dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie kosiarka spalinowa - napęd, silnik

    Witam,

    muszę niedługo kupić własną kosiarkę spalinową - do koszenia mam ponad 700 metrów.

    Czy możecie coś powiedzieć na temat silników chińskiej firmy Loncin? Bawić się w to czy lepiej B&S?

    Czy kosiarka z napędem ma tylko same zalety czy też jakieś wady?

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Mówią, że B&S są najlepsze

    ja zaryzykowałam i kupiłam silnikiem górnozaworowym OHV 7,5 km, mam do koszenia 20 arów i daje rade bez najmniejszego problemu. ( kosiła dopiero 5 razy )
    Szukaj coś o mocy od 6km, z dużymi kołami najlepiej łożyskowanymi. opcja READY STAR jest tez fajna, duży otwór wlotu do kosza jest ważny bo będzie się zapychał jak będzie mały
    Bez napędu nie wyobrażam sobie koszenia tak dużych powierzchni
    Wada kosiarki z napędem jest taka, że napęd może się zepsuć
    Myślę, że jak ktoś użytkuje normalnie kosiarkę, wymienia oleje i nie kosi kretowisk, kamieni, chaszczy to każda posłuży długo

  3. #3

    Domyślnie

    czyżbyś ogród już ogarnął.
    ja walczyłem miesiąc
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek1974 Zobacz post
    Witam,

    muszę niedługo kupić własną kosiarkę spalinową - do koszenia mam ponad 700 metrów.

    Czy możecie coś powiedzieć na temat silników chińskiej firmy Loncin? Bawić się w to czy lepiej B&S?

    Czy kosiarka z napędem ma tylko same zalety czy też jakieś wady?

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Loncin ma niezłe silniki,ale też nie wszystkie modele,ogólnie to zależy od Firmy która produkuje kosiarki jakie modele wsadza do swojego sprzętu,natomiast czy z napędem czy nie to zależy czy działka jest raczej niezakrzewiona,jeżeli masz jakieś krzaczki to lepiej bez napędu bo łatwiej się manewruje,napęd jest fajną sprawą ale trzeba umieć go użytkować inaczej tylko przeszkadza

  5. #5

    Domyślnie

    Mam kosiaekę firmy ALKO z rozrusznikiem elektrycznym, kupiona w Castoramie. Jest z napędem, szerokość 50 cm, kosz plastikowy-wygodnie się nim operuję. Wcześniej miałem kosiarkę z koszem materiałowym i takiego nie polecam.
    Polecam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ja mam kosiarkę z przysłowiowych śmieci ,marki partner
    Kupiona z demobilu za 400 zł z napędem i koszem ,silnik 4t b&s
    Działa już drugi rok
    Przejdź się po giełdach rynkach targach, pełno tam ludzi handlujących takimi rzeczami

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur45tt

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-834
    Posty
    14

    Domyślnie

    ja od sąsiada kupiłem jeszcze kosiarkę spalinową z czasów prl działa już ponad 2 dekady

  8. #8

    Domyślnie

    ja kosiarki nie potrzebuje kosiarki, poniewaz mam sami iglaki, i trawa jest tylko przy ganku a tam robie podkaszarka

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysztof.semieniuk

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Ja mam makitę i jestem bardzo zadowolony ... jedynie raz mi się pasek napędu urwał... ale 30zł i po sprawie

  10. #10

    Domyślnie

    Też rozglądam się za kosiarką i wstępnie zdecydowałem się na AL-KO. Mają różne serie kosiarek, nie do końca czuję jeszcze czy warto kupować najdroższe modele (ok 2 kzł) czy te pośrednie (1,5) nie będą wystarczające. Mają modele z własnym silnikiem jak i z B&S. raczej na ten drugi się nastawiam. Rozrusznik i sterowanie prędkością to chyba nie zbyt potrzebne bajery. Sam napęd wydaje się dobry bo kosiarka spalinowa lekka nie jest. Jednak napęd rządzi się swoimi prawami. Mając kosiarkę z napędem dobrze tak zorganizować ogród aby kosić długimi pasami bez omijania przeszkód, bo z napędem wymaga jego rozłączania. W sumie to nie kłopot bo puszczamy rączkę i napęd się odłącza. Chciałbym przed kupnem udać się do kogoś i sprawdzić kosiarkę z napędem w akcji to będzie dobry test. Przy większych areałach chyba warto od razu szukać kosiarki z najszerszą szerokością koszenia.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  11. #11

    Domyślnie

    Mam złe doświadczenia z produktami marki "najtańsze w kategorii"... Lepiej od razu kupić drugą żeby czymś kosić jak pierwsza będzie w serwisie...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    AL-Ko jest bardzo dobrym wyborem i najlepiej kupić w sieci sprzedaży(jest na stronie AL-KO) a nie byle gdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony