dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zabudownanie wnęki pod drzwi

    Witam,
    temat się przewija ale dla pewności zakładam wątek.
    Problem dotyczy wejścia z korytarza do pokoju. Obecnie jest tam wnęka o szerokości 133 cm do samego sufitu (tj. do 257 cm). Chciałbym jednak wstawić tam drzwi czyli zostawić otwór o wymiarach 90 x 210 a resztę zabudować. Wszystkie ścianki pod drzwi mają grubość 14 cm ( 12 cm cegły + 2 cm tynku gipsowo-wapiennego). Stąd grubość ścianki dzielącej pokój i korytarz także chciałbym zachować.
    Planuję zrobić to z pustaka pianowego Ytong tylko by zbliżyć się do planowanej grubości musiałbym wykorzystać bloczki o grubości 7,5 cm oraz 5 cm. Myślicie że to dobry pomysł by wykonać ściankę "dwuwarstwową"? Pytanie jeszcze co później, czy powinienem zostawić miejsce na tynk i później na to położyć gładź czy od razu wszystko wyrównać gładzią?
    Czy może lepiej całość zrobić z płyt G-K?

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nic nie chcesz tam wieszać to spokojnie możesz to zrobić z GK. Dla czego nie zrobić tego z cegły, jak reszta? Swoją drogą nie do końca rozumiem do czego potrzebujesz mieć zachowaną grubość ścianek z drzwiami.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście można z cegły ale dużo zachodu. Nie dopisałem a mieszkanie jest w stanie deweloperskim. Dodatkowe tynki itd komplikują trochę sytuacje. A szerokości chcę zachować ponieważ na powierzchni 2 m2 mam wejście do 5 pomieszczeń o jednakowej grubości ścianki nad drzwiami stąd wypadałoby żeby jedna z nich się nie wyróżniała.

    A może w środku Ytong 7,5 cm + po bokach po arkuszu z G-K?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A nie możesz użyć bloczków gazobetonowych gr 12cm a nie 7+5 ?

    Ja bym to robił z płyty g-k na ruszcie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie to miałem napisać, są bloczki 12 cm, np
    http://www.leroymerlin.pl/materialy-...9911,l345.html
    lub
    http://www.leroymerlin.pl/materialy-...6625,l345.html
    lub
    http://www.leroymerlin.pl/materialy-...6587,l345.html

    Ogólnie technologicznie nic nie stoi na przeszkodzie pomurowania ściany warstwowej. No może poza większymi kosztami robocizny. Budując to z gazobetonu lub cegły najprawdopodobniej będziesz jeszcze potrzebował kupić i wstawić tam nadproże.

    Budując tak grubą działówkę, dajesz zbędne obciążenie na strop. Jeśli nic ciężkiego nie będziesz tam mocował, to ja się upieram przy gk.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Ścianka dotyczy mieszkania w bloku, raczej nie ma obaw o nadmierne obciążenie stropu. W takim razie rezygnuję z dwuwarstwowej ściany. A myślicie że ten Ytong w środku (7,5) oraz płyty po bokach mocowane klejem i kołkami to zły pomysł? Miałbym możliwość wtedy zamocowania lustra w przedpokoju oraz byłbym spokojniejszy gdyby ktoś opierał się o drzwi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Z tego co piszesz jedno jest pewne na budowlance sie nie znasz. Ściana z g-k ma podkonstrucję stalową i do drzwi są specjalne profile uwierz że o takie drzwi możesz sie oprzeć a na ścianie lustro nie spadnie.

    Dlaczego uparłeś się na 7,5 ? Sciana obok jak piszesz ma 14cm wiec kleić muisz conajmniej podwójnie płyty g-k na te bloczki. Jesteś pewny że to lepsze niż 12+tynk? Nie sądzę.

    Z czego tego nie zalepisz pamętaj o nawiercaniu i wbijaniu w spoine jakiś drutów tak aby połączyc stary mur z nowym. W napdożu pasuje dać ze 2 druty fi12 i trochę cementu- druty nawiercić w ściany istniejące.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie przeczę, niestety nie znam się i doświadczenie mam marne. Nie upieram sie na G-K - tu mój błąd bo miałem na myśli bloczki o grubości 11,5 - chodzi mi tylko o ograniczenie zabiegów związanych z tynkowaniem.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam taką wnękę pod schodami, zazwyczaj lądują tam jakieś graty, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie zrobić w tym miejscu drewnianej ścianki i nie zamontować tam półek tak żeby powstał schowek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony