dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Pseudoekogroszek brudny, jeśli nie gaz, to pellet wysuwa się na prowadzenie. Ja bym się nie zastanawiał.
    Co to za program?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał yasiek Zobacz post
    Co to za program?
    strona cieplowlasciwie.pl
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    kiepska stronka, lepiej spróbuj tu sprawdzić co będziesz miał http://ziemianarozdrozu.pl/apps/Heat...tml#HeatMaster wynik będziesz miał bardziej zbliżony do rzeczywistości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    kiepska stronka, lepiej spróbuj tu sprawdzić co będziesz miał http://ziemianarozdrozu.pl/apps/Heat...tml#HeatMaster wynik będziesz miał bardziej zbliżony do rzeczywistości.
    Wynik jaki otrzymałem jest bardzo podobny do poprzedniego.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Wynik jaki otrzymałem jest bardzo podobny do poprzedniego.
    w tej co Ci podałem to mi wyszedł dom grubo poniżej 10kWh/m2 a z tymi samymi założeniami w tym od Ciebie 3razy gorzej

  6. #6

    Domyślnie

    W całym domu planuje ogrzewanie podłogowe o niskiej temperaturze zasilania. W planach jest też bufor ciepła około 1000l pod kominek, solary w przyszłości pompę ciepła powietrze-woda. Czytam rożne tematy na forum i w internecie i wszędzie odradzają paliwa stałe do nowego domu, ale z takim buforem to nie jest chyba głupi pomysł. Kociołek z podajnikiem na pelet i zrębki z wierzby. Po głowie chodzi tez ogrzewanie prądem do bufora 4 grzałki po 2kwh i taryfa nocna.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Poczytaj: cyrkulacja - wór bez dna i przemyśl problem, bo warto.
    Pokryć podłogę przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło można drewnem, jak lubisz.
    DOWOLNYM, raczej nie grubszym jak 15mm.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    W całym domu planuje ogrzewanie podłogowe o niskiej temperaturze zasilania. W planach jest też bufor ciepła około 1000l pod kominek, solary w przyszłości pompę ciepła powietrze-woda. Czytam rożne tematy na forum i w internecie i wszędzie odradzają paliwa stałe do nowego domu, ale z takim buforem to nie jest chyba głupi pomysł. Kociołek z podajnikiem na pelet i zrębki z wierzby. Po głowie chodzi tez ogrzewanie prądem do bufora 4 grzałki po 2kwh i taryfa nocna.
    projekt już masz i nawet fundamenty gotowe więc wiele się nie da już zmienić. w Twoim przypadki do ogrzewania najbardziej chyba będzie się opłacać jakaś pompa ciepła no chyba że masz zamiar być wiecznym palaczem to pieca na węgiel nic nie przebije. nie wiem czy w Twoim domku ogrzewanie niskotemperaturowe będzie dobre. robiłeś OZC? jaki wynik?

  9. #9

    Domyślnie

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony