dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 169
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    witaj k0liber
    Ja tak mam u siebie od ponad 2 lat. Sprzet Wihrpoola, piekarnik w slupku h=140 tuz przy szafce lodowki w zabudowie, scianka w scianke na styk. Nic sie nie dzieje.Piekarnik ma wydajne chlodzenie, wyrzuca powietrze do przodu przed obudowe,listwy zabezpieczajace szafki gora-dol.Szafki wykonane z mdf a wiec zadna wytrzymalosc termiczna. Nie ma sladow na drzwiczkach ani objawow przegrzewania sprzetu.Owszem jesli piekarnik bedzie pracowal caly dzien lodowka bedzie wlaczac sie czesciej, ale tak sie dzieje nawet przy upalach na dworze.

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiscie ze wolno.
    Mam tak u siebie w kuchni i serdecznie polecam - ladne to i wygodne.
    Sprzet mam Wihrpoola. Wszystko jest ok.
    To ze nie wolno to jakis mit sprzed lat gdy i kuchenki i lodowki byly "przedpotopowe"
    pozdrawiam
    Yna

  3. #23

    Domyślnie

    Ja będę miał piekarnik do zabudowy w słupku, a obok lodówkę wolnostojącą we wnęce...

    Pozdrawiam

    T.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommco
    Ja będę miał piekarnik do zabudowy w słupku, a obok lodówkę wolnostojącą we wnęce...
    my tak mamy i jest OK

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Ja też tak mam,wszysto w zabudowie i jest super. Potwierdzam, to kolejny mit.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ninaababy

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie piekarnik koło lodówki??

    Witam. Mam zamiar ustawić w zabudowie piekarnik koło lodówki. Takie rozwiązania widuję w wielu gazetach, jednak firma która ma robić mi kuchnię zdecydowanie odradza takie rozwiązanie argumentując, że "rozpuszczą mi się uszczelki" itp. Co Wy na to ?? Czy ktoś ma może tak ustawione sprzęty?? Pozdrawiam Ninka

  7. #27

    Domyślnie

    popieram zdanie firmy
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  8. #28

    Domyślnie

    Wiele osób tak robi i jest OK.
    My na wszelki wypadek wstawiliśmy w środek wąską 15 cm szafeczkę.
    Damian

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ninaababy

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki za info - już się dowiedziałam że można dla pewności odizolować szafki matą z folją alum.

  10. #30

    Domyślnie PIEKARNIK OBOK LODÓWKI ???

    Proszę pomóżcie. Czy ktoś ma w swojej kuchni takie ustawienie : lodówka a obok w słupku piekarnik do zabudowy ? Czy tak może być ? "Gorące" koło "zimnego" ? Mam duże wątpliwości, ale siedzę właśnie nad projektem swojej kuchni i zaraz mnie coś trafi. Kuchnia niby spora, 14m2, ale taka nieustawna : tu komin, tu okna, tu barek.
    Chyba zwariuję.
    ***************************************
    ....jutro jest wolne od błędów....
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106507

  11. #31

    Domyślnie

    Ja też mam kuchnię o podobnej powierzchni ( C 30L: Serdeczny z Muratora)a nieustawna była jak... Zwróciłam się więc do studia mebli kuchennych, na szczęście znajomego, i wymyślili coś bardzo sensownego, nawet szafka cargo mi się zmieści
    SERDECZNY C30L

  12. #32

    Domyślnie

    Też mieliśmy takie wątpliwości. Wprawdzie piekarnik w ostatecznej wersji nie stanął koło lodówki, ale po zestawieniu całości i uruchomieniu sprawdzałem na dotyk, czy ścianka zabudowy się mocno grzeje. NIE. Spokojnie, te piekarniki zabudowane faktycznie są dobrze izolowane, dodać do tego grubość zabudowy, izolację korpusu lodówki - spox.
    Jak nie masz innego wyjścia, to tragedii nie ma.
    Pomyślności.

  13. #33

    Domyślnie

    Zgadzam się - one są bardzo dobrze izolowane.
    W naszym projekcie studio meblowe również ustawiło nam lodowkę obook slupka w którym zabudowany będzie piekarnik i mikrofalówka.

  14. #34

    Domyślnie

    Mam takie rozwiazanie we wnece specjalnie powiekszanej:lodowka z zamrazalka a obok mikro+piekarnik na dole wysuwana szafla i spora na gorez.Swietnie prezentuje sie razem,jest to wygodne dla mnie,w niczym nie przeszkadza

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki. Myślę, że będzie dobrze. W końcu te piekarniki muszą być dobrze izolowane, bo przecież ścianki mebli też by się nagrzewały. Do zamówienia kuchni jeszcze trochę, ale teraz na wiosnę wszystkie prace ruszą pełna parą, więc muszę mieć wszystko już rozplanowane żeby na szybko nie podejmować takich decyzji, które później będą skutkowały w codziernnym życiu.
    ***************************************
    ....jutro jest wolne od błędów....
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106507

  16. #36

    Domyślnie

    My mamy tak,
    od lewej: sciana, lodowka w zabudowie, slupek piekarnik + mikro, blat

    Poniewaz prawa scianka slupka piekarnika jest zewnetrzna (zaczyna sie blat), wiec przy kazdym pieczeniu latwo mozemy sprawdzic na biezaco, czy sie grzeje.
    Nic sie nie dzialo ani razu. Nie zauwazylem nawet jakiejs duzej zmiany temperatury tej scianki.

    Z drugiej strony, lodowka jest w swojej wlasnej zabudowie, czyli miedzy piekarnikiem a lodowka jest podwojnej grubosci scianka zabudowy. Do tego zabudowa lodowki jest troche szersza od niej (powietrze moze oplywac lodowke) i tez sprawdzalem 'cieplote' od wewnetrznej strony zabudowy lodowki - nic.

    Cieplo jest tylko nad piekarnikiem od przodu (wywiew) i na samej gorze zabudowy. Piekarnik Boscha.

    Gorath

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja mam dokladnie tak jak piszesz. Piekarnik i mikrofalowka z jednej a zaraz obok lodowka z zamrazalnikiem. Mam tak juz 6 lat i nic sie nie dzieje. Urzadzenia do zabudowy maja wlasne chlodzenie obudowy, powietrze wylatuje przodem.
    Tak to wyglada:

    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  18. #38

    Domyślnie Lodówka i kuchenka + mikrofala obok siebie - można ????

    Witam!

    Własnie próbuję swoich sił w zaprojektowaniu własnej kuchni. Kiedyś istniało przeświadczenie, że lodówka nie może stać obok piekarnika. Teraz zauważyłam, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania?
    Jakie Wy macie zdanie na ten temat i jakie zastosowaliście rozwiązania we własnych kuchniach. Zdjęcia mile widziane

    Pzdr
    Amor

  19. #39

    Domyślnie Lodówka i kuchenka + mikrofala obok siebie - można ????

    Witam!

    Własnie próbuję swoich sił w zaprojektowaniu własnej kuchni. Kiedyś istniało przeświadczenie, że lodówka nie może stać obok piekarnika. Teraz zauważyłam, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania?
    Jakie Wy macie zdanie na ten temat i jakie zastosowaliście rozwiązania we własnych kuchniach. Zdjęcia mile widziane

    Pzdr
    Amor

  20. #40

    Domyślnie

    A czemu to niby nie może - względy praktyczne, estetyczne czy techniczne?. Bo jeśli chodzi o techniczne to nie ma przeciwskazań.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony