Iwan
W takim razie trzymam kciuki, żebyście się jak najszybciej wprowadzili do urządzonego domu.
Z tymi luksferami to było tak - żona chciała je koniecznie gdzieś zastosować, a ja znalazłem dla nich tę ściankę. Moje przeróbki będą głównie materiałowe jak w większości przypadków, ostatecznie dlatego tak długo i wnikliwie szukałem gotowego projektu, żeby jak najmniej przerabiać. Ścianę zewnętrzną będę prawdopodobnie robił jako 3-warstwową (pustak ceramiczny 24, wełna 10, pustka 3 i klinkier 12) i to głównie z powodu elewacji klinkierowej. Jest to niewątpliwie rozwiązanie droższe i wymaga poszerzenia fundamentów.
Poza tym chciałbym pomieszczenie gospodarcze częściowo potraktować jako małą spiżarnię i wstawić tam dużą lodówko-zamrażalkę, a w kuchni tylko małą zabudowaną chłodziarkę.
Powiedz, czy okno w pomieszczeniu gospodarczym nie koliduje z kotłem co., czy się swobodnie otwiera?
Mój "architekt adaptujący" poradził mi, żebym oddzielił na parterze część dzienną od nocnej, tylko nie bardzo wiem jak to najlepiej zrobić i czy wtedy ten ładny przestronny hall nie stanie się zbyt ciemny i przyciasny.
Co ze schodami, czy są wygodne i jak je zrobiłeś?
Czy słupy podporowe z przodu i z tyłu domu masz z litego drewna? Mój architekt podpowiada, że taniej będzie zrobić je z żelbetu i obudować drewnem, ale ja chciałbym pozostać przy drewnianych.

Czy dostałeś mojego maila na "priva" wysłanego wczoraj?
Pozdrawiam Jarek.