dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Drzwi na taras PVC niskoprogowe - za i przeciw.

    Czy ktoś posiada lub montował drzwi na taras/balkon bezprogowe lub niskoprogowe.
    Zamierzam zakupić drzwi dwuskrzydłowe rozwierane do otworu 180x235cm i sprzedawcy odradzają mi wariant z niskim progiem z aluminium twierdząc, że mają kiepską sztywność i słabe ryglowanie, mogę wziąć oczywiście ale sugerują brak gwarancji na takie rozwiązanie.

    Czy ktoś potrafi się wypowiedzieć na ten temat jak to jest rzeczywiście z praktycznego punktu widzenia z takim rozwiązaniem ?

    Jak to w ogóle wygląda taki próg i ryglowanie skrzydeł do niego ? Proszę o fotki, jeżeli ktoś posiada.

  2. #2

    Domyślnie

    a wykorzystaj sobie wujka Googla to zobaczysz
    Jeśli pod progiem będzie miejsce na dodanie poszerzenia ze wzmocnieniem będzie dobrze
    ryglowanie takie samo jakby próg był normalny - zakładając że nie stosują jakiś oszczędności na okuciach

  3. #3

    Domyślnie

    Wujek google coś małomówny w tym temacie i nie bardzo wiem jak to to wygląda, domyka się dolna część ramy skrzydła do jakiejś listwy, krawędzi ramy (tyle, ze obniżonej) czy jest tylko uszczelnienie pod skrzydłem i poza ryglowaniem o nic się skrzydło dołem nie opiera ? Bo tak zrozumiałem sprzedawcę.

    Miejsce jest bo to parter i do czasu zrobienia izolacji podłogi i wylewki mam od dołu skrzydła do chudziaka jakieś 18cm luzu.

  4. #4

    Domyślnie

    małomówny ???
    https://www.google.pl/search?q=niski...ed=0CAgQ_AUoAQ
    wystarczyło wpisać - niski prób w drzwiach balkonowych - zaznaczyć że chce się zobaczyć grafikę i masz.... oglądaj
    Niski próg jest zimniejszy i mniej szczelny gdyż ma tylko szczotkę (żadne tam uszczelnienie tylko bród zamiata i uszczelkę szybciej szlag trafia) i jedną uszczelkę która ma zapewnić to, co w innym miejscu dwie

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki za link, teraz już wiem jak to wygląda, ryglowanie widzę normalne, miałem informację, że jest słabsze, tylko jakieś tam niby pazurki czy coś w tym rodzaju.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale pamiętaj, że szczelność i dźwiękoszczelność tego rozwiązania jest słabsze niż standardowego progu.

  7. #7

    Domyślnie

    Wg mnie to rozwiązanie jest też bardziej narażone na włamanie. Dużo łatwiejszy dostęp do zaczepów. Klamka z przyciskiem / kluczem wskazana.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Ok, dzięki za link, teraz już wiem jak to wygląda, ryglowanie widzę normalne, miałem informację, że jest słabsze, tylko jakieś tam niby pazurki czy coś w tym rodzaju.
    Wiesz jak to wygląda na zdjęciach. a to żadna gwarancja, ze w Twoich oknach też tak będzie. Niedawno widziałęm takie cudo tylko z ryglem gora - dol.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wiesz jak to wygląda na zdjęciach. a to żadna gwarancja, ze w Twoich oknach też tak będzie. Niedawno widziałęm takie cudo tylko z ryglem gora - dol.
    Otóż to, w wycenie mam napisane - próg alu, dopłata 400pln, jak wygląda to nie wiem, jest też dopłata do jakiegoś poszerzenia pod niski próg 45mm 100pln ale też nie wiem jeszcze o co biega. Z rozmowy wynikało, że nie polecane rozwiązanie bo dół rygluje się tylko na jakimś tam pazurku i nie ma gwarancji na to. W wycenie jest już jednak napisane, że spełnione warunki gwarancji.
    Drzwi z profilu veka alphaline 90 + z jakiejś wytwórni zdaje się z Białegostoku.

    Czy te niskie progi to jakiś element systemowy przypisany dla np ww. Veki lub ich autorski element, czy może każdy producent w tym temacie orze jak może i nie zawsze to wychodzi jak należy ?

  10. #10

    Domyślnie

    Okna i drzwi marki Witraż z Białegostoku - czy ktoś miał z tą firmą styczność ?
    Profile Veka w pełnej gamie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    ...
    Czy te niskie progi to jakiś element systemowy przypisany dla np ww. Veki lub ich autorski element, czy może każdy producent w tym temacie orze jak może i nie zawsze to wychodzi jak należy ?
    Twoje podejżenia są jak najbardziej uzasadnione. W pogoni za ceną firmy kombinują jak mogą a potem wyceny okien istotnie różnią się między sobą. Ale nie wiem jak jest u tego producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Montując drzwi na tzw poszerzeniu nie ma mowy o słabej sztywności progu. Ja mam drzwi dwuskrzydłowe rehau które zresztą sam robiłem (pracuję przy produkcji drzwi) i ryglowanie przy progu jest identyczne jak na calym obwodzie skrzydła. szczelność i dźwiękoszczelność jest na wysokim poziomie. wieczorem wrzucę zdjęcia. a te 400 zł dopłaty to trochę za dużo. wejdź na strone www.eurocolor.com.pl to może coś dla siebie znajdziesz

  13. #13

    Domyślnie

    Dla profilu perfectline jest to już 200zł + 90 poszerzenie.
    Ww. firma ma zdaje się dość nowoczesne maszyny - okna są robione z cienką, niewidoczną spoiną w narożach podczas, gdy w dwóch innych firmach gdzie pytałem o okna z profilów veki i aluplastu nie potrafią takich zrobić - w narożach pasek sfrezowanego tworzywa. Okucia maco multi matic.
    Te bezfrezowe połączenia nie są zapewne wyznacznikiem trwałości i jakości okien a tylko drobnym udoskonaleniem estetycznym, dlatego chętnie usłyszał bym ocenę użytkowników i montażystów okien tej firmy.
    dziękuję za wszystkie porady i załączone linki
    pzdr

  14. #14

    Domyślnie

    Myślę, że można znaleźć lepszych producentów na Vece.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Dla profilu perfectline jest to już 200zł + 90 poszerzenie.
    Ww. firma ma zdaje się dość nowoczesne maszyny - okna są robione z cienką, niewidoczną spoiną w narożach podczas, gdy w dwóch innych firmach gdzie pytałem o okna z profilów veki i aluplastu nie potrafią takich zrobić - w narożach pasek sfrezowanego tworzywa. Okucia maco multi matic.
    Te bezfrezowe połączenia nie są zapewne wyznacznikiem trwałości i jakości okien a tylko drobnym udoskonaleniem estetycznym, dlatego chętnie usłyszał bym ocenę użytkowników i montażystów okien tej firmy.
    dziękuję za wszystkie porady i załączone linki
    pzdr
    ten sfrezowany pasek to tzw wąski zgrzew w eurocolor bez problemu ci taki zrobią a co do trwałości takiego zgrzewu to nie ma żadnej różnicy. to jest tylko różnica w zastosowaniu innego noża zdzierającego. zobacz sobie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=bvbtRnfsCp8
    wklejam kilka zdjęć z moim progiem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140812_202321.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	274608Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140812_202349.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	274612Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140812_202421.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	274613Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140812_202448.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	274614

  16. #16

    Domyślnie

    No właśnie, to standardowe rozwiązanie, w większości okien tak to wygląda jak na filmie - w okleinowanych profilach jest tam pas PVC bez okleiny (oczywiście barwiony w macie więc mało widoczny), na narożach okien wspomnianej firmy nie ma śladu po łączeniu, połączenie bez przerwy i bez frezu.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    na filmie jest właśnie standardowe rozwiązanie , przy wąskim zgrzewie jest delikatny ślad około 0,5 - 1 mm którego nie da się wyeliminować no chyba że w tej twojej firmie okna są w jakiś sposób klejone a nie zgrzewane. Taki zgrzew wygląda mniej więcej tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaw_chow_1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	274647

  18. #18

    Domyślnie

    Coś w tych klimatach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony