dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 169
  1. #1

    Domyślnie LODÓWKA obok PIEKARNIKA, kuchenki, mikrofali - dyskusja, opinie

    Czy zna ktoś jakieś przeciwskazania do umieszczenia piekarnika koło lodowki?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście!!! W każdym sklepie powinni Ci to powiedzieć. Te dwa urządzenia muszą być od siebie oddzielone przynajmniej jedną szafką. Dokładnych szczegółów nie znam, ale wiem, że jest to związane z prawidłowa praca lodówki, która nie może być w bezpośredniej bliskości nagrzewającego się piekarnika.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli lodówka jest do zabudowy to chyba nie ma przeciwskazań.

  4. #4

    Domyślnie

    oba urządzenia będą do zabudowy, zarówno lodówka jak i piekarnik, no więc są jakieś przeciw?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    No więc ja tylko powiem z własnego doświadczenia: ustawiając piekarnik obok lodówki miałam znaczący problem z lodówką. Najpierw miałam mieszcze zwykła starą, nie samoodmrażającą się i ... "obrastała" w lód w nieprawdopodobnie szybki sposób. Potem zakupiłam nową samoodmrażającą się i... po otwarciu na spodzie było full wody, bo... lodówka nie nadążała z "odpływem" wody. A pojemnik na wodę z tyłu lodówki po prostu nie wyrabiał. Dodam, że piekarnika używałam b. często.
    W większości instrukcji obsługi jest napisane, że lodówka NIE powinna stać bezpośrednio przy źródle ciepła (piekarnik, kuchenka, kaloryfer).

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wolno takich rzeczy robic nie zależnie czy lodówka jest obudowana czy nie!
    Przecież jedno ziębi a drugie grzeje. Temu piekarnikowi to nic sie nie stanie, ale pomyśl o tej biednej lodówce. Będzie chodziła non-stop a chyba wiesz jakie to są koszty. Lepiej odgrodź to min. jedną szfką albo dwoma i możesz piec ciasta do woli

  7. #7

    Domyślnie

    Wasze argumenty oczywiście przemawiają, ale powiedzcie mi czemu we wszystkich(prawie) kuchniach pokazowych piekarnik jest zamontowany w duzej szafie cargo tuz koło lodóki? Nie znają się, czy jak?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Może się to lepiej prezentuje,a kuchnia pokazowa jest na pokaz i nie używa się ani lodówki ani piekarnika.A w takim wypadku rozwiązania mogą być wzięte z sufitu.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-07-23 14:48 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    W czasie gdy rozplanowywałam przyszłą kuchnię i byłam na bieżąco z zasadami, których należy się trzymać, obejrzałam sobie katalog znanego producenta mebli kuchennych. Nie znalazłam ani jednego ustawienia, które by spełniało w/w zasady. Może rzeczywiście projektanci patrzą tylko na wygląd, a nie na funkcjonalność.

  10. #10

    Domyślnie Piekarnik obok lodówki

    Cześć
    Proszę o radę. Czy piekarnik w zabudowie może stać obok lodówki (niezabudowanej)?
    Dziękuję
    RysieK

  11. #11

    Domyślnie

    raczej to "blad w sztuce" chociaz ludziska tak robia i dziala. Ale lepiej nie narazac lodówki na gorce powietrze przez 1,5 godziny. Wiecej pradu zezre.

  12. #12

    Domyślnie

    Totalnie odradzam!
    Zależy jeszcze o jakim piekarniku myślisz. Jeśli jest słabo zabezpieczony przed utratą ciepła, to absolutnie odpada taki pomysł. Kiedyś mieliśmy piekarnik Amica i w szafkach było prawie tak gorąco jak w piekarniku.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    My planujemy pomiędzy lodówką i piekarnikiem (zabudowanymi) dać 30 cm cargo. Zawsze to jakaś osłona. No i konieczna jest dobra wentylacja obudowy.

  14. #14

    Domyślnie

    Mamy piekarnik w zabudowie przy wolnostojącej lodówce. Sprawdziliśmy nagrzewanie piekarnika z tyłu i boku, gdy jeszcze stał sobie wolno - przed zabudową. Całe ciepełko uchodzi przez szczelinę z przodu piekarnika (amica). Tak więc bez obaw i strachu zamontowaliśmy obok lodówy. Można i działa. Tak to wygląda:
    http://www.naszdom.erb.pl/dziennik.htm?page=121&beg=25
    Joasia Jasia
    -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
    http://www.murator.com.pl/forum/view...=4747&start=60
    komentarze:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4756

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freestyle

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem że można zabudowac lodówkę obok piekarnika, pod warunkiem oczywistym - oba sprzęty sa do zabudowy. Producenci sprzętu dobrej jakości wyraznie pisza o tym w intrukcjach zabudowy w szafkach.
    Na razie się przyglądam by w przyszłości dobrze się budować.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freestyle

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sorry. zagoniłem się za bardzo. Dopiero zobaczyłem że wyrażnie pytasz o lodówke niezabudowaną . Piekarniki maja specjalną cyrkulację powietrza w obudowie co pozwoliłoby przypuszczac że nie powinno to przeszkadzać twojej lodówce.
    Na razie się przyglądam by w przyszłości dobrze się budować.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ma w ogóle przeciwskazań aby umieścić lodówkę obok piekarnika. piekarnik do zabudowy posiada własne chłodzenie i lodówka także przecież z zewnątrz nie chłodzi tylko grzeje bo chodzi agregat. Można tak montowac bez przeszkód

  18. #18

    Domyślnie

    Znajomi mają lodówkę wolnostojacą przy piekarniku i... powyginane uszczelki lodówki. A wszystko było projektowane przez salon meblowy
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Jeżeli sprzęt jest do zabudowy to nie ma przeciwskazań aby umieścić je obok siebie - wówczas obudowa szafki stanowi pewną izolację pomiędzy sprzętami. Poza tym piekarniki do zabudowy mają system wentylacji umożliwiający taką zabudowę. Trzeba także pamiętać o oumieszczeniu pod lodówką kratki wentylacyjnej, wówczas będzie prawidłowa cyrkulacja powietrza i lodówka nie będzie się "zamrażac" na kamień .

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,

    pozwalam sobie odgrzać nieco ten temat. Ponieważ i mnie dopadły wątpliwości co do dopuszczalności umieszczenia lodówki i piekarnika obok siebie, napisałem do firmy Amica następującego maila:

    Szanowni Państwo,

    projektuję obecnie na własne potrzeby przyszłą kuchnię. Zamierzam wykorzystać sprzęt do zabudowy oferowany przez Państwa firmę.
    Planuję zabudować chłodziarkę, zamrażarkę, kuchnię mikrofalową i piekarnik w ciągu mebli o wysokości 180 cm i szerokości 3x60 cm (tzw. kombajn lub komin). W związku z tym mam pytanie, czy urządzenia chłodnicze i piekarnik mogą zostać zlokalizowane w przylegających modułach meblowych? Czy nie wpłynie to na ich trwałość bądź zużycie energii?
    Dostałem następującą odpowiedź (raczej na NIE):

    W zasadzie nie jest zalecane takie rozwiązanie właśnie ze względu na dodatkowe zużycie energii.
    Byłem niestrudzony i napisałem do Siemensa, treść taka:

    Szanowni Państwo,czy dopuszczalne jest zabudowanie chłodziarko-zamrażarki i piekarnika w dwóch przylegających słupkach meblowych? Czy taka zabudowa będzie miała wpływ na trwałość i zużycie energii?
    Odpowiedź w moim nieco bardziej optymistyczna:

    Witam , przy zapewnieniu odpowiedniej izolacji termicznej obu urządzeń tj każde z nich posiada osobne ścianki z boku sąsiadującego oraz z tyłu urządzeń przylegające do ściany niezależne kominy powietrzne z wlotem spod urządzeń nie powinno być żadnych problemów z pracą sąsiadujących urządzeń.Możliwy nieco większy pobór mocy przez chlodziarkę w przypadkach jej otwierania w trakcie korzystania z piekarnika (możliwość zaciągania cieplejszegoi powietrza).
    Ciekawy jestem, czy ktoś z forumowiczów ma może doświadczenia z tymi urządzeniami zabudowanymi właśnie w ten sposób - obok siebie, w przylegających słupkach meblowych. Jeśli tak - będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

    Pozdrawiam,

    Łukasz

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony