dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mysle, że powineneś znaleźć biuro architektoniczne specjalizujące się w obsłudze luksusowego klienta.
    Czyli standartowe polowanie na jelenia
    Kto tu się wymądrza ?
    Po czym poznać "luksusowego klienta" ?
    W wątku RBR jest gość z nowym domem 380m2 który kupił kocioł na ekogroszek i czy on jest to "luksusowy klient" ?
    Zaproponuj mu,żeby się zgłosił do takiego biura to cię wyśmieje jak i jego forumowy sprzedawca tegoż kotła,który mu ten kocioł wcisnąl.
    Jakie gość miał pojecie o tym co kupuje i do czego to kupuje ?
    Sądzę,że ie miał żadnego pojęcia a był "luksusowym klientem" bo ma bańkę na dom i bazował tylko na swojej niewiedzy.

    Zatem gdzie jest granica wymądrzania się a logicznej porady ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-08-2014 o 02:19

  2. #22
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przepraszam .Komu ty to teraz tłumaczysz???No chyba nie autorowi któremu daliście z trollobetonem po łapkach.On już zapewne szuka odpowiedzi gdzie indziej.Zbytek łaski.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    patrq93
    To spróbujmy usystematyzować.
    1. Zleć porządne OZC. Nie za bardzo dowierzałbym konstruktorom z Danwood'u i ich danym.. Pozwoli to na wniesienie poprawek na etapie projektu i zaoszczędzić kasę na ogrzewaniu w przyszłości. Będziesz miał też dane co do mocy urządzeń potrzebnych do ogrzania. OZC zajmuje się z sukcesem kilku forumowiczów, np. Asolt. Skontaktuj się z nim i pogadajcie sobie.
    2. Gruntowa PC prawidłowo dobrana powinna wystarczyć przy każdej temperaturze zewnętrznej. Nawiasem mówiąc możesz sprawdzić kiedy ostatnio w Poznaniu było -30, nie wspomnę o -40 st.
    3. Panele fotogalwaniczne to jak na razie temat dla hobbystów i niezależnie od wysokości dotacji odpuściłbym sobie. Jeśli chcesz ogrzewać basen to tylko solary, jeśli nie to np. przy 3-4 osobach zakup bez sensu. W końcu będziesz miał PC i nadwyżki mocy latem i w okresach przejściowych.
    4. Jeśli wodę będziesz miał z wodociągu to zmiękczacz nie powinien być potrzebny. Pogadaj z sąsiadami lub napisz do lokalnego dostawcy z prośbą o przesłanie wyników badania wody. Czy zmiękczacz będzie spowalniał przepływ? Do użytku domowego: mycie, gotowanie, zmywanie pranie - nie. Wydajność zależy od wielkości /parametrów/ urządzenia.
    Wyboru producenta PC i kolektora /poziomy - pionowy/ musisz dokonać samodzielnie, na podstawie opinii chociażby tutaj, na FM.
    Korzystając z opinii pamiętaj o jednym. Piszą głównie niezadowoleni, którym źle dobrano urządzenia, spaprano instalację, namówił ich "pan Henio" niekoniecznie mający pojęcie o czym mówi. Zadowoleni z reguły siedzą cicho.
    W każdym razie zacznij od OZC. Jak będziesz ją miał wracaj tutaj przed podjęciem decyzji na każdym etapie.
    I... . Aby podejmować racjonalne decyzje i chociaż w niewielkim stopniu być partnerem dla firm budujących dom, musisz trochę wiedzy łyknąć.
    W końcu wydajesz oszczędności życia /jakie by nie były/, a w tym co zbudujesz będziesz mieszkał kilkadziesiąt lat patrząc codziennie na popełnione błędy.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    O tym własnie było pisane już w kilku innych wcześniejszych postach - "doświadczeni wyjadacze" traktuję nowych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć jak idiotów . O tej przysłowiowej "owcy do strzyżenia" to chyba kilka razy już tutaj czytałem.
    Aż stach się o coś spytać.

    Pisałem to już kilka razy, napisze jeszcze raz - Polak z natury jest zawistny, jak masz więcej pieniędzy od niego to jesteś złodziej i krętacz. Widać, niektórych to boli na tym forum. A szkoda, bo zamiast konstruktywnych uwag i rad, słyszymy obelgi o tym jacy jesteśmy "niedouczni" i jak bardzo ktoś nas oszuka przy budowie. Jezu, współczuje waszym dzieciom, jak coś się ojca pytają
    Ja od siebie życze powodzenia w budowie i wytrwałości.

    PS. Sądzę, że gdybyś założył oddzielnie tematy i nie pisał, że chcesz wybudować taki dom, wszyscy by Tobie dobrze doradzili jak należy

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekFTW Zobacz post
    O tym własnie było pisane już w kilku innych wcześniejszych postach - "doświadczeni wyjadacze" traktuję nowych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć jak idiotów . O tej przysłowiowej "owcy do strzyżenia" to chyba kilka razy już tutaj czytałem.
    Aż stach się o coś spytać.

    Pisałem to już kilka razy, napisze jeszcze raz - Polak z natury jest zawistny, jak masz więcej pieniędzy od niego to jesteś złodziej i krętacz. Widać, niektórych to boli na tym forum. A szkoda, bo zamiast konstruktywnych uwag i rad, słyszymy obelgi o tym jacy jesteśmy "niedouczni" i jak bardzo ktoś nas oszuka przy budowie. Jezu, współczuje waszym dzieciom, jak coś się ojca pytają
    Ja od siebie życze powodzenia w budowie i wytrwałości.

    PS. Sądzę, że gdybyś założył oddzielnie tematy i nie pisał, że chcesz wybudować taki dom, wszyscy by Tobie dobrze doradzili jak należy
    Nic ująć nic dodać.Bardzo ładnie to napisałeś.On już to chyba zrozumiał i wie skoro nie odpisuje.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W większości się zgadzam ale z tym zmiękczacze to absolutnie nie. Najlepiej samemu sprawdzić wodę . U mnie z wodociągów była twarda. Nie znam nikogo kto by miał miękką.



    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    patrq93
    To spróbujmy usystematyzować.
    1. Zleć porządne OZC. Nie za bardzo dowierzałbym konstruktorom z Danwood'u i ich danym.. Pozwoli to na wniesienie poprawek na etapie projektu i zaoszczędzić kasę na ogrzewaniu w przyszłości. Będziesz miał też dane co do mocy urządzeń potrzebnych do ogrzania. OZC zajmuje się z sukcesem kilku forumowiczów, np. Asolt. Skontaktuj się z nim i pogadajcie sobie.
    2. Gruntowa PC prawidłowo dobrana powinna wystarczyć przy każdej temperaturze zewnętrznej. Nawiasem mówiąc możesz sprawdzić kiedy ostatnio w Poznaniu było -30, nie wspomnę o -40 st.
    3. Panele fotogalwaniczne to jak na razie temat dla hobbystów i niezależnie od wysokości dotacji odpuściłbym sobie. Jeśli chcesz ogrzewać basen to tylko solary, jeśli nie to np. przy 3-4 osobach zakup bez sensu. W końcu będziesz miał PC i nadwyżki mocy latem i w okresach przejściowych.
    4. Jeśli wodę będziesz miał z wodociągu to zmiękczacz nie powinien być potrzebny. Pogadaj z sąsiadami lub napisz do lokalnego dostawcy z prośbą o przesłanie wyników badania wody. Czy zmiękczacz będzie spowalniał przepływ? Do użytku domowego: mycie, gotowanie, zmywanie pranie - nie. Wydajność zależy od wielkości /parametrów/ urządzenia.
    Wyboru producenta PC i kolektora /poziomy - pionowy/ musisz dokonać samodzielnie, na podstawie opinii chociażby tutaj, na FM.
    Korzystając z opinii pamiętaj o jednym. Piszą głównie niezadowoleni, którym źle dobrano urządzenia, spaprano instalację, namówił ich "pan Henio" niekoniecznie mający pojęcie o czym mówi. Zadowoleni z reguły siedzą cicho.
    W każdym razie zacznij od OZC. Jak będziesz ją miał wracaj tutaj przed podjęciem decyzji na każdym etapie.
    I... . Aby podejmować racjonalne decyzje i chociaż w niewielkim stopniu być partnerem dla firm budujących dom, musisz trochę wiedzy łyknąć.
    W końcu wydajesz oszczędności życia /jakie by nie były/, a w tym co zbudujesz będziesz mieszkał kilkadziesiąt lat patrząc codziennie na popełnione błędy.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli nie interesuje Cię kominek, kup agregat. To wersja Elfir Wersja Arturo, to tani kominek lub koza . Szybko nagrzewające się urządzenia grzewcze, które garścią opału zniwelują wrażenie zimna w chwili nagłego ochłodzenia. Do momentu aż pompie ciepła minie chwilowa czkawka...Oczywiście pojęcie tani, może się nieco różnić od tego jakie ma Arturo, wiec może coś zabytkowego?

    Kózka za 2000, kafle (bez robocizny, materiałów, paleniska i montażu) za 20.000...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05995..JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	274150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	274151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AB.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	274152  

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    W większości się zgadzam ale z tym zmiękczacze to absolutnie nie. Najlepiej samemu sprawdzić wodę . U mnie z wodociągów była twarda. Nie znam nikogo kto by miał miękką.
    Najpierw sprawdzić, później się martwić
    Warszawa - poniżej średniej dopuszczanej przez normę http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/twardosc-wody
    U mnie i okolicy.http://www.pwikpiaseczno.pl/jakosc-wody.html
    też nie jest tak źle. Czajnik odkamieniany 1 - 2 x do roku.
    Nie to co w górach, że mydło trudno spłukać, ale da się żyć.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    1 , 2 razy do roku to rewelacja. U mnie 1 na tydzień.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Może mam /mamy/ szczęście.
    Wg. badań robionych przez wodociągi zawartość CaCO3 = 184 mg/l, co kwalifikuje wodę jako miękką.
    Każdy z zakładów korzysta z ujęć oligoceńskich, a zawartość CaCO3 oscyluje wokół 200.

    Czyli nie masz zmiękczacza /co za słowo/?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Po czym poznać "luksusowego klienta" ?
    M.in. po tym, że nie chce mi się babrac w budowlance jak nam, którzy oglądają kazda złotówkę zanim ją przekażą w inne ręce. Takim, co zainteresowani są wykonastwem kompleksowym, bo nie mają czasu patrzeć wykonawcom na ręce i samym zakasać rękawy do poprawek.

    Miałam takich klientów i wierz mi, że liczące się biuro architektoniczne nie poleci badziewia, ani nie sprawdzonej ekipy. To kosztuje więcej, oczywiście.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Całkowicie się zgadzam

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Kilka opinii wynikających z wykształcenia bądź użytkowania znajomych:

    1. PC ciężko ze zwrotem inwestycji w rozsądnym czasie. Lepiej instalacja gazowa niskotemperaturowa czyli kondensat+100% podłogówka+ solary.

    2. Nie wiem jak gwc, ale klimatyzator wpięty w instalację WM powinien dać radę. Oczywiście wielkość jednostki ma znaczenie.

    3. Fotowoltaika to wielka kupa. Sprawność 20% to śmiech, a napięcie DC które trzeba zmienić na AC to dodatkowa strata.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nela - gaz ma sens jak jest przy działce. Jeśli trzeba kopać instalację samodzielnie to PC zwraca się szybko.

    Poza tym inaczej wygląda opłacalnośc gazu przy zwartym domku 120 m2 a przeszklonej rezydencji o pow. powyzej 250 m2.

    Podłogówka też niekoniecznie spełni swoją rolę w domku w konstrukcji drewnianej. W krajach budownictwa szkieletowego używa się raczej nadmuchu niż podłogowek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-08-2014 o 14:54

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post

    1. PC ciężko ze zwrotem inwestycji w rozsądnym czasie. Lepiej instalacja gazowa niskotemperaturowa czyli kondensat+100% podłogówka+ solary.

    2. Nie wiem jak gwc, ale klimatyzator wpięty w instalację WM powinien dać radę. Oczywiście wielkość jednostki ma znaczenie.
    Z żadnym z tych stwierdzeń się nie zgadzam.
    Mam gaz przy działce i zrezygnowałem z przyłącza gazu na rzecz prądu bo po prostu tak było taniej.A wiec jak już pisałem,trzeba samemu podejmować optymalne dla siebie decyzje a nie sugerować się opiniami z forum czy sprzedawców czegokolwiek.
    Jełśi chce się przy tym budować tanio to jednak trzeba coś wiedzieć i używać kalkulatora przy podejmowanych decyzjach.
    Nie do końca też pompa ciepła będzie droższa od gazu w przypadku instalacji,do zależy od domu jak i od samej pompy,jeśli dom ma niskie obciązenie cieplne to może się tak sprawdzić pompa już za 15tys.zł,gdzie eksploatacja będzie znacznie tańsza niż gazu.
    Dlatego tak ważne jest OZC przed budową bo bez tego ani rusz i nie można w żaden sposób porównywać czegokolwiek do ogrzewania.
    Pompy ciepła to nie tylko grunt-woda ale i powietrze-woda gdzie nie trzeba wykonywać drogich kolektorów pionowych czy poziomych,przez co taka pompa jest znacznie tańsza od gruntowej.
    Solary są całkowicie bezzasadne ekonomicznie dla standartowej rodziny np.2+2 nawet z dużą dopłatą.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-08-2014 o 16:05

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Solary są całkowicie bezzasadne ekonomicznie dla standartowej rodziny np.2+2 nawet z dużą dopłatą.

    Ale przy basenie ich sens rośnie skokowo

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Ujmę to tak:
    1. założyciel wątku nie ma bladego pojęcia o czym pisze, a tym bardziej nie ma bladego pojęcia o co pyta licząc na konkretne porady nie podając przy okazji parametrów domu, a ma znaczenie czy basen będzie 3x5m czy 5x8m
    2. odpowiadacie nie mając zielnego pojęcia o budynku założyciela wątku wygłaszając prawdy objawione

    i tyle

  19. #39

    Domyślnie

    Chwileczkę Panowie, chwileczkę. Po pierwsze chcę podziękować osobom, które się udzieliły i nie marudzą dla marudzenia. Wyjaśnię może kilka rzeczy, żeby nie było nieporozumień.

    Z solarami nie prosiłem o ocenę samego pomysłu, bo po pierwsze planuję to rozegrać trochę inaczej jeśli chodzi o finanse i nie będę tutaj tego tłumaczył. Dla jasności będę prawdopodobnie płacił tylko 20% wartości solarów - stąd w moim przypadku się to opłaci. Pytanie było o samą kontrolę nad poziomem mocy w domu przy wykorzystaniu solarów. (Nie, nie zamierzam ich ukraść, ani porwać córkę właściciela firmy montującej takie panele )

    Zrozumiałem, że GWC jest bez sensu przy takim budynku - i tyle część z Was zachowała się tak jakbym jutro miał budować ten dom - a ja zwyczajnie pytam o wykorzystanie w praktyce. Od tego jest architekt, forum, gazety, artykuły na stronach typu murator by poczytać i wyciągnąć z tego wnioski i to właśnie chciałem zrobić. A część z Was się kłóci jak na forum motoryzacyjnym banda nastolatków w temacie "BMW vs Audi". Spokojnie Panowie i Panie spokojnie.

    Ze zmiękczacza wody nie zrezygnuję, bo wiem jaką wodę ma Aquanet. Twardą, bardzo twardą - wiecznie wszędzie jest kamień. To jest świetny bajer i czytałem na tym forum, że ludzie są zadowoleni. Nazywajcie mnie jeleniem trudno - one też muszą występować w przyrodzie, przynajmniej ja będę miał miękką wodę.

    Dlaczego Danwood ? To nie jest ostateczny wybór, aczkolwiek podoba mi się czas wykonania, kompleksowe wykończenie. Nie mam zamiaru budować gospodarczo, bo nie dla mnie są codzienne konflikty z Mietkami, Heńkami i innymi "eskpertami". Technologia szkieletowa o ile w Polsce nie jest popularna to w USA ciągle budują w ten sposób. Głównie na nich zerkam, bo właśnie ten czas budowy mi się podoba i fakt, że budowa nie trwa kilka-kilkanaście miesięcy tylko parę tygodni.

    Co do pompy ciepła póki co nie myślę nad opcją z powietrze woda bez wcześniejszych odwiertów testowych (chyba tak się to nazywa). Więc póki co zakładam, że użyję wersję PC gruntowej. Czemu pompa ciepła?

    Trzeba by było zrobić konkretne wyliczenia, bo tak - niech będzie nawet ogrzewanie gazowe + ogrzewanie nadmuchowe i teraz do tego muszę dokupić albo klimatyzację do każdego pokoju (jednostka zewnętrzna i wewnętrzna) lub podłączył moduł chłodzący do instalacji ogrzewania nadmuchowego. I to w sumie ma wyjść taniej niż PC podłączone do ogrzewania nadmuchowego ? Moim zdaniem nawet gdyby w sumie wychodziło to cenowo podobnie czy w eksploatacji to mamy więcej elementów mogących ulegnąć zepsuciu. Nie mówię, że napaliłem się na konkretną pompę ciepła, ale rozważam kilka jej wersji i z tego co wiem właśnie ta i te wykorzystujące wodę są najefektywniejsze.

    Poza tym, na 100% nikomu u mnie w domu nie będzie się chciało grzać w piecu/palić w kominku stąd te na paliwo stałe odpadają (psa nie będę do tego wykorzystywał, przepukliny by dostał). Gazowy mógłby być, ale dochodzi do tego instalacja całego systemu i te wszystkie opłaty miesięczne, które bym praktycznie za nic płacił - nie lubię kuchenki gazowej więc płacić za nic przez cały rok poza miesiącami grzewczymi nie ma sensu.

    Co do przeszkleń to w miarę możliwości będę się starał je robić od strony południowej (ogród) od strony frontowej i sąsiadów planuję raczej standardowe okna.

    Jeśli ktoś z Was ma jakieś zarzuty istotne dla technologii szkieletowej to proszę bardzo, chętnie poczytam.

    P.S. W jaki sposób mam podać konkretne założenia budowy skoro dom jest aktualnie w mojej głowie, a architekt dowie się, że ma ode mnie zlecenie dopiero pod koniec roku ? Chcę mieć jakiś plan zanim do niego pójdę więc skąd mam mieć te dane ?

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jak będą dane - zapraszamy .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony