dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie Petecki vs norma 2000 vs abakus vs seko

    Witam. Jestem na etapie montażu okien w domu i mam kilka ofert:
    PETECKI EXCELLENT Class 82 MD na profilu brugmann bluevolution okucia roto, szyby 0,5

    Norma 2000 -profil j/w okucia WINKHAUS autoPilot, szyby 0,5

    Abakus bluEnergy. Profil j/w okucia roto szyby 0,5

    Seko. Raczej lokalny producent. Profil eforte 84mm, okucia romb, szyby 0,6.

    Cenowo różnice po wstępnych wycenach z montażem warstwowym wynoszą ok tysiąca złotych. Najtańszy jest norma 2000 ale dużo złych opinii na temat tej firmy znalazłem,
    Seko ma swoich montazystów a reszta to pośrednicy.

    Czy profil veka Softline 82MD iBrugmann Bluevolution 82MD to dokładnie ten sam produkt tak jak twierdzi jeden ze sprzedawców.
    Oprócz ludzi z seko nie wiem nic o montazystach. Ciężki orzech do zgryzienia ale moze ktos ma porównanie co do jakości okien od tych producentów.
    Jeśli jednak są porównywalne to kluczowy będzie montaż.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
    Czy profil veka Softline 82MD iBrugmann Bluevolution 82MD to dokładnie ten sam produkt tak jak twierdzi jeden ze sprzedawców.
    Są to podobne produkty, ale nie takie same.

    Z wymienionych profili okiennych najlepsze parametry ma eforte, Z wymienionych producentów postawiłbym na Peteckiego.
    Ale tak jak mówisz skup się na montażu i wyborze dobrej firmy montującej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli ma to być montaz warstwowy to może warto zobaczyć jakąś ich wcześniejszą realizacje. Notorycznie widuje takie montaze gdzie taśma służy bardziej do odstraszania ptaków fiurgajac na wietrze jak do zabezpieczenia uszczelnienia okna.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Zna moze ktoś sprawdzonego dystrybutora okien na profilu eforte w okolicach chrzanowa

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vivacity

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Nowe Gulczewo
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam. Mam taki sam problem. Nie wiem jaki profil wybrać Veka Softline 82MD czy Brugmann Bluevolution 82MD. Byłem świadkiem montażu okien u kolegi (okna abakus) i średnio podobało mi się. Ekipa wulgarna i 2 okna porysowane (delikatnie, ale rysy były).

    Pomóżcie,bo muszę do wtorku podjąć decyzję.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No tonie bierz ekipy od kolegi bo nazwa profila raczej nie wplywa na wulgarnosc ekipy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No tonie bierz ekipy od kolegi bo nazwa profila raczej nie wplywa na wulgarnosc ekipy.
    No chyba, że jesteś w stanach i montujesz FAKro

    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vivacity

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Nowe Gulczewo
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    dam jutro relację odnośnie okien peteckiego, bo kolega niedawno zakładał w nowym domu tylko z ciepłym montażem.
    Ostatnio edytowane przez vivacity ; 07-09-2014 o 09:10

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vivacity

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Nowe Gulczewo
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj zawitałem do kolegi, który polecił mi okna peteckiego. Profil miał szerszy tzn. PETECKI EXCELLENT Class 82 MD i fajnie na elewacji prezentował się. Kolega miał ciepły montaż na taśmy, ale muszę o tym poczytać zanim podejmę decyzje. Patrząc dokładnie na okna nie zauważyłem rys czy jakiś wad. Na plus na pewno są zaczepy anty, których jest dużo w jednym oknie z dwoma podziałami. Jutro ruszam jeszcze raz do salonów, żeby na spokojnie wszystko porównać. Dam znać o swoim wyborze.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    W kontekście tego, co się ostatnio dzieje na forach odnoszę wrażenie że chodzi tu tylko o narobienie "szumu" wokół tej niezbyt uznanej marki. Renomę buduje się swoim działaniem wokół produktu, a nie w fikcji, tym bardziej że za każdym razem schemat jest podobny: plucie na konkurencję i wspomnienie mimochodem o tej firmie.
    Ja ich nie polecam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą Finlandia. Ostatnio na wielu forach dotyczących stolarki okiennej przewija się Petecki. Dział PR w natarciu.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vivacity

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Nowe Gulczewo
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wybór padł na okna peteckiego. Okna w salonie bardzo ładnie prezentowały się i żona zdecydowała na PETECKI EXCELLENT Class 82 MD z ciepłym montażem. Zdam relacje z montażu za 3 tygodnie, bo wtedy będę Polsce. Pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jaką formę "ciepłego montazu" wybrałeś? a mogę zapytać jakiej wielkości masz największe balkony?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał vivacity Zobacz post
    Wybór padł na okna peteckiego. Okna w salonie bardzo ładnie prezentowały się i żona zdecydowała na PETECKI EXCELLENT Class 82 MD z ciepłym montażem. Zdam relacje z montażu za 3 tygodnie, bo wtedy będę Polsce. Pozdrawiam
    Ciekawe. 6 września rejestrujesz się na forum Oknonet aby podzielić się niezadowoleniem z montażu okien Oknoplastu, a 14 podejmujesz decyzję o zakupie stolarki u Peteckiego. Pomiędzy wzmianka o ekipie z Abakusa, która jest równie wulgarna jak ta z Oknoplastu . Jesteś żałosny .

  15. #15

    Domyślnie

    Ja nie wybrałem Peteckiego....

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    I całe szczęście, bo jakbyś trafił na takiego wulgarnego dilera jak ten co się tu produkuje obsmarowując konkurencję to aż się boje pomyśleć co byś musiał napisać..
    Ciekawe czy fabryka popiera taki sposób prowadzenia reklamy?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Ciekawe. 6 września rejestrujesz się na forum Oknonet aby podzielić się niezadowoleniem z montażu okien Oknoplastu, a 14 podejmujesz decyzję o zakupie stolarki u Peteckiego. Pomiędzy wzmianka o ekipie z Abakusa, która jest równie wulgarna jak ta z Oknoplastu . Jesteś żałosny .
    Nie umniejszając peteckiemu ale co to za pomysł żeby się przejeżdżać na plecach starszego i bardziej doświadczonego kolegi z branży jakim jest oknoplast? To jest rzeczywiście słabe. Mogę zrozumieć te peany jakie sobie drutex robi o swoich oknach ale to co już teraz zrobił petecki jest niesmaczne i takie pOLSKIE, nie samemu lepiej tylko innemu gorzej...ehhh

  18. #18

    Domyślnie

    nie pierwszy nie ostatni raz kiedy firmy zamiast produktem to gadanina cos probuja wskorac. rynek jednak weryfikuje takie historie bardzo okrutnie...nauczka dla innych.

  19. #19

    Domyślnie okna PETECKI

    A ja jestem zadowolony z tych okien.
    Swego czasu wymieniałem w dwóch mieszkaniach w blokach. Ciężka sprawa - krzywe ściany, wielka płyta, itd.., ale ekipa montażowa zrobiła to baaaardzo profesjonalnie - szybko, sprawnie i czysto (sprzątała po sobie).
    Okna bardzo OK - okazały się sztywne i PCV nie zmienia koloru (mimo upływu czasu i warunków zewnętrznych).
    Okucia przyzwoicie wyregulowane (również po montażu).
    Wiele lat bezobsługowego użytkowania.
    Jestem bardzo zadowolony, dlatego po raz trzeci kupiłem Peteckiego do domu jednorodzinnego.
    Nie mam zastrzeżeń do produktu i usługi montażu. Może miałem szczęście?..
    Obsługa w punkcie sprzedaży była profesjonalna i rzeczowa. Co można jeszcze dodać?..
    Polecam tą firmę znajomym (jak mnie proszą o radę), bo jestem pewien, że warto. A drobne podknięcia mogą zdarzyć się u każdego.

    Pozdrawiam wszystkich -
    EUROSA

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że firmie petecki strasznie spadły obroty, że sięgają po takie metody. A że kasę żal wydać to kampanie prowadzą chyba dzieci z przedszkola

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony