dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Floryda 3 "L" - Dziennik Budowy

    Witam wszystkich!

    w październiku, po tygodniowym oczekiwaniu na przybycie ekipy (tydzień obsuwy), rozpoczęła się nasza przygoda z budową Florydy 3. SSO ma zostać wybudowany do końca stycznia 2021, czyli dość optymistycznie założyliśmy ok 4 miesiące.

    Będziemy budować na ławach, raczej z silki kl. 15.

    Najpierw wkopaliśmy zbiornik na deszczówkę szczelny 12 m3. Następnie geodeta wytyczył wykop pod budynek. W toku prac ziemnych mieliśmy problem z gruntem i pogodą. Weryfikowaliśmy wcześniejszą opinię geologiczną. Okazało się, że w części działki musieliśmy wybrać nieco więcej ziemi, zrobić wymianę i stabilizację. Zagęszczanie trochę trwało, bo prace zakłócała pogoda (deszcz), która zaskoczyła słabo obsadzoną ekipę. Szczęśliwie po kilku wizytach zagęszczenie i cały wykop został odebrany przez geologa w dniu 20.10, następnie geodeta wytyczył budynek (21 i 22.10), a w ub. piątek (23.10) został wylany chudziak b10 pod ławy.

    W tym samym dniu rozpoczęto przygotowywanie zbrojenia i szalunków do ław, które mają zostać wylane jeszcze w październiku, o ile pogoda i tempo pracy będzie odpowiednie. Ławy zostaną poszerzone o 10 cm (80-90 i 100-110 cm).

    Mam nadzieję , że pogoda i chęci ekipy pozwolą na sprawne wybudowanie naszego wymarzonego domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0864.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	449580
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0911.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	449581
    Ostatnio edytowane przez Treugeber ; 10-11-2020 o 06:56

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam
    Dużo tych Floryd ostatnio na naszym forum. Uważaj na koszty, bo zdaje się, że można utopić tu każde pieniądze.
    Będę obserwował ponieważ podoba mi się ten projekt i to moja estetyka.

    Powodzenia
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Kosztów staram się pilnować, dlatego sam ogarniam zakupy. Nie jest łatwo wszystko i wszystkich zgrać.. ale na to się zdecydowałem i nie ma już wyjścia

    Budowa choć z trudnościami, to jednak idzie. W ub. tygodniu ekipa wreszcie zrobiła szalunki i zbrojenie - na dół ław zostały dodane po 3 pręty #12.

    Z ław wypuszczono tzw. wąsy do których ma dojść uziom otokowy (nie zdążyli ułożyć bednarki w ławach).

    Łącznie do tej pory poszło ok 3 ton stali. W piątek kończone były jeszcze słupy i udało się zalać lawy - poszło ok. 43 m3 betonu b25. Dojechał też blaszak.

    W sobotę dojechała 1 cz. bloczków (17 palet), paleta cementu, oraz 180 kg (6 opakowań) izolacji do ław Mapei plastimul fiber. Ciężka izolacja ścian też będzie z Mapei.

    Przez weekend ławy i ekipa dochodzą do siebie. Mam nadzieję, że od poniedziałku ruszamy dalej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1088.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	449793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1013.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	449782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0973.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	449785   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1038.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	449787   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PHOTO-2020-11-01-15-38-53.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	449791  

    Ostatnio edytowane przez Treugeber ; 02-11-2020 o 15:23

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kati234

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Osielsko
    Kod pocztowy
    86-031
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jest szansa uzyskać informację ile wyjdą fundamenty? albo juz wyszły cenowo. Oczywiście też chcę pilnować kosztów i sama zamawiać co trzeba. chcę startować za miesiąc o ile pogoda pozwoli i jestem na etapie wyboru firmy. Mam dużą rozbieżność co do ceny fundamentów i w związku z tym dużą wątpliwość . Dziękuję za informację

  5. #5

    Domyślnie

    Witam po przerwie,

    prace idą do przodu! W listopadzie udało się wymurować i zaizolować fundamenty - na ławy dysperbit i papa pod ścianki, na ściankach grunt Mapei Plastimul + ciężka izolacja Mapei dwuskładnikowa 2K + ocieplenie EPS Yetico Aqua 150 (od zewnątrz 20 cm, a od wewnątrz 15 cm). Na to Zbrojenie i znów dysperbit po całości aż do spodu ław, standardowo faseta. Ponadto, dla spokoju drenaż wokół całego budynku, obsypany kruszywem i odpowiednim piaskiem.

    Następnie zasypka. W związku z niwelacją terenu wyszło prawie 550 ton pospółki. Całość odpowiednio zagęszczana warstwami po 30 cm, zagęszczenie odebrane przez geologa.

    W dniu 12 grudnia wylano chudziak B15, a od 14 grudnia rozpoczęto murowanie ścian parteru, z silki. W ciągu tygodnia wymurowali ok. 60%.

    Chcieliśmy rozstawiać szalunki zaraz po Nowym Roku i szykować się do zalewania słupów, nadproży i stropu, ale trochę obawiam się pogody. Stal przygotowywana. Zobaczymy jak pójdzie.

    Ps. Czy ktoś może mi napisać jak w prosty sposób można dodawać tutaj zdjęcia w normalnej rozdzielczości i ilości? Obsługa tego forum jest skomplikowana, a możliwość dodawania maks 5 zdjęć o marnej rozdzielczości trochę zniechęca do udzielania się tutaj w formule ciekawie ilustrowanego dziennika budowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1522.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	451248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1955.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	451249   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2298.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	451250   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2445.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	451252   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2686.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	451254  

    Ostatnio edytowane przez Treugeber ; 20-12-2020 o 19:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony