dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 73
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1453
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    Będzie ciężko bo z tego co widzę inni użytkownicy ekogroszka nie posiadają domów wysoce energooszczednych tak jak ty i to w dodatku z parowozem w domu.
    Może da się zminimalizowac ale sprawność tego kotła w tym domu będzie ok.40-50% także tak czy tak zawsze więcej zuzyjesz niż faktycznie dom by potrzebował.
    Sądzę że twój do na ogrzewanie w sezonie zuzylby ok.6000kWh a to ok.1-1,2t ekogroszka,jeśli zuzyje więcej tyle będziesz do tylu.
    6000 kWh : 160 m2 = 37,5 kWh/m2. No piękny wynik. Nie wiemy jaką kolega ma wentylację, nie znamy izolacji i technologii wykonania fundamentu, nie znamy izolacji posadzek i idziemy na rekordy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    6000 kWh : 160 m2 = 37,5 kWh/m2. No piękny wynik. Nie wiemy jaką kolega ma wentylację, nie znamy izolacji i technologii wykonania fundamentu, nie znamy izolacji posadzek i idziemy na rekordy.
    I jak najbardziej realny,ściany ze współczynnikiem U 0,12 okna 0,9 dach ok.0,12,podobnie podłoga także nie jest to dom jak typowego użytkownika ekogroszka.
    Wentylacja będzie tutaj miała mały wpływ na zużycie energii.

  3. #143
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Kajwroclaw, nie przejmuj się forumowymi gawędziarzami. Jedyny błąd jaki popełniłeś to taki, że wziąłeś tak mocny opał. Nie jest Ci potrzebny. Twój metraż, słabsze ocieplenie i podobny system grzewczy ma Kaszpir na przykład - pali za sezon 2 tony badziewia na CO + CWU grzane z kotła w sezonie grzewczym. To jest Twoje realne zużycie. Tyle że w Twojej chacie paliłbym Jaretem, ruskiem albo co najwyżej Retopalem. Nic mocniejszego nie jest Ci potrzebne. W Twojej lokalizacji ( jeżeli to jest Wrocław czy okolice ) może nawet rozważyłbym czecha z Ledvic - pod warunkiem że byłby suchy. .
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #144

    Domyślnie

    A zapotrzebowanie 37kWh/m2/rok nie jest w żaden sposób rekordem,jest to po prostu dom zuzywajacy mało energii na ogrzewanie i aż dziw bierze że został zepsuty ekogroszkiem bo nijak do takiego domu to nie pasuje a jak widać efekt w zużyciu jest znacznie gorszy gdyby go nie było bo parowóz żeby jechał musi grzać czy się chce czy nie,chyba że zbierzemy tą niepotrzebna w danej chwili energię w buforze na później.

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    W stopce swojego poprzedniego nicka podawałeś swoje zapotrzebowanie 40 kWh. Z rekuperacją, płytą fundamentową, 25 cm styro na ścianach i bodaj 40 w dachu.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuję podawanie 2, przerwa 20, nadmuch odpowiednio mniejszy, żeby nie przesypywało i czekam na info po godzinie palenia czy jest lepiej.
    nie mam podawania 2 s tylko min 5s ale dalem
    podawanie 5s
    pzrerwa 40 s
    wentylator 80 to jakies 35% mocy wentylatora skala (250 /20)
    zminilem histereze na 1 wydaje mi sie ze lepiej na tym jest dobrze
    wegiel się spala ladnie sa drobne niedopałki nagrzewa sie w jakies 15 min do stanu podczymania
    chyba nie jest zle co tylko mam teraz pytanie to wszystko jak jest 0 stopni na dworze czy te ustawienia starczą jak bedzie na zewnątrz - 10 /-15
    film niezbyt nagrany telefonem
    Ostatnio edytowane przez asder79 ; 28-10-2014 o 21:24

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajwroclaw Zobacz post
    rozumiem, że nadmuch nie za mocny, żeby nie spalało za nisko i nie za słaby, żeby się nie dusił? teraz mam 26%, ale chyba okaże się za mocny. zobaczymy, jestem ciekaw efektu
    Zgadza się
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    Będzie ciężko bo z tego co widzę inni użytkownicy ekogroszka nie posiadają domów wysoce energooszczednych tak jak ty i to w dodatku z parowozem w domu.
    Może da się zminimalizowac ale sprawność tego kotła w tym domu będzie ok.40-50% także tak czy tak zawsze więcej zuzyjesz niż faktycznie dom by potrzebował.
    Sądzę że twój do na ogrzewanie w sezonie zuzylby ok.6000kWh a to ok.1-1,2t ekogroszka,jeśli zuzyje więcej tyle będziesz do tylu.

    Skąd wiesz, że osiągnie tylko 40-50 % ?

    U siebie przy grzaniu samej CWU latem kotłem 18 kW osiągam 40%, a już przy stałej mocy kotła na poziomie 3 kW osiąga on 80% [ekogroszek Wesoła], więc nie opowiadaj, że się nie da skoro u mnie się daje.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asder79 Zobacz post
    nie mam podawania 2 s tylko min 5s ale dalem
    podawanie 5s
    pzrerwa 40 s
    wentylator 80 to jakies 35% mocy wentylatora skala (250 /20)
    zminilem histereze na 1 wydaje mi sie ze lepiej na tym jest dobrze
    wegiel się spala ladnie sa drobne niedopałki nagrzewa sie w jakies 15 min do stanu podczymania
    chyba nie jest zle co tylko mam teraz pytanie to wszystko jak jest 0 stopni na dworze czy te ustawienia starczą jak bedzie na zewnątrz - 10 /-15
    film niezbyt nagrany telefonem
    Niestety film nie jest dostępny.

    Gdy moc będzie za mała to po prostu ustawisz dmuchawę na większą wydajność i skrócisz czas przerwy pomiędzy podaniami.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #150

    Domyślnie

    teraz powinien dzialaC

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asder79 Zobacz post
    teraz powinien dzialaC
    Działa i wygląda to dobrze - choć za wiele nie widać
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #152

    Domyślnie

    powiedzcie mi poco są te 2 plyty szamotowe nad paleniskiem i co by bylo jak by ich nie było dzis zrobilem eksperyment i włozylem 3 i odziwo
    albo tylko i sie wydaje lepiej plomien chodzi i dopala

  13. #153

    Domyślnie

    powiem wam ze teraz bylem sprawdzic i o niebo lepiej z tą 3 plytką szamotową którą dolozylem nawet przy wiekszym nawiewie mialem 80 teraz 95 nie szkaluje a wtedy mi juz sie spieki robily narazie zostawiam bo widze ze łądnie dopala na przyjemny popiołek

    dziwne zeby jedna płytka szamotowa rozwiązala moje problemy

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaiserII

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-062
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, pierwszy sezon grzeje ekogrochem. Mam 88 m kw., nieocieplony 100latek, grube ceglane mury, piec ustawiłem :
    grzanie:
    podawanie 5s.
    przerwa 50 s.
    siła dmuchawy 35% (zakres mocy 30-100%)
    podtrzymanie:
    podawanie 5s
    przerwa 25 min
    sila dmuchawy 35%

    temperatura zadana 48 st.
    histereza 2

    klapa przy czopuchu zamknięta na 3/4
    75 kg ekogrochu starczyło zaledwie na 2.5 dnia, fakt, że musiał nagrzać i dom i wodę, ale teraz ma problemy z utrzymaniem temperatury. na piecu ma zadane 48 a dobija do 47 i potem ma problem z tym jednym

    ekogroch mam 26 000 kj - taka moc wskazano w instrukcji, mam wysokoenrgetyczny z obi, na próbę po raz pierwszy brałem i dużo spieków jest.

    którymi parametrami regulować moc kotła? wydużając podawanie czy zwiększajac moc dmuchaw i skracając podawanie?

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asder79 Zobacz post
    powiem wam ze teraz bylem sprawdzic i o niebo lepiej z tą 3 plytką szamotową którą dolozylem nawet przy wiekszym nawiewie mialem 80 teraz 95 nie szkaluje a wtedy mi juz sie spieki robily narazie zostawiam bo widze ze łądnie dopala na przyjemny popiołek

    dziwne zeby jedna płytka szamotowa rozwiązala moje problemy
    Ten szamot to deflektor, skoro z 3 płytkami działa najlepiej to tak zostaw.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiserII Zobacz post
    Witam, pierwszy sezon grzeje ekogrochem. Mam 88 m kw., nieocieplony 100latek, grube ceglane mury, piec ustawiłem :
    Odpisałem na priv.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaiserII

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-062
    Posty
    11

    Domyślnie

    SUSPENSER dzięki, przeczytałem mam jeszcze pytanie, czy temperaturę zadaną utrzymujecie całą dobę czy ktoś korzysta z progamatora tj. obniżenie temp o ok 5-7 stopni na noc?

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiserII Zobacz post
    SUSPENSER dzięki, przeczytałem mam jeszcze pytanie, czy temperaturę zadaną utrzymujecie całą dobę czy ktoś korzysta z progamatora tj. obniżenie temp o ok 5-7 stopni na noc?
    Ja utrzymuję całą dobę. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest regulator pokojowy.
    Mój wisi na ścianie i nikt nie wie czy można go podłączyć do mojego sterownika

  19. #159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiserII Zobacz post
    SUSPENSER dzięki, przeczytałem mam jeszcze pytanie, czy temperaturę zadaną utrzymujecie całą dobę czy ktoś korzysta z progamatora tj. obniżenie temp o ok 5-7 stopni na noc?
    Ja utrzymuję całą dobę taką samą.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajwroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łukaszowice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Za radą suspensera przestawiłem piec na 5s podawanie 60s przerwa dmuchawa 20%. Spalanie spadło z worka 25kg dziennie do worka prawie na dwa dni. Więc jest różnica zdarzają się pojedyncze spieki ale generalnie popiołek.

Strona 8 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony