dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie Montaż ogrodzeniw - wiśniowski

    Witam,

    zamierzam kupić ogrodzenie wiśniowskiego - takie systemowe - zarówno przęsła jak i brame przesuwną.
    Fundament pod bramę już mam.

    Proszę o informacje, czy ktoś to montował samodzielnie.

    Sprzedawca zapewnia mnie że to łatwe i że powinienem sobie poradzić..

    pozdrawiam.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bashir

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pomimo, że kwestia samego osadzenia słupów, czy montażu przęseł nie wydaje się zbyt skomplikowana, to osobiście nie podjąłbym się montażu bramy przesuwnej, tym bardziej automatycznej (tego nie sprecyzowałeś).
    Sama brama na pewno jest dobrze wyważona, natomiast pozostaje cała elektryka - nie jestem pewien czy nie stracisz gwarancji grzebiąc przy tym samodzielnie...

    Ostatnio na facebooku trafiłem na wpis odnośnie seryjnie przeprowadzanych szkoleń montażowych przez Wiśniowskiego - skoro cały czas takie szkolenia przeprowadzają, to chyba warto powierzyć montaż specjalistom.
    https://www.facebook.com/WISNIOWSKI....type=1&theater
    Sam bym się tego nie podjął.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do ogrodzenia, to nie lepiej poszukać tańszych odpowiedników.
    Ja wybrałem bramę Wiśniowskiego, ale przęsła kupiłem innego producenta, różna w cenie była kolosalna.

    Sam montaż paneli, jakoś nie wyglądał skomplikowanie, ale trochę roboty z tym było. U mnie zajęło to cały dzień dla 6os, ok 70mb ogrodzenia. Montaż bramy już jest znacznie bardziej skomplikowane, wliczając wylanie odpowiedniego fundamentu.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Problem taki, że jak wrzuciłem na oferię sapytanie o sam montaż to nikt nie chce się podjąć - każdy proponuje swój system.
    Ja jakoś przekonany jestem do rozwiązań markowych - i w sumie zdecydowany jestem na wisniowskiego - w dodatku znajomy - niestety z innego województwa ma dojście do dobrej ceny... ale tylko może materiał zaproponować - bo na montaż 200 km nikt nie chce przyjechać.
    I taka zagwozdka... twierdzi że sam powinienem dac rade zamontować... ale też nie jestem pewien.
    Brama z automatem i to 5mb.

    W sumie, jeżeli ktoś z okolic Poznania chciał się podjąć montażu i ma doświadczenie to chętnie bym spróbował się dogadać. Info na priv proszę.

    Jeszcze raz dziękuje za podzielenie się wiedzą.

    pozdr

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Coś mi tu pachnie tym, że znajomy chce tylko zrobić interes sprzedając towar, bo jakby to było takie proste i oczywiste, to w czym problem by za jednym kursem przyjechał i to wszystko zmontował? A może kwota za tą pracę nie jest satysfakcjonująca..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Hmm interes to chce zrobić ja ponieważ otrzymałem super cene za materiał.
    Znajomy ma hurtownie mat. budowlanych - nie jest specjalistą od bram - natomiast ma umowę z Wisniowskim i za przysłowiowych kilku procentach zaopatruje moja budowę także to ja jestem pragnienie a on jest sprite

    Minus takiego rozwiązania to właśnie to o czym pisałem... że trudno mi przynajm,niej - i póki co się nie udało - znaleźć kogoś na sam montaż.

    Jasne że mógłbym w Poznaniu zamówić całe ogrodzenie wraz z montażem - ale na samym materiale - przęsłach i bramie - jestem kilka tysi w plecy... a sami wiecie jak to jest jak się buduje.... te pieniążki to np. drzwi wew

  7. #7

    Domyślnie

    Jakosc powiadasz hmm, wlasnie czekam na powrot bramy Wisniowski z reklamacji, przy rozpakowywaniu okazalo sie ze farba odpada plastrami, tak wiec i dla nich tez zdarzaja sie wpadki. Akurat jak porownywalem zwykla najtansza, panelowa brame i brame Wisniowskiego to roznica byla x2, ale Wisniowskiego byl bez prorownania wiekszy wybor wzorow i to co mi sie spodobalo ukryty naped w slupku.

    Natomiast co do ogrodzenia, to powiedziano mi, ze malo tego sprzedaja bo jest bardzo drogie. Jak porownywalem z panelowym to wychodzilo przeszlo x3.
    Co do montazu, ja posiadzielem kilka godzin przed kompem poprosilem 9 firm o oferty (glownie z allegro), 7 z nich odpowiedzialo, wybralem najtansza i najbardziej wzbudzajaca moje zaufanie. 2 tyg pozniej mialem juz ogrodzenie. Panele typowe, holenderskie, co do wykonania nie mialem zastrzezen , cena z montazem byla <100zl/mb

    Jeszcze co montazy bramy samemu, u mnie brama 4,5m x 1,5 wazyla tyle, ze 6os z trudem ja rozladowalo i ustawilo, na wczesniej przygotowany fundament. Nie wyobrazam sobie jak mozna to zrobic samemu.
    Ostatnio edytowane przez sherif ; 13-08-2014 o 23:05

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale ja jestem akurat mocno przekonany.Brat kupił 4 lata temu cały system i u niego do tej pory hula bez problemu.
    Mam nadzieje, że mnie reklamacja nie dotknie

    Cena rzeczywiście wysoka, ale po "znajomych" rabatach - znośnia i już róznica nie duża pomiędzy "ślusarzem" a systemem.

    pozdr

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Czy jest ktoś chętny kto by chciał może podjąć się montażu. Płot już kupiłem, słupki są wymurowane a fundament wylany.
    Pozostaje zamontować - brama przesuwna 5mb + przęsła.
    Jeżeli tak to proszę o info na priv.
    Okolice Poznania.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Witam,
    nie chce zakładać nowego wątku wiec spróbuje tu. Czy ktoś z Was montował u siebie ogrodzenie Wiśniowskiego?
    Ja zdecydowałem się właśnie na ogrodzenie tego producenta i pomału zaczynam tego żałować. Kasy to kosztuje co niemiara- bo niby technologia pierwsza klasa. Pomyślałem sobie szarpnę się to pewnie nie będzie zbyt wielkiego problemu, a tu taki klops...
    Wszystkie słupki pod przęsła, bramę przesuwna, furtkę przyszły bez nawierconych fabrycznie otworów montażowych.
    Firma twierdzi, ze ten typ tak ma (przęsła Basic).
    No dobra, a ja się pytam co z fabryczna gwarancja? Nie do końca jestem pewny czy tak ma być czy ktoś popełnił jakiegoś bambola?
    Jutro będę dzwonił do Wiśniowskiego to sprawdzić. Może ktoś z Was miał podobny problem i mógłby podzielić się swoim w tej kwestii doświadczeniem?
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony