dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 162 z 172
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 3435
  1. #3221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Emila, link z filtrem się nie otwiera ale link czego nie wolno przy oczyszczalni pożyteczny bo właściwie powinna tam czysta woda wpadać... a nie nieczystości z domu, co mam robić z resztkami alkoholu czy potraw? Zgadzam sie z Casual, wielkie g... dziwne trochę to jest
    Melisko dobrze ze zamachałaś, udanego pobytu i komunii

    myślę, że kieliszek, dwa alkoholu nie zaszkodzi. zwłaszcza taki lekko wywietrzały po imprezie. Całej butli wina bym nie wlewała

    a odpadki też im nie zaszkodzą, myślę, że nawet młynek używany jak u mnie sporadycznie - 2 razy w tygodniu im krzywdy nie zrobi. Po prostu musisz kupić trochę większą oczyszczalnie - na jedną osobę więcej. no i tego osadu może być więcej. Problem byłby gdybyś zamiast na kompost wszystko do oczyszczalni wrzucała

    Te zasady to taka ochrona dla producentów oczyszczalni. Zeby pozniej podważyć Twóją reklamacje. Za to mi monter mówił, że do oczyszczalni mogę wlewać nawet domestosa litrami,
    wszystko, żeby tylko opchąć produkt

  2. #3222
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Na wsi było super, jak to fajnie jest wrócić do czasów kiedy mamusia wszystko za nas robiła czułam sie tam wspaniałe

  3. #3223
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Ponieważ jest to taka typowa wieś wieś (bynajmniej to nie są nasze rodzinne włości ) i rzadko ktoś spoza miejscowymi tam zagląda znalazłam tam takie oto perełki i potrzebuję Was aby ocenić czy coś da sie z tym robić... niestety nie znam się zupełnie na renowacji mebli
    o tych szafeczkach myślałam jako stoliki nocne:

    ale najbardziej spodobała mi się taka witrynka


    w środku prezentują się resztki z serwisu kawowego Wawel, niestety nie dojrzałam daty ale myślę że kilkadziesiąt lata ma

    Potem zaczęłam myszkować na strychu, to był prawdziwy strych jak z horrorów a oto dowód :
    fajne te walizki


    o tym krześle pomyślałam jako siedlisko do mojej toaletki z singera, niestety z boku jest połamana listwa ale może da sie to jakoś naprawić. dokładnie obejrzałam wszystkie drewniane elementy które mi się spodobały i nie ma dziurek po kornikach, bo niestety większość pozostałych kredensów i krzeseł jest zaatakowany przez te paskudztwa

    a na koniec taki oto dzwoneczek zakochałam się w nim

  4. #3224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zacznę od dzwonka Jest brudny, ale wydaje mi się, że to co prześwieca turkusową zielenią to patyna, ktorą pokrywają sie stare przedmioty z brązu, miedzi lub mosiądzu. Żeby powiedzieć coś więcej musiałabym go zobaczyć na własne oczy. Być może wystarczy go odkurzyć i umyć, a potem przepolerować irchą lekko nacierając woskiem.
    Jeśli jest pokryty patyną równo, to w żadnym wypadku nie wolno Ci go doczyścić do gołego metalu. To jest najlepsze zabezpieczenie przed niszczeniem przedmiotu. Taka szlachetna zielona patyna potrafi przetrwać setki lat Poza tym nadaje przedmiotowi szlachetny wygląd.

    Co do mebli – pierwsze pytanie czy są z litego drewna, czy też fornirowane? Od tego zależy jak można przeprowadzić renowację i czy dasz sobie z tym radę sama, czy będziesz musiała mebelki oddać w ręce fachowca
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #3225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Piękne znaleziska

  6. #3226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    meble wyglądają na fornir, Nie da się uzyskać takiego rysunku drewna. po za tym drewno musi być klejone, żeby się nie rozłaziło.

  7. #3227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Emi, co rozumiesz przez klejone? Ja mam starą szafę bieliźniarkę z litego drewna i jej elementy są łączone Tak jak deski, tzn. na pióro i wpust, albo na kołki. Tylko w tych miejscach była klejona.
    Natomiast fornir, ktorym wydaje mi się, że są oklejone witrynka i szafeczki, faktycznie musi być klejony i to pod mocnym naciskiem. W środku pewnie jest tzw. płyta stolarska (nie mylić z wiórową). Renowację takiego mebla powiniec przeprowadzić fachowiec.

    A pomalować da się wszystko i nawet tak, że nie wprawne oko nie odróżni, czy to fornir czy dzieło zręcznego malarza. Znam takich artystów i nawet dawno temu miałam okazję uczestniczyć w skopiowaniu większości przedmiotów (drewno, srebro, złoto, kamień, glina...) z wystawy, ktora gwałtownie musiała z PL wyjechać. U nas płacili mniejszą karę niż w Paryżu. Pracownia konserwcji zabytków w warszawskim Muzeum Archeologicznym w 2 tygodnie wykonała z gipsu wszystkie kopie nie do odróżnienia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #3228
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    "Na oko" to jest to fornir ale nie wiem dokładnie. Myślicie ze warto w te meble inwestować i oddać do renowacji ? O dzwonek nie pytam i tak go sobie zostawię

  9. #3229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak będziesz mogła, zrób zdjęcie z bliska najlepiej żeby była widoczna także krawędź.

    Fornir jeśli jest tylko popękany da się mało problematycznie naprawić. Natomiast jeśli jest popękany i porobiły się bąble, wstał przy tych pęknięciach, to grubsza praca. Czasem można ubytki uzupełnić szpachlą do drewna i potem artystycznie malować. Czasem wycina się fragmenty i wkleja nowe.
    Musiałby fachowiec renowator zobaczyć i ocenić.

    Takie witrynki na allegro są od 1000 zl w górę. Można upolować nawet taniej, tylko coś na pewno będzie wtedy do zreperowania.http://allegro.pl/h-p-biblioteczka-w...353734916.html
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #3230
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Kasiu nie zauważyłam żadnych wybrzuszeń więc myślę że nie będzie dużego kłopotu aby to odnowić
    Mam jeszcze takie zdjęcia, następne będą nieprędko bo 1-2 razy w roku tam jeżdżę



    te rzeczy z allegro są a w bardzo dobrym stanie, pewnie stąd takie ceny. Na wsi też jest piękna dębowa ogromna szafa, śmiali się że nawet korniki się jej nie imają takie twarde drewno. Niestety nie miałabym jej nawet gdzie dać a póki co właściciel to chyba nawet nie chciałby się z nią rozstać Pełno tam starych krzeseł, łóżek, szaf ale niestety większość z ogromną ilością dziurek kornikowych

  11. #3231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Fornir i to z intarsjami
    Troszkę drobnych ubytków jest, ale to dasz radę sama naprawić. Te odparzenia na blacie od czegoś co stało, może mokre było, też z tego co pamiętam można usunąć. Mam gdzieś fajny link do strony z dobrymi instrukcjami co i jak odnawiać i naprawiać. Znajdę to wkleję.


    EDIT:
    Na razie trafiłam na link do sklepu z materiałami do renowacji nie tylko do drewna
    http://multirenowacja.pl/category/drewno-renowacja

    Nie pamiętam, czy to to dokładnie:
    http://www.meble.swarzedz.pl/index.php?id=68
    http://starychmebliczar.pl/category/renowacja/
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 01-06-2015 o 21:21
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #3232
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Dzięki Kasiu, mam nadzieję że jak już się wybuduję to będę miała miejsce aby się tym zająć Jeszcze przed tym muszę jakoś to przewieźć i to może być największy problem, bo o ile z stoliczkami nie będzie problemu to już z witrynką duży Więc najpierw pod lupę pójdą stoliczki nocne
    Stronki zapisałam

  13. #3233

    Domyślnie

    Justynka, brać! I stoliczki, i witryna są bardzo ładne. Niestety renowatorzy słono sobie liczą za tego typu odnawianie. Myślę, że sami sobie z tym poradzicie, po zgłębieniu tematu i odpowiednim przygotowaniu technicznym i mentalnym W razie czego jest jeszcze opcja wypełnienia ubytków i pomalowania farbą kredową, która nie wymaga uprzedniego szlifowania.

  14. #3234
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyszłam pomachać, bo dawno mnie nie było

    co do mebli, to kibicuję, sama jestem mało uzdolniona, DIY nie dla mnie

  15. #3235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prześliczne znaleziska
    Na korniki też są sposoby

  16. #3236
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Justynka, brać! I stoliczki, i witryna są bardzo ładne. Niestety renowatorzy słono sobie liczą za tego typu odnawianie. Myślę, że sami sobie z tym poradzicie, po zgłębieniu tematu i odpowiednim przygotowaniu technicznym i mentalnym W razie czego jest jeszcze opcja wypełnienia ubytków i pomalowania farbą kredową, która nie wymaga uprzedniego szlifowania.
    Aniu, tam są taaakie skarby serio niestety zniszczone ale pewnie gdyby ktoś miał takie hobby i czas i mógłby wydobyć jeszcze z tych mebli piękno. Na szczęście to jest taki typ ludzi że nic nie wyrzucają, naliczyłam w różnych pomieszczeniach 5 podstaw maszyn do szycie typu singer, w tym jedną podobno na "chodzie". Bardzo chciałabym chociaż te stoliczki "ujarzmić", choć ta witrynka tez bardzo mi chodzi po głowie, tylko oczywiście moja rodzinka znowu kręci nosem na moje pomysły

    Cytat Napisał martaMarcia Zobacz post
    Przyszłam pomachać, bo dawno mnie nie było

    co do mebli, to kibicuję, sama jestem mało uzdolniona, DIY nie dla mnie
    Maruś, ja to w ogóle nie wiem jak się za to zabrać ale mam duży garaż wiec przynajmniej to przywiozę i się zmierzę z zadaniem
    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Prześliczne znaleziska
    Na korniki też są sposoby
    Aniko, tak słyszałam ale pozostałe meble są bardzo podziurkowane, najbardziej mi szkoda zegara, piękny drewniany ale cały w kropkach są też łóżka drewniane, takie wąskie. Szkoda trochę tego ale ja nie mam takich zapędów DIY a druga sprawa, też całego domu nie chcę mieć w tym stylu
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 08-06-2015 o 22:13

  17. #3237
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Muszę chyba trochę się wyżalić a trochę pochwalić

    Elektryk od 1,5 miesiąca robi elektryke dalej nie skończona, już instalacje wodno-kanalizacyjne są a kabelki dalej w lesie Najgorzej że to sąsiad zza miedzy więc nie chcemy z nim iść na wojnę a wszyscy mówią że dom musi osiąść ... ułożyć się, wysuszyć i dobrze że postoi a mnie szlak trafia jak to słyszę Mamy dom na płycie fundamentowej, stoi już pół roku więc chyba wystarczy? tynki i wylewki będą schnąć też co najmniej 2 msc więc będzie znowu się osadzał i suszył itp Dalej nie ma także wody, zgoda na podkop pod drogę do hydroforu po 1,5 msc dotarła ale teraz czekam na projekt. Póki nie ma elektryki i wody nie ma co zamawiać koparkowego i tak wszystko stoi w miejscu a termin zakończenia znowu się przesuwa dalej i dalej...
    Na moje nieszczęście mój mąż też nie okazuje dalej zbytniego zainteresowania przyspieszeniem prac więc jedynie mogę sobie pomarudzić....

    Dobra, wygadałam się lepsza wiadomość taka że obcięłam na krótko włosy to chyba z tej całej niemocy
    Ale tak na serio to zrobiliśmy pierwszego griila na naszej działce, najśmieszniejszy a może tragikomiczny jest fakt że mimo że działka ma prawie 3 tys. metrów nie znaleźliśmy miejsca aby się wygodnie usadowić ( wszędzie górki z gliną, które trzeba wyrównać , a pomiędzy nimi chwasty ) więc grill się palił w "kuchni" a my imprezowaliśmy w salonie. Było bardzo sympatycznie, nawet po ciemku w mieście upał a na wsi bardzo przyjemny wiatr, w salonie przyjemny mikroklimat a w piwnicy wręcz chłód, mam wrażenie ze będzie nam się dobrze tam mieszkało. Front tarasu jest na północny zachód, słoneczko w oknie tarasowym pojawia się dopiero ok 16 więc myślę że wieczory na tarasie będą przyjemne, będzie nam świeciło zachodzące słońce. Miejsce na opalanie muszę sobie wygospodarować w innej części działki.

    Niestety byłam taka zaaferowana grillem, pierwszą "domówką" że nie zrobiłam żadnych zdjęć
    ps
    dalej mnie wkurza widok z okna z kuchni i z fixa w salonie ( wielki domek narzędziowy sąsiada) ale jakby mniej słup mi przeszkadzał ( dlatego ze jest już projekt ceownika i słupa nie będzie )
    Ostatnio edytowane przez Juskra ; 08-06-2015 o 22:43

  18. #3238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Zostawiam ślad że coś się dzieje

    widok z ogrodu sąsiadów bardzo mi się podoba więc wrzucam




    a takie maki nam wyrosły na górze humusu


    są instalacje...

  19. #3239

  20. #3240
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    mam projekt łazienki
    ale póki co wygląda tak

    jednak zrezygnowaliśmy z ścianki



    oczywiście kaloryfer nie będzie wystawał zza okna


    mam pytanie co do podziału zabudowy nad WC i bidetem, wydaje mi się ze nie jest on praktyczny, chyba że to ma być tylko taki efekt wizualny a otwieranie będzie dwudrzwiowe


Strona 162 z 172

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony