z panelem 8mm i 2mm podkładu i listwa ZET między to.
    Da radę tak cieńką warstwe kleju?
    Wrzuć też jeśli możesz zdj połączenia płytek batista marengo z tą podłogą.
    pozdrawiam
    Panele w salonie, korytarzu i jednej sypialni to Egger dąb western H1024 grubości 11mm o taki jestem z nich bardzo zadowolony. Robiłem testy i pomimo tego że jest klasy AC4 to jest twardszy niż AC5 który pokazywałem wcześniej na filmie.
    Wszedzie pod te panele dałem podkład 1,6mm płytki na podłodze mam na minimalną grubość kleju. A tam gdzie różnica była zauważalna podkładałem 2-3 warstwy podkładu więcej tak tylko w okolicy progów. Panele sa na tyle grube i sztywne że się nie uginają itp. Tej miejscowej różnicy parę mm w ogóle nie widać i nie czuć.
    1,5mm kleju to trochę mało mi się wydaje, może słabo trzymać i musiałbys mieć super równą podłogę i tak samo równe płytki.
    Poniżej zdjęcie progu na łączeniu korytarza i wiatrołapu, mam tylko takie a nie zrobię nic innego bo jestem po za domem. W kuchni wygląda to identycznie tylko delikatnie inne są tam płytki.

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie masz problemu z tą listwą? U mnie panele złapały temperaturę, spuchły i się ostatni rząd wypiął i wstał. Muszę to kiedyś poprawić, ale to jak będę na jesieni robił kominek, to będzie okazja.

  10. #1390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cześć Przemek ! już myślałem że sobie odpuściłeś forum

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie masz problemu z tą listwą? U mnie panele złapały temperaturę, spuchły i się ostatni rząd wypiął i wstał. Muszę to kiedyś poprawić, ale to jak będę na jesieni robił kominek, to będzie okazja.
    nie mam, pomiędzy panelami a listwą zostawiałem ~4mm przestrzeni. Z resztą jak już pisałem panele są grube i na prawde solidne. Dodam że mam je położone przez całą długość domu bez żadnych dylatacji! od salonu, przez korytarz aż do pokoju, to odległość prawie 14m.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #1391
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Prowadzisz dziennik bardzo merytoryczny więc wielu forumowiczów z niego korzysta, dlatego wtrącę swoje trzy grosze odnośnie paneli.
    Panele są zbudowane na płycie z wióra drzewnego i tak jak drewno reaguje na zmianę wilgotności( dlatego stosuje się dylatacje ) i jeśli u Przemka spuchły to od wilgoci ( pytanie skąd się wzięła ) a temperatura ma tu znaczenie wtórne. Oczywiście zdarzają się panele badziewne gdzie zaczepy nie trzymają ale to inna bajka.

    Tak w skrócie.

  12. #1392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Prowadzisz dziennik bardzo merytoryczny więc wielu forumowiczów z niego korzysta, dlatego wtrącę swoje trzy grosze odnośnie paneli.
    Panele są zbudowane na płycie z wióra drzewnego i tak jak drewno reaguje na zmianę wilgotności( dlatego stosuje się dylatacje ) i jeśli u Przemka spuchły to od wilgoci ( pytanie skąd się wzięła ) a temperatura ma tu znaczenie wtórne. Oczywiście zdarzają się panele badziewne gdzie zaczepy nie trzymają ale to inna bajka.

    Tak w skrócie.
    w 100% się zgadzam, ale Przemkowi pewnie bardziej chodziło właśnie o wilgotność, która jak wiecie latem jest największa (długookresowo) u mnie czasem nawet zbliża się do 70%. Ja kładłem wszystko właśnie zimą i bałem się lata, ale jak na razie jest wszystko ok. U moich rodziców późną zimą jakiś spec kładł panele i wszystko zrobił na ścisk i teraz im na krańcach salonu podniosło panele po pare cm, czekam teraz aż strzelą jak u wariata.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wariat miał kłopoty z wilgotnością (wentylacją). To chyba u niego lało się po ścianach. Pewnie od tego spuchły.

  14. #1394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No. Uruchomiłem WM w listopadzie 2016 i jest dobrze, ale panele równoległe do listwy progowej mają dużo większą podatność na wybrzuszenie niż prostopadłe. Mam obydwie wariacje i wiem co piszę.

  15. #1395
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No. Uruchomiłem WM w listopadzie 2016 i jest dobrze, ale panele równoległe do listwy progowej mają dużo większą podatność na wybrzuszenie niż prostopadłe. Mam obydwie wariacje i wiem co piszę.
    też takie mam, po dwóch stronach paneli, przykładowo jeden koniec wchodzi pod okno a drugi 12m dalej wchodzi właśnie równolegle pod listwę ZET (też tam dałem 3-4mm dylatacji ale mega się natrudziłem żeby to zrobić, chyba z pół godziny albo i więcej to robiłem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Właśnie.
    Mam takie równoległe względem listwy progowej ułożenie paneli w dwóch miejscach - jedno w salonie i jedno w przedpokoju. W salonie panele zaczynają się od okna tarasowego i tam chyba popełniłem błąd, bo docisnąłem je bez dylatacji. Nie chciałem dawać żadnej listwy, chociaż w sumie mogła by być, to by można było zrobić z 1 cm odstępu. Nie zrobiłem, ułożyłem panele przez salon, ale ostatniego rzędu już nie było jak, bo ta listwa wymagała, żeby panel wsunąć, a tu by trzeba całą podłogę przesunąć 27m2 i nie było opcji. Musiałem więc obedrzeć zamek i zastąpić go klejem. Dodatkowo być może zostawiłem za mało odstępu, ale tam na prawdę nie ma zbyt dużo manewru - cała listwa ma może z 15mm na dwie strony, w tym środnik, więc na stronę zostaje około 7mm. Bałem się, że jak za dużo przytnę, to się wypnie, więc zostawiłem nieco więcej i zrobiło się zbyt ciasno.
    Ciekawa sprawa, bo salon ma 4,80 m szerokości i potem zaczyna się przedpokój, który ma chyba 3,30, albo 3,60. W przedpokoju zrobiłem dokładnie tak samo i tam problemu nie ma, a nie dawałem dylatacji między tymi pomieszczeniami. I weź tu bądź mądry...

    Ogólnie jest to dosyć problemowe połączenie, a wystarczyłaby nieco szersza listwa - dodatkowe 5mm od strony paneli. Ani koszt znacznie większy, ani problem... zwyczajny błąd konstrukcyjny.

  17. #1397
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No niestety czasem tak bywa, z resztą dobrze wiesz że ten się nie myli kto nic nie robi.

    Skoro już tak sobie narzekamy to ostatnimi czasy po deszczach jak z jakiegoś lasu tropikalnego u mnie woda na działce znajdowała się 0,3 m p.p.t do tego na wjeździe mam staw przez który nie przejadę samochodem, ogólnie wesoło. Wypompowuje wodę skąd mogę, nawet mi szopę zalało. Nie musze mówić jakie ryzyko wiąże się z tak wysokim poziomem wód gruntowych przy oczyszczalni ścieków....
    Kombinuje teraz jak to wszystko ogarnąc, bo nie jest to prostę, muszę zebrać wodę z całej działki i coś z nią mądrego zrobić. Nigdy tutaj nie było tyle wody, to chyba pierwszy raz od 100 lat Miałem też wykopane wszystko i zaszalowane pod ogrodzenie i huj to strzelił, a tydzień przed ulewami miałem zalewać ale coś nie pykło no i mam.... potrójną robotę
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To jak raz na sto lat, to już drugiego razu nie dożyjesz... czyli chyba dobrze - najgorsze za Tobą. Średnio to lato się zapowiada, upałów nie widać, wiatr i deszcz. Może wystarczy przeczekać, bo co innego możesz zrobić?

    A tak właściwie, to wydaje mi się, że dzisiaj ludziom odpierdala z wykopami pod ogrodzenie. Jak jest glina, to zrobić wykop 50cm, zasypać piaskiem 20cm, ubić skoczkiem i lać ławy, ale można też wyjebać metr dwadzieścia i wepchać szalunki systemowe. Kto bogatemu zabroni?

  19. #1399
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja wlasnie chcialem zrobic kulturalnie tak jak piszesz. Wykopalem dziury i chcialem wlac beton. Zrobilem to w tamtym roku w grudniu bo tak mi dopiero przyjechalo ogrodzenie. Zaraz po wykopaniu prztszly mrozy potem nyla zima pozniej zaczelo sie odrazu lato i czekalem az ziemia odtaja i woda odejdzie. Jak w pewnym momencie bylo ok to nie mialem czasu ale troche porobilem. Teraz mam fose przed domem duze wykopy sie poosuwaly i jedna wielka dupa. Chyba bede musial zrobic jak Ci bogaci, tylko nie szalunki systemowe bo bogaty nie jestem tylko z jakis desek
    A na zejscie wody nie mam co czekac. Bo jezeli podczas deszczu dochodzi do -0,3m i tak potrafi siw zatrzymac jak dluzej pada, a ja mam wyjscie kanalizy z domu na -0,5m?? Oczyszczalnia utopiona bo przeciez ona nie jest szczelna bo ma drenaz. Wiec mam problem.
    To moze jeszcze z takich katastroficznych ciekawostek: znajomemu mojego kolegi oatatnio po tych deszczach obnizyla sie podloga w calym domu o 3-5cm !! Jakas masakra. Tak to jest jak sie wsypuje piach z wykopu pod lawy jako zasyp fundamentu. Ciekaw jestem kto sie okaze winny i poniesie konsekwencje.
    Nie ma to jak budowanie samemu!

  20. #1400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał dnerg Zobacz post
    Sebcio robisz podejście do basenu. Dostałem teraz taka rzeczywistą wycene i troche odbiegała od deklarowanych 5 tysięcy - ale wersja lux, ale i basen miał być troche wiekszy. Jednak w innym wariancie można spokojnie zamknąć się w tych deklarowanych 5000. Ja zaczynam o tym bardziej poważnie mysleć...
    Generalne folia,2 dysze, skimmer, trochę rurek, pompa i filtr, ewentualnie drabink i to wszystko
    Jak coś już będziesz dokładniej planował albo działał to pisz smiało tutaj. Ja w tym roku temat odpuszczam, mam nadzieje że chociaż taras zrobię do końca. Oczywiście pod tarasem doprowadzę wodę i prad na przyszłość do basenu, oraz nie będę wykańczał tarasu od tej strony gdzie ewentualny basen miałby być. Z tą ceną to tak średnio widzę aby się zamknąć w 5k. Ja bym robił betonowy i wykładał go jakimiś płytkami + osprzęt, więc myślę ze 10k to by pękło.... teraz mnie nie stać.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 70 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony