dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Jakoś złowieszczo to zabrzmiało, ale z drugiej strony podłoga, to jeden z ważniejszych elementów wystroju, dlatego temat wywołuje tyle dyskusji, kontrowersji i innych uczuć.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Chwalisz sie meblami czy podłogą??, O tym czy masz dobra podłoge to sie przekonasz za kilka lat przy renowacji albo wymianie i przy kosztach z tym zwiazanych..Ps caly czas mylisz ładny z dobry.Pozdrawiam
    No raczej ciężko wykonać zdjęcie podłogi bez mebli, można ale nie widzę w tym sensu logicznego. Niczego się nie boję, koszt wymiany płytek/paneli jest zawsze taki sam bo trzeba ściągnąć, wykupić, wydłubać (nie potrzebne skreślić) a to wszystko kosztuje. Renowacja? Jaka renowacja, cyklinowanie to teraz tak powszechna usługa że w dwa dni mam nową podłogę bez wymiany, bez wyciągania jej z powierzchni, bez bałaganu!!! Porządna deska to zakup na lata, i tyle w temacie. Nie widzę również sensu puenty że mylę ładne z dobrym, bo mam ładnie i dobrze, kiedyś nie było płytek i paneli, ludzie mieli drewniane podłogi wszędzie i jakoś dobrze się spisywały. Płytki są zimne a uszkodzenie jej w kuchni jest tak samo prawdopodobne jak deski, różnica jest taka że ja drewno sobie przetrę i rysy nie widać no a na płytce niestety Także nikt nie jest w stanie mnie przekonać do takich czczych teorii. Niech się może nie wypowiadają Ci którzy z myciem i pielęgnacją podłóg mają nie wiele wspólnego. Jak się o coś dba to będzie i będzie na wiele lat.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Rany, rany - to ma być forum wymiany informacji a nie szczucia chyba... Każdy ma swój gust i swoje pomysły na dom, co komu do tego, że ktoś ma w kuchni deskę? Ja nie mam, bo się bałam, a teraz żałuję, bo nie dałam podłogówki w kuchni i ziiiiiimno jak się gotuje

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    ewka_so - Ja też nie zrezygnowałabym nigdy z drewna w kuchni, i gdybym budowała drugi raz dom to zrobiłabym wszystko tak jak teraz. W Polsce jest jeszcze przeświadczenie takie że jak się robi na opak niż reszta to na 1000% jest źle, i na 100000% nie masz racji

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwiasokol

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Marta która dokładnie to jest podłoga z baltica z Twojego zdjęcia??

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Sylwia pisałam już 3 warstwowa

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta34 Zobacz post
    Sylwia pisałam już 3 warstwowa
    Już pisałam, że podoba mi się, ale Marta34 3 warstwowa, a dokładnie jaka nazwa?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta34 Zobacz post
    ewka_so - Ja też nie zrezygnowałabym nigdy z drewna w kuchni, i gdybym budowała drugi raz dom to zrobiłabym wszystko tak jak teraz. W Polsce jest jeszcze przeświadczenie takie że jak się robi na opak niż reszta to na 1000% jest źle, i na 100000% nie masz racji
    Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałaś intencje naszych panów parkieciarzy . Nie chodzi im wcale, że deska nie może być w kuchni. Pewnie, że może. Ale ryzyko zniszczenia jest większe więc i cyklinowanie bardziej prawdopodobne. I nie chodzi wcale o to, że to jakiś trudny zabieg, ale o to, że po kilku cyklinowaniach wylezie ci warstwa poprzeczna bynajmniej nie szlachetna Bo w normalnym parkiecie, o ile pamiętam, warstwa użytkowa jest ok 8 mm a tu producent się chwali, ze 3,5 a nawet w wersji exclusiv może 6,5

    PS - też mam parkiet... przemysłowe ipe 12 mm.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    katia.katia - Ja mam wenge elagnce już chyba kiedyś mnie o to pytali

    EZS - ale ja odebrałam wrażenie właśnie takie, jakiej udzieliłam odpowiedzi że próbuje się na siłę przekonywać do swoich racji na tym forum. Zresztą już nie pierwszy raz i nie pierwsze i nie ostatnie takie forum. Sami specjaliści

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta34 Zobacz post
    katia.katia - Ja mam wenge elagnce już chyba kiedyś mnie o to pytali

    EZS - ale ja odebrałam wrażenie właśnie takie, jakiej udzieliłam odpowiedzi że próbuje się na siłę przekonywać do swoich racji na tym forum. Zresztą już nie pierwszy raz i nie pierwsze i nie ostatnie takie forum. Sami specjaliści
    Jakoś mi umknęło, wenge Baltic, czyli ciemna, ładna.

  11. #31

    Domyślnie

    Ho Ho. Niezłą dyskusję rozpoczęłam.
    O Baltiku nie myśleliśmy ani o żadnej innej desce warstwowej. Na pewno jest ładna i może się podobać ale to produkt trochę jak "Parówki z szynki" - parówka nie jest szynką. W desce warstwowej jest tyle drewna co tej szynki w parówce, reszta to odpad. Nawet jeśli tego nie widać to mam świadomość na co wydałam swoje pieniądze. To co mówią panowie parkieciarze o odnowieniu podłogi też brzmi sensownie.
    Oczywiście każdy ma swój gust i swoje podejście do tematu - nikogo nie krytykuję i nie chcę obrażać. Po prostu wypowiadam własne zdanie.

    Boję się też tego, że w przypadku dużego producenta, jak BalticWood czy Barlinek, podejście do małego klienta jest bardziej "olewcze" co może się negatywnie odbić na ewentualnej obsłudze gwarancyjnej - takie spostrzeżenie z doświadczenia.

    Zdecydowaliśmy się jednak na deskę (litą) Flooria w dębie rustikalnym - ten lakier mnie oczarował. Jeszcze jej nie dostaliśmy ale oczekuję ze zniecierpliwieniem.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Podłoga to inwestycja, musi mieć swoją wartość, bez względu ile kosztuje.

    Ważne jest co podłoga reprezentuje, naturę w czystej formie czy przetworzonej.

    Analogia do szynki i parówki jest tu jak najbardziej obrazowa.
    Pozdrawiam.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdaKowal Zobacz post
    Zdecydowaliśmy się jednak na deskę (litą) Flooria w dębie rustikalnym -
    A możesz podać cenę (choćby PW) jaką uzyskałąś?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Z drewnianą podłogą jest tak że jakiej firmy nie wybierzemy o tym jaka będzie, i ile będzie decyduje wiele czynników. Tyle w temacie ...

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwiasokol

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    I jednak zdecydowaliśmy że baltic ma najlepszą ofertę, akurat barlinek był za drogi w tej samej klasie

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    No to fajnie dobry wybór

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiasokol Zobacz post
    I jednak zdecydowaliśmy że baltic ma najlepszą ofertę, akurat barlinek był za drogi w tej samej klasie
    A to mnie zdziwiła taka informacja - trzy lata temu, gdy wybieraliśmy podłogi, było na odwrót - Barlinek miał lepsze ceny (za jakość nieco gorszą i to przeważyło przy wyborze).

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    A to mnie zdziwiła taka informacja - trzy lata temu, gdy wybieraliśmy podłogi, było na odwrót - Barlinek miał lepsze ceny (za jakość nieco gorszą i to przeważyło przy wyborze).
    Balticwood i Barlinek z technicznego punktu widzenia to identyczne produkty.

    Przy wyborze powinniśmy kierować się sposobem wykończenia - ocena subiektywna i ceną - wartość mierzalna.

    Cała reszta to marketing i tu jest różnica w klasach, od tandety po klasykę sprzedaży.

    Tak czy inaczej, obydwu firmom życzę powodzenia.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Ja też podpinam się pod ostatnie zdanie. Uważam że każdy znajdzie swojego odbiorcę i tyle. Jeden woli różne drugi bratki, tak samo z podłogami, meblami i tyle

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Post

    Cytat Napisał Marta34 Zobacz post
    Ja też podpinam się pod ostatnie zdanie. Uważam że każdy znajdzie swojego odbiorcę i tyle. Jeden woli różne drugi bratki, tak samo z podłogami, meblami i tyle
    Ja jestem z tych co muszą najpierw zobaczyć produkt, a wiadomo, że im lepsza aranżacja tym produkt wydaje się bardziej trakcyjny i ładniejszy. Jeżeli chodzi o podłogi, to tak czy inaczej jest to droga inwestycja, bo wybór podłogi to jedno, ale nie ma co oszczędzać na porządnym fachowcu który nam ją ułoży. Potem jeszcze odpowiednia pielęgnacja, warto bo piękna podłoga, to ozdoba wnętrza. Podłoga niewątpliwie jest kwestią gustu, ale przed ostatecznym wyborem naprawdę warto posłuchać co sądzą fachowcy i użytkownicy. Być może baltic, to parówka z szynki, ale jaka ładna, przynajmniej mi się podoba

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony