dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 108
  1. #81

    Domyślnie

    Dziennik tak zaniedbałem, że chyba nie warto już tutaj cokolwiek pisać.

    TEST foto





    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 24-12-2017 o 12:21
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Witam w twoim dzienniku. Kazde doswiadczenie jest cenne na tym forum wiec moim zdaniem pisz dla potomnych... jesli tylko czas ci na to pozwala

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Dziennik tak zaniedbałem, że chyba nie warto już tutaj cokolwiek pisać.
    Ja mam zasubskrybowane od czasu gdy nosiłeś bloczki fundamentowe I caly czas wyczekuje aktualizacji

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Muszę się przyznać, że też podglądam Twój dziennik jak i Twoje wpisy w innych dziennikach.

    BTW
    Dobrze, że trafiłem na wątek o bruzdowaniu ścian u ufbufkruf, bo już chciałem kupić taką tarczę:

    a tu widzę, że można użyć 3 lub 3 zwykłych tarcz do betonu.
    Duże problemy były z bruzdowaniem w silikatach?

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    W silikatach wg mnie najlepiej sie bruzduje normalnie dwoma tarczami i potem mlotowiertarką z dlutem odrobine wezszym i bruzy ida pieknie jak po sznurku i bardzo szybko na glebokosc ciecia bruzdownicą.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    W silikatach wg mnie najlepiej sie bruzduje normalnie dwoma tarczami i potem mlotowiertarką z dlutem odrobine wezszym i bruzy ida pieknie jak po sznurku i bardzo szybko na glebokosc ciecia bruzdownicą.
    Dokładnie tak. Nawet bez młotowiertarki. Bierzesz dłutko i wyłamujesz nacięcie.
    Ja kupowałem tarcze DIAMOND po 7zł:



    A bruzdowałem takim sprzętem:


    Na zwykłą małą szlifierkę wchodzą dwie tarcze ale trzeba dorobić dystans u ślusarza. Obudowa samorobna z blachy. Podłączony odkurzacz Kerchera.
    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 24-12-2017 o 12:17
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  7. #87

    Domyślnie

    Aktualizacja 2017

    w przebudowie
    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 29-12-2017 o 22:02
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  8. #88

    Domyślnie

    Ładna dachówka. Końcówki krokwi nie impregnowane czy wypłowiały?
    Te nadproża lane z wieńcem, widoczne na ostatnim zdjęciu to głebokie wyszły. 1m?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Gdyby nie podpisy z datami to mozna pomyslec ze poszlo w jeden weekend pieknie, chcialbym taki etap pozdrawiam Michał

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Efekt super!
    Czy mógłbyś zdradzić, dlaczego nie robiłeś od razu nadbitki razem z pełnym deskowaniem? Zaważyły względy estetyczne, czy w grę wchodzą aspekty techniczne (wyższość podbitki nad nadbitką)?

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Te nadproża lane z wieńcem, widoczne na ostatnim zdjęciu to głebokie wyszły. 1m?
    Wydaje mi się, że nadproża były zalewane u Kacpra razem z podciągami, a wieniec potem osobno, razem ze stropem. Ale rzeczywiście ... wygląda bardzo solidnie.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ładna dachówka. Końcówki krokwi nie impregnowane czy wypłowiały?
    Te nadproża lane z wieńcem, widoczne na ostatnim zdjęciu to głebokie wyszły. 1m?
    Dachówka Cisar Brassa
    Nie było czasu na malowanie na ziemi a teraz nie ma siły aby pomalować na gotowo. Zrobię w tym roku jak będę ocieplał.
    Nadprożę ma 60cm i wieniec 20cm. Bunkier nie dom.

    Czy mógłbyś zdradzić, dlaczego nie robiłeś od razu nadbitki razem z pełnym deskowaniem? Zaważyły względy estetyczne, czy w grę wchodzą aspekty techniczne (wyższość podbitki nad nadbitką)?
    Mam nadbitkę z deski heblowanej. Podbitki nie robiłem ze względu na gniazda os i inne stwory tam mieszkające w przyszłości. Brak jeszcze deski podrynnowej.

    Wydaje mi się, że nadproża były zalewane u Kacpra razem z podciągami, a wieniec potem osobno, razem ze stropem. Ale rzeczywiście ... wygląda bardzo solidnie.
    Dokładnie tak. Taka opcja była możliwa przy stropie smart. Gdybym robił inny to zalewał bym wszystko razem.
    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 25-12-2017 o 13:02
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  13. #93

    Domyślnie

    Na kolejnej stronie dodam kolejną aktualizacje z roku 2017.

  14. #94

    Domyślnie

    Z racji, ze mam dostęp do kamery termowizyjnej to należało się pobawić. Nowy dom nie ogrzewany to testowałem stary w którym aktualnie mieszkam.

    Okno 2szybowe 2008r



    Okno z roletą



    Pies jak dobry kaloryfer



    Piwnica bez ocieplenia. Na ścianie 5cm styro.



    Jak macie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić to pisać śmiało.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    A bruzdowałem takim sprzętem:


    Na zwykłą małą szlifierkę wchodzą dwie tarcze ale trzeba dorobić dystans u ślusarza. Obudowa samorobna z blachy. Podłączony odkurzacz Kerchera.
    Dzięki za wyjaśnienie.
    Wcześniej myślałem, że robiłeś podobnie jak ufbufkruf (poniżej zapożyczone foto w jego dziennika) - 2 lub 3 tarcze do kamienia/betonu (w zależności od kabla) założone do zwykłej kątówki i głębsza bruzda, żeby kabel zmieścić na sztorc.

    Rozumiem, że bruzdownica + odkurzacz jest lepszym rozwiązaniem. Będę się musiał zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia w takim razie.

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Pomysł z dorobieniem obudowy pod odkurzacz przemysłowy już od jakiegoś czasu mi chodził po głowie. Jak tak patrzę to chyba warto będzie go zrealizować.

  17. #97

    Domyślnie

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornich Zobacz post
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    ???

  19. #99

    Domyślnie

    Dziś kolejny dzień zmagań z instalacją wodna w systemie tece flex. Tego jeszcze na forum nie było więc foto wieczorem będzie i instrukcja stosowania. Po pierwszym dniu powiem ze rewelacja. System zgrzewany który chciałem robić, przy tym to babranina.

  20. #100

    Domyślnie

    Wodę miałem robić w systemie zgrzewanym PP jednak znajomy namówił mnie na TECE flex i to był dobry wybór. Zamówienie jakie wykonałem na PP było chyba o 500zł tańsze niż Tece ale systemem szybszy mniej połączeń.

    Ktoś z samorobnych pisał o maszynie do styropianu. Oto moja:



    Podłoga gotowa małe 25cm białego twardego "puchu"



    Narzedzia:



    Poziomica Laserowa jeśli ktoś nie ma to polecam.



    Rowki wydrapane w styropianie pod rury - odkurzaczem





    Zaczynamy:







    Gotowe:



    20cm styropianu na to rury a następnie jeszcze 5cm, folia i podłogówka.

    Będzie ciepło.



    Pytania?
    Ostatnio edytowane przez Kac-Per ; 30-12-2017 o 23:27
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony