dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mapie, ja tych kominków w domu to mam dość jak Ty kotła groszkowego.
    Miałem kiedyś 3 sztuki i tak mi obrzydły, że już nigdy więcej.
    Widać to co spod strzech wyrzucono na wsi to teraz na to moda w mieście przychodzi

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ci co mają pompki, też mają kominy żeby delektować się smrodem z kominka w salonie.
    Jak palisz u siebie podpaskami i plastikiem to masz smród a do tego wkład jakiś badziewiasty z przedmuchami to tym bardziej.
    Ja mam wkład szczelny i żadne zapachy nie wychodzą na salon,delektuje się płomieniem w zimowe weekendy.
    Rzuć zdjęcie swojego kominka ?
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mapie, ja tych kominków w domu to mam dość jak Ty kotła groszkowego.
    Miałem kiedyś 3 sztuki i tak mi obrzydły, że już nigdy więcej.
    Potwierdzasz,ze syfem paliłeś,to się nie dziwie,że miałeś smród w salonie.
    Rzuć zdjęcie swojego kominka ?

    Zobaczymy do czego służył Ci ten kominek...
    Chociaż po ludziach,którzy pakują węgiel pod strzechy nie można oczekiwać,że będą sezonowanym dębem palili.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-07-2014 o 21:26

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widać to co spod strzech wyrzucono na wsi to teraz na to moda w mieście przychodzi
    Artur, Ty dalej tylko chcesz wojny toczyć i udowadniać swoje "najlepsze"
    Przeczytaj może jeszcze raz.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Artur, Ty dalej tylko chcesz wojny toczyć i udowadniać swoje "najlepsze"
    Przeczytaj może jeszcze raz.
    Odpowiadam jedynie na kretyńskie uwagi tym samym stylem.

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Delektować to ja się mogę, dobrym piwkiem czy lampką wina, a nie dokładając, drewno z robalami do śmierdziela w miejscu mojego wypoczynku.
    A ja do tego dołączam jeszcze płomień w kominku.
    I dla twojej wiedzy,nie dokładam,jeden wkład od początku do końca i to sezonowany buk,bez robali.
    Niestety nie znasz tego rodzaju relaksu a map już ci pisał dlaczego:
    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Oj karoka ja się czasem zastanawiam czy ty kiedyś kominek na własne oczy widziałeś Przyznałeś się, że mieszkasz w starym domu, więc pewnie ta technologia jest Ci zupełnie obca, bo kiedyś kominki bywały jedynie w dworkach czy zamożniejszych domach. Dziś to trochę spowszechniało i w zasadzie nie znam nikogo kto wybudowałby ostatnio dom bez kominka i to niezależnie od tego jakie główne źródło ogrzewania zastosował. Kominki budują teraz zarówno ogrzewający węglem, jak i gazem czy prądem, bo po prostu jest to modne i się ludziom podoba, daje jakiś tam klimat, ale na pewno nie służy do ogrzewania domu, bo po prostu do tego się nie nadaje
    I jeszcze raz,u mnie ciepło z kominka wychodzi drożej niż ciepło z pompy.
    Zatem jaki widzisz sens grzania w kominku w moim przypadku oprócz rekreacji ?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dla Ciebie wszystko jest kretyńskie co jest inne niż u Ciebie i tu jest Twój problem.
    Spróbuj zapanować nad tym to może będziesz choć troszkę bardziej wiarygodny.
    Każda akcja powoduje reakcję, nie wiesz o tym ? a że darzymy się wielkim forumowym uwielbieniem, choć Ty to chyba samouwielbieniem
    to takie fajne pogawędki się trafiają czas do czasu

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    podręcznik dobrych praktyk opracowany na podstawie opracowania krajowej agencji poszanowania energii s.a. (...) opiera się na 15 źródłach dotyczących budownictwa pasywnego... ale co oni tam wiedzą
    Na temat zapotrzebowania na energię budynku autora tematu

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mapie, ja tych kominków w domu to mam dość jak Ty kotła groszkowego.
    Miałem kiedyś 3 sztuki i tak mi obrzydły, że już nigdy więcej.
    Widać to co spod strzech wyrzucono na wsi to teraz na to moda w mieście przychodzi
    Gdzie nie spojrzysz, karaoke śpiewa.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Na temat zapotrzebowania na energię budynku autora tematu
    a nowoczesnych źródeł ciepła nie można stosować do starych budynków? przy większym zapotrzebowaniu zwiększa się cena kWh prądu? ekonomia zaczyna działać w inną stronę?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łoś666 Zobacz post
    Witam. Mam kilka pytań odnośnie ogrzewanie domu kominkiem. A więc zacznę od początku. Potrzeba ogrzać dom o powierzchni 200 mkw. Dostępu do gazu ziemnego nie mam i raczej nie będzie nigdy. Projekt domu był robiony pod instalację gazową i co za tym idzie kotłownia jest strasznie mała wiec żaden piec tam nie wejdzie. I w mojej głowie zrodził się pomysł ogrzania domu kominkiem z płaszczem wodnym. Zaraz pewnie usłyszę "kotłownia w domu", wiem ale i tak jestem przychylny do tego sposobu ogrzewania domu. A więc miałem taki pomysł aby woda z płaszcza płynęła sobie na wymiennik płytowy. I tam byłby rozdział na c.o i do bojlera na c.w.u. W idealnym przypadku po osiągnięciu temperatury na c.o i c.w.u wyłączy się pompa główna obiegowa, i pozostałe dwie(c.o i c.w.u) a następnie teoretycznie powinna zamknąć przepustnica kominka. Do sterowania temperaturą i pompami zastosowałbym ten sterownik http://www.techsterowniki.pl/!data/s...t-392_2013.pdf A jak jest w praktyce?? po zamknięciu przepustnicy kominek z momentu się wygasza i niepotrzebny żaden bufor, tak aby nie zagotowała się woda w kominku?? A i jeszcze jedno pytanie czy taka instalacja jest w stanie działać ??

    Jesli trochę nielogicznie napisałem to wybaczcie ale jestem strasznie podekscytowany takim rozwiązaniem
    Nie wiem czy jeszcze rozważasz ten swój pomysł, ale dam ci dobrą radę
    Nie planuj ogrzewania w domu na bazie ogrzewania kominkowego

    Ja mam w domu kominek bardzo dobry wkład, dodatkowo szamotowy z DGP a z ogrzewaniem radzi sobie bardzo dobrze.
    Moja rodzinka i ja nie wyobrażamy sobie wieczoru bez rozpalenia w kominku (he nawet ziemniaczki w nim pieczemy )
    Rozpalamy prawie co wieczór w sezonie, ale to dla relaksu, nastroju, dogrzania do przyjemnej temperatury, przyzwyczajenia, itp.
    Po prostu kilka szczapek wieczorem i jest przyjemnie i nie jest drogo.
    Natomiast nie wyobrażam sobie aby kominek stanowił główne źródło ciepła, bo po pierwsze rano jest już zimny, nikt nie dokłada jak nas nie ma w domu i dom się wyziębia, a co dopiero czekać aż się nagrzeje woda, szamot, itp. Choć u mnie DGP błyskawicznie działa (bardzo to sobie chwalę) to jednak tym można grzać w październiku czasem listopadzie i na wiosnę, ale w zimie podczas mrozów byłoby piekielnie upierdliwe co kilka godzin dokładać.
    Ostatnio edytowane przez igimaks ; 23-09-2014 o 08:40

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony