dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkowKor

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    2

    Domyślnie Stara podłoga w nowym mieszkaniu.

    Cześć,

    mam możliwość zabrania dowolnej ilości desek podłogowych ze starej kamienicy. Nie wiem co się kryje pod wykładziną, czy są to deski czy parkiet i w jakim są stanie. Rozważam użycie ich jako podłogi w nowym mieszkaniu.
    Czy taka operacja ma sens i czy w ogóle jest wykonalna? Jakiego rzędu pieniądze wchodzą w rachubę przy renowacji i kładzeniu takiej podłogi?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarkowKor Zobacz post
    Cześć,

    mam możliwość zabrania dowolnej ilości desek podłogowych ze starej kamienicy. Nie wiem co się kryje pod wykładziną, czy są to deski czy parkiet i w jakim są stanie. Rozważam użycie ich jako podłogi w nowym mieszkaniu.
    Czy taka operacja ma sens i czy w ogóle jest wykonalna? Jakiego rzędu pieniądze wchodzą w rachubę przy renowacji i kładzeniu takiej podłogi?
    Pozdrawiam.
    Ma to sens. Jest on związany jednak z dużym nakładem czasu. Ważny jest stan desek i parkietu. Aby ocenić wartośc czasu i finansów nalezy wiedzieć w jakim stanie sa deski lub parkiet? Stare deski są trendy! Pomóc może fachowiec, który z takimi podłogami miał do czynienia.
    Niestety dopiero za dwa tygodnie mogę zerknąć na ten materiał!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hejzi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-125
    Posty
    14

    Domyślnie

    Stare drewno na podłodze wygląda bardzo fajnie i nadaje wnętrzu jakiegoś klimatu dzięki czemu nie wygląda jak z katalogu jakiejś firmy robiącej podłogi Jeśli drewno będzie się nadawać i Ci się podobać to bierz śmiało, sam bym chciał takie znalezisko dostać w swoje łapska
    Jeśli masz problem żeby znaleźć majstra, który Ci z tym pomoże poszukaj tutaj kogoś ze swojej okolicy, sprawdzeni ludzie
    http://www.bona.com/pl/Polski/Contra...ied-Craftsmen/

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Jeśli za darmo, to brać, o nic nie pytać. Stare drewno to obecnie hit. Gdyby ktoś dal mi taką szansę, to też bym brała, ale mając do wyboru kupno nowej porządnej, postarzanej deski lub starej, nie wiadomo ile mogącej jeszcze wytrzymać i równie drogiem, wybrałam tę pierwszą opcję (a że wyboru nie miałam, kupiłam nową i jestem zadowolona).

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkowKor

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    2

    Domyślnie

    OK, czyli ma to sens. Postaram się w tym tygodniu wybrać, obadać sytuację i stan desek, czy co też znajduje się na podłodze. Zrobię też parę zdjęć i chętnie wysłucham waszej opinii. Dziękuję.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Koniecznie wrzuć zdjęcia, i rzeczywiście nie zastanawiaj się, bo za nową postarzaną deskę trzeba sporo zapłacić Tylko rzeczywiście trzeba dobrze sprawdzić stan drewna, żebyś nie wprowadził do domu dzikich lokatorów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony