dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 73
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1453
  1. #1341
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beingmys3lf

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, "zbudowałem" dom 4 miesiące temu i oczywiście musiałem na tym forum wylądować.
    Dom 120 m2, ocieplony szary styropian 15 cm, dach pianką pur 25 cm bez garażu, na dole podłogówka u góry 9 grzejników.
    Teraz już wiem, że mój monter przewymiarował piec tzn dał SAS Slim 23 kw z tech st-550zPID.
    Kupiłem Czarną perłe. Palę wyłączonym PID ustawienia ręczne:
    Temp ustawiona 46 stopni
    CWU 45 stopni
    Podawanie: 7 sec
    Przerwa 70 sec
    Nadmuch 13 %
    Praca podtrzymania 21 sec
    Przerwa podtrzymania 35 min
    Wentylator w podtrzymaniu czas pracy: 1min
    Wentylator w podtrzymaniu czas przerwy 20 min
    Bieg wentylatora w podtrzymaniu 30 %

    Ogólne spalanie to 27 kg/doba, lekkie spieki, które rozbijam pogrzebaczem raz dziennie, dosyć miekkie. Dużo popiołu, podłogówka lekko ciepła. U góry na piętrze 3 grzejniki ciepłe, reszta zimne... to żaden probl;em gdyz i tak jest w domu za gorąco.... a spalanie w/g mnie o dużo za duże...
    Przełąvczyłem na palenie z PID... 35 kg/doba
    Co tu zrobić aby ograniczyć spalanie ?
    Z tematem borykam sie już jakiś czas i już brak pomysłów....

  2. #1342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał beingmys3lf Zobacz post
    Witam, "zbudowałem" dom 4 miesiące temu i oczywiście musiałem na tym forum wylądować.
    Dom 120 m2, ocieplony szary styropian 15 cm, dach pianką pur 25 cm bez garażu, na dole podłogówka u góry 9 grzejników.
    Teraz już wiem, że mój monter przewymiarował piec tzn dał SAS Slim 23 kw z tech st-550zPID.
    Kupiłem Czarną perłe. Palę wyłączonym PID ustawienia ręczne:
    Temp ustawiona 46 stopni
    CWU 45 stopni
    Podawanie: 7 sec
    Przerwa 70 sec
    Nadmuch 13 %
    Praca podtrzymania 21 sec
    Przerwa podtrzymania 35 min
    Wentylator w podtrzymaniu czas pracy: 1min
    Wentylator w podtrzymaniu czas przerwy 20 min
    Bieg wentylatora w podtrzymaniu 30 %

    Ogólne spalanie to 27 kg/doba, lekkie spieki, które rozbijam pogrzebaczem raz dziennie, dosyć miekkie. Dużo popiołu, podłogówka lekko ciepła. U góry na piętrze 3 grzejniki ciepłe, reszta zimne... to żaden probl;em gdyz i tak jest w domu za gorąco.... a spalanie w/g mnie o dużo za duże...
    Przełąvczyłem na palenie z PID... 35 kg/doba
    Co tu zrobić aby ograniczyć spalanie ?
    Z tematem borykam sie już jakiś czas i już brak pomysłów....
    nie chce Cię martwić kolego ale widzę że jedziemy na tym samym wózku bo u mnie tez kocioł dużo za duży więc cudów nie zrobimy.
    generalnie powoli dochodzę do wniosku że palenie ekogroszkiem to głupota bo wymaga zatrudnienia siebie w roli "palacza" w kotłowni przynajmniej na pół etatu a jak człowiek pracuje od rana do wieczora to nie ma czasu siedzieć w kotłowni bo dostosowanie tego do normalnej pracy wymaga umiejętnoiści i wiedzy prawie jak przy budowie statków kosmicznych.. mówiąc krótko nie tak sobie to wyobrażałem.
    ludzie piszą że spala im ok 10-15kg na dobę tylko chyba trzeba mieć dom nowy i super ocieplony ale w takim wypadku może lepiej gaz? mi już ręce opadają bo od palę groszkiem od około 20 listopada i spaliłem jakieś 1200kg opału w tym miałem prawie tydzień przerwy bo paliłem drewnem.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  3. #1343
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beingmys3lf

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Bielawa
    Kod pocztowy
    58-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ale ja mam nowy dom, dobrze docieplony etc...
    tona idzie na miesiac, chyba za dużo w/g mnie...
    Oby to tylko kwestia ustawień... Tylko, że juz nie wiem co tu ustawić mozna inaczej...

  4. #1344

    Domyślnie

    Tylko widać, że te ustawienia beingmys3lf proszą się o korekty Z taką temperaturą 46st to prośba o kłopot - kocioł nie obcieka smołą? Min. 55 st powinno się ustawić. No i to podawanie też bym skrócił. Ja podaję 3s i 30s przerwy. Kociołek 18kW i też cz.p. - worek na 2 dni.
    Nie wiem o jakim pół etatu dbh piszesz ale ja mogę do kotłowni zaglądać raz na 4 dni - popiół wybrać. Bo cz.p. jest popioło twórcza Gdybym palił jakimś 4-5% to raz w tygodniu by wystarczyło.

  5. #1345
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    a ile jest takich osób co nie ma problemów z ustawieniem tego?
    nawet tutaj na forum ludzie piszą sprzecznie ze sobą, Ty piszesz ze min 55 na kotle a inni że nie trzeba tak wysoko i wystarczy nawet 48.
    sam widzę po sobie, albo przesypuje niedopalony węgiel albo spieki od palnika do deflektora,
    silikonowałem już otwory w palniku, wkładałem szamotki do palnika i dalej kupa ręce opadają, wracam do domu po pracy po 18 i nie mam też czasu siedzieć do 22 w kotłowni.
    mozesz prześledzić moje posty i sam zobaczysz jaka jest katastrofa u mnie.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  6. #1346

    Domyślnie

    No i jasiek pisał, że miał spieki jak sobie dziurki pozaklejał Po powrocie do fabrycznych minęło.
    Sprawdzałeś czopuch? Może masz zły komin i Ci ciepło ucieka? Są miarkowniki do tego.
    Czytałem, że uszczelniałeś retorte ale czy dobrze? Pytam bo u mnie niedopalało po jednej stronie i też jakieś cuda się działy jak się korona rozszczelniła.
    Ustawienia pomp nigdy nie ruszałem i startują od 40st. Na którym biegu pracują? Jak obieg jest zbyt wolny to też jest problem z temp kotła i grzejników.

  7. #1347
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tu cytat "Może masz zły komin i ci ciepło ucieka".

  8. #1348

    Domyślnie

    Miałem takie samo problemy na początku jak Wy . Dwa razy zmieniłem sterownik i to właśnie wymiana druga dała zadowalający efekt.Sterownik obecnie to SPP , ogrzewam około 200 m2 w domu 22,5 C a wczoraj komputer pokazał 14,3 kg - jak było na dworze -7 C dobijał mi do 20 kg - więc może idźcie w tą stronę.

  9. #1349
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    No i jasiek pisał, że miał spieki jak sobie dziurki pozaklejał Po powrocie do fabrycznych minęło.
    Sprawdzałeś czopuch? Może masz zły komin i Ci ciepło ucieka? Są miarkowniki do tego.
    Czytałem, że uszczelniałeś retorte ale czy dobrze? Pytam bo u mnie niedopalało po jednej stronie i też jakieś cuda się działy jak się korona rozszczelniła.
    Ustawienia pomp nigdy nie ruszałem i startują od 40st. Na którym biegu pracują? Jak obieg jest zbyt wolny to też jest problem z temp kotła i grzejników.
    retore uszczelniłem w tamtym roku, w tym roku profilaktycznie ja sciągnąłem i usczelniłem od nowa razem z zaślepieniem tych otworów.
    wysokość komina to OK 8m więc nie sądzę żeby był taki ciąg że wypala się groszek sam a czopuch w czasie pracy kotła nie jest mega gorący można go dotknąć (wiadomo że nie przytrzymam długo palców ale spokojnie da się dotknąc bez poparzenia),
    pompa CO i do podłogówki to Wilo Stratos 25-60 (chyba takie oznaczenie ale nie pamiętam odkładnie) nastawione na 2,5 chyba a do CWU jakiś Grundfoss analogowy ustawiony an 1 biegu.
    nie chodzi o temp kotła i grzejników bo kocioł łapie temp, grzejniki ciepłe i w domu ciepło ale problem jest ze spalaniem a raczej z jego efektami.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  10. #1350

    Domyślnie

    Jak spieki kruche to bym się aż tak nie przejmował. Możesz ująć trochę wiatru ale tak by kocioł się nie smołował. No, wapno też nie zaszkodzi choć wiele nie pomoże

  11. #1351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    spieki twarde
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  12. #1352
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    retore uszczelniłem w tamtym roku, w tym roku profilaktycznie ja sciągnąłem i usczelniłem od nowa razem z zaślepieniem tych otworów.
    wysokość komina to OK 8m więc nie sądzę żeby był taki ciąg że wypala się groszek sam a czopuch w czasie pracy kotła nie jest mega gorący można go dotknąć (wiadomo że nie przytrzymam długo palców ale spokojnie da się dotknąc bez poparzenia),
    pompa CO i do podłogówki to Wilo Stratos 25-60 (chyba takie oznaczenie ale nie pamiętam odkładnie) nastawione na 2,5 chyba a do CWU jakiś Grundfoss analogowy ustawiony an 1 biegu.
    nie chodzi o temp kotła i grzejników bo kocioł łapie temp, grzejniki ciepłe i w domu ciepło ale problem jest ze spalaniem a raczej z jego efektami.
    Co masz na myśli pompy nastawione na 2.5 ? Chodzą na drugim biegu? Dlaczego takie duże 25-60? Dom masz ocieplony , Ile spalasz na dobę? Dziś jadę zamontować sterownik sppv2 do kotła kamen multi 26kw który ogrzewa 250 mk. bardzo słabo ocieplonego domu. Kocioł też produkuje duże ilości spieków, ale winny jest opał bo z Taurona. Z mocą tego kotła też pojechaliście.

  13. #1353
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    pompy mają elektronicznie ustawianą "moc" a dokładnie chyba wysokość podnoszenia słupa wody jeśli się nie mylę to tak sie to fachowo mówi i jest nastawione na 2,5 (zakres 0-6), spalanie praktycznie worek 25kg na dobę a może i więcej.
    miałem wcześniej Retopal i byłe mniejsze spieki ale nie było idealnie,
    jesli chodzi o moc kotła to tak mi doradził gość co montował (weź większy będziesz grzał mniejszą temperaturą).
    myślałem o zmianie sterownika ale też trzeba wywalić 1100zł na przykładowy ecoal i de facto nie ma gwarancji że gra jest warta świeczki bo cały nowy kocioł pewnie w granicach 8tys
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  14. #1354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja bym zmniejszył wysokość podnoszenia pomp daj na 1 -1.5 i sprawdż czy wszystko dogrzewa jak nie to odrobinę podkręć jak dogrzewa to jeszcze trochę zmniejsz., metodą obserwacji. Spalasz około 25kg doba to nie tak żle nie ma powodów do paniki. Ja mam kocioł 19 kw i spalam około 30kg.( Taki dom.) Nie kupój opału kalorycznego tylko taki do 25mj. Do tego co teraz spalasz kup jakieś eko czeskie (musi być suchy przed wsypaniem) i pomieszaj go 50/50 z tym co masz. Może być też rosyjski. W Dębicy rosyjski miała kiedyś firma Testpol lub w Leroy mer... I powinno być dobrze. A sterownik wymieniam bo stary się wykończył.

  15. #1355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    możesz przybliżyć jaki ma związek ta moc pomp z tym spalaniem?
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  16. #1356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Czym większa moc pompy tym większy przepływ wody. A większy przepływ może powodować większe spalanie. Zrób tak jak pisałem nic Cię to nie kosztuje.

  17. #1357

    Domyślnie

    z Czechem bym uważał, dla mnie ten opał to porażka, przynajmniej dla palnika, który mam.

  18. #1358
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Jako domieszka na próbę .Kocioł połknie

  19. #1359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    Czym większa moc pompy tym większy przepływ wody. A większy przepływ może powodować większe spalanie. Zrób tak jak pisałem nic Cię to nie kosztuje.
    jasne że sprawdze, tonący brzytwy się chwyta. pytałem tylko z ciekawości a nie przez "uszczypliwość"
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  20. #1360
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie stresuje się tym

Strona 68 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony