dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wykonczenie przy oknach - jak sie za nie madrze zabrac?

    Bystre umysly,Jastrzebie Oczy!

    tego lata zakasam rekawy i biore sie do pracy. Nim zaczne - potrzebuje fachowej porady. Jak i czym najlepiej mam wykonczyc miejsca w obrebie mych okien? Po wstawieniu nowych (juz kilka dobrych lat), nie zostaly wykonczone i tak to wyglada jak ponizej, na zalaczonych zdjeciach. Pianka juz sie powoli kurczy..czas reagowac! Pomocy rodacy!
    Baustellka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_123113.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	272032   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130716_174335.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	272033   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130716_174421.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	272034   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_123158.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	272035   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130719_123102.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	272037  


  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MG***

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-112
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Piankę trzeba przyciąć czyli wyrównać, a resztę obrobić najlepiej płytami gipsowymi lub tynkiem. Ubytki w piance ewentualnie wypełnić nową pianką.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Nic nadzywczajnego na Twoich zdjęciach nie ma. Wyjąć kliny po bokach (nie ruszać tych na spodzie), uzupełnić piankę, obciąć naddatki i wykończyć czym tam Ci pasuje. Większość ekip pracuje na goldbandzie (tynk gipsowy- worek 30 kg to cena do 40zł). Niektórzy preferują inne materiały (zwykle tańsze). Myślę że na płytę kg nie bardzo jest miejsce.
    Tam gdzie nie ma - pomyśl o parapecie.

    Zwyczajnie potrzebna Ci ostatnia część tej pracy jaką są obróbki wykończeniowe. Montażyści nie oferowali tego w ramach wymiany okien??
    Zwykle podając cenę za wymianę okien kalkuluje się także ten zakres pracy, chyba że ustalenia są inne.

    .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    hm... A czy sama plyta gipsowa dokladnie wypelni przestrzenie? Nie lepiej jednak tynkiem?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nic nadzywczajnego na Twoich zdjęciach nie ma. Wyjąć kliny po bokach (nie ruszać tych na spodzie), uzupełnić piankę, obciąć naddatki i wykończyć czym tam Ci pasuje. Większość ekip pracuje na goldbandzie (tynk gipsowy- worek 30 kg to cena do 40zł). Niektórzy preferują inne materiały (zwykle tańsze). Myślę że na płytę kg nie bardzo jest miejsce.
    Tam gdzie nie ma - pomyśl o parapecie.

    Zwyczajnie potrzebna Ci ostatnia część tej pracy jaką są obróbki wykończeniowe. Montażyści nie oferowali tego w ramach wymiany okien??
    Zwykle podając cenę za wymianę okien kalkuluje się także ten zakres pracy, chyba że ustalenia są inne.


    .
    Dziekuje za info. Nic nadzwyczajnego, a jednak niezwyczajnie, bo sie ucze Chlopaki od montazu nie oferowali obrobki. Po dzisiejszym poscie juz bym ich tak szybko do domu nie puscila.
    Co to jest plytka kg?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Płyta karton - gips. Tanio, szybko.
    Ale stosuje się ją tam, gdzie są duże dziury. Uważam że w Twoim przypadku lepszy będzie tynk.
    Tylko... jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, to mam obawy o efekty....

    Wymiana okien to wg mnie demontaż starych, montaż nowych oraz uzupełnienie ubytków tynkarskich. To jest domyślny zakres wycenianej pracy. Znam takich, co oferują nawet malowanie - oczywiście za dodatkową kwotę. Są jedna firmy tańsze, które nie precyzują tego i liczą na słabszy charakter Inwestora albo montezy załośnie opłacani którzy chętnie skończyliby robotę zanim na dobre się rozkręcą..

    Czasem są przypadki gdzie ktoś chce taniej lub ma w planach szerszy remont włącznie z gipsami na ścianach - można się umówić na mniejszy zakres robót, także nie wiem czy w Twoim przypadku bylo to zamierzone i ustalone (i nie masz podstaw by wymagać obróbek) czy też padłaś "ofiarą" pogoni za niską ceną.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Droga Finlandio,
    wzburzylam pamiec i wiem! W planach byl szerszy remont z tynkami, dlatego tez okna nie dostaly "sukienek".
    Obawy o efekty mej pracy? Czas pokaze co potrafie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony