dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Karkówka z grila-proszę o przepisy

    Witam
    Jak w temacie, proszę osoby zaprawione w grilowaniu o proste przepisy na przygotowanie marynaty do tego mięsa.
    Z góry serdecznie dziękuje.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wbrew pozorom karkówka lubi swą naturalność w smaku bez przesadzania z przyprawami ale to tylko moje skromne zdanie.Ostatnio karkówkę robię tak:
    Około 1 kg karkówki.Marynata.łyżka oregano,łyżka majeranku,siekana kolendra,łyżeczka ostrej papryki i łyżeczka pieprzu ziołowego,jeden pomidor sparzony bez gniazd nasiennych,dwa ząbki czosnku ja lubię.seta lub więcej oliwy z oliwek,sok z jednej cytryny limonki.Blender i marynata gotowa.Jeszcze same steki-kotlety.Kroję w centymetrowe plastry i rozbijam tłuczkiem włókna na dość cienko.Składam na pół i jeszcze raz rozbijam.Tak z każdym stekiem.W marynatę na kilka godzin i na grilla.Zasada węgiel-brykiet żar.bez tacek z przygotowana polewką z piwa lub koniaku.Dlaczego koniaku .Mają fajny smak jeszcze bardziej chlebowy jak z piwem.

  3. #3

    Domyślnie

    Moja najprostsza marynata to papryka ostra i słodka z piwem lub winem czerwonym, no i oczywiście sól do smaku. Tak mało ale jak cudownie smakuje

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedyś kombinowałem z przyprawami teraz nie . Nie używam oliwy bo w karczku dość tłuszczu Więc szklanka wody i ząbek czosnku mała cebula trochę musztardy i sól pieprz papryka koncentrat pomidorowy trochę majeranki troszkę cukru i alkocholu wino ,piwo albo wódka zależy co mam pod ręką To wszystko Robię grube kotleciki troszkę z młotka i sru do zalewy przez noc .Potem do lokomotywy Dzieciaki uwielbiają

  5. #5

    Domyślnie

    serdecznie dziękuję za wszystkie propozycje. Jako że por roku nie bardzo "grilowa" obiecuję że wszystkie sprawdzę wiosną i latem i dam znać.
    Gdyby ktoś miał jeszcze ochotę podzielić się swoimi przepisami na jakieś dobre mięsko, niekoniecznie karkówkę to serdecznie zapraszam.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  6. #6

    Domyślnie

    Ja się fascynuję trochę po amerykańsku i na pewno jak odpalę moją lokomotywę to wyprubuję to ;https://www.youtube.com/watch?v=bdOjov8Yyn0
    2 odpalenie będie to;https://www.youtube.com/watch?v=Phrr9_eHr7s Zrobiłem PYCHA wszyscy się zajadali do pełna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0639.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	307287   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0641.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	307288   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0380.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	307290  
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 04-03-2015 o 17:54

  7. #7

    Domyślnie

    Ale zrobiłeś mi smaka tymi filmikami. Następny grill to te hot dogi chyba wypróbuję.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  8. #8

    Domyślnie

    Jako że mój gril także wędzi wiec karczek inaczej czyli baleron
    Najpierw w solanke na 5 dni potem w dym w lokomotywe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0674.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	328149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0670.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	328151  
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 20-08-2015 o 12:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony