dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Miłowonki 3

  1. #1

    Domyślnie Miłowonki 3

    Czas chyba założyć wątek

    Pomysł na dom mam od dawna ale w tak zwanym międzyczasie, spróbowaliśmy wynalazku pt, mieszkanie w kamienicy w centrum miasta z ogródkiem. Tym, co biorą tą alternatywę domu pod uwagę, mówię " jeżeli chcesz mieć dom, to to nadal nie jest dom!" Masz sąsiadów, odgłosy miasta, parkingowego, który czatuje na Twoich gości z mandatem, a na ogródek wychodzisz a termosem a nie z kubkiem kawy.... Po remoncie/budowie (w sumie nasz remont był nawet gorszy od budowy) i niezbyt uczciwym wykonawcy, po 5 latach, stanęliśmy przed możliwością zakupu działki w pięknej okolicy oddalonej ok 10 min jazdy samochodem od centrum miasta (i naszej pracy).


    Długo oglądaliśmy projekty i ostatecznie padło na Miłowonki 3. Bardzo nam odpowiadało rozmieszczenie pomieszczeń. Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian i miesiąc temu staliśmy się posiadaczem tego projektu.
    Ostatnio edytowane przez laurap ; 10-04-2018 o 18:14

  2. #2

    Domyślnie

    Projekt który wybraliśmy, to Dom w Miłowonkach 3 pracowni Archon

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-parteru-projekt-dom-w-milowonkach-3__706.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	384970

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-poddasza-projekt-dom-w-milowonkach-3__707.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	384971

    Ustawienie względem stron świata: front domu ustawiony na wschód

    Chcemy zaprowadzić zmiany jedynie na parterze. Mamy 4-osobową rodzinę, więc dla mnie ważne jest abyśmy mieli dwie łazienki. W bazowym projekcie łazienka na dole jest za mała aby mógł się tam znaleźć wygodny prysznic. Ponadto nie potrzebujemy aż 5 pokoi. W związku z tym wymyśliliśmy aby pokój na dole zlikwidować. Dzięki temu możemy powiększyć salon, w jego miejscu zrobić łazienkę, a w pozostałym hollu ustawić pojemną szafę garderobianą na nasze buty, okrycia wierzchnie itd.

    Likwidujemy również jedno okno (zachód) w salonie. Nie lubię jak mi zachodzące słońce świeci na telewizor/laptop itd. Salon z jadalnią ma i tak dosyć przeszklenia.

    Zmieniamy też układ spiżarni - w powstałej wnęce zmieści mi się lodówka side by side. To jest bardzo ważna kwestia, w naszym mieszkaniu zabrakło mi 8 cm Spiżarnię potrzebuję jedynie na słoiki i zapasy. Teraz mam dużą i właściwie po czasie robi się z tego graciarnia.

    Likwidujemy również balkon przy naszej sypialni. Balkon od strony frontu/drogi nie będzie używany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	384976

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	384977

    Postanowiliśmy również (po długich dyskusjach), że rezygnujemy z kominka, robimy rekuperację i stawiamy na PC PW. Dzięki temu pozostaje nam jeden komin (kotłownia/garaż). Zostawiamy go również asekuracyjnie. W całym domu ogrzewanie podłogowe.

    Dom będziemy budować z pustaków Porotherm na piance Dryfix. Fundamenty murowane.

    Dach z dachówką ceramiczną (tu jeszcze toczą sie dyskusje). Mi podoba się betonowa bałtycka z Braasa a mąż marzy o płaskiej. Co do koloru tylko jesteśmy zgodni.

    Izolacja:
    Fundamenty 18 cm EPS, Poddasze izolowane 30 cm wełną, ściany jeszcze nie wiemy: styropian grafitowy bądź wełna.
    Ostatnio edytowane przez laurap ; 24-03-2017 o 19:27

  3. #3

    Domyślnie

    Spis treści w budowie
    Ostatnio edytowane przez laurap ; 26-03-2017 o 20:20

  4. #4

    Domyślnie

    Tu rezerwuję sobie miejsce na zdjęcia z etapów budowy

    Tymczasem na "osiedlu" stoją już domy dewelopera, zaczyna też budowę jeden prywatny inwestor. Myślę, że w tym roku domy zaczną powstawać jak grzyby po deszczu. Póki co napawamy się pięknym widokiem dziewiczych terenów.

    25.03.2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	385159

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Widzę same pozytywne zmiany! Zanim przeczytałem komentarz, a patrząc na same rzuty, dokładnie to samo miałem zaproponować. Subuję i oczywiście będę zglądać i podglądać, głaskać i takie tam inne.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Widzę same pozytywne zmiany! Zanim przeczytałem komentarz, a patrząc na same rzuty, dokładnie to samo miałem zaproponować. Subuję i oczywiście będę zglądać i podglądać, głaskać i takie tam inne.
    O proszę! Mam pierwszego w życiu subskrybenta Miło mi

    Dom jeszcze nie stoi, a córa dzisiaj poprosiła mnie o wymiary swojego pokoju bo będzie go w Simsach urządzać. Nie tylko matka się wkręciła w temat

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    To będe czytała super

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafał777

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Lesko
    Kod pocztowy
    38-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Buduję Dom w Miłowonkach 3. Jest to projekt wykonany na moje indywidualne zamówienie. Poza tym wprowadziłem jeszcze kilka innych zmian dotyczący rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz domu. Budowę zacząłem w tamtym roku. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, co tu tak cicho? Jak Wam idzie?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafał777

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Lesko
    Kod pocztowy
    38-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma pytania dotyczące budowy domu to mogę podpowiedzieć. Stan mojego domu to etap wykończenia, tj podłogi, łazienki, itp. Wprowadziłem kilka zmian w projekcie. Buduje w województwie podkarpackim.
    Ostatnio edytowane przez Rafał777 ; 05-03-2018 o 22:16

  11. #11

    Talking Lokalizacja

    Mam pytanko gdzie Państwo budują ten domek w jakim województwie?

  12. #12

    Domyślnie

    Hej, zastnawiam się nad kupnem projektu Miłowonki 3 i chciałbym zapytać o kilka kwestii związanych z twoimi przeróbkami laurap. Dałoby radę Cię złapać/ zgadać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony