dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 73
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1453
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deredas Zobacz post
    w jaki sposób ustawiłeś histerezę w tym sterowniku ?
    Ja mam takie:
    temp. zadana 56
    pauza 90 sek
    czas podawania 6 sek
    podtrzymanie 2 min
    przedmuch 40 sek
    histereza 1
    paliwo jest podawanie przy 2 przedmuchu

    Jak miałbym przedmuch 25 sekund to nic by powietrza nie dmuchnęło w piec. Dmuchawa zanim wejdzie na swoje obroty to mija dokładnie 16 sekund.
    Dlatego zawsze przedmuch mam ustawiony na bardzo wysoką wartość tj te 40 sekund....

    Sprawa podtrzymania i tak nie jest u mnie istotna. Bo piec w trybie podtrzymania jest około 90 sekund. Temp momentalnie spada w dół.
    Jak piec osiągnie 56 stopni i wyłączy się dmuchawa to temp leci do 56,5 stopnia po czym gwałtownie spada w dół. PRzy 55 stopniach włącza się dmuchawa i zaczyna być podawane paliwo czyli normalny tryb grzania. I tak w kółko...

    Może zwiększ histerezę do np. 5*C.

    Sterownik masz kiepski niestety bo np. w SPP można ustawić na zadany czas pełną moc dmuchawy przy rozruchu - np. 0,5 lub 1 s i wtedy nie dość, że nie musi się powoli rozkręcać to dodatkowo wydmuchuje zbędny popiół z palnika przy rozruchu.



    Cytat Napisał Deredas Zobacz post
    Jeszcze jedno ustawieniami sterownika możesz tylko i wyłącznie ustawić moc pieca.
    Jak moc pieca jest zbyt duża do powierzchni domu to piec będzie pracowała na pół swojej mocy. A jeśli będzie pracował na pół swojej mocy to zawsze będzie spalał o wiele za dużo... U mnie spalanie powinno być na poziomie 1,5 tony przez całą zimę a jest na poziomie 4,5 tony...

    Wcześniej pisałeś:

    "
    Napisał Deredas
    Elektroniką nic nie zdzaiałasz z prostej przyczyny. Elektroniką możesz ustawić co najwyżej pełną moc kotła - możesz powiedzieć podawaj dużo paliwa w krótkim czasie i szybko je spalaj (dmuchawa na maksa). Ale przez to będzie duże spalanie. A nie chodzi o to aby spalanie było duże."



    Moc kotła powinna być większa niż zapotrzebowanie budynku zawsze a im cieplej na dworze tym ta różnica jest większa.

    Przecież w samochodzie też nie korzystasz stale z pełnej mocy silnika i jest oczywistym, że jest możliwość jej regulacji co nie oznacza drastycznego spadku sprawności [nie biorąc pod uwagę zmiany biegów].

    Co więcej jak już kiedyś Jarecki pisał kotły przez 80% sezonu pracują z mocą poniżej 30% nominalnej.



    "
    Cytat Napisał Deredas Zobacz post
    A jeśli będzie pracował na pół swojej mocy to zawsze będzie spalał o wiele za dużo... U mnie spalanie powinno być na poziomie 1,5 tony przez całą zimę a jest na poziomie 4,5 tony...
    "


    Jak więc wyjaśnisz osiąganie przez mój kocioł 80% sprawności [to tyle ile deklaruje producent przy mocy znamionowej] gdy pracuje ze średniodobową mocą na poziomie 30% mocy znamionowej ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    "
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Palnik napewno 25kW :
    http://www.domer.pl/podajnik-slimakowy-pancerpol-do-kotla-25-kw-z-motoreduktorem-nord-komplet.html
    Części zamienne też były brane zawsze do 25kW (już bodajże czwarty ślimak przez 8 lat - zawsze zwoje wrabiają się w tym samym miejsce - kawałek przed jego końcem :http://www.domer.pl/slimak-stalowy-do-podajnika-p-25-kw-830-mm.html
    Raz przetarły się też te części... kolanka i rura podajnika :
    http://www.domer.pl/kolano-zeliwne-podajnika-25-kw.html
    http://www.domer.pl/rura-podajnika-slimakowego-25-kw.html

    Co do mocy kotła to teraz zajrzałem do instrukcji i przemierzyłem gabaryty kotła i niby 25kW według tabeli z indtrukcji tylko że to jest dla pow. grzewczej 3m2, a na naklejce z kotła jest podane 4m2 - może jest błąd na naklejce
    "


    Niezłą ktoś kaszanę odwalił - 38 kW kocioł z 4m2 wymiennikiem a z palnikiem 25 kW

    Tak to niestety wygląda - badania i atesty z jednym palnikiem a sprzedaż z innym - patologia i tyle


    U mnie na kotle są 2 naklejki a na każdej co innego także widzę, że to standard


    "
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Suspenser czyli masz taki palnik jak ja?? te ust, 1/18 to kocioł przechodzi Ci w podtrzymanie? czy jedzie cały czas na małej mocy?
    "



    Tak przy 1/18 kocioł pracuje stale tylko gdy podgrzewa CWU, potem się wyłącza i rusza dopiero gdy temp. w zasobniku spadnie poniżej zadanej o wartość większą niż ustawiona histereza.

    Możesz to zobaczyć na wykresie temp. spalin pod linkiem w stopce [esterownik zakładka "Archiwum" menu "Wykresy"].



    "
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    U mnie pompka od CWU działa cały czas na 1 biegu (25W, zamontowana na zasilaniu bojlera, jak nie chodzi to bojlera nie zaciąga ciepłej wody z kotła), bo sterownik nie ma opcji jej sterowania i tyle co zadane na kotle to tyle też w bojlerze, może jakby podłączył pod wyłącznik analogowy czasowy i nastawiać żeby pompka się tylko załaczała kilka razy dziennie to można by ją zbić w bojlerze do około 45-50C i wtedy też by mniej opału poszło... tylko czy wtedy powrót do kotła nie będzie zbyt chłodny? ale z tą dłuższa pauzą też podziałam..

    ps. ten Retopala drobnoziarnisty spala się na razie całkiem przyjemnie, jest ładny płomień - chyba ma sporo zaw. części lotnych, spieków na razie brak...
    "


    Wyłącznik analogowy to jest wyjście - ustalisz nim sobie strefy czasowe na CWU, a powrotem się nie martw.


    Na pewno mniej byś spalał używając sterownika SPP gdzie masz przy wersji z BET strefy czasowe, regulowaną histerezę CWU i świetne prowadzenie procesu spalania - ja obecnie na nim pracuję [tylko bez BET dlatego wykresy robi Bruli].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    "
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Tylko dlaczego zawsze pierwszy zwój jest praktycznie nienaruszony? przecież tym bardziej jest narażony na żar? mniejsze obciążenia są na nim?
    "



    Dlatego, że woda z węgla odparowuje na poziomie drugiego i trzeciego a to ona powoduje korozję ślimaka.

    Żar może upalić koniec ślimaka, lecz to zdarza się rzadko, żeby aż tak nisko zszedł.


    "
    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Teraz jak patrzyłem chwilę przed załaczeniem w tryb praca to rura podajnika jest gorąca tak 5cm od kotła i jak się ją złapie to po 5sek. zaczyna lekko parzyć- czy to znaczy że wym miejscu jest już żar? model dmuchawy (przesłona uchylona na około 2,5/3cm) i podajnika podałem we wcześniejszym poście, a sterownik mam zwykły OGNIK PLUS bez CWU - moc wentyla ust. na 6 (skala od 2 do10), płomień nie jest biały jak z palnika// jest żółty..może żar dlatego tak schodzi że dmuchawa zaciąga powietrze w trakcie podtrzymania, bo nie jest odcięty jego dopływ? retortę mam uszczelnioną silikonem 1200C.. podawanie 5sek, pauza 20sek, podtrz. co 50 minut, praca w podtrz. 20sek, histereza 1C....
    jak kilka razy obserwowałem to podajnik chodzi około 20 razy zanim osiągnie zadaną 55C.. spada do około 52,5C i przebija do około 57,2-57,7C
    "


    Na moje wyczucie za mocno dmuchasz - masz nastawy kotła jak na ciężką zimę a nie jak na CWU latem.

    DO tego krotność podawania w podtrzymaniu >1 powoduje zapadanie się żaru.


    Zrób próbę - dmuchawa na 2, dopasuj przerwę w podawaniu, nagraj filmik jak się pali, wrzuć do netu i podrzuć link a wtedy napiszę czy jest ok.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ""



    Dlatego, że woda z węgla odparowuje na poziomie drugiego i trzeciego a to ona powoduje korozję ślimaka.

    Żar może upalić koniec ślimaka, lecz to zdarza się rzadko, żeby aż tak nisko zszedł.


    ""


    Na moje wyczucie za mocno dmuchasz - masz nastawy kotła jak na ciężką zimę a nie jak na CWU latem.

    DO tego krotność podawania w podtrzymaniu >1 powoduje zapadanie się żaru.


    Zrób próbę - dmuchawa na 2, dopasuj przerwę w podawaniu, nagraj filmik jak się pali, wrzuć do netu i podrzuć link a wtedy napiszę czy jest ok.
    - Dzięki za info.. o co chodzi z tą krotnością w podtrzymaniu? jak mam ustawić podtrzymanie i podawanie w nim?
    - Przesłona wentyla może być uchylona na 3cm? a obroty wentyla dać na 2? oj wtedy będzie chyba płomyk jak ze świeczki i kopcenie
    - czyli u mnie to nie żar zniszczył zwoje ślimaka? tylko parująca woda (korozja)? bo jakby żar schodził tak nisko to pierwszy zwój też by szlak trafił? no ale rurę podajnika mam gorącą tak do 57-cm od kotła - jak długo jest w podtrzymaniu?? czyli co żar aż tak głęboko się cofnął poza kocioł do podajnika? czy może to żeliwne kolanko oddaje ciepłotę na rurę podajnika?
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 31-08-2014 o 21:20

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - Dzięki za info.. o co chodzi z tą krotnością w podtrzymaniu? jak mam ustawić podtrzymanie i podawanie w nim?
    - Przesłona wentyla może być uchylona na 3cm? a obroty wentyla dać na 2? oj wtedy będzie chyba płomyk jak ze świeczki i kopcenie
    - czyli u mnie to nie żar zniszczył zwoje ślimaka? tylko parująca woda (korozja)? bo jakby żar schodził tak nisko to pierwszy zwój też by szlak trafił? no ale rurę podajnika mam gorącą tak do 57-cm od kotła - jak długo jest w podtrzymaniu?? czyli co żar aż tak głęboko się cofnął poza kocioł do podajnika? czy może to żeliwne kolanko oddaje ciepłotę na rurę podajnika?
    pzdr.

    Chodzi o to, żeby w podtrzymaniu zawsze gdy pracuje dmuchawa było także podawanie węgla.

    Jak dobry węgiel to można wydłużyć podtrzymanie - to kwestia obserwacji o ile.

    Przy obrotach na 2 otwórz przesłonę maksymalnie i zobacz co będzie - jak kopcenie to 3 bieg, jak za duży ciąg to przysłoń ile trzeba.

    Chodzi o to, żeby niepotrzebnie nie tłumić dmuchawy - niestety przy niektórych sterownikach i dmuchawach bez tego się nie obejdzie, więc zobacz jak będzie u Ciebie.


    Tak żar by upalił koniec ślimaka, a na fotce to ewidentna korozja.


    Podajnik się nagrzewa w podtrzymaniu u mnie także bo metal przewodzi ciepło od żaru - położyłem czujnik od Bruli w lepszym miejscu to możesz zobaczyć do ilu się u mnie nagrzewa.

    Przy pracy zimą jest chłodniejszy bo żar wyżej i podawany węgiel go chłodzi.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Chodzi o to, żeby w podtrzymaniu zawsze gdy pracuje dmuchawa było także podawanie węgla.

    Jak dobry węgiel to można wydłużyć podtrzymanie - to kwestia obserwacji o ile.

    Przy obrotach na 2 otwórz przesłonę maksymalnie i zobacz co będzie - jak kopcenie to 3 bieg, jak za duży ciąg to przysłoń ile trzeba.

    Chodzi o to, żeby niepotrzebnie nie tłumić dmuchawy - niestety przy niektórych sterownikach i dmuchawach bez tego się nie obejdzie, więc zobacz jak będzie u Ciebie.


    Tak żar by upalił koniec ślimaka, a na fotce to ewidentna korozja.


    Podajnik się nagrzewa w podtrzymaniu u mnie także bo metal przewodzi ciepło od żaru - położyłem czujnik od Bruli w lepszym miejscu to możesz zobaczyć do ilu się u mnie nagrzewa.

    Przy pracy zimą jest chłodniejszy bo żar wyżej i podawany węgiel go chłodzi.
    - No u mnie w podtrzymaniu gdy załacza się dmuchawa to chodzi też podajnik - czyli co 50 minut (w podtrzymaniu) - 20sekund pracuje dmuchawa i podajnik.. więc ok?? a może krótsze podtrzymanie i krótsze podawanie/dmuchanie? np. podtrz. 30 minut i podawanie/dmuchanie 10s?
    - Wymiary czopucha to : 20x18cm.... więc chyba ciąg spory....
    - podawanie/pauza jak zrobić na początek? 5s i 50s? - 1/10?.....

    Suspenser masz może filmik jak u ciebie przy takiej długiej pauzie pracuje palnik po stracie w tryb praca.. w połowie trybu praca i i pod koniec trybu praca? jesli nie to czy mógłbyś nagrać
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 01-09-2014 o 11:46

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - No u mnie w podtrzymaniu gdy załacza się dmuchawa to chodzi też podajnik - czyli co 50 minut (w podtrzymaniu) - 20sekund pracuje dmuchawa i podajnik.. więc ok?? a może krótsze podtrzymanie i krótsze podawanie/dmuchanie? np. podtrz. 30 minut i podawanie/dmuchanie 10s?
    - Wymiary czopucha to : 20x18cm.... więc chyba ciąg spory....
    - podawanie/pauza jak zrobić na początek? 5s i 50s? - 1/10?.....

    Suspenser masz może filmik jak u ciebie przy takiej długiej pauzie pracuje palnik po stracie w tryb praca.. w połowie trybu praca i i pod koniec trybu praca? jesli nie to czy mógłbyś nagrać
    pzdr.

    W podtrzymaniu przez 20 s pracuje podajnik, czyli tyle samo co dmuchawa czy też 6 s tyle co jest ustawione w trybie pracy ?

    Sprawdź to ok ?


    Ja kocioł nie wygasa to nie skracaj czasu podtrzymania.


    Tak sprawdź jak zadziała to 5/50 - dobrze kombinujesz


    Nie mam filmiku ani możliwości nagrania z braku czasu.

    Gdy rusza po przerwie na palniku jest ciemno, kopiec zapadnięty nawet o 2-3 cm, dopiero po chwili zaczynają pojawiać się iskierki a po kilku cyklach podawania poziom węgla się wyrównuje z palnikiem i pojawia się widoczny żar.

    Wrzucałem kiedyś filmik jak u mnie pracuje palnik i tak to nadal wygląda - jak znajdziesz w moich wpisach podrzuć link.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W podtrzymaniu przez 20 s pracuje podajnik, czyli tyle samo co dmuchawa czy też 6 s tyle co jest ustawione w trybie pracy ?

    Sprawdź to ok ?


    Ja kocioł nie wygasa to nie skracaj czasu podtrzymania.


    Tak sprawdź jak zadziała to 5/50 - dobrze kombinujesz


    Nie mam filmiku ani możliwości nagrania z braku czasu.

    Gdy rusza po przerwie na palniku jest ciemno, kopiec zapadnięty nawet o 2-3 cm, dopiero po chwili zaczynają pojawiać się iskierki a po kilku cyklach podawania poziom węgla się wyrównuje z palnikiem i pojawia się widoczny żar.

    Wrzucałem kiedyś filmik jak u mnie pracuje palnik i tak to nadal wygląda - jak znajdziesz w moich wpisach podrzuć link.
    Z tego co obserwowałem to podajnik w podtrzymaniu chodzi przez 20s i dmuchawa tez.. coś zmieniać?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Z tego co obserwowałem to podajnik w podtrzymaniu chodzi przez 20s i dmuchawa tez.. coś zmieniać?
    Tak, dmuchawę daj na np. 60s i zobacz czy podajnik przez 20s nie podaje za dużo węgla - czy kopiec jest płaski czy wypukły.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak, dmuchawę daj na np. 60s i zobacz czy podajnik przez 20s nie podaje za dużo węgla - czy kopiec jest płaski czy wypukły.
    nie jarze, mówimy o pracy podajnika i dmuchawy w postoju/podtrzymaniu ?? nie mogę na sterowniku ustawić niezależnie pracy podajnika i dmuchawy - jak ustawie 20s to tyle chodzi dmuch. i podajnik - ja mam ustawione podawanie i praca dmuchawa przez 20s co 50 minut...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    nie jarze, mówimy o pracy podajnika i dmuchawy w postoju/podtrzymaniu ?? nie mogę na sterowniku ustawić niezależnie pracy podajnika i dmuchawy - jak ustawie 20s to tyle chodzi dmuch. i podajnik - ja mam ustawione podawanie i praca dmuchawa przez 20s co 50 minut...
    No to kiepsko bo dmuchawa powinna dłużej od podajnika pracować.

    Ale ok jak masz tak to zobacz jak kopiec wygląda po podaniu przez te 20 s.

    Nagrałem filmiki jak to wygląda u mnie - podeślij na priv adres email to Ci prześlę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin7911

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Co to z prywata? Wszyscy chcemy zobaczyc jak sie u Ciebie pali

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    SUSPENSER



    Nie zazdroszczę,chyba zacząłeś jesienną orkę na ugorze

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    nie jarze, mówimy o pracy podajnika i dmuchawy w postoju/podtrzymaniu ?? nie mogę na sterowniku ustawić niezależnie pracy podajnika i dmuchawy - jak ustawie 20s to tyle chodzi dmuch. i podajnik - ja mam ustawione podawanie i praca dmuchawa przez 20s co 50 minut...
    nie zwracaj uwagi na sekundy a raczej na to co dzieje się na palniku, bo to jest najważniejsze.
    Poczytaj też instrukcje. Czasem w sterownikach niektóre parametry są dostępne np. w ustawieniach serwisowych itp.
    U mnie np. teraz podtrzymanie wygląda tak:
    podawanie 6s co 45 min a przedmuch 12 sekund co 15 minut i wszystko jest OK.

    Rok temu przechodziłem to co ty teraz więc rozumiem twoje zniecierpliwienie.
    Jedna rada: staraj się obserwować i uczyć swojego pieca. Ustawienia innych raczej rzadko działają.
    MARTINOS

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin7911 Zobacz post
    Co to z prywata? Wszyscy chcemy zobaczyc jak sie u Ciebie pali
    Gdy mu podeślę może je wrzucić gdzieś do internetu i wkleić tu linki bo ja nie mam na to czasu - sorki.

    Jak chcesz podaj @ to Tobie podeślę i tu udostępnisz
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    SUSPENSER



    Nie zazdroszczę,chyba zacząłeś jesienną orkę na ugorze

    Spoko - mam dwójkę maluchów - te to dopiero cierpliwości uczą
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki Suspenser - rzeczywiście ten płomyk u Ciebie przez cały cykl to taka nie za duża świeczka ... w końcu 1 do 18 - muszę to u siebie wypróbować (jaki groch tam się palił?) - założyłem konto na youtube ale coś nie mogę wrzucić filmów... ma ktoś aktywne konto na youtube?
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 03-09-2014 o 02:07

  18. #38

    Domyślnie

    Filmy Suspensera :

    rusza z podtrzymania :
    https://www.youtube.com/watch?v=seZ0...ature=youtu.be

    grzanie CWU :
    https://www.youtube.com/watch?v=6m2M...ature=youtu.be

    koniec ctlku grzania CWU
    https://www.youtube.com/watch?v=xe1_...ature=youtu.be

    Swoje też wrzucę jak tylko nagram komplet... suspenser jaką masz temp. zadaną? i ile razy Ci podaje podajnik (czas podawania i ilość załączeń w trybie praca) zanim osiągnie zadaną?
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 03-09-2014 o 07:42

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Dzięki Suspenser - rzeczywiście ten płomyk u Ciebie przez cały cykl to taka nie za duża świeczka ... w końcu 1 do 18 - muszę to u siebie wypróbować (jaki groch tam się palił?) - założyłem konto na youtube ale coś nie mogę wrzucić filmów... ma ktoś aktywne konto na youtube?
    pzdr.
    Bez przesady - to raczej spora gromnica

    Spala się obecnie Wesoła gruba [8-31,5] taka jaką sprzedaję i mam jej opis na stronie.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 03-09-2014 o 07:50
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Swoje też wrzucę jak tylko nagram komplet... suspenser jaką masz temp. zadaną? i ile razy Ci podaje podajnik (czas podawania i ilość załączeń w trybie praca) zanim osiągnie zadaną?
    Ok super - niech wszyscy widzą przy jakim paleniu osiągam najlepsze wyniki i nie boją się ustawiać małych mocy latem

    Oczywiście w innych kotłach z innymi sterownikami optymalne może być inne ustawienie, ale daje to pogląd.

    Mam podawanie 5 s, przerwa 90s - ile razy to możesz sam zobaczyć patrząc na wykres temp. spalin na esterownik i obliczyć [czas w którym temp. spalin byłą wyższa niż w postoju dzieląc przez 95 s], bo to zależy ile ciepłej wody zostało zużyte.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 2 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony