dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 38
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 742
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Drzwi stoją na chudziaku.



    Pod drzwiami wejściowymi miałem XPSa, ale zdemontowali i zamontowali tak samo, jak tarasowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poszerze.jpg
Wyświetleń:	1532
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	391295  

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Drzwi stoją na chudziaku.



    Pod drzwiami wejściowymi miałem XPSa, ale zdemontowali i zamontowali tak samo, jak tarasowe.
    A czy takie profile poszerzające bardzo "podrażają" inwestycję?
    Pozdr.
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    A czy takie profile poszerzające bardzo "podrażają" inwestycję?
    Akurat w tej ofercie (Vetrex), którą wybrałem nie miałem tak dokładnie rozbitych cen. W MS to było 45 zł brutto za mb profilu o wysokości 180mm. Czyli na takie drzwi jak na zdjęciu niespełna 140zł brutto. A Vetrex był nieco tańszy, więc te profile też pewnie trochę tańsze mnie wyszły.
    Sporo droższe były poszerzenia Wikęd (ceny w katalogu to 120zł/mb netto profilu o wysokości 120mm) - ale dali takie same, jak pod drzwi tarasowe.

  4. #164

    Domyślnie

    słupki ogrodzeniowe kupiłeś w końcu Plast-met? Jaki kolor? widzę na stronie że mają chyba tylko ocynk i zielony,.. Na jaką głębokość kopałeś fundament pod słupki i podmórówkę? na zdjęciu to jest front ogrodzenia? wszędzie będziesz lał podmurówki czy będziesz dawał gotowe, prefabrykowane?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Słupki Plast-met modern brown (taki cieplejszy odcień szarego) - brałem co mieli od ręki.
    Fundament wylany jest po całości (pod bramą trochę obniżony). Będą z jednej strony bramy dwie warstwy klinkieru, a z drugiej trzy, żeby na bramie "zgubić" niewielką różnicę poziomów i przy tej samej wysokości przęsła góra całego ogrodzenia będzie na tym samym poziomie. Fundament jest zbrojony, posadowiony na głebokości min. 60cm a poduszka pod bramę metr ppt. Przy okazji - warto ściągnąć od producenta bramy instrukcję montażu i wręczyć wykonawcy. Nawet, jak już 100 ogrodzeń zbudował, to konkretny producent bramy może mieć specyficzne wymagania których nie spełnienie może skutkować problemami przy montażu albo utratą gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-06-2017 o 12:12

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Słupki Plast-met modern brown (taki cieplejszy odcień szarego) - brałem co mieli od ręki.
    Fundament wylany jest po całości (pod bramą trochę obniżony). Będą z jednej strony bramy dwie warstwy klinkieru, a z drugiej trzy, żeby na bramie "zgubić" niewielką różnicę poziomów i przy tej samej wysokości przęsła góra całego ogrodzenia będzie na tym samym poziomie. Fundament jest zbrojony, posadowiony na głebokości min. 60cm a poduszka pod bramę metr ppt. Przy okazji - warto ściągnąć od producenta bramy instrukcję montażu i wręczyć wykonawcy. Nawet, jak już 100 ogrodzeń zbudował, to konkretny producent bramy może mieć specyficzne wymagania których nie spełnienie może skutkować problemami przy montażu albo utratą gwarancji.
    rozumiem że brama będzie dwuskrzydłowa stąd ten fundament po całości.. grodzisz tylko front?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Brama będzie przesuwna. Z trzech stron zbudowali już ogrodzenie sąsiedzi, więc mi zostało tylko frontowe.

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Lada moment wykonawca elewacji (wraz z ociepleniem) może wejść (powinien nie zdążyć skończyć pracy przed wymianą okna). Tylko do kogo się nie zgłosiłem, to nie robi w wełnie. Więc praktycznie mam jedną realną wycenę. I trochę mnie "zaskoczyła" - ponad 32K zł materiał z robocizną za wełnę. Wykonawca wymierzył jakieś 175m2 do zaizolowania i otynkowania co już mnie zaskoczyło, bo domek ma 15x10m i nie ma nawet ściany kolankowej, więc spodziewałem się ok. 150m2. Ale chyba faktycznie jak policzyć jeszcze ponad murłatę (ma być dylatacja tylko 2cm od membrany) i niepozorny jeden słup przy wejściu, to będzie więcej.
    Zacząłem znowu zastanawiać się nad styropianem. Ładnych parę tysięcy zaoszczędzone pewnie będzie i U też lepsze... Czekam na wycenę.

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zacząłem znowu zastanawiać się nad styropianem. Ładnych parę tysięcy zaoszczędzone pewnie będzie i U też lepsze... Czekam na wycenę.
    Czyli już izolacja akustyczna nie ważna ???
    Bo styropian kiepsko akustycznie izoluje a jako że mieszkasz przy torach to chyba izolacja akustyczna ma spore znaczenie ?

    Co do wyliczeń to moje wyliczenia też były inne niż wyliczenia wykonawcy.
    Przy ociepleniu jak i tynkach liczą wszystko w większosci i nie odliczają okien , bo okna wymagają dodatkowej obróbki i wtedy albo liczą za dodatkową obrobkę okien i drzwi albo robią z "metra" ...

    Jak będziesz robił wyceny to patrz na czym robią , bo bardzo często stosują tanie cienki siatki , kleje i itd aby mieć jak największy zysk ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli już izolacja akustyczna nie ważna ???
    Ważna. Ale po zamontowaniu okien zdziwiłem się, jak jest cicho.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bo styropian kiepsko akustycznie izoluje a jako że mieszkasz przy torach to chyba izolacja akustyczna ma spore znaczenie ?
    Tematy akustyczne nie są takie proste i izolacyjność w ścianie nie sumuje się. Pewnie przy wełnie wyjdzie lepiej. Pytanie o ile i czy to robi różnicę? I nie wiem, czy za tę różnicę jestem skłonny zapłacić 8K zł - a tyle tak orientacyjnie bym zaoszczędził biorąc styropian.
    Wszyscy, z którymi rozmawiałem a mieszkali przy torach twierdzili zgodnie, że nawet w tandetnym, starym domu nie słyszeli pociągów (no, może przez kilka pierwszych dni słyszeli).

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przy ociepleniu jak i tynkach liczą wszystko w większosci i nie odliczają okien , bo okna wymagają dodatkowej obróbki i wtedy albo liczą za dodatkową obrobkę okien i drzwi albo robią z "metra" ...
    Robocizna - OK. Ale materiał nie zniknie przecież. A okien i drzwi mam w sumie 27m2 co przy cenie powiedzmy 60zł/m2 daje 1620zł.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak będziesz robił wyceny to patrz na czym robią , bo bardzo często stosują tanie cienki siatki , kleje i itd aby mieć jak największy zysk ...
    Ano właśnie nie bardzo chce się zdeklarować, jakie dokładnie wszystkie materiały. Siatka 150g/m2 AKE, tynk silikonowy Bolix, duża płyta Front Rock (ale nie wiem, czy Max E, czy 35 czy coś innego). Tyle dotąd sprecyzowane.

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Oferta na ocieplenie i elewację zaskoczyła mnie z kilku powodów. Jednym z nich jest niedocenienie wysokości ściany. Czy raczej ocieplenia, bo sięga ono znacząco wyżej, niż ściana - ma się kończyć 2cm poniżej membrany dachowej. A to dało 3,4m wysokości. Do tego nie doceniłem powierzchni słupa i zapomniałem o dociepleniu stropu od spodu nad gankiem. I wyszło 175m2 elewacji i koszt 32400zł za całość (czyli jakieś 185zł/m2).
    Styropian - 125zł/m2 ze wszystkim wychodzi. Czyli o 10,5K zł taniej, niż wełna. Jestem skłonny dopłacić co nieco za wiarę, że będzie ciszej (wiarę, bo pewności i porównania nigdy nie będę miał). Ale nie taką kwotę.

    Jeden minus jeszcze, to styropian na którym standardowo pracuje wykonawca - Styrmann. To nie wygląda zachęcająco. Niby inny (miałbym mieć na grafitowym 0,033), ale jakoś wiarygodność nieznanej mi wcześniej marki nie zdążyła się nawet zbudować, gdy legła w gruzach.

    A co na budowie?
    Hydraulik skończył pracę. Tak mu się wydawało...
    Kilka moich fanaberii:

    Stelaż wkuty w ścianę. Płytki mają być równo. Najcieńszy stelaż, jaki znalazłem, to Koło Unit 1. Niby 9,5cm. Ale trochę chyba to naciągane, bo jeszcze z centymetr z tyłu wystaje rura kanalizacyjna (to zgrubienie z uszczelką).



    Rury pod sufitem, a nie pod posadzką. Długo nad tym się zastanawiałem, i wolę jak mi kapnie na głowę, niż jak po roku sączenia wyjdzie wilgoć na ścianach. Łatwiej zauważyć, łatwiej naprawić skutki.
    Przy okazji widać niedomówienie. Było dla mnie oczywiste, że cyrkulacja jest do samej baterii - a tu kończy się pod sufitem. "Zawsze tak robię, to standard". A dla mnie standard to perlator, co daje 1,2 l/min i długo będę czekał na ciepłą wodę.



    A tu największy babol. Hydraulik zapomniał o przyłączu do baterii prysznicowej



    A poza tym rośnie ogrodzenie.



    Teraz jeszcze dylemat, jak zrobić czerpnię i wyrzutnię do rekuperacji.
    Wg projektu czerpnia ma być w ścianie, a wyrzutnia w dachu. O tym tutaj
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr1.jpg
Wyświetleń:	983
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	391582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr2.jpg
Wyświetleń:	983
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	391583   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolo1.jpg
Wyświetleń:	1197
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	391584   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr1.jpg
Wyświetleń:	984
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	391585  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-06-2017 o 20:02

  12. #172

    Domyślnie

    zadzwoń do Bartka "fightera" z astrobud. robią chyba na lepszym styropianie i jak widzę mają lepszą cenę. nic się nie stanie jak z elewacją poczekasz na termin - przykładowo - do września a lepiej działać na sprawdzonej ekipie i dobrym jakościowo materiale. widziałem jeszcze pracę EWBUD - też możesz uderzyć - wszyscy powinni działać na Twoim obszarze

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Jaki styropian masz w tej cenie ?

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Jaki styropian masz w tej cenie ?
    jeżeli mnie pytasz to u mnie robili na grafitowym Knauf

  15. #175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Drzwi stoją na chudziaku.
    Pod drzwiami wejściowymi miałem XPSa, ale zdemontowali i zamontowali tak samo, jak tarasowe.
    Strasznie wysokie te listwy. W takim razie chyba niepotrzebnie kazałem majstrowi rżnąć pół pustaka pod okna tarasowe. :|
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przed chwilą dzwonił elektryk, że na działce nie ma warunków do pracy więc rezygnuje z roboty. Miał wczoraj zrobić WLZ, oświetlenie elewacji i kilka gniazdek na zewnątrz, bo wchodzi ekipa od elewacji. Wczoraj pogoda mu przeszkadzała, więc przełożył na dzisiaj.
    Na działce leży styropian i rusztowania czekają na zamontowanie, więc jego zdaniem koparka nie ma jak się ruszyć. Trochę styropianu jest już przyklejonego, więc gniazdek nie ma jak zamontować. Jest ekipa od elewacji. Zero propozycji współpracy - "rezygnuję".
    Trudno, będę zaraz sam osadzał puszki w styropianie. Chyba warto przed siatką? Czy nie spieszyć się, i montować na końcu?
    Tak przeglądam sposoby montażu gniazdek, i nie wiem, co wybrać.
    Od puszek na piankę + wkręty/kołki do styropianu, przez ebolt po cuda systemowe np. PMST60 + PST 60.

  17. #177

    Domyślnie

    Daj namiar na priv na tego człowieka. Żebym go przypadkiem nie zatrudnił.

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Stanęło w końcu na styropianie grafitowym:



    W sobotę na budowie pojawili się inspektorzy nadzoru inwestorskiego.




    Ogólna opinia co do jakości prac i stanu ich zaawansowania pozytywna. Choć nie obyło się bez wytknięcia kilku niedociągnięć do poprawy:

    Tutaj jest tymczasowo wstawione okno. Jutro rano ma przyjechać ekipa i wstawić ramę prosto z fabryki. A nie ma do czego przykleić taśmy zewnętrznej, bo pomimo uczulania na to styropian jest równo z murem.

    Ustalenia są takie, że ma zostać w trybie natychmiastowym (powinno już być zrobione) wycięte 10 cm styropianu od góry i po bokach. I jutro od rana będzie do czego przykleić taśmę paroprzepuszczalną.
    Na inne okna styropian wychodzi jeszcze odrobinę więcej. A docelowo ościeża mają zostać jeszcze wyklejone 2cm styro prostopadle do okna.


    Tu chyba wszystko OK? Chociaż na początku były zgrzyty. Wg ustaleń styropian miał być klejony obwodowo na klej do styropianu, a na środku jeszcze placki z pianki. A pierwsze dwie warstwy poszły (chyba) na plackach też z kleju.
    Ma być bez kołkowania i bez listwy startowej (od dołu też siatka w kleju).



    W ścianie miała zostać umieszczona czerpnia do rekuperatora. Zaszalałem - 315mm od razu w styropianie redukcja do 200. W murze ma być otwór dużo większy niż 200 dla dobrego odizolowania ściany. Ze 300 mm chyba byłoby OK, żeby dookoła dać 5cm izolacji, albo i kwadratowy otwór w którym BK zostałby zastąpiony styropianem z otworem fi200. Styropian w tym miejscu wyklejony do samej membrany - a czerpnia nie osadzona, dziura nie wykuta. Mają poprawić.



    Czerpnia będzie pod samą podbitką. Deszcz i czy śnieg musiałby lecieć do góry, żeby się tam dostać. Wziąłem taką wielką czerpnię licząc, że nawet po zamontowaniu włókniny w charakterze filtra wstępnego nie stłumi za bardzo przepływu i tu będą wyłapywane komary i inne większe świństwa.
    Ta mniejsza będzie doprowadzała powietrze do kominka. Wyrzutnia ma być przez dach. Koszt sporo większy, niż przez ścianę (sam kominek to coś pod 400zł + montaż)

    Inspektorzy z zadowoleniem odnotowali naprawę niedociągnięcia przez hydraulika - w pośpiechu zapomniał o przyłączu do baterii prysznicowej.



    Jednak wydali opinię, że nie życzą sobie przez następne 80 lat czekać na ciepłą wodę i cyrkulacja ma zostać doprowadzona do samych baterii. Ustalenia z hydraulikiem są takie, że zrobi to w tym tygodniu. W cenie.

    Zachwyt wywołało u inspektorów ogrodzenie (chociaż niedokończone).

    Trwa uzgadnianie i zamawianie przęseł, bramy i furtki. Na 99,99% będzie Plast-Met Agat. Koszt ogrodzenia zamknąłby się kwotą 30,5K zł za 30,24mb. W tym brama przesuwna z automatyką, ale jeszcze bez domofonu.










    W takich kolorach dom zrobił się jakiś taki posępny.



    Ale już niebawem ma przywdziać kolory docelowe. Jutro ustalimy konkrety. Teraz koncepcja jest taka, prawie całość to jakiś jasny kremowy czy beżowy kolor. Tylko ościeże brązowe - w kolorze zbliżonym do ram okien (złoty dąb) bądź rynien. Kolor podbitki pozostaje niewiadomą - będzie PVC barwiony w masie, ale zastanawiamy się, czy ciemny, czy w kolorze elewacji. Parapety mają być z kształtek klinkierowych. Nawet podobają mi się blaszane - za wyjątkiem ich plastikowych zakończeń. Odrzuca nas od nich.
    Żadnych występów czy boniowania do zbierania brudu i produkcji zacieków.

    Trwa gaszenie pożaru związanego z "rezygnacją" elektryka. W sobotę pojawił się na działce, miał zrobić WLZ, gniazda zewnętrzne i oświetlenie elewacji i stwierdził że nie da się pracować - styropian przyklejony, rusztowania przeszkadzają baletnicy w koparce. "Do widzenia". Rozmawiałem z dwoma - jeden jutro rano ma przewiercić się i wstawić arota. Ale trochę się zdziwił, że czemu styropian miałby przeszkadzać? On wierci pod skosem i chce wyjść jak najniżej - na pewno poniżej cokołu. Zależy od sytuacji - może nawet poniżej ocieplenia fundamentu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-06-2017 o 20:25

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Stanęło w końcu na styropianie grafitowym:

    Trwa uzgadnianie i zamawianie przęseł, bramy i furtki. Na 99,99% będzie Plast-Met Agat. Koszt ogrodzenia zamknąłby się kwotą 30,5K zł za 30,24mb. W tym brama przesuwna z automatyką, ale jeszcze bez domofonu.


    .
    Widzę że ze styropianem jak to mówiąc cena czyni cuda
    Ale z drugiej strony jeśl mówisz że wyceny na wełnę były tak kosmiczne , to faktycznie cena lepszej izolacji akusycznej nie jest warta aż tak duzej dopłaty ...

    Co do ogrodzenia , to widzę że na bogato
    U mnie przy 240mb ogrodzenia trzeba było iść w "ekonomię" , czyli siatka (ale gruba) + słupki + systemowa podmurówka , ale mimo to i tak nieźle finansowo mnie szarpnęlo ..

    Nie chciałeś bramy przesuwnej ? Bo chyba będziesz miał zwykła bramę dwuskrzydlową ?
    Ja obecnie mam dwuskrzydlową i stwierdziłem że w nowym domu tyko i wyłącznie już brama przesuwna.

    Niezłe postępy prac ...
    Najważniejsze aby mieć dobrych wykonawców , którzy robią szybko i .. dokładnie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kolejny dzień. Kolory elewacji, cokołu i podbitki ustalone. Elewacja jasna, podbitka biała, na cokół tynk mozaikowy drobnoziarnisty w odcieniach brązu z lekką domieszką kamyczków jasnych i ceglastych.

    Z ekipą od okien minąłem się - uszkodzone okno wymienione, obrobione styropianem od zewnątrz - wszystkie znaki wskazują, że było zgodnie z ustaleniami (wycięte 10 cm styropianu a po wstawieniu okna styropian wklejony ponownie).




    I tu mała dygresja w temacie pisemnych umów dyskutowanych w innych wątkach, których zawieranie IMO niczego nie daje inwestorowi poza złudzeniem bezpieczeństwa. Wykonawcy taka umowa ułatwia dochodzenie należności. Ale co daje inwestorowi? Że pójdzie do sądu żeby wyegzekwować naprawę usterek? Czy przymusić wykonawcę do wykonania usługi (vide elektryk, który mi odwrócił się na pięcie)? Dziękuję, wolę poświęcić siły i czas na szczytniejsze cele, niż ciąganie się po sądach. Elektrykowi nic nie zapłaciłem, a jak ktoś mi nienależycie wykona prace, to powiem "zabieraj tego babola" albo "proponuję 20% upustu, za te niedociągnięcia". I pewnie się dogadamy. A jak się nie dogadamy, to nie zapłacę... aż się dogadamy
    A skąd ta dygresja? Na okna mam umowę. A w niej taśmy ME500 i ME501. A na oknie ME508... Przynajmniej od wewnątrz. Nie wiem, co na zewnątrz bo już styropian przykrył. I co ja mam z tym począć? Żądać wymiany na zgodną z umową, czy podpisywać aneks?



    Czerpnia wykuta. Zostało docieplić.



    Okna ostatecznie obrobione styropianem wyglądają tak:



    Przy oknach będzie listwa z siatką, na wszystkich narożnikach też listwy z siatką.

    Co do wątpliwości co do bramy - będzie przesuwna. Tu widać poduchę, na której zostanie zamontowana:



    Zdjęcie starsze i nie widać nawet całej poduchy betonowej, ale tylko takie znalazłem.
    I tu ciekawostka. Fence Tech sobie za wylanie takiej poduchy orientacyjnie krzyknął 1,5-2K zł. Wykonawca płotu się tyko zaśmiał. Ceny montażu też mają śmieszne (czy raczej żałosne).

    Był "nowy" elektryk. Przewiercił fundament, zapiankował arota. Nie ma pośpiechu teraz z WLZ. Ale jak popatrzyłem, to i tak wyszedł na zewnątrz poniżej cokołu, więc właściwie, to pośpiechu nigdy nie było. "Dezerter" chyba chciał ułatwić sobie pracę i przebić się przez beton komórkowy, i dlatego mu styropian przeszkadzał. Czyli dobrze że zrezygnował. Pewnie ten "nowy" elektryk zrobi też resztę roboty.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-06-2017 o 20:43

Strona 9 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony