dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 38
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 742
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W wiatrołapie będę przebywał tak często i długo, że mniej będzie mi przeszkadzało tam wyłącznie sztuczne oświetlenie niż w łazience (mam jedną bez okna).
    Nie widzę sensu dopłacania za przeszklenie co jeszcze pogarsza parametry energetyczne.

  2. #142
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MoniaJan

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Powiat Piaseczyński
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, zazdroszczę takiego zakończonego etapu. Czy się budujesz w powiecie piaseczyńskim? Prosilabym namiary na Twoich murarzy, jak mają ceny znośne

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoniaJan Zobacz post
    Witam, zazdroszczę takiego zakończonego etapu. Czy się budujesz w powiecie piaseczyńskim? Prosilabym namiary na Twoich murarzy, jak mają ceny znośne
    Ceny mają IMO znośne. Gorzej z terminami. Namiary wysyłam na priv.

  4. #144
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MoniaJan

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Powiat Piaseczyński
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ceny mają IMO znośne. Gorzej z terminami. Namiary wysyłam na priv.
    Dziękuje za namiary, już jednej ekipie podziękowaliśmy

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Na kiedy masz termin montażu okien??
    Jakie tynki wewnętrzne planujesz?

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Na początku czerwca mają być okna. Trochę za długo się zastanawiałem i wybrałem w końcu dostawcę o najdłuższych terminach. Trochę się pocieszam, że skoro ma wzięcie, to dobrze (wąskim gardłem jest czas montażystów).

    Co do tynków, to nie wiem. Mocno się zraziłem do gipsowych, które miałem w jednym mieszkaniu. Ale to od dewelopera, i nie wiem co to dokładnie było. Niby wszystko pięknie - ale szybko straciły na uroku bo delikatne bardzo były i wgniatały się. Jeszcze mam trochę czasu, ale raczej się nastawiam na cementowo-wapienne. Ewentualnie Diamant Knaufa. Chyba ostateczny wybór zostawię specowi - co mu lepiej wychodzi.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na początku czerwca mają być okna. Trochę za długo się zastanawiałem i wybrałem w końcu dostawcę o najdłuższych terminach. Trochę się pocieszam, że skoro ma wzięcie, to dobrze (wąskim gardłem jest czas montażystów).

    Co do tynków, to nie wiem. Mocno się zraziłem do gipsowych, które miałem w jednym mieszkaniu. Ale to od dewelopera, i nie wiem co to dokładnie było. Niby wszystko pięknie - ale szybko straciły na uroku bo delikatne bardzo były i wgniatały się. Jeszcze mam trochę czasu, ale raczej się nastawiam na cementowo-wapienne. Ewentualnie Diamant Knaufa. Chyba ostateczny wybór zostawię specowi - co mu lepiej wychodzi.
    Moja rada. Weź najtańszą ekipę do tynków cem--wap. Nie muszą być artystami, byle tylko trzymali katy i piony. Potem na to gładź gipsowa. Mam cem-wap z worka Baumit i niby jest ok ale jednak to nie to co gładź.. Nie będziesz miał później problemów z ubytkami obiciami które po prostu zaszpachlujesz.. U mnie niestety takie poprawki widać pod pewnym kątem.. .

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Właśnie doprecyzowałem w Build Desku okna i drzwi - wcześniej było zdefiniowane tylko uśrednione okno i jeszcze z zapasem U=0,85 i drzwi wejściowe U=1,1

    Teraz doprecyzowałem parametry każdego okna z osobna, z jego indywidualnym U i g i każde umieściłem w przegrodzie (powierzchnia okien odrobinę spadła, bo wcześniej podawałem rozmiary otworów i to z projektu, a teraz rozmiary okien po pomiarach). Drzwi wejściowe też będą lepsze - U=0,85.
    Zadziwiająco spadło mi Htr z 73,84W/K do 70,29W/K. (czyli obciążenie bez uwzględnienia wentylacji przy -20 na zewnątrz i 22 wewnątrz spadło z 3,1kW do 2,95kW czyli aż o 5%). Ale jeszcze większe zaskoczenie, to EP i EK które aż o 8%... wzrosły

    Przed:



    Po:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PCHE20170430.jpg
Wyświetleń:	1530
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	387860   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pche20170309.jpg
Wyświetleń:	1529
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	387859  

  9. #149
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adapap6436

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Świetnie że wreszcie ruszyło.

    Odnośnie tej wełny na fundamentach i pod podłogą to niezłe dziwadło. chyba projektant ma kogoś w rodzinie komu wełna zalega
    Czy możecie mi podac jaki budżet przewidujecie na budowę do stanu deweloperskiego od czerwca zaczynam budowę podobnego domu tylko 110m2, dom na płycie 20 cm xps ściany siporex 15 cm grafit, dach 50cm wełna ogrzewanie elektryczne z klimatyzacją cw z pc na dachu 4kw fv dach dachówka ceramiczna garaż 24m2 czas budowy 3 m-ce do stanu deweloperskiego budżet 180000 bez uzbrojenia terenu . Pozdrawiam Adam

  10. #150

    Domyślnie

    Witam, fajne masz wyliczenia na zapotrzebowanie energetyczne jest to jakaś aplikacja czy on-line na stronie ?

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Witam, fajne masz wyliczenia na zapotrzebowanie energetyczne jest to jakaś aplikacja czy on-line na stronie ?
    http://bdec.builddesk.pl/

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy dziennik Na kiedy planujesz przeprowadzkę?

    Czy ja dobrze rozumiem, że przyłącze wody robisz dopiero teraz? Czy chodzi o podłączenie wody do domu czy w ogóle na doprowadzenie wody do działki?
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 15-05-2017 o 20:55
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adapap6436 Zobacz post
    Czy możecie mi podac jaki budżet przewidujecie na budowę do stanu deweloperskiego
    Dokładnie nie planuję. Za dużo się zmienia w czasie budowy i cen, i koncepcji. W jednym miejscu znajduję oszczędności, w innym dochodzę do wniosku, że warto coś dołożyć. Np nie wiem jeszcze, czy pójdziemy w ogrodzenie "full wypas" jak chce żona, czy w minimalistyczne (panele druciane, delikatne słupki - a wszystko obsadzone żywopłotem) jak chcę ja. Nie wiemy, czym ostatecznie będziemy grzali itd. Tak orientacyjnie, to spodziewam się wykończeniówką przekroczyć 350K zł.

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Na kiedy planujesz przeprowadzkę?

    Czy ja dobrze rozumiem, że przyłącze wody robisz dopiero teraz? Czy chodzi o podłączenie wody do domu czy w ogóle na doprowadzenie wody do działki?


    Przyłącze fizycznie było jak kupowałem działkę. Formalnie nie było ale to już dawno wyprostowane. Teraz podłączam dom (przenoszę licznik wody do domu)
    Przeprowadzki nie planuję. Zobaczę jak wyjdzie. Doskwiera nam teraz ciasnota, a jak się przeprowadzimy to będzie trzeba zmienić dzieciom przedszkola, żeby dojazdy nie uwierały za bardzo. Nie zrobimy tego w ciągu roku szkolnego. Więc najwcześniej przeprowadzimy się na stałe za nieco ponad rok nawet, jakbyśmy mogli zamieszkać już w sierpniu.

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Ile styropianu planujesz dać w podłogę?
    Masz już już wybrany produkt ??

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ile styropianu planujesz dać w podłogę?
    Masz już już wybrany produkt ??
    Mam do dyspozycji 28cm razem z okładziną. Planowane jest 20cm styropianu, 6cm wylewki i zostają 2cm na okładzinę. Ale jeszcze się zastanawiam, czy nie zamienić z 2cm styropianu na wylewkę, żeby mieć większą akumulacyjność. Ciągle też się zastanawiam, czy kable, czy wodna podłogówka. Przedwczoraj o włos prowadziła woda, dzisiaj o dwa włosy kable.

    Nie mam wybranego konkretnego. Chcę EPS 100 o przyzwoitych parametrach (ale bez szaleństwa, zobaczę co wyjdzie najsensowniej cenowo).
    Zobaczę, co mi zaproponują w lokalnym składzie.

    Co do ogrzewania, to jeszcze dotarło do mnie, że strzeliłem gafę zmieniając taryfę z C11 na G11. Bo następna zmiana możliwa jest po 12 miesiącach. Czyli, jak mi się nie posypią terminy, czeka mnie wygrzewanie podłogówki i pierwszy sezon grzewczy na G11.

  16. #156

    Domyślnie

    Po co Ci Kaizen wodna podłogówka ? I tak nie będziesz chłodził latem bo w/g Ciebie klima jest lepsza. Bierz kable

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przez kilka tygodni nic się nie działo, a od poniedziałku kumulacja.
    Nie ogarniam i boję się, że czegoś nie dopatrzę.

    Ogrodzenie

    Okazało się, że ekipa od SSO ma okienko w związku z niedopiętymi formalnościami na nowej budowie (nie mogą ruszyć) i wróciła w poniedziałek zbudować mi płot. Fakt, że sam prosiłem o to, ale robienie koncepcji na cito to nie jest to, co misię lubi najbardziej.

    Koncepcje dwie - delikatne słupki systemowe, i przęsła na lekkiej podmurówce. A może nawet podmurówka systemowa i przemysłowe przęsła. W tej wersji ogrodzenie miałoby być tylko ramą dla żywopłotu.
    Druga - klinkierowe słupki i klinkierowa podmurówka z przęsłami systemowymi. Na czuja różnica w cenie 2-3x, ale przy pierwszym dużo pracy przy pielęgnacji.
    Zwyciężyła okrojona trochę wersja druga. Tylko słupki startowe, przy bramie i przy furtce klinkierowe - reszta systemowe. Potem jeszcze ze startowych zrezygnowaliśmy. Bo z jednej strony sąsiad ma już "gruby" słupek i dwa by IMO przytłaczały trochę, a z drugiej jest duża skrzynka elektryczna i sąsiad z ogrodzeniem ze słupkami systemowymi. A do tego zgodził się, żeby z pierwszym przęsłem podpiąć się do jego słupka, dzięki czemu uzyskujemy szczelne połączenie naszych płotów.

    Zrobiłem trzy turnee po marketach budowlanych poszukując przęseł i wracałem coraz bardziej podłamany. Badziew, badziewiem badziew pogania jak patrzyłem na przęsła rdzewiejące już na placu i popękane plastikowe kapturki na słupkach i profilach. Gdzieś wyczytałem, że trzeba liczyć na ogrodzenie z 1Kzł/mb. Nie wierzyłem - przecież ceny w markecie napawały optymizmem. Dopiero jak człowiek popatrzył z bliska to się odechciewa marketu. Jeden ciekawy system znalazłem. Mila w Liroju. Aluminiowe przęsła za całkiem rozsądne pieniądze. Trochę design nie pasował mi, ale przęsła z wizją braku rdzy na zawsze za taką cenę potrafiły przesłonić tę wadę. Ale cena bramy już trochę studziła zapał. A fachowość obsługi... No comments.
    Dostałem namiary na ślusarzy/spawaczy co rzemieślniczo produkują fajne panele. Tak bardzo z grubsza cenią się na 400zł/mb panela. Lekko się podłamałem.
    W Liroju panel aluminiowy Mile 198,2cm kosztuje 279 zł/szt. Niespełna 150zł/mb (za to brama prawie 6,8K zł i to bez automatyki)...I co z tego, że brzydki? Za to nigdy nie zardzewieje.
    Wymyśliłem jednak, że sprawdzę jak wyglądają inne panele tego producenta (Alfen) - i ma całkiem fajne. Najbardziej mi się spodobał model C03... Szukam przedstawiciela. Trudno, bo się nie chwalą na stronie listą czy wyszukiwarką. Ale znajduję w Starej Iwicznej i jadę.Nie jest ciekawie - panel 2m około 1K zł/szt. W sumie niewiele drożej, niż stalowy od polecanych ślusarzy. Cena bramy też wyższa.Ale nie o tyle, co panela.
    Przedstawiciel Alfena handluje też Plast-met. Podobno super. Ze dwa razy taniej by mi ogrodzenie (ta część metalowa) wyszedł, niż aluminium. Ale jest problem, bo ja w sklepie, a ekipa kopie fundamenty. I trzeba słupki (w tym pod bramę) na jutro (jak to piszę, ot już dziś). A tu brama przyjeżdża w komplecie zawsze i nie podzielą. Nie da się osobno kupić słupka. ze słupkami mniejszy problem - bo coś mają na stanie. Pooglądałem. Wybór marny, ale mogę mieć od ręki. Trudno, niech będzie. Daszek może chciałbym inny (ale ten, co był byłby na drugim miejscu). Kolor nawet odpowiedni. Biorę wycenę i jadę konsultować się z żoną i ekipą. Skracając trochę - słupki Plast-Met biorę na 100%, resztę na 90%. Chyba wrócę do ślusarzy jeszcze.żeby mieć jakieś porównanie czegoś dobrej jakości.
    Obawiam się jednak, że mogę się nie zmieścić w 1Kzł/mb ogrodzenia. Fakt, ze razem z automatyką chowaną w słupku, z kotwami (bo słupek razem z bramą przyjdzie za miesiąc albo i więcej od zamówienia - a betonowanie dzisiaj), z podmurówką z klinkieru i z trzema słupkami z klinkieru. Da się taniej. Ale ma być bardziej ładnie, dużo bardziej trwale i bezobsługowo, niż tanio. Z przęsłami, bramą z automatyką i furtką będę miał jeszcze trochę czasu do przemyślenia.

    Szambo
    Kanalizacji brak. W gminie od wielu lat trwają jakieś prace. Koncepcje są dwie - własna oczyszczalnia albo podpięcie się do Piaseczna. Sprawy polityczne, ekologiczne i finansowe powodują, że nie mogę na to liczyć, że kiedyś będzie. Więc zamówiłem szambo które przyjechało we wtorek. Musze się mocno pilnować z powierzchnią biologicznie czynną, bo mogę z niej wyłączyć tylko 20% (taki wymóg MPZP). A nie wiedzieć czemu szambo (nawet jak mam nad nim ogródek warzywny) jest traktowany jako wyłączony. Więc projektant umieścił go przy bramie i zaprojektował tam miejsca do parkowania. Więc i koszt szamba trochę wyższy, bo płyta najazdowa pod ciężarówki i żeliwny właz (nie da się wjechać na teren samochodem bez najechania na szambo).
    Dostawca szamba współpracuje regularnie z koparkowym, którego już kilka razy chwaliłem. Jednak zajmując się ogrodzeniem spóźniłem się trochę na montaż szamba. Jak się potem dowiedziałem sytuację ratował mój wykonawca SSO, który przypilnował łobuzów, którzy szybko ale krzywo chcieli obsadzić szambo i przysypać. Ale był też drugi zonk - miały być złączki do umieszczenia w ogrodzeniu, żeby szambelan mógł ssać z zewnątrz, bez wjazdu na posesję. I złączki przyjechały. Ale zabrakło węża. Więc albo szybko jadę na poszukiwania takowego, albo spuszczą mi z ceny. Trudna decyzja. Po chwili namysłu jednak rezygnuję. Wcześniej względy praktyczne przeważały estetyczne. Nie podobają mi się te złączki w ogrodzeniu - a u mnie musiałyby być w najbardziej eksponowanym miejscu, przy bramie albo furtce. Ale za to szambelan może pracować jak nas nie ma w domu i nie musi wjeżdżać na teren. Ale z drugiej strony, przy szambie tuż za bramą to korzyści użytkowe wątpliwe, straty estetyczne ewidentne, a i koszt takich złączek z rurą + konieczność jej szukania w okolicach przeważyły szalę.

    Hydraulika
    We wtorek wszedł hydraulik. Wygrała u mnie koncepcja rozważana od kilku miesięcy - hydrauliki pod sufitem. Będzie ukryta w sufitach podwieszanych w korytarzu, wiatrołapie i łazienkach. Sam pomysł podrzucił jeden wykonawca płyt fundamentowych gdy je rozważałem - tutaj rozważania
    Niedawny wątek o awarii wody w posadzce przypieczętował decyzję. Wolę mieć wodę nad głową, która mi się od razu poleje jak coś się nawet delikatnie rozszczelni (albo i czujnik wilgotności to wykryje) niż po miesiącach zauważyć łuszczącą się farbę na odległej ścianie i główkować nie tylko jak znaleźć i zatamować wyciek, ale tez jak usunąć te 0,8m3 wody spod wylewki.
    Prace trwają a hydraulik na odchodne rzuca, że jutro przydałyby się stelaże do WC. Więc znowu rozkminka - jakie, i gdzie je kupić, żeby jutro były. W poprzednim mieszkaniu miałem Geberita za grube pieniądze, w obecnym mam Koło za mniejsze (choć z najdroższym przyciskiem, który mi niezmienne się podoba najbardziej ze wszystkich, jakie widziałem). Różnicy w funkcjonalności nie widzę. No, niby Koło Technic ma fajny bajer z "wrzutnią" dedykowanej farbki do wody, ale ta dedykowana farbka jest bardzo droga a ilość spłukań na jakie wystarcza jest żenująca, więc szybko zrezygnowałem z tej funkcjonalności).
    Dzięki zastosowanej wysokiej punktacji za parametr "płytkość montażu" przy zadowalającej gwarancji wygrał stelaż Koło Unit Slim o głębokości montażu 95mm. Znalazłem sprzedawcę co powinien mieć to od ręki i nadkładając z 10km w jedną stronę dzisiaj powinienem to mieć.

    Okna
    Długo wyczekiwane okna miały być dzisiaj montowane. Tylko, że wjazd na działkę został po południu rozkopany przez ekipę robiącą ogrodzenie. Dzisiaj ma przyjechać beton i w piątek wjazd na działkę byłby bezproblemowy. Ale akurat jutro nie ma szans. Szybki telefon - ekipa od okien da radę... Zobaczymy. To znaczy ja zobaczę, jak zdążę ze stelażami się ogarnąć

    Na szczęście elektrykowi, ekipie od elewacji i od odwodnienia ten tydzień nie pasował. W przyszły będzie dalsza kumulacja.

  18. #158

    Domyślnie

    No w końcu coś ruszyło Już miałam pisać z zapytaniem, czy zapomniałeś o swoim dzienniku, czy taki masz przestój na budowie. Dobrze jest móc podglądać te wszystkie dylematy u innych. Czekam na zdjęcia, szczególnie hydrauliki i okien. Z ogrodzeniem też niezłe jaja. Aż się boję tego tematu u siebie.
    No nic, działaj dalej i wrzucaj zdjęcia.
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Okna i drzwi zamontowane. Jedno zamontowane tymczasowo, bo rama była trochę wgnieciona. Prawdopodobnie po tynkach nie byłoby to nawet widoczne i pewnie łatwo bym się dał namówić na, ale firma wręcz nalegała na wymianę.
    Na moje amatorskie oko montaż wzorowy. Na pytania montażyści odpowiadali aż za dokładnie jak na moją słabą pamięć - więc wyleciały mi nazwy materiałów, klejów, itd. Wszystko dokładnie spasowane, taśma zewnętrzna przyklejona na klej (z wyglądu i konsystencji podobny do szarego silikonu), równo dociśnięta, wszystko zaszpachlowane. Przy drzwiach tarasowych i wejściowych kotwy od wewnątrz (IMO przydatne tylko po to, żeby pianka wpuszczona między taras a poszerzenie nie wepchnęła go do środka). Drzwi zostały też jeszcze na dole uszczelnione pasami czegoś czarnego (nie papa, i nie folia) co zostało przyklejone na jakiś czarny klej położony z kolei na podkład/grunt. Ościeża były wcześniej obrobione, ale i tak zostały zagruntowane.

    Fotka sprzed kilku dni południowego okna (jedno tylko jest od południa). Jak widać u progu lata słońce nie wpada
    nim do salonu, co mnie cieszy Zimą powinno zaglądać dosyć głęboko.



    I trochę fotek z montażu okien.









    Może nie widać dokładnie, ale jest wywinięta trochę na próg. I połączona z folią przykrywającą piankę.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7674929

    Szalunek pod poduszkę do posadowienia bramy przesuwnej. Zamiast peszla na kable rura kanalizacyjna. Taka sama rura jest przygotowana pod słupki koło furtki



    Fundament pod ogrodzenie wylany. Obsadzone słupki. Trzy (przy bramie i furtce) będą klinkierowe.



    Słupki były za długie - ale tylko takie były na stanie bez czekania i trzeba było je przyciąć. Niby blacha ma 2mm. Porównajcie z marketowymi.



    Przy samym fundamencie jest skrzynka ZE i przez fundament obecnie przechodzi kabel do erbetki, a niebawem przejdzie WLZ. Została założona rozcięta rura kanalizacyjna i owinięta folią, żeby nie było problemu z wymianą kabla. Wygląda mi na to, że elektryk odwalił fuszerkę i bednarką podpiął się do uziomu ZE czego on wyraźnie zabrania. Podpadł mi też w ostatniej chwili (gdy już miała wejść ekipa od SSO) podnosząc znacząco cenę prowizorki.



    Trochę się spóźniłem na początek montażu szamba i instalatorzy trochę chcieli się pospieszyć. Na szczęście był wykonawca SSO (robiący teraz płot) i doprowadził ich do ładu. Gdyby nie on, to pewnie miałbym krzywo wstawione szambo i bez podsypki. Podziałał niwelatorem, wymógł podsypanie piasku. Jak wspominałem był też zonk z rurą i został najpierw pod nią wykuty otwór. A potem zrezygnowałem z tego udogodnienia i został on zaklejony. Jednak nie dawało mi spokoju, bo nawet nie widziałem, jak to zostało zaklejone bo dwie kolejne ekipy domagały się decyzji w innych tematach. Więc poprosiłem ekipę od SSO, żeby odkopała to miejsce i da pewności przykleiła kawałek papy termozgrzewalnej. Teraz mam pewność, że po ulewie szambo nie zapełni mi się deszczówką.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Erbetka.jpg
Wyświetleń:	822
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	391281   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna0.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	391282   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna1.jpg
Wyświetleń:	826
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	391283   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna3.jpg
Wyświetleń:	2200
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	391284   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna4.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	391285  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-07-2021 o 14:51

  20. #160
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Kaizen, czy przed montażem okien robiłeś podmurówkę pod drzwiami tarasowymi z bloczka komórkowego? Czy montowali ci "poszerza" do samego chudziaka?
    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

Strona 8 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony