dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 95
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1881
  1. #1401

    Domyślnie

    Myjk buduje murowany basem i on mówi o kosztach 50k...

  2. #1402
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam!
    Uszczelki rozprężne do montażu bramy segmentowej - co polecasz i skąd?
    Pozdro.

  3. #1403
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Witam!
    Uszczelki rozprężne do montażu bramy segmentowej - co polecasz i skąd?
    Pozdro.
    To się nada, wybierz sobie szerokośc tasmy i jak ma się rozprężać i zamawiaj jest szara i czarna. Jest jeszcze t610 z taśmą samoprzylepną, musisz sam zdecydować co wolicz. Jak dobrze dobierzesz rozpręż tasmy to można lać na to szlaufem i nic nie przepuści...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #1404
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie od konkretnych wpisów. Podobno w lipcu tego roku spadło najwięcej opadów na m^2 od lipca 1951r. - co zdają się potwierdzać poniższe zdjęcia.

    Studzienka gdzie są rozdzielacze od DZ - nigdy tam nie było ani kropli wody, w tym roku jest odrobine inaczej, dla rur to nawet lepiej



    Rozdzielacz drenażu w oczyszczalni, też nigdy nie było tam wody. Niestety woda tutaj to spory kłopot... pracuje nad jego rozwiązaniem. Obecnie pompa w pływakiem załatwia temat. Jak widać woda 15-20cm p.p.t.....



    Tutaj widać wykop pod fundament bramy przesuwnej, tzn to co z niego zostało.



    Macie może pomysł jak to rozwiacać? Szalunek i wypompować wodę? Troche ciężko tam by się kopało z takim poziomem wód. Cholera chciałbym to już zrobić i mieć spokój z tym ogrodzeniem, bo fajnie by było mieć je zrobione zanim wjedzie kostka.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-08-2017 o 21:24
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1405
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wykop obok coś głębszego i tam wstaw tą pompę to dziurę od fundamentu powinno osuszyć na tyle aby można postawić szalunek i zalać to betonem.
    Ale musisz kopać głęboko aby w bagienku bramy Ci nie przechyliło razem z fundamentem.

  6. #1406
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Właśnie z tym głębokim kopaniem jest kłopot bo woda szybko napływa i się wykop osuwa... chyba jeszcze trochę poczekam, może w sierpniu ta pogoda wreszcie się zlituje.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1407
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam. Coś ostatnio mało kreatywny ten mój dziennik na początek chciałem popełnić wywód na temat niedokańczania robót w domu po wprowadzeniu się.
    Kiedyś byłem u rodziny w dużym domu, nie mieli dokończonej jednej łazienki, paru pokoi i tak to wszystko czekało na zrobienie. Myślałem sobie ze przecież jak już się mieszka to jest się na miejscu jest czas bo nie ma budowy i można sobie dłubać aby skończyć, nic bardziej mylnego sam sobie obiecałem że najpierw wszystko zrobie a potem się wprowadzę, jednak życie potoczyło się inaczej i tak o to jestem i mam sporo rzeczy jeszcze do zrobienia
    Ponieważ minął już rok od montażu kuchni i wszystko nabrało mocy urzędowej przyszedł czas na wykończenie ściany pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Wymyśliłem sobie tam beton architektoniczny aby dodać trochę surowości. Beton przyjechał pół roku temu ale jakoś ostatnio mnie naszło i jest więc po kolei.


    najpierw zagruntowałem ścianę gruntem głęboko penetrującym, tym samym zagruntowałem też tył płyt betonowych.





    przed przyklejeniem płyt musiałem też zamontować profile aluminiowe na taśmy led, bo później bym ich nie wcisnął, użyłem to tego kleju do listew soudala - trzyma podpórki z GK się sprawdziły





    Płyty to beton architektoniczny od firmy mg_concret robione na wymiar o rozmiarach 120x61 i 60x61 tk aby mi pasowały bez docinania, chociaż małe szlifowanko od góry i tak było. Płyty mają 2,5cm grubości i są mega ciężkie. Te w kuchni są normalnie porowate a na ścianie w salonie bedą gładzone. Ogólnie płyty mi się podobają bo wyglądają bardziej betonowo i naturalnie niż te dostępne w marketach. Płyty zaimpregnowałem zajebistym impregnatem na prawde daje radę bo testowałem na osobnym kawałku i woda sie nie trzyma i tłuste łapy po naleśnikach też nie zostawiają śladu



    przed klejeniem musiałem zabezpieczyć meble, ogólnie takie dziubanie w już wykończym domu to słaby temat



    do przyklejania użyłem specjalnego elastycznego kleju do wielkoformatowych płyt Mapei Keraflex S1. To klej C2TE S1 odkształcalny i naczytałem się na necie że taki się stosuje do płyt z betonu, drogie dziadostwo ale fajnie się nim robiło. Na taki kawałek poszło mi 1/3 worka.



    kleiłem na grzebień, smarowałem i ścianę i płyty







    Jak widzicie trafiło mi się gniazgko, więc musiałem wyciąć otwór. Najpierw test na jednej ścince i jeb pękła !! niestety płyt nie kupiłem na zapas bo drogie, więc jak wierciłem widiową koronką to trochę się peniałem, powoli ale poszło



    efekt jest taki dałem też 2,5cm przedłużkę puszki



    Do cięcia płyt używałem zakupionej jakiś czas temu maszynki (zdjęcia nie mam) i najlepszej tarczy w rozsądnej cenie czyli ŻBIKa naprawdę daje radę, a trochę tarcz już sprawdziłem.



    tnie bardzo równo i co najważniejsze nie strzępi, gres 11mm i z resztą te płyty betonowe 2,5cm idą jak masło.



    Z efektu jestem bardzo zadowolony dokładnie tego chciałem. Zrobię jeszcze później fotę jak zamontuje ledy Całość prezentuje się tak.





    Na koniec jeszcze świeże filtry do reku, tym razem poprosiłem moją pomocną mamę aby na maszynie mi je obszyła, poprzednio zszywałem je zszywaczem biurowym więc nie wyglądały filtr do czerpni to G4 a do nawiweu F7




    Pozdrawiam czytających
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #1408

    Domyślnie

    Plyty betonowe mi się podobają. Obejrzałem już ofertę tej firmy. Też się obawiam etapu mieszkania w wiecznie nieskończonym domu

    Nie mylałeś o samodzielnym wykonaniu takich płyt betonowych? Ostatnio obejrzałem kilka filmów na yt o robieniu betonowych blatów i zacząłem to rozważać. Pewnie mi przejdzie zanim przyjdzie co do czego
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #1409
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Plyty betonowe mi się podobają. Obejrzałem już ofertę tej firmy. Też się obawiam etapu mieszkania w wiecznie nieskończonym domu

    Nie mylałeś o samodzielnym wykonaniu takich płyt betonowych? Ostatnio obejrzałem kilka filmów na yt o robieniu betonowych blatów i zacząłem to rozważać. Pewnie mi przejdzie zanim przyjdzie co do czego
    Ja teraz tą ścianę co chcę okładać płytami betonowymi to w ogóle bym zaszalował i całą zrobił betonową podczas murowania ścian
    Myślałem o tym, ale żeby to zrobić dobrze to trzeba mieć wprawę i taki dobry "beton" na ścianę też swoje kosztuje więc dużo bym nie oszczędził. Kolejna sprawa to widziałem taką ścianę zrobioną właśnie na niby płyty i nie wygląda to tak jakbym chciał, widać że to udawane. Więc wole prawdziwy beton, który wygląda bardziej surowo i realistycznie
    btw właśnie dzisiaj się zabieram za tą ścianę więc wkrótce wrzucę jakieś foty
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1410

    Domyślnie

    Sebcio, jak uważasz. Czy mogę wybudować płytę fundamentową przed zimą, tak październik/listopad. Jakoś zabezpieczyć ją (folia / plandeka) i zacząć budowę na wiosnę? Chodzi mi o to, czy zima może zaszkodzić dla płyty. Dzięki za odpowiedź

  11. #1411
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Doktorek tak robił więc podejrzliwie u niego.

  12. #1412
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Sebcio, jak uważasz. Czy mogę wybudować płytę fundamentową przed zimą, tak październik/listopad. Jakoś zabezpieczyć ją (folia / plandeka) i zacząć budowę na wiosnę? Chodzi mi o to, czy zima może zaszkodzić dla płyty. Dzięki za odpowiedź
    ja uważam że nie zaszkodzi. Mróz od boku nie powinien podejść pod płytę, tak samo nie podejdzie od góry bo mamy izolację, a pod spodem ziemię (nieograniczone źródło ciepła). Jedynie co bym zrobił to położył folię żeby ba płytę nie padało i nie wiało, w miare szczelnie żeby to było. Więc beton się ładnie będzie kisił pod folią.
    EDIT: no i betonowi mróz nic nie zrobi, spój na niezaizolowane bloki z betonowej płyty, chociaż projektowo ich czas już dawno minął to nadal stoją z betonem na wierzchu

    BTW: widziałem że sporo osób do mnie pisało ostatnimi dniami ale zapełniła mi się skryznka, jak coś to jest już pusta
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 28-08-2017 o 22:36
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1413

    Domyślnie

    Sebcio, proszę powiedz mi jeszcze czy masz jakikolwiek problem ze stropem lekkim. Czy pęka ci sufit? Czy nie masz jakiś obaw, że kiedyś jakaś wichura zerwie ci dach i będziesz mieć niebo nad sobą? Mam w domu wojnę argumentów, ja nie chcę inwestować w poddasze nieużytkowe a żona chce mieć poczucie bezpieczeństwa. Też chcemy zainstalować PC, też nie chcę ani jednego komina w domu ... no i zona znowu, że dla "w razie czego" dajmy jeden komin w kotłowni itp. Czy Ty nie żałujesz tego, że nie masz takiego zabezpieczenia?

  14. #1414

    Domyślnie

    Się wtrącę
    Ja żałuje, teraz bym zrobił strop z betonu, po pierwsze spina wszystko sciany a drugie jak u góry będziesz grał w pingponga to na dole nie będzie słychać. Teraz słyszę jak tylko ktoś tam po coś idzie. Nie wiem natomiast jakby to wpłynęło na koszt budowy i bryle budynku.

  15. #1415

    Domyślnie

    Właśnie o koszty się rozchodzi. Dom będzie mieć ok 185m pow. całkowitej. Na płycie fundamentowej co już samo w sobie będzie kosztowne. Koszt lanego stropu jest niemały dla takiej powierzchni. A kusiłoby jeszcze połozyc na to styropian i zalać betonem by mieć dobrą podłogę do chodzenia. Tylko po co to wszystko jak tam byłby tylko stryszek na rupiecie.

  16. #1416

    Domyślnie

    dach dwuspad?
    wiazary na taki dach bedą tańsze bo nie bedzie pasa dolnego, z tym styropianiem bym nie przesadzal, grunt zeby sciany zew i dach byl dobrze ocieplony i to styka całkowicie
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  17. #1417

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Właśnie o koszty się rozchodzi. Dom będzie mieć ok 185m pow. całkowitej. Na płycie fundamentowej co już samo w sobie będzie kosztowne. Koszt lanego stropu jest niemały dla takiej powierzchni. A kusiłoby jeszcze połozyc na to styropian i zalać betonem by mieć dobrą podłogę do chodzenia. Tylko po co to wszystko jak tam byłby tylko stryszek na rupiecie.
    po to żeby Ci się na głowę kiedyś nie lało.... a tak poważnie, jak bob wspomniał, strop wiąże wszystkie ściany i myślę że jest to główny argument. Ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby pomiędzy mną a światem zew. była tylko płyta i trochę wełny
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  18. #1418

    Domyślnie

    no ty jeszcze pojechałes w skosy betonowe jak bunkier
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  19. #1419

    Domyślnie

    Dzięki za te informacje. Dach u mnie ma być czterospadowy.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m20b225141dc8b

    Na płycie, z porothermy dryfix. OK, jaki strop byście radzili? Zwykły lany czy jakiś systemowy? Jeśli w ogóle strop z betonu, to czy warto iść jeszcze w więźbę prefabrykowaną czy to już za bardzo podraża całość. Może lepiej tradycyjną więźbę?

  20. #1420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    no ty jeszcze pojechałes w skosy betonowe jak bunkier
    tak wyszło
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 71 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony