dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaką macie ustawioną temperaturę wyłączenia/włączenia pompy?

    Pytanie jak w temacie. U mnie jest ustawione na 15 stopni . Nie wiem , czy tak jest fabrycznie czy ustawił tak instalator. I dziś (w sierpniu) ma na zewn. temp. 14-15 stopni. W domu temp. ok. 22 stopnie. Jednak mam sterowanie pogodowe, czyli pompa zacznie grzać podłogówkę w sierpniu ?????????!!!!!!!!
    Jak jest optymalna temp. wyłączenia/włączenia pompy pod względem ekonomicznym i działania pompy?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Pytanie jak w temacie. U mnie jest ustawione na 15 stopni . Nie wiem , czy tak jest fabrycznie czy ustawił tak instalator. I dziś (w sierpniu) ma na zewn. temp. 14-15 stopni. W domu temp. ok. 22 stopnie. Jednak mam sterowanie pogodowe, czyli pompa zacznie grzać podłogówkę w sierpniu ?????????!!!!!!!!
    Jak jest optymalna temp. wyłączenia/włączenia pompy pod względem ekonomicznym i działania pompy?
    Raczej nie. Przy sterowaniu pogodowym najczęściej muszą być spełnione przynajmniej dwa warunki żeby załączyło się grzanie. Pierwszy to temp zewnętrzna, a drugi to temp powrotu lub zasilania i ta raczej nie pozwoli na załączenie pompy. Jeżeli chcesz w pełni panować nad pracą pompy to zrób sterowanie przez temp wewnętrzną - termostat pokojowy lub czujnik w wylewce. Oszczędniej i precyzyjnie
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #3

    Domyślnie

    U nas w kotle gazowym zainstalowanym w firmie elektronika podejmuje decyzję o grzaniu na podstawie czujnika zewnętrznego i wewnętrznego. Można także ustawić proporcje procentami który bardziej będzie miał wpływ na grzanie. Ponadto na lato włącza się tryb letni czyli samo grzanie CWU. Sprawdź czy twoja pompa nie ma podobnych możliwości.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    czyli pompa zacznie grzać podłogówkę w sierpniu ?????????!!!!!!!!
    a co w tym takiego nadzwyczajnego...???
    zawsze można wyłączyć i siedzieć w swetrze bo przecież lato ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Gdy w domu 22*

    Mam grzac wzgledem temp na zewnatrz czy wewnatrz?

    Bo na zewnatrz wieczorami 13* w domu > 24* ( bez grzania pralka )

    Znam takiego co chce grzac dom pasywny gdy na zewnatrz 15*C...
    A wiec pewnie wszystko mozna
    jest coś takiego jak temperatura komfortowa, dla jednych to 23* a dla innych 18*...
    u nas jest w przedziale 22-23* i jeżeli spada poniżej tej wartości to ogrzewanie się włącza niezależnie od tego jaki mamy miesiąc...

  6. #6

    Domyślnie

    Jak za oknem świeci ładnie słoneczko to np 22*C w domu są komfortowe. Kiedy za oknem zimno i ciągle pada deszcz te 22*C czasami wydają się być jak 18*C

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony