dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie Kocioł na pellet, prośba o rady.

    Witam.
    Z góry przepraszam jeśli chaotycznie będę pisać, ale nie posiadam daru pisania.
    Aktualnie mam kocioł tzw śmieciuch i załapałem się na projekt dofinansowania do pelletu. Audyt wykazał iż powinien być kocioł 15kw, dom 120m + nie ogrzewana piwnica.
    Na celownik biorę kotły Galmet Genesis KPP Plus 15kw z palnikiem Revo, Defro Delta Ekopell 15kw (ewentualnie Defro Eko Slim 15kw), Kamen Perfect Bio 15kw. Rozważałem również SAS Bio Efekt 14kw tylko czy nie będzie za mała moc?
    Czy są jacyś użytkownicy wyżej wymienionych kotłów? Czy można prosić o jakieś rady przy wyborze kotła? Spostrzeżenia.
    Nie ukrywam, że najbardziej jestem przychylny palnikowi Revo, gdyż będę zaopatrywał się w pellet od lokalnych dostawców a wiadomo jak jest z jakością, nie zawsze trafi się dobra partia, z tego co wiem Revo poradzi sobie nawet z gorszej jakości peletem.
    Za wszystkie cenne uwagi, spostrzeżenia z góry dziękuje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    I kotłach se możesz poszukać, ja tylko powiem ze audyt to masz z dupy i proponowany kocioł 2 razy za duży. Patrz temat o starej kamienicy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Może i masz racje, tylko że kocioł będzie grzał 400l CWU oraz w przyszłym roku zamierzam zamontować 2-3 grzejniki w piwnicy. Z zakupem kotła to raczej nie problem, bardziej mnie interesuje jak się poszczególny sprawuje. Jakieś rady, na co zwrócić uwagę, czemu się przyglądnąć, co sprzedawca poleca co innego, mnie interesują informacje od użytkowników. Sprzedawca będzie wciskał to, na czym ma największą marże.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam. Lokalny sprzedawca poleca również Kołton PellKompakt 15kw z palnikiem Kipi oraz Metal-Fach Seg Pellet 15kw z palnikiem Revo. Nie ma za dużo informacji o tych kotłach, jednak już o samych palnikach (Kipi i Revo) jest dużo pozytywów.

  5. #5

    Domyślnie

    wybierz taki który ma:

    1. pionowy wymiennik z płomieniówkami
    2. automatyczne czyszczenie rusztu i wymiennika
    3. sterownik co najmniej PLUM ecomax 860P lub lepszy
    4. posiada odpowiednio duży zbiornik na pellet


  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    EcoMAX 860P ma Kostrzewa EEI Pellets 16kw, myśle że ta Kostrzewa też nie jest głupia. Tylko jak to się sprawdza przy gorszej jakości pellecie? Boje się troche tego, że lokalni dostawcy moga mieć średniej jakości pelet, a siedzieć w kotłowni to lepiej przy węglowym kotle.

  7. #7

    Domyślnie

    a widziałeś jaki ma wymiennik ? wygląda na zwykłego węglowca przerobionego na pellet , dołożonym sterownikiem i palnikiem na pellet. Czyszczenie jego to tragedia


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Patrząc na to ile spędzam czasu przy aktualnym piecu to jak przesiadka z malucha (nie ubliżając temu wehikułowi) na mercedesa (bo ferrari wśród kotłów to nie jest). Choćbym miał dwa razy w tygodniu poświęcić 20-30 minut na czyszczenie to będę szczęśliwy.

  9. #9

    Domyślnie

    nie chodzi o czas, tylko o uciążliwość tego czyszczenia

    Zobacz taki przekrój
    nie dość, że tylko pionowe kanały o średnicy ok 8cm, to jeszcze w środku masz zawirowywacze i płomieniówki które automatycznie czyszczą te kanały. Ty masz teoretycznie raz na 1-2m-ce wyjac te płomieniówki i szczotką(dostarczana przez producenta) doczyścić

    A to przekrój tego kostrzewy co podałeś


  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Na dzień dobry widać przy którym człowiek się urobi. Dzięki za cenną wskazówkę. Będę wertował dalej.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Widzisz, Sławek słusznie Cię nakierowal bo jeśli decydujesz się na pelleciaka, to rób tak, żeby zmniejszyć obsługę do minimum.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    No dlatego każda cenna uwaga jest na wagę złota! W sklepie wychwalają wszystko to, na czym mają największą marże.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Mi też mówili w sklepie o moim kociołku, że to mercedes Teraz patrząc na cenę mojego dokładasz trochę i masz jakiś mniej obsługowy kociołek.Miałem taką samą przesiadkę jak Ty z kopciucha na peleciaka i jest okey ,ale patrząc z perspektywy czasu mogłem wybrać lepiej. Jeśli faktycznie chcesz grzać baniak 400litrów to celuj w min.15
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 17-10-2018 o 17:41
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Baniak 400l stoi w piwnicy, będzie podpięty wraz z nowym kotłem. Liczę że w sezonie letnim kocioł będzie się rozpalał raz dziennie dla nas dwóch + dzieciak. Korci mnie ten Galmet choćby ze względu na palnik, czyszczenie raczej lepsze niż w Kostrzewa.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał codiii Zobacz post
    Baniak 400l stoi w piwnicy, będzie podpięty wraz z nowym kotłem. Liczę że w sezonie letnim kocioł będzie się rozpalał raz dziennie dla nas dwóch + dzieciak. Korci mnie ten Galmet choćby ze względu na palnik, czyszczenie raczej lepsze niż w Kostrzewa.
    A taki może być automatyczne czyszczenie wymiennika paleniska kompresja popiołu system opytymalizacji procesu spalania - pionowy wymiennik pionowe palenisko, wentylator wyciągowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Laguna przekrój.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	420347  
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Piękny kociołek, tylko że audyt wyliczył 15kw, 5klasa i EcoDesign, więc Laguna odpada. Mam dofinansowanie i to całkiem ciekawe, więc trzymam się tego.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał codiii Zobacz post
    Piękny kociołek, tylko że audyt wyliczył 15kw, 5klasa i EcoDesign, więc Laguna odpada. Mam dofinansowanie i to całkiem ciekawe, więc trzymam się tego.
    Odpada z jakiej przyczyny ? moc 3-16,5 kW. 5 klasa Ecodesign jest
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał codiii Zobacz post
    Piękny kociołek, tylko że audyt wyliczył 15kw, 5klasa i EcoDesign, więc Laguna odpada. Mam dofinansowanie i to całkiem ciekawe, więc trzymam się tego.
    https://youtu.be/VFR3zhRCPRg

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    codiii

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Stryszawa
    Kod pocztowy
    34-205
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ale jazda.... Praktycznie każdy kocioł który biorę pod uwagę na zamówienie, nikt nic nie ma na stanie.....niezły zonk..... :/

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    O tej porze roku to normalne. Mam jeszcze niezrealizowane zamówienia z końca lipca.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony