dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 73
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1453
  1. #261
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuje skrócić podawanie do 2 s i proporcjonalnie skrócić przerwę - u mnie to pomaga i problem zniknął od razu.

    PS uwaga - proszę nie kopiować moich nastaw bo mam wersję DC Brulego z inną dmuchawą, więc przy zwykłej one nie będą działać.
    A jaki nadmuch ustawić mniejszy czy większy.

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hefciu
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Cedrowice-Parcela
    Kod pocztowy
    95-035
    Dzielnica
    Ozorków
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Po wyjęciu nie będzie odbijał promieniowania a ruszta wodne część przyjmą a część rozproszą są bardziej okrągłe ,powinna się obniżyć temperatura w palniku w jego środku w trakcie spalania ,komora spalania się znacząco powiększy ,może to wpłynąć na ten stożek spieków ,spróbujmy.Jak zacznie wytrącać się sadza w wymienniku to jeszcze na tych rusztach na środku położysz cegłę szamotową.

    Strażak na kominie niewiele da lepsze RCK lub stary indiański sposób ,po prostu zostawiasz otwartą wyczystkę komina na dole .
    Rozumiem, dzięki w weekend spróbuję!
    nieustannie walczę i się nie poddaję zmieniam ustawienia po trochu, jak wrócę z pracy, przed snem i rano, wczoraj miałem coś na kształt sukcesu - Zmieniłem przepalanie na co 5 min, efekt - zero niedopalonego węgla w popielniku, jednak za mało węgla w retorcie i trochę spieków, po korektach czasu przerw przepalania wróciło wszystko mniej więcej do poprzedniego stanu. Niestety w moim sterowniku nie mogę ustawić czasu podawania węgla przy przepalaniu, ew. nie potrafię, a może by to pomogło.
    Dziś natomiast przyjrzałem się całej konstrukcji i zauważyłem że rura czopucha jest na łączeniu nieuszczelniona, czy to może być winowajca całego problemu?

  3. #263
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hefciu Zobacz post
    Rozumiem, dzięki w weekend spróbuję!
    nieustannie walczę i się nie poddaję zmieniam ustawienia po trochu, jak wrócę z pracy, przed snem i rano, wczoraj miałem coś na kształt sukcesu - Zmieniłem przepalanie na co 5 min, efekt - zero niedopalonego węgla w popielniku, jednak za mało węgla w retorcie i trochę spieków, po korektach czasu przerw przepalania wróciło wszystko mniej więcej do poprzedniego stanu. Niestety w moim sterowniku nie mogę ustawić czasu podawania węgla przy przepalaniu, ew. nie potrafię, a może by to pomogło.
    Dziś natomiast przyjrzałem się całej konstrukcji i zauważyłem że rura czopucha jest na łączeniu nieuszczelniona, czy to może być winowajca całego problemu?
    Twój sterownik nie jest zwykłym sterem dwustanowym ,dlatego tak się męczysz.Co do czopucha to przy słabym ciągu kominowym mogło by coś pomóc ,a u Ciebie jest za silny.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    A jaki nadmuch ustawić mniejszy czy większy.
    Taki sam.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Taki sam.
    Spieki koksowe dalej są choć może trochę mniejsze.
    Czy zmieniać nadmuch, tylko w którą stronę.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Spieki koksowe dalej są choć może trochę mniejsze.
    Czy zmieniać nadmuch, tylko w którą stronę.
    Nadmuch w dół, przerwa pomiędzy podaniami w górę, żeby nie przesypywało.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #267

    Domyślnie

    Witam. Pale od 6 dni, pierwszy sezon. Jeszcze nie mieszkam więc temp. ustawiona na takie minimum żeby coś robić w domu ok 17stopni. Dom 160 m2 grzejniki i podłogówka ok. 80m2 piec 15 kw. Mam sterownik tech st-580 z pid. I właśnie paląc na pidzie spala mi ok 25 kg na dobę. Przez pierwsze dni uznałem ze musi się wszystko nagrzać więc tyle musi iśc ale teraz to już przesada bo pali tyle samo. Przeczytawszy ten wątek wyłączyłem właśnie pida i ustawiłem tak: Narazie palę rubinem z bartexu czyli retopal chyba;
    temp zadana 60 C
    czas podawania 5s
    przerwa 60s
    siła nadmuchu 20 (mam skale od 0 do 100)
    praca podtrzymania 2s
    przerwa podtrzymania 25 minut
    wentylator w podtrzymaniu - Czas pracy 10s
    - czas przerwy 15 minut
    histereza kotła 2 C


    Przy takich ustawieniach temp. na kotle spadła do 53 C i nie może dobić do zadanej ?? Proszę o pomoc .

    na pidzie węgiel spalał się niezle bez większych problemów. troch popiołu dużo ale mi to nie przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez kosiorek2508 ; 22-11-2014 o 07:44

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorek2508 Zobacz post
    Witam. Pale od 6 dni, pierwszy sezon. Jeszcze nie mieszkam więc temp. ustawiona na takie minimum żeby coś robić w domu ok 17stopni. Dom 160 m2 grzejniki i podłogówka ok. 80m2 piec 15 kw. Mam sterownik tech st-580 z pid. I właśnie paląc na pidzie spala mi ok 25 kg na dobę. Przez pierwsze dni uznałem ze musi się wszystko nagrzać więc tyle musi iśc ale teraz to już przesada bo pali tyle samo. Przeczytawszy ten wątek wyłączyłem właśnie pida i ustawiłem tak: Narazie palę rubinem z bartexu czyli retopal chyba;
    temp zadana 60 C
    czas podawania 5s
    przerwa 60s
    siła nadmuchu 20 (mam skale od 0 do 100)
    praca podtrzymania 2s
    przerwa podtrzymania 25 minut
    wentylator w podtrzymaniu - Czas pracy 10s
    - czas przerwy 15 minut
    histereza kotła 2 C


    Przy takich ustawieniach temp. na kotle spadła do 53 C i nie może dobić do zadanej ?? Proszę o pomoc .

    na pidzie węgiel spalał się niezle bez większych problemów. troch popiołu dużo ale mi to nie przeszkadza
    Retopal nie jest zbyt kalorycznym opałem.
    Po drugie masz nowy dom z gigantyczną wilgotnością i zimnymi murami i zanim to nagrzejesz i usuniesz wilgotność trochę potrwa ...

    Pierwszy sezon zawsze jest mocniej "drenujący" dla kieszeni ...

    Jak nie może dojść do żądanej to ustawienia są za ubogie ...

    Zanim zacznie Ci spadać zużycie potrawa trochę czasu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No i się zaczęło.
    Dopóki ogrzewałam mniejszą część domu, wszystko było ok.
    Podłączyłam cały dom, kaloryfery, podłogówka i piec mi klęknął. Dochodzi do 42st i tyle. Kombinuje, zmieniam ustawienia, w międzyczasie wysłuchuje że dałam się namówić na za mały piec, brakuje już mi pomysłów na zmianę tych ustawień. O ile kaloryfery są ciepłe, podłogówka rozgrzewała mi się cały dzień, była lekko ciepła. Piec nie wszedł w nadzór ani razu.
    Pomóżcie obywatele.
    Umiem wszystko zepsuć !

  10. #270
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jakie masz ustawienia parametrów kociołka i jakie dajesz temperatury na podłogę i kalafiory?
    wrzuć zdjęcia tego co w popielniku i na palniku się dzieje
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał psuja Zobacz post
    No i się zaczęło.
    Dopóki ogrzewałam mniejszą część domu, wszystko było ok.
    Podłączyłam cały dom, kaloryfery, podłogówka i piec mi klęknął. Dochodzi do 42st i tyle. Kombinuje, zmieniam ustawienia, w międzyczasie wysłuchuje że dałam się namówić na za mały piec, brakuje już mi pomysłów na zmianę tych ustawień. O ile kaloryfery są ciepłe, podłogówka rozgrzewała mi się cały dzień, była lekko ciepła. Piec nie wszedł w nadzór ani razu.
    Pomóżcie obywatele.
    Jak piec klęknął,na włączałeś obiegów , to podgoń mu temperaturę ręcznie potem już będzie mu łatwiej bo będzie tylko uzupełniał ubytki.
    Kładziesz na palniku kawałki drewna na krzyż, takie krótsze żeby nie spadały do popielnika jak się środkiem przepalą, dodajesz trochę więcej powietrza i pompa na maksymalny bieg ,tak z godzinkę lub dwie się pobawisz .
    Potem przestawiasz nawiew tak jak był i bieg pompy na pierwszy lub drugi bieg i kocioł sam dalej poprowadzi ogrzewanie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał psuja Zobacz post
    *O ile kaloryfery są ciepłe, podłogówka rozgrzewała mi się cały dzień, była lekko ciepła. Piec nie wszedł w nadzór ani razu.
    Pomóżcie obywatele.
    Podłogówka ma być lekko ciepła.

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mack0r

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Drogomyśl
    Kod pocztowy
    43-424
    Posty
    39

    Domyślnie

    Mam problem z temperatura rury podajnika. Pomimo tego ze podczas pracy mam kopczyk to rura podajnika w polowie dlugosci dzis jest na poziomie 53stopni. 60 stopni to nastawa graniczna powyzej ktorej nastapi wypchniecie zaru. Obawiam sie ze moze za jakis czas do tego dojsc. Dziwi mnie to bo bym rozumial jakbym zar mial zapadniety wiec widac byloby ze sie cofa. Gdy otworze zasobnik to wydymia z niego. Dodam ze zasobnik ok 50% zapelniony weglem.

  14. #274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack0r Zobacz post
    Mam problem z temperatura rury podajnika. Pomimo tego ze podczas pracy mam kopczyk to rura podajnika w polowie dlugosci dzis jest na poziomie 53stopni. 60 stopni to nastawa graniczna powyzej ktorej nastapi wypchniecie zaru. Obawiam sie ze moze za jakis czas do tego dojsc. Dziwi mnie to bo bym rozumial jakbym zar mial zapadniety wiec widac byloby ze sie cofa. Gdy otworze zasobnik to wydymia z niego. Dodam ze zasobnik ok 50% zapelniony weglem.
    Dosyp trochę miału do zasobnika a temperatura spadnie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack0r Zobacz post
    Mam problem z temperatura rury podajnika. Pomimo tego ze podczas pracy mam kopczyk to rura podajnika w polowie dlugosci dzis jest na poziomie 53stopni. 60 stopni to nastawa graniczna powyzej ktorej nastapi wypchniecie zaru. Obawiam sie ze moze za jakis czas do tego dojsc. Dziwi mnie to bo bym rozumial jakbym zar mial zapadniety wiec widac byloby ze sie cofa. Gdy otworze zasobnik to wydymia z niego. Dodam ze zasobnik ok 50% zapelniony weglem.
    Strasznie niska ta nastawa - może możesz dać z 70*C ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Mam taki problem ze spalaniem ekogroszku na palniku ekoenergia mała - kocioł Witkowski..
    Pierwszy zasobnik węgla spalił mi się dobrze (węgiel wesoła), zaś drugi zasyp był tym samym węglem a chyba nie jest. Jest jakaś inna domieszka węgla bo pojawia mi się dużo spieków koksowych. Jak się pozbyć tych spieków.
    Palnik uszczelniony, ale nierównomiernie spala na palniku i żar schodzi nisko i pojawiają się niedopalone kawałki węgla. Spieki są po przeciwnej stronie kosza zaś przy koszu wypala się dziura. Z węgla tego prawie nie powstaje zwykły popiół.
    Na pierwszym zasypie który był dobry z 150 kg węgla miałem niepełną szufladę popiołu - normalnego.
    Na drugim zasypie z tego węgla spiekającego się po spaleniu 30 kg szuflada była pełna (w większości były spieki koksowe)
    Co zrobić aby poprawić spalanie tego węgla, czy nierównomierne wypalanie na palniku może świadczyć o złym jego uszczelnieniu. Palnik uszczelniałem dwoma spoinami silikonowymi.
    Niestety w pewnym momencie Wesoła się "zepsuła" i taki jest efekt.

    Widzę, że dałeś podawanie 2s więc powinno być już ok tylko wydłuż przerwę do 24 s lub nawet 36s i zmniejsz moc dmuchawy bo masz straszną "piłę" na wykresie temp. spalin - zobacz jak to u mnie wygląda ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    zmniejsz moc dmuchawy bo masz straszną "piłę" na wykresie temp. spalin - zobacz jak to u mnie wygląda ...
    Też mnie to zmotywowało aby stępić ząbki swojej "piły". Ale dmuchawa na najniższym biegu potrzebuje ok.1 minuty do osiągnięcia pełnych obrotów , do tego jeszcze przymknięta przesłona i mniej kaloryczny " eko " z za wschodniej granicy. Poprzednio było około 16,5 MJ/kg a teraz 17,3 MJ/kg.
    To dla przypomnienia i potwierdzenia Twojej tezy , bardziej ciągła praca jest ekonomiczniejsza.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  18. #278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cieszę się, że spróbowałeś i podajesz własny wynik - mam nadzieję, że da to do myślenia wątpiącym w słuszność tej metody
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #279

    Domyślnie

    [QUOTE=wojtek65;6688055
    To dla przypomnienia i potwierdzenia Twojej tezy , bardziej ciągła praca jest ekonomiczniejsza.[/QUOTE]

    Liczyłem ostatnio dlaczego tak jest i to jest kwestia lepszego wykorzystania wymiennika, największą sprawność wymiennik ma przy najmniejszej możliwej mocy im wyższa moc sprawność spada.

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Liczyłem ostatnio dlaczego tak jest i to jest kwestia lepszego wykorzystania wymiennika, największą sprawność wymiennik ma przy najmniejszej możliwej mocy im wyższa moc sprawność spada.
    Maher, Ty pobiłeś wszelkie normy jeśli chodzi o wypisywanie debilizmów na tym forum.

Strona 14 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony