dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: Abonament rtv

  1. #1

    Domyślnie Abonament rtv

    Nie wiem, czy wypada akurat tu o to pytać, ale moze ktoś z Wass akurat się bedzie znał. Jak to jest z tym abonamentem? Trzeba płacić jak sie nie ma w domu tv ani radia, a tylko laptopy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    nie


    ustawodawca jak na razie nie nadąża za postępem technologicznym

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Nie!
    Listonosza tak na wszelki wypadek też nie wpuszczać do chałupy

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz radio w samochodzie tu już trzeba.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Płacić abonament za telewizję, w której jest tylko i wyłącznie nakręcanie interesu politycznego jedynej słusznej partii rządzącej - moim zdaniem grzech.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam samochodu, bo nie mam prawa jazdy A w godzinach, kiedy listonosz krąży po okolicy jestem w pracy, wiec też chyba nie ma zagrożenia. homecactus - swiete słowa! Żeby to co leci było chociaż cokolwiek warte.
    A słyszeliscie coś o jakichś kontrolach? Bo to mnie natchnęło do rozmyslań o abonamencie, ze wylosowali jakichś ludzi i im wchodzili do domów i kontrolowali, czy zapłacony abonament :|

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W życiu nie słyszałam o kontroli. Do wejścia do domu uprawnienia ma policja. Z nakazem. A oni nie zajmują się windykacją abonamentu tv (bo zaraz w kolejce się ustawią energetyka, gazownia i wodociągi ) NIe masz radia, nie masz tv, nie masz samochodu (i w nim radia) ani żaden z domowników- nie płacisz.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    W życiu nie słyszałam o kontroli. Do wejścia do domu uprawnienia ma policja. Z nakazem. A oni nie zajmują się windykacją abonamentu tv (bo zaraz w kolejce się ustawią energetyka, gazownia i wodociągi ) NIe masz radia, nie masz tv, nie masz samochodu (i w nim radia) ani żaden z domowników- nie płacisz.
    No ja wcześniej też nie słyszałam, ale czytałam ten art http://wyborcza.pl/1,91446,11624471,...rzyniosla.html i mnie nieco zaniepokoił.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    tu chodziło o tych co kiedyś płacili

    i przestali bez "wyrejestrowania"
    bądź uzyskania uprawnień do niepłacenia - to też trzeba zgłosić

    takich widać czarno na białym i nie ma zlituj, chyba jedynym usprawiedliwieniem jest - śmierć...

  10. #10

    Domyślnie

    Ale wysyłają do mnie druczki do opłacenia. I co w takim razie? Ignorować je?

  11. #11

    Domyślnie

    Skoro wysyłają druczki, to chyba ktoś kiedyś zarejestrował jakiś odbiornik...

  12. #12

    Domyślnie

    Może babcia kiedyś miała zarejestrowany, ale była wtedy w bardzo zaawansowanym wieku i na pewno nie musiała płacić. A ja po przeprowadzce niczego nie rejestrowałam.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    to do kogo w końcu wysyłają ? do babci ?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Adam Rodacki
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-307
    Posty
    14

    Domyślnie

    Druczki wysyłają, moja teściowa płaciła bardzo długo, po tym jak dowdziała się ile zarabiają prominentni prezenterzy TV zaprzestała tego zwyczaju. Minęło jakieś pół roku, a listonosz przyniósł wezwanie do zapłaty za kilka miesięcy z góry. Nie wiem jak to się dalej potoczyło, wiem, że teraz nie płaci. Z resztą szum wokół tematu był taki, że nikt chyba nie wie teraz czy płącić czy nie płacić

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    nie rejestrować odbiorników i nie płacić a jak zarejestrowane to wyrejestrować. Jak można płacić za telewizję, w której nie ma miejsca dla niezależnych redaktorów, dla opozycyjnych poglądów itd. Za telewizję, której treściami rządzi partia rządząca. Zgodnie z prawem, telewizja i radio polskie mają misję, a gdzie ta misja - w kolejnych odsłonach must be de music czy gwiazdy tańczą na lodzie? A może w Boże narodzenie, jak po raz 25 można obejrzeć Kevina? A może w Wielkanoc, kiedy cała rodzina ogląda "samych swoich" w kolorze. Byłbym nie sprawiedliwy, mamy przecież również polskie wersje "mody na sukces" - Klan, MjakMiłość itd..

    Nie mam nic do programów które wymieniłem, ale nie powinny one stanowić jedynej treści w publicznej telewizji. Telewizja ma uczyć, kształcić, prezentować obiektywnie różne poglądy.

    Chętnie płacił bym abonament na telewizję, ale chętnie bym ją też oglądał, ale jedyne do czego nadaje się telewizor to do oglądania mediów z innych nośników. I za to mam jeszcze płacić abonament? Żeby chociaż ten telewizor był wyprodukowany w sprywatyzowanych za bezcen polskich zakładach...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Rodacki Zobacz post
    Druczki wysyłają, moja teściowa płaciła bardzo długo, po tym jak dowdziała się ile zarabiają prominentni prezenterzy TV zaprzestała tego zwyczaju. Minęło jakieś pół roku, a listonosz przyniósł wezwanie do zapłaty za kilka miesięcy z góry. Nie wiem jak to się dalej potoczyło, wiem, że teraz nie płaci. Z resztą szum wokół tematu był taki, że nikt chyba nie wie teraz czy płącić czy nie płacić
    Sam premier kiedyś zachęcał wręcz do niepłacenia. Jeśli ktos nigdy nie płacił abonamentu rtv to szansa, że ktoś się u niego upomni, w gorszej sytuacji sa np. moi rodzice płacący od lat i gdyby teraz zaprzestali...

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Adam Rodacki
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-307
    Posty
    14

    Domyślnie

    No dokładnie tak jak piszesz, głupota jakich mało. W zasadzie jak oglądam czasem programy pseudo kulturalne na jedynce czy dwójce to ręce mi opadają. Gdzie bym nie przełączył wszędzie to samo, z tą tylko małą różnicą, że filmy i programy w TVP nie są przerywane reklamami. Ale nie jest to moim zdaniem wystarczający powód do tego, aby z pełną świadomością i zadowoleniem płacić za abonament. BO NIBY ZA CO?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie, do mnie! A babcia nie żyje juz od paru ładnych lat, a jak zyla, to też nie płaciła abonamentu, bo była w wieku zwolnionym od opłat. Pani na poczcie powiedziała, zeby nie płacić. Ale jak babcia nigdy nie wyrejestrowała tv, to może uznali, że przeszedł on na mnie? Mimo że dawno przestal działać.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Adam Rodacki
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-307
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czy opłata przechodzi? Trudno powiedzieć, warto sprawdzić, żeby potem nie mieć rachunku naliczonego ryczałtem.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Rodacki Zobacz post
    Czy opłata przechodzi? Trudno powiedzieć, warto sprawdzić, żeby potem nie mieć rachunku naliczonego ryczałtem.
    No to musze poczekac na następny rachunek. Wie ktoś moze jak często to ustrojstwo przychodzi? Raz czy więcej w roku?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony