dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 38
Pokaż wyniki od 741 do 742 z 742
  1. #741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Jesteś w PGE Warszawa ? Mam PGE Konstancin i u mnie brutto w G12W dzienna - 0,7535 nocna - 0,398, do tego stała za przesył, abonament, itp.
    Standardowo jakieś 31% to dzienna.

    Jest jakaś lepsza opcja ? Fotowoltaika ma być w 2021.
    Hej również jestem orgazmicznie szczęśliwym klientem RE Konstancin Jeziorna , od 2015 do 2018 miałem Fortum, ale wróciłem do PGE. mam dzienną nieco gorszą 34%. Fotowoltaikę możesz mieć kiedy chcesz. Z wstępnych informacji wynika, że program ma być kontynuowany ale już na innych zasadach czyli nie formie dotacji przedmiotowej ale w formie preferencyjnych pożyczek.

    Zdecydowałem się na PV wiec juz nie analizuję innych dostawców.

  2. #742
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Hej również jestem orgazmicznie szczęśliwym klientem RE Konstancin Jeziorna , od 2015 do 2018 miałem Fortum, ale wróciłem do PGE. mam dzienną nieco gorszą 34%. Fotowoltaikę możesz mieć kiedy chcesz. Z wstępnych informacji wynika, że program ma być kontynuowany ale już na innych zasadach czyli nie formie dotacji przedmiotowej ale w formie preferencyjnych pożyczek.
    Masz rację, że fotowoltaikę mogę mieć kiedy chcę. Ale ja wolę poczekać na tą z dofinansowaniem 80% ( program gminy Góra Kalwaria z 2016 ).
    W tym roku odliczę od podatku klimatyzator i ulgę odsetkową.
    Właśnie sobie policzyłem, że koszt ogrzewania mojego domu to 550 zł, nie mogę uwierzyć, że tak mało. Roczne wydatki za prąd ( 2 faktury ) to 2676,48.

    Mój następny dom będzie miał kable. Sprawnośc fotowoltaiki i ceny magazynów energii za pare lat też powinny być lepsze.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 38 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony