dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mylisz solary z fotowoltaiką.
    Solary to rury do podgrzewania wody a nie uzyskiwania prądu.

    Rolą GWC nie jest zastępowanie klimatyzatora (chociaż duże GWC w malym domku latem może schłodzić nieco powietrze). GWC w okresie zimowym ma podgrzewać powietrze zasysane do domu, aby nie dochodzilo do zamarzania wymiennika.


    Systemy prefabrykatów - wygodna rzecz, ale jest ich naprawde dużo na rynku. Pytałam o powiązania z Danwoodem, bo zastanawiało mnie dlaczego akurat ta a nie kazda inna firma mająca w ofercie szkieletowce?
    Istnieje też system prefabrykacji w technologiach niedrewnianych.
    Aby proces budowy nie był absorbujący, wynajmuje się inspektora nadzoru, który zastępuje inwestora.

    najwieksza wada szkieletowców - po wybudowaniu dom ma niższą wartośc na rynku wtórnym. Czasem poniżej kosztów budowy. Jeśli planujesz dom jako siedzibę rodową aż do starości to ok, ale jak po odchowaniu dzieci planujesz mniejszy domek, to może być problem.

    "nie lubię kuchenki gazowej więc płacić za nic przez cały rok poza miesiącami grzewczymi nie ma sensu." - ciepła woda do kąpieli nie zjawaia się znikąd. Jak masz gaz to piec grzeje ciepłą wodę.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrq93 Zobacz post
    ....
    P.S. W jaki sposób mam podać konkretne założenia budowy skoro dom jest aktualnie w mojej głowie, a architekt dowie się, że ma ode mnie zlecenie dopiero pod koniec roku ? Chcę mieć jakiś plan zanim do niego pójdę więc skąd mam mieć te dane ?
    Niestety, ale wnioski płynące z tego co piszesz są zupełnie inne Zgodzę się z tym, że wiesz co Ci się marzy i nic poza tym.

    za wypowiedzią:
    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jak będą dane - zapraszamy .

  3. #43

    Domyślnie

    Nie, nie - mam na myśli baterie słoneczne, te produkujące prąd. Przyznaję, że mogę źle napisać i przepraszam za to, myli mi się z tego względu, że po ang. to solar cell.

    Nie planuję odsprzedaży.

    Faktycznie jakoś nie pomyślałem o grzaniu wody użytkowej, ale nadal mimo to jakoś do mnie gazowe nie przemawia. Niby wygodne, niby bezobsługowe ale nadal jakoś tak nie jestem przekonany. Wydaje mi się, że jedna z opcji pomp ciepła będzie najlepsza.

    No tak na podsumowanie coś z tej burzy mózgów wyciągnąłem jako tako Dziękuję wszystkim niekrzyczącym

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie moim celem jest namawianie ciebie na gaz. Odniosłam się tylko do stwierdzenia "pustego przebiegu" latem

    Moim zdaniem im większy dom, dom o rozwiązaniach generujących straty energii (np. okna) tym bardziej szala przechyla się z gazu na PC.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    Moim zdaniem im większy dom, dom o rozwiązaniach generujących straty energii (np. okna) tym bardziej szala przechyla się z gazu na PC.
    Elfir, tak po starej znajomości - raczej nie masz doświadczenia w budowie parterówki minimum 250m2, do tego z basenem. Już samo pomieszczenie basenu jeśli używane zimą to porządne straty - tam się nie utrzymuje 20stC, woda też ma odpowiednią temperaturę i na ogół jest to porządnie przeszklone. Jeśli dodatkowo jest to "basenik" 5x8 lub większy, to na same obiegi basenowe (grzanie wody i pomieszczenia) potrzeba blisko 20kW (mam instalacje w takim projekcie teraz na tapecie), doliczając 10-12kW na dobrze ocielony dom, potrzeba blisko 30kW źródło - i tu się nie ma co zastanawiać tylko PC i to gruntowa na odwiertach pewnikiem wyjdzie najrozsądniej cenowo i gazem nie ma co sobie dupy zawracać, ani się nad tym zastanawiać jak autor wątku.
    Ale jak zimą nie używany to 12kW PC PW - tylko po co budować w domu basen używany 4m-ce w roku? To już lepiej zewnętrzny

    i jeszcze kupa innych kwiatków, ale to potrzeba danych, a jak nie ma to dywagacje na temat instalacji są czystym teoretyzowaniem dla sztuki - tylko po co?

    jeszcze raz, za wypowiedzią:
    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jak będą dane - zapraszamy .

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gentoonx - co z tego co napisałam jest sprzeczne z tym, co ty napiałes?
    Napisałam to samo - w duzym domu, o dużym zużyciu ciepła PC jest lepsza od gazu!

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    to co napisałaś-wszystko prawda i zgoda z moim - pisałem o doświadczeniu tylko zgoodnie z działem

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Akurat takie doświadczenie (rezydencja z basenem) ma niewielu tu na forum

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    eeeee, tam. 250m2 z basenem to nie rezydencja

    robiłem 960m2 z basenem 5x8m, teraz na tapecie 1240m2 z czego pomieszczenie z basenem 180m2 i to jest rezydencja

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to juz posiadłość

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ArsTECH
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-518
    Posty
    20
    GrzebieniowyGWC GrzebieniowyGWC. Bezkonkurencyjna oferta. Najlepsze parametry pracy przy najmniejszym koszcie instalacji. www.grzebieniowygwc.pl Polska

    Domyślnie

    Od 10 lat używam GWC (żwirowy). Latem wentylacja na max (minimalnie szumi, ale ciszej niż mój laptop, nie przeszkadza). Odkąd mam drzewo liściaste od południa i zasuwam lekko żaluzje (chronię się przed nadmiernym nasłonecznieniem) GWC jako klimatyzacja DZIAŁA. Przy temp. >30oC ja mam w środku do 25oC (zalecane wartości). Przy dłuższych upałach okresowo załączam instalację zroszeniową. Temperatura nawiewu mogę utrzymywać na poziomie około 16oC. http://grzebieniowygwc.pl/grzebienio...st-zroszeniowa

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony