dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Parapet zewnątrzny ze styroduru , montowany inaczej.

    Witajcie,
    Mam pytanie chyba w szczególności dla monterów okien i parapetów zew.
    Wpadłem na taki pomysł aby zamiast plastikowego czy betonowego parapetu wstawić taki ze styroduru?
    Załączyłem rysunek ale chyba mało jest czytelny i nie wiem czy coś z niego można wyczytać więc postaram się trochę opisać słowami jak to widzę. Jest to całkowicie moja własna koncepcja (wcale nie twierdze, że ktoś wcześniej na coś takiego nie wpadł) no i dodam, ze nawet w życiu nie widziałem jak się parapety montuje. Między innymi dlatego ten post aby mi uświadomić i wyłożyć wady (o ile istnieją) takiego pomysłu i przedsięwzięcia.
    Otóż termoizolacja na ścianie będzie 20 cm i chciałbym ją tak zakończyć pod oknem aby na niej oprzeć parapet (pod kątem oczywiście i ze spadkiem na zew.) klejąc na piankę. Przy użyciu tejże pianki myślałem wykonać spad. Parapet dochodził by do spodniej ramy okna. NA to siatka i klej i na wierzch chciałem dać jakieś płytki kamienio-podobne czy klinkiero-podobne.. Przy oknie silikon jako uszczelnienie rama-płytki.
    Gdyby coś było nie jasne to piszcie . Czekam i dziękuję za wszelkie informację, słabości tego pomysłu, mankamenty itd. Krytyka może być także konstruktywna.
    Pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parapet.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	271840

  2. #2

    Domyślnie

    jak zrobisz tak, że płytka klinkierowa będzie pod ościeżnicą i zabezpieczysz fugi przed pękaniem i penetracją wody - może Ci sie udać

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    OOO, dzięki, Zapomniałem jeszcze dodać, że na siatkę z klejem chciałbym czy raczej dam jakąś folie w płynie. Ale dobrze, że piszesz, jest jakaś nadzieja .
    Dzięki raz jeszcze. Widzisz jakieś wady, słabe punkty ?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, niczym to się nie różni od standardowego montażu parapetów gdzie zamiast styroduru mamy przestrzeń wypełnioną pianą poliuretanową
    Ważne jest by woda nie miała możliwości przedostać się pod okno i wniknąć pod ocieplenie - a jak to zrobić ? Może być folia w płynie, może być i chyba będzie lepiej folia EPDM przymocowana pod oknem na ociepleniu i wyprowadzona na czoło ocieplenia i dopiero później do tego przyklejony styrodur i wykończenie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki. Rozważam opcję EPDM ale wtedy i do wewnątrz by też musiała być taka, z tym, że gęstsza. Cyba , ze w tym wypadku nie masz wcale na myśli epdm-u jako warstwy uszczelnienia warstwowego?

  6. #6

    Domyślnie

    daj spokój z tym uszczelnieniem
    EPDM w tym miejscu ma spełniać funkcję izolacji przeciw wodnej

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony