dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 50
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 987
  1. #741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Steki, steki....steków możliwie najlepszych tu trzeba.

    Szkoda energii na nsowe dyrdymały.


  2. #742

    Domyślnie

    Ada i jak wyszedł Ci ten wyjątkowy stek? Ja juz dawno nie robiłam steków , robie co 3 miesiące. Ale bardzo lubię jak pokazujesz co gotujesz.

  3. #743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Ada i jak wyszedł Ci ten wyjątkowy stek? Ja juz dawno nie robiłam steków , robie co 3 miesiące. Ale bardzo lubię jak pokazujesz co gotujesz.
    Był super apetyczny.

    ps dziękuję za uznanie

  4. #744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Steki, steki....steków możliwie najlepszych tu trzeba.

    Szkoda energii na nsowe dyrdymały.
    ... nie takie extra jak Ady ... ale zupełnie przyzwoite

    lokalny, florydzki Angus - filet mignon (pieczony metodą, patelnia - piekarnik /pisałem o tej metodzie wcześniej/)

    Ciemiężycielki - medium



    mój - medium rare


    ... oba mięciutkie i soczyste (przyprawione jak zwykle, tylko sól i pieprz)

    smakowicie pozdrawiam
    unde venis et quo tendis

  5. #745
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... nie takie extra jak Ady ... ale zupełnie przyzwoite

    lokalny, florydzki Angus - filet mignon (pieczony metodą, patelnia - piekarnik /pisałem o tej metodzie wcześniej/)

    Ciemiężycielki - medium



    mój - medium rare


    ... oba mięciutkie i soczyste (przyprawione jak zwykle, tylko sól i pieprz)

    smakowicie pozdrawiam
    Witaj Chef .

    Przyprawom pozazdrościć .Ja za głosem tylko sól i pieprz.Ma być smak mięsa a nie przypraw w Befsztyku.Pokazałeś Chef dwa rodzaje są z jednego smażenia-jednej patelni??? ,że spytam o to i medium rare.

  6. #746
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    To samo mięso, na jednej patelni, ten sam czas i temperatura w piekarniku.
    Stopień wypieczenia, zależy od grubości plastra polędwicy.
    Medium 3cm
    Medium rare 4cm
    unde venis et quo tendis

  7. #747
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    To samo mięso, na jednej patelni, ten sam czas i temperatura w piekarniku.
    Stopień wypieczenia, zależy od grubości plastra polędwicy.
    Medium 3cm
    Medium rare 4cm
    O to chodziło.Dzięki Chef.

  8. #748

    Domyślnie

    Specjalne prywatne zamówienie. Mniejszy mięsień wyciety z ribeye, podobno najsmaczniejsza wycinka z woła.







    ps Pawle jeszcze raz dziękuję

  9. #749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    nie za maco
    unde venis et quo tendis

  10. #750

    Domyślnie

    Tak wygladały po małym odpoczynku do niedzieli.



    A tak na widelcu


  11. #751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Ado - artyzm w czystej postaci.


  12. #752

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam .

    Może do wyglądu tego antrykotu z Limousine brakuje ilości marmurka (widać taka jego polska natura) ale za to kolor do przyjęcia.Trochę już leży więc dzisiaj ..........am.


    Widać, że rewolucyjne obalanie standardów kulinarnych przez niespecjalnych kucharzy jest jak z obalaniem kolejnych półlitrówek. Taki rewolucjonista myśli, że obalił, a tu nagle leży pod stołem z kawałkiem wołowiny na czole.

    ps piękne podbicie buta...

  13. #753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Widać, że rewolucyjne obalanie standardów kulinarnych przez niespecjalnych kucharzy jest jak z obalaniem kolejnych półlitrówek. Taki rewolucjonista myśli, że obalił, a tu nagle leży pod stołem z kawałkiem wołowiny na czole.

    ps piękne podbicie buta...
    Najlepsze, że to świeże mięso. Stalowe (pozłacane?) implanty będą jak znalazł.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Najlepsze, że to świeże mięso. Stalowe (pozłacane?) implanty będą jak znalazł.
    W oczekiwaniu na...


  15. #755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Rezygnuję ze steków z rozbratla sygnowanych "Rzeźnik" sprzedawanych przez Lidl. Z ostatniego steka zjeść dała się mniej niż połowa. Co z tego, że smaczny skoro, raz, że cienki i trudno usmażyć na rare lub medium rare to jeszcze pełno ma błon i twardych pasm tłuszczu. Mam wrażenie, że jakość, na początku wysoka, teraz wyraźnie spadła. Z braku laku, bez przekonania kupiłem w Kauflandzie steki "Uczta Qulinarna" z Sokołowa. Równo ucięte, dużo marmurka, wszystkie kawałki w lodówce podobne. Coś się zmieniło - teraz są sezonowane 14 dni, wcześniej, zdaje się dłużej. Grubość 2,5 - 3 cm. Przepyszne!!! Soczyste, miękkie, kruche i bardzo smaczne. Nie wiem o co z tym Sokołowem chodzi. Te które kupiłem były równie dobre jak steki dwa - trzy razy droższe. Wcześniej w Kauflandzie były te same steki ale kawałki krzywo ucięte, nierównej grubości i z małą ilością marmurka. Nauczony doświadczeniem nie ryzykowałem. Chyba mają problem z jakością albo dostawcy się zmieniają.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Fakt że ostatnio steki z Sokołowa całkiem całkiem. Po kilku nieudanych próbach w Auchanie, raz nic co by dobrze wyglądało nie było, drugi raz był stek z udźca pierwsza krzyżowa, który kiedyś kupiłem i był rewelacyjny, tym razem okazał się twardy gumowaty i słabo jadalny, spróbowałem ponownie steków z Sokołowa i bardzo przyzwoite były. Chyba coś zmienili w procesie dojrzewania mięsa.

  17. #757
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Rezygnuję ze steków z rozbratla sygnowanych "Rzeźnik" sprzedawanych przez Lidl. Z ostatniego steka zjeść dała się mniej niż połowa. Co z tego, że smaczny skoro, raz, że cienki i trudno usmażyć na rare lub medium rare to jeszcze pełno ma błon i twardych pasm tłuszczu. Mam wrażenie, że jakość, na początku wysoka, teraz wyraźnie spadła. Z braku laku, bez przekonania kupiłem w Kauflandzie steki "Uczta Qulinarna" z Sokołowa. Równo ucięte, dużo marmurka, wszystkie kawałki w lodówce podobne. Coś się zmieniło - teraz są sezonowane 14 dni, wcześniej, zdaje się dłużej. Grubość 2,5 - 3 cm. Przepyszne!!! Soczyste, miękkie, kruche i bardzo smaczne. Nie wiem o co z tym Sokołowem chodzi. Te które kupiłem były równie dobre jak steki dwa - trzy razy droższe. Wcześniej w Kauflandzie były te same steki ale kawałki krzywo ucięte, nierównej grubości i z małą ilością marmurka. Nauczony doświadczeniem nie ryzykowałem. Chyba mają problem z jakością albo dostawcy się zmieniają.
    P.finlandia, zrób z tym porządek. Kilometrowe posty o niczym z ansą do producentów z roszczeniami do mięsa bez fotek, kilometry swoich ideologii od których niedobrze się robi. To zniechęca, by w ogóle czytać te epistoły kulinarne niczym nie podparte tylko z wiecznym lamentem,że niedobre,za cienkie,za drogie,złe jakościowo,mało marmurka,nie ten dostawca,z wiecznymi rezygnacjami itp. .Kogo to obchodzi .Ludzie chcą widzieć stek na talerzu,a nie biadolenie nad swoim losem pokrzywdzonego człowieka z szczątkowa wiedza i praktyką. Żenada.

  18. #758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Fakt że ostatnio steki z Sokołowa całkiem całkiem. Po kilku nieudanych próbach w Auchanie, raz nic co by dobrze wyglądało nie było, drugi raz był stek z udźca pierwsza krzyżowa, który kiedyś kupiłem i był rewelacyjny, tym razem okazał się twardy gumowaty i słabo jadalny, spróbowałem ponownie steków z Sokołowa i bardzo przyzwoite były. Chyba coś zmienili w procesie dojrzewania mięsa.
    Tu jest problem. Kupujesz coś, miesiąc później robi się niejadalne.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #759
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Tu jest problem. Kupujesz coś, miesiąc później robi się niejadalne.
    Witam.
    Znowu .Każdy towar ma termin przydatności do spożycia. Trzeba myśleć co się kupuje i patrzeć na etykietę.

  20. #760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.
    Znowu .Każdy towar ma termin przydatności do spożycia. Trzeba myśleć co się kupuje i patrzeć na etykietę.
    Wiem, że jesteś mało inteligentny ale aż tak?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 38 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony