dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 169
  1. #41

    Domyślnie

    u mnie lodówka stoi tuż przy piekarniku i mikro (pod kątem 90C) - musiałam nawet szukać odpowiedniej lodówki abym mogła otworzyć piekarnik (i coś kosztem czegoś - nie załozyłam rączek do lodówki, bo uparłam się, że lodówka tylko LG i żadna inna) i tak stoją sobie sprzęty w kuchni 1,5 roku i mają się swietnie

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.

    Lodówka przy piekarniku = troszeczkę większe zużycie energii, tym większe im częœciej używamy piekarnika. W tym przypadku dobrze jest zadbać o dobre "przewietrzanie" œciany tylnej lodówki (tam oddaje ciepło).
    Wpływ mikrofali na lodówkę - praktycznie żaden.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #43

    Domyślnie

    u mnie lodówka nie ma praktycznie przewiewu, gdyż stoi zabudowana scianka z kg. Zrobiliśmy jej wnękę i zrobilismy z bokow po 3 cm luzu z kazdej strony i od góry 5 cm.
    Fajne to wygląda, bo wchodząc do kuchni praktycznie nie widać lodówki
    Problem jest tylko jeden - drzwi do lodówki można otworzyć tylko do pewnego momentu, bo opierają sie na sciance (to juz nasza wina - troszke zle wymierzylismy, ale jest OK). Jak jestem u siostry i otwieram lodówke to łapie sie na tym, że nie otwieram jej na maksa tylko w wyuczonym juz schemacie

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malkoska

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2

    Domyślnie zmywarka i lodówka

    Czy istnieja jakies przeciwskazania aby na zmywarce stala lodowka?
    Musi byc jakas izolacja miedzy jednym a drugim?
    Lodowka max bedzie miala 1,40. Kuchnie mamy mala - raczej jest to maly ankes i chcemy jakos zrecznie go umeblowac.

    Dzieki za pomoc
    Malgosia

  5. #45

    Domyślnie Czy zwykła lodówka może stać koło piekarnika w zabudowie?

    W naszym projekcie kuchni lodówka stoi obok słupka z piekarnikiem i mikrofalą. Oczywiście lodówka w zabudowie. Wiem, że jeśli oba urzadzenia sa przeznaczone do zabudowy to nic nie stoi na przeszkodzie aby staly obok siebie.
    Mój mąż jednak nie chce słyszeć o lodówce w zabudowie i uparł sie na zwykłą. Nie wiem jednak czy w tym ukladzie będzie to możliwe. Czy rozgrzany piekarnik nie będzie szkodził stojącej obok zwykłej lodówce?

  6. #46

    Domyślnie

    Też mamy zwykłą lodówkę, we wszystkich studiach kuchennych potwierdzali, że jeżeli to nowoczesny piekarnik z systemem chłodzenia to może spokojnie stać.
    Ja będę jednak mieć lodówka-wysoka szafka-słupek z piekarnikiem

  7. #47

    Domyślnie

    Podobny temat, może się przyda:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...bok+piekarnika
    U siebie (8 miesięcy użytkowania) też mam wolnostojącą lodówkę obok piekarnika w zabudowie. Do tej pory nie zauważyłam różnicy w porównaniu z sytuacją, gdy lodówka stała bezpośrednio przy szafkach (w poprzednim domu tą samą lodówkę od wolnostojącej kuchenki oddzielała szafka).

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mimo wszystko namow meza na zabudowana. Naprawde ladnie to wyglada. Mam tak od 6 lat i nic sie nie dzieje. Lodowka liebherr (nie widac bo ladnie zabudowana)

    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  9. #49

    Domyślnie

    Masz rację ładnie. Tylko ta mała szmatka psuje cały efekt

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Masz rację ładnie. Tylko ta mała szmatka psuje cały efekt
    To recznik jest. Zostawiony specjalnie gyby jakas blondi spytala sie "a gdzie lodowka?" wtedy bym powiedzial za tymi drzwiami co wisi recznik (ew szmatka)
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  11. #51

    Domyślnie

    A toto w środku to BIGhambi ?

  12. #52

    Domyślnie

    witaj
    Ja tak mam, problemow brak.
    Pozdrawiam

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał raru1
    A toto w środku to BIGhambi ?
    Jesli to mialo byc do mnie to przyznam nie rozumiem
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  14. #54

    Domyślnie Piekarnik obok lodówki?

    Czy piekarnik umieszczony w zabudowie słupkowej obok lodówki sprawdza sie w praktyce?

    Dzisiaj Pan Elektryk obalił mój projekt, twierdząc, że nie umieszcza się tych urządzeń obok siebie, ponieważ lodówka nagrzewa się.
    I drugi problem: czy do piekarnika potrzebna jest siła? Czy wystarczy zwykłe gniazdko?

    Proszę posiadających takie rozwiązania o podzielenie się spostrzeżeniami.
    Grazia-Ol

  15. #55

    Domyślnie Piekarnik obok lodówki?

    Również jestem ciekawa odpowiedzi,ponieważ mam w projekcie taki sam układ.Z tego co wiem ,od strony technicznej nie ma żadnych przeciwwskazań,technologia zastosowana w produkcji nowoczesnych sprzętów Agd tzn.nienagrzewalna obudowa piekarnika itp,nie wyklucza sąsiedztwa lodówki.Poza tym przeciez sama lodówka również ma obudowę która ją izoluje ,przynajmniej w teorii

  16. #56

    Domyślnie Re: Piekarnik obok lodówki?

    Cytat Napisał Grazia-Ol
    Czy piekarnik umieszczony w zabudowie słupkowej obok lodówki sprawdza sie w praktyce?

    Dzisiaj Pan Elektryk obalił mój projekt, twierdząc, że nie umieszcza się tych urządzeń obok siebie, ponieważ lodówka nagrzewa się.
    I drugi problem: czy do piekarnika potrzebna jest siła? Czy wystarczy zwykłe gniazdko?

    Proszę posiadających takie rozwiązania o podzielenie się spostrzeżeniami.
    Ostatnio nie produkuje się już prawie piekarników na 380V (są co prawda sprzętu współpracujące, ale generalnie 95% sprzętu zasilana jest z normalnej 230V sieci).

    Zabudowa w słupku jak najbardziej (wygodna i praktyczna oraz wskazana ze względu na dzieci), a nie ma żadnych przeciwskazań do umieszczania go obok lodówki.

  17. #57

    Domyślnie

    Z podziękowaniem. Czekałam od południa na odpowiedzi i w końcu.... jest.

    Rozmyślam w stronę jakich marek sprzętu skierować zainteresowanie. Czytałam,że sa piekarnki z "zimną" ściana przednią. Piekarnik na podwyższonej wysokości (?ok.90 cm) i zmina szyba. Może w końcu nie będzie poparzonych rąk.
    Nurtuje mnie jeszcze sprawa sterowania płyty grzewczej, będzie na innej ścianie niż piekarnik.
    Grazia-Ol

  18. #58

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje sprzętu do zabudowy:
    1 . Piekarnik + płyta, gdzie piekarnik zasadniczo jest pod blatem a na nim płyta i wtedy masz sterowanie zintegrowane przy jednym bądź drugim i wtedy faktycznie wskazane jest aby były właśnie w takim ułożeniu

    2. Piekarnik i płyta to dwa niezależne urządzenia i każdy ma swoje własne sterowanie. Wtedy piekarnik możesz sobie postawić gdzie chcesz, a płytę gdzie chcesz i, że tak powiem nie muszą one wzajemnie wiedzieć o swoim istnieniu.

    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Wdzięczna jestem, wątpliwości co do lokalizacji rozwiane. Pozostają poszukiwania właściwego sprzętu.

    POZDR Grazia.
    Na Mazurach wschodzi słońce.
    Grazia-Ol

  20. #60

    Domyślnie

    mnie mówiono, że piekarnik obok lodówki i zmywarki jest dla nich zagrożeniem z powodu wysokiej temperatury - możesz tak zainstalować, ale czy będziesz miała na to gwarancję? ja obawiałam się, że przyczyna zepsucia może być zupełnie inna,a z racji sąsiedztwa piekarnika i tak stwierdzą, że nie dotrzymałam warunków gwarancjiinstrukcja instalacji mojej zmywarki wyraźnie mówi, że nie można instalować jej przy piekarniku chyba, że założy się specjalną płytę termocośtam..
    oczywiście, nie chcę straszyć, ale najlepiej przeczytać taką instrukcję konkretnego sprzętu, nie słuchać sprzedawców, tylko dowiedzieć się jakie są warunki gwarancji, jeśli w instrukcji nie ma żadnych przeciwskazań, to mamy światło zielone
    pozdrawiam i życzę pięknej i funkcjonalnej kuchni
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony