dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrus1978

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki lakier w dobrej cenie wybrac (jednoskladnikowy, rozpuszczalnikowy)

    Witam wszystkich! Mam dylemat - chce w dobrej cenie wybrać przyzwoity lakier jednoskładnikowy. Dodam ze ewentualny smród przy lakierowaniu mnie nie przeraza ale chce miec pewnosc ze jakosc powloki bedzie wzglednie dobra. Robie adaptacje poddasza i okolo 30 m2 bedzie starej deski cyklinowanej i okolo 70-80 m2 nowej sosnowej (raczej o "pzrecietnej" twardosci).
    Myslalem o Domaluxie półmatowym: http://allegro.pl/domalux-lakier-cla...393834118.html
    lub o HartzLack-u (Satin mat): http://lakiery.pl/component/virtuema...strong-hs.html

    co Wy na to?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Neono

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nie wiem na ile usatysfakcjonuje Cię moja odpowiedź, ale jeśli szukasz dobrego lakieru o wysokiej jakości to sprawdź ofertę firmy Bona. Często polecane są lakiery Bona Naturale, parkieciarze u mnie wykorzystali właśnie ten lakier i jestem bardzo zadowolony z efektu.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrus1978

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzieki za sugestie. Slysze coraz czesciej o lakierach Bona. Widzialem jednak ze jest w roznych wersjach i raczej parkeiciarze uzywaja chyba glownie 2 skladnikowych. NIestety rozpuszczalnikowe maja jeden plus -zazwyczaj sa duzo gestrze co w moim przypadku przy zastosowaniu czesciowo na stara deske pozwoli ja chyba lepiej "wzmocnic" i utwardzic nierownosci/slabe miejsca.
    Zalezy mi na grubej i twardej warstwie (oczywiscie grubosc reguluje przede wszystkim ilosc warstw) ale mam juz troche mieszane uczucia jesli chodzi o lakiery wodne i gorszej jakosci uretanowe.Np.wodny Dulux na schodach juz mi sie ściera a Vidaron o którym myslalem zastosowany na parapecie drewnianym po kilkukrotnym lakierowaniu dał warstwe mierzona chyba w mikronach

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jeśli szukasz taniego a dobrego lakieru to najlepszy stosunek CENY do JAKOSCI ma DOMALUX silver a gold jescze lepszy ale już inna cena. Są to lakiery które śmiało stosuje się w remizach, salach lekcyjnych i gimnastycznych , 3 warstwy domaluxa dadza ci taka powłoke że po oczach bedzie biła . Połysk na 3 warstwach tworzy wrecz tak nieładna politure ( efekt szkła) - jedni to kochaja inni nienawidza.
    Domalux wychodzi srednio 35zl za litr .
    Domalux jest pierońsko wytrzymały ale nie wychodzi tak ładnie jak lakiery bony bergera i inne z wyzszej półki . domaluxa trzeba umieć nakładac żeby uniknąć smug i najazdów.. Ponadto domalux połysk uwydatnia każdego paprocha jeśli wpadnie w lakier .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotrus1978

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    To widze ze kolega mnie utwierdzil w przekonaniu ze wybiore Domaluxa NIe chce połysku ale półmat jak pisałem z uwagi na pewne niedomagania starej podłogi. Jesli chodzi o nakładanie wałkiem lakieru to niestety nie mam wprawy. AwWydawałoby sie ze nie powinno byc źle bo ma przecież dosc długi czas schniecia? (inaczej lakiery wodne czy nawet chyba Bona o ile pamietam porównywałem). Podejrzewam ze z uwagi na dużą gęstośc pewnie "machanie" wałkiem musi byc bardziej energiczne i zdecydowane (nie bede sie mógł "pieścić" jak z lakierami wodnymi lub mniejszej gęstości).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony